پلیکان پرواز

تور ویتنام


تور ویتنام 8 روزه با پرواز قطری ( 4 شب هوشی مینه + 3 شب فان تی یت )

شروع قیمت : ,595 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Qatar Airways
تور ویتنام 11 روزه با پرواز قطری ( 3 شب هوشی مینه + 3 شب فان تی یت + 3 شب هانوی + 1 شب کروز )

شروع قیمت : ,910 دلار
مدت اقامت : ,10 شب و 11 روز

Emirates Airlines
تور ویتنام کامبوج لائوس 14 روزه با پرواز قطری ( 6 شب ویتنام + 3 شب لائوس + 4 شب کامبوج )

شروع قیمت : ,1985 دلار
مدت اقامت : , 13 شب و 14 روز

Qatar Airways
اسپشیال تور ویتنام ( 3 شب هوشی مینه + 1 شب کشتی کروز + 3 شب هانوی )

شروع قیمت : ,625 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Emirates Airlines
تور ویتنام کامبوج 11 روزه ( 3 شب هوشی مین +  3 شب هانوی + 1 شب کشتی کروز + 3 شب سیام ریپ)

شروع قیمت : ,1335 دلار
مدت اقامت : ,10 شب و 11 روز

Emirates Airlines
تور ویتنام هوی آن 11 روزه ( 3 شب هوشی مین + 3 شب هوی آن + 1 شب کروز + 3 شب هانوی )

شروع قیمت : ,890 دلار
مدت اقامت : ,10 شب و 11 روز

Emirates Airlines
تور ویتنام 11 روزه ( 3 شب هوشی مین + 3 شب نهاترانگ + 3 شب هانوی + 1 شب کروز )

شروع قیمت : ,1070 دلار
مدت اقامت : ,10 شب و 11 روز

Qatar Airways
تور ویتنام و تایلند ( 3 شب هانوی + 1 شب کروز + 3 شب بانکوک )

شروع قیمت : ,530 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Mahan Air
تور ویتنام 8 روزه ( 3 شب هوشی مین + 4 شب جزیره فوکوک )

شروع قیمت : ,690 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Qatar Airways
تور ویتنام 5 روزه اقتصادی ( 3 شب هانوی + 1 شب خلیج هالونگ بی )

شروع قیمت : ,430 دلار
مدت اقامت : ,4 شب و 5 روز

Mahan Air
تور ویتنام 8 روزه ( 3 شب هانوی + 1 شب کشتی کروز + 3 شب دانانگ )

شروع قیمت : ,650 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Qatar Airways
تور ویتنام 8 روزه ( 4 شب هوشی مین + 3 شب دانانگ )

شروع قیمت : ,635 دلار
مدت اقامت : ,7 شب و 8 روز

Qatar Airways

تور ویتنام

تور ویتنام ، یک انتخاب خاص برای گردشگران

چرا تور ویتنام ؟

اگر برای انتخاب تور مسافرتی برای تعطیلات خود به دنبال مسیر تازه و ویژه ای میگردید و تمایل به سفر به مناطق سر سبز ، استوایی ، مناظر بکر ، تاریخی ، ساحلی ، قایق سواری ، فیل سواری ، سفر با کشتی تفریحی ، دیدن بازار روی آب ، تماشای غارهای متعدد با رستوران و کلابهای عالی ، لذت بردن از میوه های گرمسیری ، تماشای خیمه شب بازی روی آب و ... را دارید ، به جرات میتوانیم به شما تور ویتنام را پیشنهاد دهیم

تور ویتنام ، یک انتخاب خاص برای گردشگران

چرا تور ویتنام ؟

اگر برای انتخاب تور مسافرتی برای تعطیلات خود به دنبال مسیر تازه و ویژه ای میگردید و تمایل به سفر به مناطق سر سبز ، استوایی ، مناظر بکر ، تاریخی ، ساحلی ، قایق سواری ، فیل سواری ، سفر با کشتی تفریحی ، دیدن بازار روی آب ، تماشای غارهای متعدد با رستوران و کلابهای عالی ، لذت بردن از میوه های گرمسیری ، تماشای خیمه شب بازی روی آب و ... را دارید ، به جرات میتوانیم به شما تور ویتنام را پیشنهاد دهیم .

پلیکان پرواز آسیا قویترین مجری مستقیم و کارگزار اصلی تور ویتنام

ما با استفاده از تجربه و شناخت کافی در مسیرهای جنوب شرق آسیا مفتخریم که بیشترین تعداد مسافر تور گردشگری ویتنام و همچنین بالاترین درصد رضایت مسافرین عزیز را در بازدید و شرکت در تورهای متنوع ویتنام را دارا می باشیم .

جاذبه های تور ویتنام

ویتنام یکی از زیباترین کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا که در کنار دریای چین و در شبه جزیره هندوچین قرار دارد . آب و هوای کشور ویتنام استوایی بوده و در جنوب کشور دارای دو فصل خشک و بارانی و در شمال ویتنام دو فصل تابستانی و زمستانی وجود دارد .

هانوی پایتخت کشور ویتنام می باشد و مهمترین مرکز سیاسی و فرهنگی در این کشور است . هوشی مین سیتی بزرگترین شهر ویتنام می باشد و نام قدیم آن سایگون نام داشت که پاییتخت قدیمی ویتنام بود . شهر هوشی مین سیتی ، که نام رهبر فقید ویتنام می باشد به پاس احترام به این مرد بزرگ بر آن نهاده شده ، بزرگترین مرکز خرید در منطقه می باشد .

از جمله دیدنیهای مسافرین عزیز در تور ویتنام ، می توان به رودخانه مکونگ که یازدهمین رود طویل جهان می باشد اشاره نمود . گردش با قایق های سنتی و عبور از شالیزارهای زیبای برنج از جاذبه های لذت بخش تور ویتنام می باشد .

از دیگر دیدنی های تور ویتنام شهر دانانگ می باشد که شهر بندری و بزرگی در ویتنام است که در دهانه رود هان می باشد . مناظر زیبا و سواحل فرحبخش ، دانانگ را به نقطه تفریحی محبوبی بین گردشگران تور ویتنام تبدیل کرده است .

دیگر جاذبه ای که در تور ویتنام شاهد خواهید بود تماشای شهر ساپا می باشد . شالیزارهای برنج این نواحی جز یکی از دیدنی ترین مناظر گردشگری در ویتنام و حتی جهان می باشد که عکسهای شهر ساپا را بارها در مجلات و سایتهای گردشگری در دنیا دیده اید .

و اما جذاب ترین بخش در تور ویتنام ، خلیج هالونگ بی می باشد که در 130 کیلومتری شرق هانوی و مجموعه صخره های عظیم آهکی بر آمده از آب دریا با پوشش گیاهی ، تصاویر بی نظیری شبیه به اژدهای دریایی را در خلیج هالونگ بی ایجاد نموده اند .

خلیج هالونگ با بیش از 1600 جزیره زیبا و غار از مقاصد بی نظیر توریستی در تور ویتنام می باشد که در مجموعه آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است . اکثر قریب به اتفاق جزایر خلیج هالونگ بکر و غیر مسکونی هستند اما چند جزیره این منطقه پذیرای مسافران تور ویتنام می باشند .

شرکت در تورهای متنوع و تور کشتی کروز ویتنام در خلیج هالونگ که با برنامه های شاد و مفرح همراه می باشد ، می تواند خاطره انگیز ترین قسمت در تور ویتنام باشد .

مسافرت با کشتی کروز ویتنامی در خلیج هالونگ بی به همراه صرف صبحانه ،ناهار ، شام و نوشیدنی به همراه موسیقی زنده و نمایش زنده روی کشتی و حرکت کردن از کنار آبشارهای زیبا در مسیر و تماشای رنگین کمان های زیبا و توقف در دهانه غارها با رستوران ها و کلوب ها و رقص و شادمانی ، تور ویتنام را به یکی از لذت بخش ترین تورهای گردشگری تبدیل کرده است .

پکیجهای تور ویتنام

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری پلیکان پرواز آسیا دارای متنوع ترین پکیجهای تور ویتنام در تمامی ایام سال و ایام عید نوروز به صورت انفرادی و همچنین مجری تورهای گروهی ویتنام می باشد . شما میتوانید بهترین کیفیت و بهترین قیمت تور ویتنام را از ما خریداری نمایید و همچنین قابل ذکر میباشد که شرکت پلیکان پرواز آسیا نسبت به آژانسهای مسافرتی همکار خود فروش تور ارزان ویتنام را به هموطنان عزیز ارائه مینماید .

ما با استفاده از دانش و تجربه خود در برگزاری چند ساله تورهای ویتنام و با توجه به سلایق و درخواست مسافرین عزیز و داشتن حق انتخابی بهتر برای شما ، به چند طریق مختلف ، اقدام به اجرای تورهای متنوع ویتنام می نماییم .

تور 8 روزه ویتنام با پرواز ماهان

شامل 4 شب اقامت در هوشی مینه و 3 شب اقامت در سواحل زیبای فان تی یت ، شامل اقامت در هتلهای 3 تا 5 ستاره در ویتنام با خدمات صبحانه ، لیدر ، گشت شهری ، بیمه ، پرواز ماهان از تهران به کوالالامپور و پرواز از کوالا به هوشی مینه می باشد .

تور 8 روزه ویتنام با پرواز قطری

شامل 4 شب اقامت در هوشی مینه و 3 شب اقامت در سواحل زیبای فان تی یت ، شامل اقامت در هتلهای 3 تا 5 ستاره در ویتنام با خدمات صبحانه ، لیدر ، گشت شهری ، بیمه و پرواز هواپیمایی قطر ایر ویز از تهران به هوشی مینه می باشد .

تور 11 روزه ویتنام با پرواز قطری

شامل 3 شب اقامت در هوشی مینه ، 3 شب اقامت در سواحل زیبای فان تی یت ، 3 شب اقامت در هانوی و 1 شب اقامت در کشتی کروز هالونگ بی با صبحانه ، ناهار ،شام و نوشیدنی به همراه 3 وعده غذایی در گشتهای شهری ، بیمه و پرواز قطری از تهران به هوشی مینه می باشد .

لازم به ذکر است شرکت پلیکان پرواز آسیا در مورد اخذ ویزای ویتنام به صورت خاص و منحصر به خود اقدام مینماید . ما از طریق کشور ویتنام و در قبال خرید تور ویتنام برای مسافرین محترم ، ویزای ویتنام را بصورت دعوتنامه از خود ویتنام دریافت می نماییم و مسافران گرامی اصل ویزای ویتنام را در فرودگاه سایگون دریافت می نمایند.

ما اخذ دعوتنامه ویزای ویتنام را بصورت تضمینی انجام می دهیم و تا کنون با داشتن بیش از 11000 نفر مسافر به کشور ویتنام ، حتی یک مورد مشکل برای دعوتنامه از ویتنام نداشته ایم . مزایای دعوتنامه ویزای ویتنام ، سرعت و هزینه کمتر نسبت به صدور ویزای ویتنام از سفارتخانه ویتنام می باشد .

جهت آگاهی از اجرای تورهای ویتنام و همچنین مشاوره رایگان با همکاران و مشاوران ما در شرکت پلیکان پرواز آسیا تماس حاصل نمایید .

تلفن : 02188171061

اطلاعات کلی و ضروری درباره ویتنام

نام رسمی ویتنام : جمهوری سوسیالیستی ویتنام

پایتخت ویتنام: هانوی

جمعیت ویتنام: 86947321 نفر (july سال 2009 )

نرخ رشد جمعیت: 987 درصد (july سال 2009)

وسعت ویتنام: 321220 کیلومتر مربع شامل 323550 کیلومتر مربع زمین، 4210 کیلومتر مربع آب 34343 کیلومتر مربع خط ساحلی بدون احتساب جزایر.

شیوه حکومت ویتنام : جمهوری سوسیالیستی با حاکمیت حزب کمونیست و شامل سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه میشود.

زبان رسمی: ویتنامی

تاریخ استقلال ویتنام: دوم سپتامبر 1945، روز ملی ویتنام: دوم سپتامبر

تاریخ استقلال ویتنام: دوم سپتامبر 1945، روز ملی ویتنام: دوم سپتامبر

ترکیب ادیان ویتنام: بودایی 3/9 درصد، هوا هائوه 5/1 درصد، کائو دای 1/1 درصد، مسیحی 7 درصد، پروتستان 5/0 درصد، کاتولیک 7/6 درصد، مسلمان 1/0 درصد

طول مرزها ی ویتنام: 4639 کیلومتر شامل 1228 کیلومتر با کامبوج، 1281 کیلومتر با چین و 2130 کیلومتر با لائوس

نرخ تولد: 21/17 تولد در هر 1000 نفر، نرخ مرگ و میر 17/6 مرگ در هر 1000 نفر

جمعیت با سواد:3/90 درصد (مردان 9/93 درصد و زنان 9/86 درصد)

نرخ بیکاری: 8/4 (سال 2008)

تعداد ایالتهای ویتنام: 64 شهر و استان

شهرهای مهم ویتنام: هانوی، هوشی مبن، هایفونگ، هوئه، دانانگ

یکی از زیباترین و چشمگیرترین کشورهای منطقه جنوب شرقی قاره ی آسیا ویتنام است.این کشور از شمال با چین و لاءوس و از سمت غرب با کامبوج همسایه است.کشور ویتنام از شرق و جنوب به اقیانوس آرام و دریای شرق منتهی میشود.ویتنام 86 میلیون جمعیت را با 54 نوع تژاد و تبار گوناگون شامل میشود.از مذاهب ویتنام میتوان به بودیسم ,کائودائیسم, هوائیسم اشاره کرد که بیشتر افراد پیرو مذهب بودیسم میباشند. از معابد و جاذبه های گردشگری میتوان معابد و کلیساها را نام برد

تور ویتنام.

کشور ویتنام با سال های طولانی تاریخ با اقتدار و با پیروزی های درخشانی که مردمانش در مبارزاتشان علیه استعمارگران داشته اند شاخص شده است. انقلاب ویتنام در سال 1945پیروز شد و این کشوردر تاریخ 2 سپتامبر همان سال استقلال خویش را کسب نمود که در دوره های بعد این تاریخ را روز ملی این کشور نامیدند

تور ویتنام

آثار میراث فرهنگی این کشور شامل شهر قدیمی و تاریخی (هوا) میشود که تاریخ دیرینه ای بیش از 200 سال دارد وبه وسیله تاجران چینی و ژاپنی ساخته شده و سنت و رویه و فرهنگ آنان هنوز در این شهر در کنار بناها و آثار معماری برجسته، به یادگار مانده است. این شهر درقلب کشور قرار گرفته است.

شهر ممنوعه ویتنام از ویژگی های قابل توجه و بی همتای این شهر به حساب می آید که موسیقی و رقص های سنتی وابسته به هر سلسله که تنها خاص پادشاهان بوده است در این شهر اجرا می شود. پارک های ملی و برپا نمودن فستیوال های سنتی از جاذبه های کشور ویتنام به شمار می آید

تور ویتنام.

فستیوال سنتی ویتنام مراسمی مملو از شادمانی، نشاط و رنگ با پوشش های سنتی که مردم را در هر سنی دور هم گرد می آورد.

این جشنواره ها و فستیوال ها که 54 نژاد مختلف در هرقسمتی از کشور برگزار میکنند میتوانند سرآغاز خوبی جهت ورود بینندگان به دنیای خاص و ویژه ی رسوم کشور ویتنام باشد و فرصتی است برای ملت ویتنام تا ریشه های خود را به یاد آورند ونشان دهنده ی سپاس خود از کسانی که حیات شان را در راه کشورشان فدا کرده اند باشند.

اکثرمراسم ها و فستیوال های ویتنام درمدت سه ماه بهار و پائیز یعنی در مدتی که درو محصول به پایان رسیده و مردم زمان کافی برای گردش را دارند در مناسبترین شرایط آب و هوایی این کشور برگزار می شوند

تور ویتنام.

تعطیلات تت در آغاز سال نوی قمری شمسی، جشن پانزدهمین روز ماه جولای و فستیوال نیمه پائیزاز جمله بزرگترین فستیوال های ویتنام محسوب میشود.

این فستیوال ها شامل موضوعات مذهبی و الهی میشوند و اجرای مراسم دعا و نیایش، اهدای نذورات، روشن کردن عودهای خوش بو و شرکت در بازیهای گروهی از رسومات آن است. مردم ویتنام در نیمه شب پیش از روز فستیوال به تمیز کردن و شست و شوی مجسمه های مقدس و محل های برگزاری مراسم مقدس مشغول میشوند و برنامه ریزی فردا را تعیین کرده و به آزین محل می پردازند

تور ویتنام.

رنگ و بو و شادی که در طول برگزاری فستیوال ها به وجود آمده مسافران بسیاری را در این مراسم جذب می کند.

گل های مریم و داوودی موجود در مکان های مقدس و گل های ارکیده که نذورات مردم بوده و در مراسم دعا استفاده شده است مورد استفاده مردم قرار میگیرد. شکوفه های قرمز هلو در ویتنام همواره تداعیگر سال نوی ویتنامی است و در این ایام استفاده آن رایج است. گل های نیلوفر، سوسن آبی و شکوفه های زردآلو نیز از مشهورترین گل های مورد استفاده ویتنام است

تور ویتنام.

ویتنامی ها دارای بازی های ویژه خود نیز میباشند. آنها در ایام (جشن تت) مسابقه پخت برنج را برگزار کرده و پرواز با کایت و فرفره بازی ازجمله سرگرمی های مورد علاقه آنهاست. فستیوال تت، عظیم ترین و مقدس ترین فستیوال ویتنام محسوب میشود که از آخرین روز دوازدهمین ماه سال کهنه آغاز شده و تا سومین روز نخستین ماه سال جدید ادامه می یابد و از مهم ترین جاذبه های این کشور ویتنام به حساب می آید.

پایان زمستان و آغاز بهار، فصلی است برای انجام پرستش و جمع های خانوادگی، زمانی که هرکس به اجدادش ادای احترام کرده وافراد بهترین آرزو هایشان را نثار هم می کنند. مردم پوشش های زیبا و سنتی خود را به تن کرده و اظطراب را ازخود دورکرده و با یکدیگر از خوبی ها سخن می گویند

تور ویتنام.

این فستیوال بهترین دوره برای افتتاح مزارع برنج و فروشگاه های جدید است .آنها در این ایام به یکدیگر عیدی داده وبرای یکدیگر آرزوی طول عمر می کنند.

ویتنامی ها اعتقاد خاصی به دعا و نیایش برای اجداد خود دارند و یک مکان در هر خانه برای انجام مراسم دعا برای اجداد قرار گرفته است. مزارع برنج و روستاها نقش عظیمی در زندگی مردمان ویتنام ایفا کرده است و همین امر سبب شده تا سبک زندگی آنها بسیار نزدیک به دهکده ها باز گردد

تور ویتنام.

مراسم ازدواج نیز برای فرد ویتنامی اتفاق خاصی بوده و باید به طرز سنتی آن را با رسوم کامل انجام دهد. آنها هم چنین مراسم سوگواری را با آیین و رسوم کامل برگزار می کنند.

مشهورترین غذای ویتنام شامل نوعی سوپ به نام (فو pho) است که مخلوطی از گوشت گوساله و رشته های شناور در آب گوشت است. البته در این سوپ از پیاز تازه، ریحان معطر، زنجبیل، سرکه، چیلی و فلفل نیز استفاده میکنند.

به سبب مواد غذایی موجود در ویتنام غذاهایی با ماهی، برنج، رشته های متنوع، سبزیجات ومیوه های گرمسیری متنوع مثل نارگیل و موز تهیه می شوند

تور ویتنام.

گریپ فروت، رامبوتان، موز، آناناس، پاپایا و مانگوستین از جمله میوه هایی است که به فراوانی در ویتنام یافت میشوند.

کشور ویتنام با تعطیلات بسیار کم روبه رو است و تنوع فرهنگ ها موجب شده تا تنوع بسزایی در کلیه نیازمندیهای مسافران وجود داشته باشد

تور ویتنام.

کشور ویتنام با تعطیلات بسیار کم روبه رو است و تنوع فرهنگ ها موجب شده تا تنوع بسزایی در کلیه نیازمندیهای مسافران وجود داشته باشد.

هر ایرانی قادر است با مراجعه به سفارت و پرکردن یک فرم، ارائه اصل گذرنامه و 2 قطعه عکس به همراه پرداخت هزینه ویزا، یک ویزای 15 روزه را در زمانی کمتر از 5 روز دریافت کند.

موقعیت جغرافیایی ویتنام

تور ویتنام

کشور ویتنام در مختصات 16 درجه شمالی و 106 درجه ی شرقی در طول ساحل شرقی شبه جزیره هندو چین، در مدار 8 درجه و 34 دقیقه شمالی تا 23 درجه و 22 دقیقه شمالی قرار گرفته است. ویتنام کشوری باریک به شکل s است که فاصله ی شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه ی آن 650، 1 کیلومتر است.

باریک ترین منطقه ی ویتنام به عرض 50 کیلومتر در قلب این کشورقرار گرفته است. وسعت زمینی ویتنام با محاسبات نزدیک به 1000 جزیره ی بزرگ و کوچک 798، 325 کیلومتر مربع میباشد که با اضافه کردن آب ها این مساحت به 332312 کیلومتر مربع تبدیل میشود و وبه همین ترتیب اندکی بزرگتر از ایتالیا و تا حدودی کوچکتر از ژاپن میباشد. طول سواحل ویتنام 434/3 کیلومتر (به غیر از حساب کردن جزایر) و مرز های زمینی این کشور نیز 549، 4 کیلومتر میباشد

تور ویتنام.

ویتنام از شمال با چین (به طول 1،272 کیلومتر) از غرب با لائوس (2120 کیلومتر) و کامبوج (237،1 کیلومتر) هم مرز میباشد و از شرق به خلیج تونکن و دریای چین جنوبی و از جنوب و جنوب غربی به دریای چین جنوبی و خلیج سیام منتهی میشود.

عمده سرزمین های ویتنام با کوهستان ها و جنگل های انبوه پوشش داده شده است. 40 درصد کوهستان ها، 40 درصد تپه ماهور ها و20 درصد زمین مسطح از مساحت کل کشور را شامل میشوند. شمال کشور ویتنام از دلتای مثلث شکل رودخانه ی سرخ به مساحت تقریبی 3،000 کیلومتر مربع و کوهستان ها و فلات های مرتفع تشکیل شده است.

رشته کوه چونگ سون از شمال تا استان تبت چین ادامه میابد و مرزهای غربی کشور ویتنام را با لائوس و کامبوج تشکیل داده و در دلتای مکونگ و شمال شهر هوچی مین (سایگون) پایان می یابد

تور ویتنام.

کوه های مرکزی ویتنام تعدادی فلات را با ابعاد و ارتفاع مختلف در خود قرار داده است. درقسمت منتهی الیه شمالی غربی این کوه ها و در ناحیه ای با پستی و بلندی های فراوان مرتفع ترین قله ویتنام بنام فان سی پان به ارتفاع 143، 3 مترقرار گرفته است.

ناحیه جنوبی کوهستان شیارهای متعددی را داراست که نوار باریک ساحلی را به تعدادی منطقه حفره مانند تقسیم نموده و طی قرون و ادوار گذشته مانعی طبیعی جهت برقراری ارتباط شمال با جنوب حساب شده و تجاوزات ساکنین دلتای مکونگ به سمت شمال را با جنوب به مشکل رو به رو ساخته است

تور ویتنام.

درناحیه جنوبی کشور ویتنام فلاتی به نام منطق مرتفع مرکزی با مساحت 700، 51 کیلومتر مربع قرار گرفته که از قلل کوهستانی و جنگل های انبوه و زمین هایی با خاک آتشفشانی حاصلخیز تشکیل شده است.این ناحیه 16 درصد از زمین های قابل کشت و 22 درصد از کل جنگل های ویتنام را شامل میشود.

دلتای مکونگ با وسعتی نزدیک 40 هزار کیلومتر مربع و با حداکثر س. ه متر ارتفاع از سطح دریا و رود خانه ها و کانال های جاری در سطح آن منطقه از حیث تولیدات کشاورزی ویتنام محسوب میشود. همه ساله حجم عظیمی از گل و لای در محل اتصال شعبه های مکونگ به دریای چین جنوبی بر روی هم قرار گرفته و هر سال به طور متوسط بین 50 تا 80 متر پیش روی خشکی در سواحل و افزایش قلمرو ویتنام در دریا را سبب میشود

تور ویتنام

آب و هوای ویتنام

ویتنام در جنوب دارای آب و هوای گرم و در شمال دارای آب و هوای موسمی با باران های دو گانه و موسمی است و میانگین رطوبت در طول سال در این کشور 85 درصد است. ویتنام بر خلاف قرار گرفتن در منطقه ای گرم به خاطر واقع شدن در عرض های جغرافیایی متنوع و همینطور برخورداری از نواحی با ارتفاعات مختلف دارای آب و هوای متعددی نیز میباشد.

قسمت شمالی کشور ویتنام در طول سال دو فصل زمستان و تابستان را داراست. زمستان ها تا حدودی سرد و بارانی است و بین ماه نوامبر تا آوریل تداوم دارد

تور ویتنام

در طی فصل زمستان باد های موسمی از شمال شرقی و در طول سواحل چین و خلیج تونکن وزیده و مقدار قابل توجهی رطوبت را وارد شمال کشور کرده و ریزش باران موسمی زمستانی را سبب می شود. در ماه های فوریه و مارس باران های ریز می بارد که در اصطلاح مردم ویتنام به بارانهای گردی معروف است.

مانند دیگر کشور های نواحی استوایی، در ویتنام نیز رودخانه های متنوع در جریان بوده و تقریبا سراسر خاک این کشور را تشکیل میدهند.

از اصلی ترین و مهمترین آبراهای برخوردار از قابلیت کشتیرانی رودخانه های سرخ در شمال ومکونگ در جنوب است. هر دو از داخل چین سرچشمه میگیرند و به خلیج تونکن در شمال و دریای چین جنوبی در جنوب راه میابند.

رودخانه های متنوعی نیزاز ارتفاعات شمال تا جنوب ویتنام سرچشمه میگیرند و دو رودخانه اصلی شمال و جنوب در نهایت به دریا منتهی می شوند و یا به صورت شرقی و غربی جریان می یابند و در نهایت به دریای جنوبی چین سرازیر میشوند

تور ویتنام.

هانوی پایتخت کشور ویتنام به شهر دریاچه ها نیزشهرت دارد ونزدیک به 50 دریاچه کوچک و بزرگ در نواحی مختلف این شهر قرار گرفته اند. پایتخت ویتنام در شمال این کشور و در کنار رودخانه سرخ واقع شده است.

رشد شهر نشینی وارزش زمین مورد نیاز جهت ساخت و ساز تجاوز به حریم دریاچه ها را شدت بخشیده به گونه ای که در دهه های اخیر تعدادی از دریاچه های شهر هانوی از بین رفته اند

تور ویتنام.

مقامات ویتنامی ادعا دارند هانوی شهری قدیمی و از پیشینه 1000 ساله برخوردار است.

هانوی مرکز اداری ویتنام بوده ووزارت خانه ها و مرکزیت سایر نهاد های حکومتی در این شهر مستقر شده اند. اما از نظر اقتصادی و تجاری در رده دوم بعد از شهر هوچی مین قرار گرفته است. جمعیت هانوی در سال 2009 نزدیک به 3155401 میلیون نفر حساب شده است

تور ویتنام.

دومین شهر مهم ویتنام هوشی مین نام دارد که در جنوب این کشور واقع شده است.

پایتخت حکومت جمهوری ویتنام تا قبل از سال 1975 میلادی سایگون بوده است که با وحدت دو ویتنام و حاکمیت کمونیستی بر سراسر کشور،

سایگون به احترام هوشی مین رهبر فقید ویتنام تغییر نام پیدا کرده است اما مردم ساکن در جنوب هنوز این شهررا با نام سایگون یاد می کنند ضمن آنکه بخش مرکزی شهر هوشی مین نیز سایگون نامیده می شود. سایگون قلب فعالیتهای تجاری و اقتصادی ویتنام بوده است

تور ویتنام .

دومین شهر مهم بخش شمالی ویتنام بعد از هانوی , هاینگوف است که تا قبل از وحدت دو ویتنام قلب اقتصادی و تجاری شمال به حساب می آمد.

جمعیت کشور ویتنام تا ماه ژونیه سال 2009 , 8687435 نفر محاسبه شده بود.

ویتنام دارای جمعیتی نسبتا جوان است و بر اساس تخمین سال 2009 میلادی 8/24 از جمعیت را افراد تا سن 14 سال و 4/69 را افراد بین 64-15 سال و تنها 7/5 درصد را افراد بالای 65 سال تشکیل میدهند

تور ویتنام.

این تحقیقات نشان داده است که در سال 2009 در ازای هر 1000 نفر جمعی 31/16 مرد تولد و 6/17 مورد مرگ واقع شده اند. حوزه های دلتای مکونگ در جنوب و دلتای رودخانه سرخ در شمال پرجمعیت ترین مناطق ویتنام را تشکیل میدهند که به ترتیب 20 و 22 درصد از جمعیت کل کشور را در خود جای داده اند در صورتی که این دو منطقه مجموعا فقط 16 درصد از کل وسعت کشور را شامل میشوند.در حالیکه مناطق مرتفع مرکزی و نواحی شمال غرب و شمال شرقی با وسعتی برابر 45 درصد گستره کشور تنها 20 درصد جمعیت را در خو جای داده است

تور ویتنام

تا قبل از وحدت دو ویتنام روند کنترل جمعیت در دو بخش شمالی و جنوبی انجام نمیشد و تا یک دهه پس از اتمام جنگ نیز دولت به سبب رو به رویی با مشکلات و نارسایی ها، برنامه ای هماهنگ برای کنترل تولید مثل در دست نداشت که این امر سبب افزایش جمعیت کشور تا اواسط دهه 1980 شد. حکومت قصد داشت تا سیاست غیر منعطفی در مورد کنترل زاد ولد اتخاذ کرده و به مرحله اجرا درآورد.

مهمترین ویژگی این سیاست محدود کردن هر زوج به حداکثر دو فرزند و تعیین مجازات هایی مانند جریمه نقدی و محرومیت از بعضی مشاغل دولتی برای والدین ناقص در تعداد فرزندان و عدم ارائه برخی امتیازات وامکانات برای فرزند سوم به بعد است. اجرای این روند سیاسی به خصوص در نواحی شهری با موفقیت همراه شد و در کاهش نرخ رشد جمعیت روستایی نیز پیروزی هایی به همراه داشت تا آنجا که بر اساس آمار بانک جهانی این نرخ رشد تا سال 2009 به 987 درصد کاهش یافت

تور ویتنام.

واحد پول رایج در ویتنام دونگ (dong) می باشد که اختصار آن vnd است.

نرخ پول و برابری با دلار آمریکا 3/17447 دونگ معادل با 1 دلار آمریکا است.

چک های مسافرتی و کارت های اعتباری باید در بانک های نواحی شهر های بزرگ به دلار تبدیل شوند. این کارت ها اکثرا در هتل های مهم ، برخی غذاخوری ها و مراکز خرید پذیرفته می شوند. اکثر چکهای مسافرتی و کارت های اعتباری در بیشتر شهرهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیرند.

اختلاف ساعت ایران با ویتنام به این گونه است که در زمستان سه ساعت و نیم و در تابستان دو ساعت و نیم از ویتنام جلوتر می باشد.