بهترین و مناسب ترین زمان برای تور بالی

مردمان بالی از خاندان نژادی پیش از تاریخی هستند که از مسیر اصلی قاره ی آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م ( پیش از میلاد ) وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی ما قبل تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت.سفال نوشته های براهمایی نشان دهنده ی رسیدن هندوها در سال 100 پیش از میلاد است.

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

تاریخچه بالی

امپراطوری ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی استقرار یافته بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در جزیره بالی برپا نمود. به دنبال حملات مستمر، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی قبل از ۱۵۰۰ میلادی، سقوط کرد و همین امرموجب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که در دوره حاضر بالی یکی از مهم ترین مراکز گردشگری و تفریحی جهان محسوب میشود.

آب و هوای جزیره بالی

بالی شامل آب و هوای گرمسیری و آفتاب درخشان در طول سال و باران های موسمی می شود. درجه حرارت بین 20-33 درجه سانتیگراد است. فصل بارندگی از اکتبر تا ماه مارس می باشد که شامل باران های شدید و رطوبت بالا ست.

فرقی نمیکند که چه فصلی از سال است خورشید هر روز حوالی 6 بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. این جزیره کوچک و با طراوت اندونزی یکی از مراکز توریستی بسیار جذاب جهان و قاره آسیا به شمار میرود که در هردوره ای از سال تعداد بسیار زیادی توریست به آن سفر می کنند. شالیزارهای پلکان در دامنه های تپه و کوه های بالی یکی از جلوه های خاص این جزیره است.

اگر در هر دوره از سال به بالی سفر کردید مطمئن باشید که به اندازه ی کافی لذت میبرید اما اگر باران و رطوبت سبب اذیت شما میشود سعی کنید بین ماه های آپریل و اکتبر به این جزیره ی رویایی سفر کنید.

شرایط آب و هوایی بالی در ماههای مختلف سال بیشترین کمترین

شرایط آب و هوایی بالی در ماه ژانویه 30°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه فوریه 30°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه مارچ 31°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه آپریل 31°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه می 30°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه ژون 29°C

25°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه جولای 28°C

24°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه آگوست 28°C

24°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه سپتامبر 29°C

24°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه اکتبر 30°C

25°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه نوامبر 31°C

26°C

شرایط آب و هوایی بالی در ماه دسامبر 30°C

26°C

غواصی در جزیره بالی

اندونزی دارای ۱۷۰۰۰ جزیره میباشد که از این تعداد ۶۰۰۰ جزیره مسکونی است. اگر این کشور را با دیگر مناطق مناسب غواصی جهان مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که اندونزی با دارا بودن بیش از ۴۰۰۰ گونه از آبزیان، در رده ی اول، دریای سرخ با ۱۰۰۰ گونه در رده دوم و دریای کارائیب با ۴۰۰ گونه در مقام سوم قرار گرفته است. به همین سبب این کشور یکی از مهمترین مراکز اکوتوریستی و غواصی جهان محسوب میشود. لازم به ذکر است که کشور وسیع اندونزی شامل بیش از ۵۰۰ دایو سایت میشود. با غواصی در اندونزی شما نیز حتما موفق به کشف یک گونه ی جدید میشوید، پس حتما در غواصی دوربین عکاسی به همراه داشته باشید تا لحظات خاص خود را ثبت کنید.

کشتی غرق شده ی US Liberty :

این کشتی به طول ۱۲۰ متر به فاصله فقط ۳۰ متر از ساحل و در عمق ۳ تا ۲۸متری قرار گرفته است. این شناور غرق شده در۱۱ ژانویه ۱۹۴۲ به وسیله نیروی دریایی ژاپنی و با شلیک اژدر هدف قرار گرفت و پس از سعی بسیار زیاد کاپیتان و کارکنان به منظورجلوگیری از غرق شدن در ساحل تولامبن به گل نشست. البته به گل نشستن کشتی در سال ۱۹۶۳، با فوران آتشفشان گونانگ آگونگ و جاری شدن مواد مذاب خاتمه یافت و به همراه مواد مذاب این کشتی به دریا برگشت. اکنون بدنه این کشتی از مرجان ها پوشیده شده و یکی از زیباترین چشم انداز های غواصی بالی محسوب میشود. دسترسی به سایت از طریق ساحل به راحتی امکان پذیر میباشد. در عمق ۲۰ متری شاهد خورشید ماهیان بسیار بزرگ، باراکودا و ناپلیون هستید. همچنین این سایت برای غواصی در شب بسیار مناسب میباشد.

آموک بی کندی داسا Amuk Bay Candi Dasa :

در فاصله ۳ کیلومتری جنوب شرق آموک بی – کندی داسا و در عمق ۳۲ متری مجموعه ای از صخره ها و شکاف آبی به پهنای ۱۰۰ متر دیده میشود.زیر جریان شدید آب (تا ۵ گره) در این ناحیه، غواصی مختص به افراد با تجربه که فراموش ناشدنی است. در این سایت شما کوسه های وایت تیپ را به آسانی ملاقات خواهید نمود . در شمال و شرق همین نقطه و در عمق ۲۵ متری سنگ فرش وسیعی از مرجان های طبقاتی و ماهیان تروپیکال به میزبانی شما نشسته اند. ماهیانی از جمله سنگسر زرد، آنجل و پروانه ماهیان نیز از ساکنان این ریف بسیار زیبا محسوب میشوند. گستره ی دید در این سایت ۲۰ متر میباشد و این سایت برای غواصی در تمامی طول سال به جز از ژوئن تا سپتامبر مناسب است.

تولامبن Tulamben :

تولامبن در شمال شرقی جزیره بالی واقع شده است. در شرقی ترین نقطه تولامبن نیز معروف ترین سایت غواصی جزیره بالی، دیواره ۶۰ متری تولامبن غواصان را به خود دعوت میکند. پوشش این دیواره شامل مرجان هایی بی همتا با پیشینه ی 1000 ساله می شوند. در عمق ۲۷ متری همین دیواره گرگانیایی دیده میشود که ممکن است تصاویرش را در مجلات دیده باشید. این گرگانیا با رنگ صورتی خود تاکنون میزبان میلیون ها انسان از سرتاسر دنیا بوده است. مانتاری ها نیز از میزبانان شما هستند که از آبهای عمیق اقیانوس آرام به اینجا می آیند. شما نیز می توانید در تمام طول سال به جز از دسامبر تا مارس به بازدیدشان بروید.

جزایر Nusa Lembongan و Nusa Penida :

در اطراف این دو جزیره شما قادر هستید عظیمترین آبزیان جهان را تماشا کرده و با آن ها به غواصی مشغول شوید. این دو جزیره که در جنوب شرقی بالی قرار گرفته اند نیز از سایت های خوب غواصی بوده و دسترسی به آن ها نیز راحت می باشد. در اینجا خورشید ماهی اقیانوسی و یا مولامولا را می توان دید که تغذیه خودرا از پلنگتون ها و یا عروس دریایی دارند..

Ped:

معروفترین سایت بوده و از آنجایی که جریان آب در اینجا آرام تر است، مرجان های طبقاتی زمان مناسبی جهت رشد و گسترش در بستر ۲۰ تا ۴۰ متری این ناحیه پیدا کرده اند. در این سایت مانتاری ها و شِورون باراکوداها و.نیز گرگانیا و اسفنج های خارق العاده ای به چشم میخورند.

Blue point :

این سایت بسیار چشمگیر و کم عمق نیز از نواحی بسیار مناسب برای غواصی در شب و اسنورکلینگ در نزدیکی جزایر Nusa Lembongan و Nusa Penida می باشد. در این سایت شما میتوانید با کوسه های وایت تیپ، بلک تیپ و همچنین مولامولاها ملاقات داشته باشید. این ریف کم عمق دیدنی های بیش از عمق ۱۲ متری اش را به شما عرضه خواهد کرد. در این سایت هم شما می توانید آزادانه در تمامی طول سال به جز از ماه ژوئن تا سپتامبر به غواصی مشغول شوید.

غذا در جزیره بالی

مردمان بالی از خاندان نژادی پیش از تاریخی هستند که از مسیر اصلی قاره ی آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م ( پیش از میلاد ) وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی ما قبل تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت.سفال نوشته های براهمایی نشان دهنده ی رسیدن هندوها در سال 100 پیش از میلاد است.

امپراطوری ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی استقرار یافته بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در جزیره بالی برپا نمود. به دنبال حملات مستمر، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی قبل از ۱۵۰۰ میلادی، سقوط کرد و همین امرموجب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که در دوره حاضر بالی یکی از مهم ترین مراکز گردشگری و تفریحی جهان محسوب میشود.

.

خوراک اهالی بالی متشکل از سبزیجات و ماهی و برنج با ادویه جات تند مثل فلفل و کاری و زنجفیل و سویا است که خوش طعم اما برای ما ناآشناست. همینطور میتوانید در رستوران های متنوع خوب و ارزان قیمت خوراک های بین المللی یا فست فوت میل کنید. درقسمت زیر ما چندین رستوران و کافه به شما معرفی می کنیم که می توانید در آن ها خوراکهای خوش طعم با قیمت های مناسب میل نمایید.

Paradise UN'S Restaurant :

این رستوران شامل گلچینی از خوراک های متنوع و البته خوش طعم اروپایی می شود.اگر قبلاً غذاهای اروپایی را میل نموده باشید طعم غذاهای این رستوران کمی برای شما عجیب تر است ،چون در این رستوران غذاها را به سبک اندونزیاییپخت میکنند. صرف شام در این رستوران زیر نور یکی از دوست داشتنی ترین کارهای مسافران در بالی

Bali Bamboo Restaurant and Guest House :

این غذاخوری که در اوبود قرار دارد محلی است که تمام گردشگران خوش خوراک آن را میشناسند. این رستوران خوراکهای خاص بالیایی را میپزد که در کمتر رستوران دیگری یافت میشود.

Crusoes Restaurant :

این رستوران که رو به روی سواحل بالی واقع شده است فقط وعده ی شام را سرو می کند و در طول روز تعطیل میباشد. اکثر غذاهای این رستوران به صورت کبابی یا منقلی تهیه میشوند..

Fabio's :

این رستوران که از نامش مشخص است یک رستوران ایتالیایی است و خوراکهای اصیل و خوش طعم ایتالیایی را سرو مینماید.

New Café Luna :

از سال 1986 یکی از بهترین و مناسب ترین کافه های بالی برای صرف شام یا نوشیدنی محسوب میشود. این رستوران که تلاش زیادی در رضایت مشتریانش دارد مشتریان جدیدش را همیشگی می کند..

Santa Fe Bar and Grill :

این رستوران اولین کافه و غذا خوری بود که در خیابان Jl. Dhyanapura باز شد. از 2 اکتبر 1993 تا به حال این رستوران 24 ساعته مشغول به کار است و در تلاش است رضایت مشتریان را جلب نماید..

Teba Cafe :

اگر مایلید طعم عالی و فوق العاده ی غذاهای دریایی بالی را امتحان کنید هیچ مکانی بهتر از این کافه پیدا نمیکنید. فاصله این کافه که در جیمباران قرار گرفته است با فرودگاه بین المللی تنها 5 دقیقه است.

Uluwatu Cafe :

این کافه رستوران روی شن های سفید ساحل بین فرودگاه Denpasar و Four season واقع شده است. به سبب کیفیت عالی خوراکهای این رستوران و نزدیکی آن به هتل و فرودگاه هر روزه تعداد زیادی مسافر است که غذای خودرا در این رستوران زیبا سرو میکند..

Warung Mina :

در این رستوران زیبا که سالنی کاملاً رمانتیک دارد شما می توانید خوراکهای خوش طعم دریایی را که به سبک محلی پخته می شوند میل نمایید. در این رستوران غذاهای کباب شده دریایی به همراه برنج، سبزیجات ، سیب زمینی سرخ شده ، سس مخصوص و ورقه میوه های تازه سرو می شوند.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری