کوه فوجی ژاپن

کوه فوجی ژاپن که در نقاشی ها و فرتورها به عنوان نماد ژاپن به تصویر کشیده می شود ، از قلل آتشفشانی دنیا و مکانی مقدس برای ژاپنی ها است. در این مقاله تلاش داریم مختصری در مورد آن بدانیم ...

کوه فوجی

کوه فوجی ژاپن بلند ترین کوه کشور ژاپن است . ارتفاع این کوه 3776 متر است . این کوه قله ای آتشفشانی دارد. اما آخرین باری که گدازه ها ازدهانه آتشفشان فوران کردند در قرن هجدهم بود. آخرین فوران این قله در سال 1707 – 1708 بوده است.

مشاهده تورهاي جنوب شرق آسيا

بنا به تحقیقاتی که انجام شده است، نام این کوه مترادف آتش است. نام قدیمش فوجی نو یاما بوده است.

مردم ژاپن پسوند سان را اضافه می کنند که به معنای کوه است.

کوه های مقدس ژاپن

سه کوه در ژاپن برای مردم بسیار قابل احترام و مقدس هستند. کوه های تیت ، هاکو و فوجی . البته از دیرباز قلل آتشفشانی برای مردم مورد احترام بوده اند.

مشاهده تورهاي دور آسيا

جغرافیای کوه فوجی

کوه فوجی در ناحیه غربی توکیو واقع گردیده است. نزدیک به سواحل اقیانوس آرام و در جزیره هونشوی سربرافراشته است. در دامنه این کوه سرسبز و بزرگ ، سه شهر دامن گسترانیده اند. انگار که کوه را در میان گرفته اند .

شکل متقارن و مخروطی کوه فوجی و قله برفی زیبایش ، باعث شده که بعنوان نماد استفاده شود. در نقاشی های سنتی و معاصر و در ادبیات این سرزمین از فوجی یاد شده است.

در سال 2013 ، کوه فوجی ژاپن به عنوان میراث جهانی ثبت گردید.

جاذبه های گردشگری کوه فوجی

بنا به برخی از آمارها ، روزانه تا 10 هزار نفر از این کوه بالا می روند. طبق برخی آمارها، سالانه تا دویست هزار نفر از آن صعود می کنند.

1- یکی از دلایل علاقه گردشگران به این کوه ، زیبایی طلوع آفتاب است. گردشگران از دامنه کوه بالا می روند و زیبایی خیره کننده طلوع آفتاب را به نظاره می نشینند.

2- جنگل آئوکیگاهارا ، جنگلی وهم انگیز است در دامنه این کوه . متاسفانه به دلیل خودکشی هایی که در این جنگل اتفاق می افتد ، شهرت دیگری هم دارد. این کوه در ناحیه شمال غربی واقع شده است.

3- معبدی در پایه کوه وجود دارد که بسیاری از گردشگران پیش از صعود به عبادت می پردازند.

4- در اطراف کوه چشمه های آبگرم برای پذیرایی وجود دارد.

5- پنج دریاچه در اطراف کوه وجود دارد . اسامی این پنج دریاچه عبارتند از : موتوسوکو، کاواگوچیکو، شوجیکو، یاماناکاکو و سیکو

مشاهده تورهای چین

جشنواره یابوسامه Yabusame

جشنواره یابوسامه همه ساله در ماه می به ویژه در پایه کوه فوجی برگزار می شود . در این جشنواره که برای یادآوری دلاوریها و تواناییهای ساموراییها برگزار می گردد. شرکت کنندگان در حالیکه بر روی اسب سوار هستند سه تیر به سیبل ها تیراندازی می کنند. این جشنواره بسیار بسیار شگفت انگیز است.

مشاهده تورهای بالی

نکاتی جالب در مورد کوه فوجی

بنا به تحقیقاتی که انجام شده است ، این قله هنوز هم امکان فوران دارد. از این لحاظ دانشمندان و متخصصان دائما در حال بررسی نشانه های فوران هستند.

کوه فوجی خلاف اینکه بسیار مورد علاقه کوهنوردان و گردشگران است، صعودی سخت دارد. دمای مناطق مرتفع بسیار سرد است. برای همین بهترین زمان برای صعود ماه های گرم سال مثل تیر ومرداد است.

طبق افسانه ها، اولین بار یک راهب از این کوه صعود کرد. برای همین خانم ها اجازه نداشتند که صعود کنند. این ممنوعیت تا سال 1912 برقرار بود.

علیرغم اینکه به نظر می رسد تنها یک قله آتشفشانی وجود دارد. با این حال قله کوه فوجی سه قله آتشفشانی دارد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری