گرانترین قهوه دنیا

در جزیره بالی ، محصولی خاص وجود دارد که در دنیا بی نظیر است. قهوه لاواک که محصول حیوانی به نام زبادان است در این مقاله شناخته می شود. بله ، درست خواندید ، این قهوه محصول یک پستاندار گوشتخوار است.

در ادامه با پلیکان پرواز همراه باشید.

قهوه لاواک

در یک سفر خوب و باکیفیت ، باید به خاطر داشته باشیم که از محصولات و دیدنی های خاص آن کشور حتما لذت ببریم.

در سفر به بالی، قطعا از بهترین قهوه دنیا باید چشید .

اولین کار برای شروع یک سفر رویایی به سرزمین خدایان ، بالی ، این است که ویزای اندونزی را فراهم کنید.

قهوه لاواک

Kopi luwak ، قهوه ای است که از دانه های نیمه هضم شده تشکیل شده است. این دانه ها توسط زَبّاد ، نخل آسیایی خورده و دفع می شود. به همین دلیل به این دانه های قهوه ، قهوه زبادان هم گفته می شود. دانه های قهوه زمانی که از دستگاه هاضمه زباد عبور می کند ، تخمیر می شود. سپس دفع می شود و جمع آوری می شوند. زبادان ، برای همین منظور صید و نگهداری می شوند.

جاهایی که قهوه لاواک به عمل می آید

قهوه زبادان ، عمدتاً در جزایر اندونزی تولید می شود. جزایر سوماترا ، جاوا ، بالی ، سولاوِسی و تیمور شرقی . همچنین بطور گسترده ای از جنگل ها یا کشت در مزارع فیلیپین به دست می آید.

در سفر به بالی ، با عزیمت به منطقه زیبای اوبود ، به محل نگهداری زبادان می توانید بروید و از نزدیک با محل زندگی آنها آشنا شوید.

تولید کنندگان قهوه لاواک می گویند . که مراحل تولید ممکن است قهوه را به دلیل دو مکانیسم بهبود ببخشد.

برگزیدن: زباد تنها دانه های خاصی را بر می گزیند.

هضم : مکانیسم بیولوژیکی یا شیمیایی در مراحل هضم حیوان

روش سنتی جمع آوری دانه ها از زباد نخل آسیایی ، روشی خشن است. زبادها در قفس هایی نگهداری می شوند و مجبور هستند تا دانه های قهوه را بخورند. این روش تولید توجهات بسیاری را از نظر اخلاقی جلب نموده است. به عللی چون ایزوله شدن ، رژیم فقیر غذایی ، قفس های کوچک و نرخ بالای مرگ و میر.

اگر چه قهوه لاواک فرمی از فرآوری است تا نوع خاصی از قهوه . یکی از گرانترین قهوه های دنیا نیز شناخته می شود. قیمت خرده فروشی به ازای هر کیلوگرم 700 دلار آمریکا قیمت دارد.

تاریخ قهوه لاواک

اصل قهوه لاواک بسیار به تاریخ تهیه قهوه در اندونزی نزدیک است. استعمارگران هلندی کاشت قهوه در اندونزی و دانه های وارداتی از یمن را تدوین نمودند. در قرن نوزدهم ، کشاورزان جاوای مرکزی شروع به دم کردن و نوشیدن قهوه هایی کردند که در زمین هایشان کاشته بودند.

قهوه لاواک از دم کردن دانه های قهوه ای به دست می آید . که از جهاز هاضمه دستگاه گوارش زبادان نخل آسیایی به دست می آید. ترکیبی از فواید اسیدی ، آنزیمی و تخمیر برای بدن است. در حین هضم ، آنزیم هاضمه و شیره های معده به پوسته های هسته قهوه لاواک نفوذ می کنند. پیوندهای کوتاه پروتیئنی را می شکند . اینها ترکیب آمینو اسیدها را تغییر می دهد. عطر قهوه ها را تشدید می کند. زباد نخلی ، می داند که تازه ترین و بی عیب ترین دانه های قهوه را بخورد. این انتخاب ، بروی طعم قهوه تاثیر می گذارد. دانه های قهوه شروع به سبز شدن میکنند که تلخیشان کمتر است.

میزان تولید سالانه - طعم خاص قهوه لاواک

بطور سنتی ، دانه های قهوه دفع شده ، مستقیما از زمینها و جنگلها جمع آوری می شوند. تقاضای بین المللی برای قهوه لاواک رو به افزایش است. برخی از تهیه کنندگان قهوه رو به روش نگهداری در قفس زبادها آورده اند.

در سال 2014 تولید سالانه قهوه لاواک حدود 127 کیلوگرم بود. این مقدار تولید کشورهای اندونزی ، تیمور شرقی ، فیلیپین ، تایلند، ویتنام و اتیوپی است.

طعم قهوه لاواک از لحاظ تعداد و نوع و منشا دانه های دفع شده، فراوری ، بودادن ، سن و دم کردن تغییر می یابد. مواردی چون توانایی زبادان در انتخاب دانه هایش ، سایر چیزهایی که می خورد، سلامتی ، حتی سطح استرس ممکن است بر طعم اثر بگذارد.

انتقادات

از جمع نظرات متخصصان طعم و غذا چنین برمی آید . که آنقدر که تبلیغات هم می گویند، این قهوه به لحاظ طعم تفاوت شگرفی با بقیه قهوه ها ندارد. ممکن است بافتی نرم تر و تلخی کمتری داشته باشد. برخی تولید کنندگان ویتنامی ادعا دارند که آنزیمی را دارند که مشابه آنچه در بدن زبادان روی می دهد را انجام می دهد.

قیمت بالای قهوه لاواک دلیل شد تا به دنبال راهی برای تولید قهوه به روش دیگر باشیم. بهره وری پایین تولیدات حال حاضر و مسائل مربوط به کارگران در بالا بودن قیمت قهوه تاثیر دارد.

رشد تعداد مزارع زبادان در جنوبشرق آسیا که ده ها هزار حیوان را در قفس های کوچک نگهداری می کنند. بسیار مورد نقد واقع شده است. شرایط نگهداری آنها مناسب نیست . به زور به آنها غذا داده می شود. موضوعی که وجود دارد این است . که آگاهی عمومی در مورد این شرایط بسیار کم است.

قیمت قهوه لاواک

به هر حال ، قهوه لاواک گرانقیمت ترین قهوه دنیاست. هر پوند آن در سال 2010 بین 100 تا 500 دلار فروخته شد. قهوه weasel ویتنامی ، به ازای هر کیلوگرم 500 دلار فروخته شد. بیشترین مشتریها، از ژاپن ، چین ، کره جنوبی هستند.

قیمت مصوب قهوه لاواک در سوپرمارکتهای بزرگ اندونزی از 100 دلار شروع می شود. یعنی پنج برابر قیمت بهترین قهوه های عربیکا. هزینه پرداخت شده به جمع آوری کنندگان 20 دلار برای هر کیلوگرم است. این مبلغ در فیلیپین به کارگران پرداخت می شود.

قیمت هر فنجان قهوه در کافی شاپ بین 35 تا 80 دلار است.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری