پلیکان پرواز

اطلاعات کلی و ضروری درباره بالی


اطلاعات کلی و ضروری درباره بالی

در حدود2500 پ.م(پیش از میلاد) مردم تور جزیره بالی از مسیر خاک اصلی قاره آسیا وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی پیش تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت. سفال نوشته های براهمی نشان دهنده ی ورود هندوها در سال 100 پ.م است.

دوره شاهانه ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی ساکن شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در تور جزیره بالی استقرار کرد. به دنبال حملات مداوم، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، ویرانه شد و این موضوع سبب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که درعصرحاضر یکی از مهم ترین مراکز گردشگری جهان به شمار می ‌رود.

سفر به بالی

سفربه بالی بسیار راحت است و بر خلاف فرض مسافرین انجام سفر به این بهشت زمینی از مسافرت بین شهری در کشورمان بسیار راحت تر میباشد.

پرواز به بالی که تنها کمی یعنی در حدود 12 ساعت طولانی تر از بلند ترین مسافت هوایی کشورمان است و معمولاٌ از مسیر کشور قطر و با هواپیمایی ایر ویزقطرکه شامل خطوط پنج ستاره جهان میشود و یا ایرآسیا و پس از توقفی اندک در فرودگاه دوحه یا کوالالامپور شما را به سمت تور جزیره بالی راهی میکند. زمان سفر بین دوحه و تهران در حدود دوساعت میباشد.

از این نقطه تا ایستگاه بعدی که پایتخت زیبای کشور سنگاپور میباشد فقط هشت ساعت زمان نیاز است. زمان پرواز از سنگاپور تا بالی فقط 3 ساعت خواهد بود. در این پرواز شما از میان استوا عبورکرده و به نیمکره جنوبی زمین انتقال خواهید یافت.

فرودگاه بالی

فرودگاه بین‌المللی Ngurah Rai جزیره بالی درفاصله 13 کیلومتری غرب Denpasar واقع شده است. امکانات آن شامل مغازه‌های متنوع، غذاخوری ها، صرافی های مختلف، اداره پست، امکان دسترسی رایگان به وای فای، دفتر اطلاعات گردشگری، شرکت های مسافرتی، موسسات کرایه خودرو، مغازه‌های متنوع فیری شاپ و استراحت‌گاه‌های کم VIP میشود.

سرویس اتوبوسرانی A/P شهر، هزینه ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر میباشد و حدوداً هر 30 دقیقه به مرکز شهر رفت و آمد دارد. جدول زمانبندی و بلیت‌‌‌‌‌ ها از دفتر اطلاعات گردشگری درقسمت های ورودی قابل دسترس هستند. ون‌های کوچک و تاکسی ها نیز قابل دسترس هستند. البته میهمانان هتل ها با سرویس های خاص هتل منتقل میشوند.

گمرک

پس از عبور از باجه کنترل گذرنامه و ویزا بالی،حال به سوی مرکز بازرسی گمرک راهی خواهید شد. در هنگام سفرهرگز داروهایی مانند کدیین و داروهای روانگردان و مواد مخدر به همراه نداشته باشید زیرا دچار مشکل بزرگی خواهید شد. ورود بالی کلیه کالاها که شامل پوشاک، خوراکی ها، نوشیدنی ها و لوازم شخصی میشود به جزیره بالی کاملا آزاد می باشد.

امور مالی و واحد پول

واحد پول اندونزی روپیه میباشد. تمامی ارزهای معتبر جهان ، به خصوص دلار آمریکا ، دلار استرالیا ، یورو و رینگت مالزی در بالی معامله میشوند.

آب و هوای بالی

کشوراندونزی دارای آب و هوای استوایی (گرم و مرطوب) میباشد که تغییرات فصلی در آن بسیارکم رخ میدهد.

این کشورشامل دو فصل گرما ، بارانی و مرطوب میشود و چون تور جزیره بالی نیز در همین منطقه تروپیکال واقع شده است، درکلیه طول سال درجه حرارت و رطوبت آن بین 20 در شب تا 33 درجه در روزها قابل تغییرمی باشد.

اما وزش بادهای غربی که شامل گرما و رطوبت اقیانوس هند میشوند موجب میشود تا از ماه دسامبر تا ماه مارس تور جزیره بالی شاهد بارش های مداوم بوده و این فصل به منزله تابستان نیم کره جنوبی می باشد.

اما زمستان در تورجزیره بالی متفاوت است. از ماه ژوئن تا سپتامبر بادهای سرد اقیانوس آرام تور جزیره بالی را تحت تسلط خود قرار داده و زمستان نیم کره جنوبی را با خود به همراه می آورد. در این فصل روزها دمای هوا معتدل و شب ها خنک میشوند. مقداررطوبت کاهش می یابد و اکثر روزها آفتابی خواهند بود ..

وسایل نقلیه در بالی

مسافران در بالی این امکان را دارند که از تاکسی مجهز به تاکسی متر و یا موتورسیکلت استفاده نمایند.تنها با پرداخت 5 یا 6 دلار میتوانید در طول روز موتورسیکلت اجاره کنید. ون های سبز رنگ بیمو نیز برای گردش در مناطق توریستی برای گروه های 5 و6 نفره بسیار با صرفه تر است و کرایه آنها نیز توافقی است. در صورتیکه گواهینامه بین المللی خودرا به همراه داشته باشید می توانید با پرداخت مبلغی حدود 20 الی 40 دلار انواع اتومبیل اجاره ای و یا بدون راننده اجاره کنید.

تلفن، اینترنت و مخابرات

کشور اندونزی شامل سیستم مخابرات بسیار پیشرفته ‌ای میباشد. بالی اما به سبب فاصله طولانی و واقع شدن در نیمکره جنوبی هزینه مکالمات بین المللی آن ارزان نمی باشد. هزینه یک سیم کارت تلفن همراه دربالی ازقیمت یک ساندویچ هم کمتراست!

ازلحاظ فنی سیستم تلفن همراه بالی و ایران با هم برابراست و این امکان را دارید تلفن همراه خود را همراه داشته و در مدتی که اقامت دارید با خرید یک سیم کارت که قیمت آن حدود 1000 تومان است با سراسر دنیا ارتباط برقرارکنید.

چندین اپراتور در بالی نیز فعالیت دارند. اما بهترین نوع سیم کارت سیمپاتی است که رنگ آن قرمزاست. هزینه مکالمات در بالی این اپراتور از دیگران کمتر میباشد وهم چنین می توانید از سرویس های مکالمه اینترنتی آن جهت تماس با ایران با قرار دادن پیش شماره 0101798 استفاده کنید.

در بالی از هر فروشگاهی حتی فروشگاه مواد غذایی میتوان سیم کارت تهیه کرد و شارژ مجدد سیم کارت های اعتباری نیز از راه انتقال اعتبار و توسط فروشندگان با ارائه شماره تلفنتان ممکن است. همراه اول ایران نیز با اپراتورهای بالی سرویس رومینگ برقرارکرده اند که استفاده از آن ها به دلیل بالا بودن هزینه خدمات به هیچ وجه به صرفه نمی باشد.

اتصال به اینترنت در سراسر بالی امکان پذیر و رایگان میباشد! تمامی فروشگاه ها،غذا خوری ها و ... شامل سرویس اینترنت بی سیم می شوند. فقط کافیست که اکسس پوینت مربوطه را پیدا کرده و متصل شوید !

تلفن :

کد کشور: 62+

کد منطقه: 361 (0)