هوئه ویتنام

در سفر به ویتنام ، یکی از شهر های قدیمی و سلطنتی این کشور ، هوئه در میانه ویتنام است. شهری قدیمی و بی نظیر با یک دنیا جاذبه گردشگری . با آژانس پلیکان پرواز آسیا ، آژانس تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا همراه باشید.

هوئه ویتنام

هوئه ویتنام شهری در مرکز کشور ویتنام است. این شهر بین سال های 1738 تا 1775 پایتخت دانگ ترونگ و مابین سال های 1802 تا 1945 پایتخت سلسله نگویان ( Nguyan ) بوده است.

تور جنوب شرق آسیا

مهم ترین جاذبه این شهر ، قلعه قرن نوزدهمی بزرگ است. قلعه توسط خندق و دیوارهای بلند و ضخیمش احاطه شده و محافظت می گردد. با پلیکان پرواز آسیا ، آژانس تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا همراه باشید. تا بیشتر در مورد این شهر بدانید...

جغرافیای هوئه ویتنام

هوئه در مرکز ویتنام در سواحل رودخانه عطر (Sông Hương or Hương Giang ) توسعه یافته است. این شهر چندین مایل تا دریای شرقی فاصله دارد. وسعت شهر حدودا 72 کیلومتر مربع است. و تعداد نفوس آن طی سرشماری جمعیت در سال 2012 بیش از 344 هزار نفر بوده است.

- فاصله هوئه از هانوی ( پایتخت ) 700 کیلومتر است و در جنوب آن واقع شده است.

- فاصله هوئه از هوشی مین سیتی 1100 کیلومتر است.

- فاصله تا شهر دانانگ 105 کیلومتر است .

هوئه سرزمینی با ارتفاع کم در حدود 3 تا 4 متر از سطح دریاست. متاسفانه زمانهایی که باران زیاد باشد، خطر سیلابی شدن رود را در پی دارد. با این حال تپه ها و کوه های کم ارتفاع هم در منطقه وجود دارد. همانند کوه Ngu Binh و تپه های vong canh .

ویزای ویتنام

آب و هوای هوئه ویتنام

آب و هوای هوئه ویتنام استوایی در طبقه کوپن ( koppen ) دسته بندی می شود. اما ریزش باران طبق الگوی استوایی نیست . در ماه های مارچ و اپریل ، ریزش باران ها کمتر از 60 میلی متر اتفاق می افتد.

فصل خشک که از اپریل تا مارچ بر منطقه حاکم می شود. دما در محدود 35 تا 40 درجه سانتیگراد می شود. فصل بارانی هم از آگوست تا ژانویه است. در ماه اکتبر امکان ریزش باران های سیل آسا قوت می گیرد. در این ماه امکان روان شدن سیل هم وجود دارد. دمای متوسط در فصل بارانی 20 درجه سانتی گراد است.

بهار در منطقه هوئه ویتنام ، از فوریه تا مارچ حاکم می شود.

فرهنگ در هوئه ویتنام

در مناطق مرکزی ویتنام ، هوئه پایتخت این سرزمین برای حدود 150 سال بوده است. دوره پایتخت بودن فئودالی هوئه بین سال های 1802 تا 1945 بود. سبک زندگی سلطنتی و لباس ها نقش و تاثیر بسزایی داشته است. چیزی که هم اکنون در سبک زندگی مردم هوئه هنوز هم ملموس است.

تور دور آسیا

لباس و پوشش در هوئه ویتنام

طراحی لباس مدرن و به روز ao dai ، از سبک لباسهای ویتنامی که در دربار نگوین در قرن هجدهم پوشیده میشد الهام گرفته شد. مورخی به نام Đại Nam thực lục در مورد لباس های آن دوران می گوید :

« بیرون از دربار ، بانوان و مردان ، لباس هایی با یقه ایستاده و آستینهای کوتاه میپوشیدند. در هر دو طرف بدن ، چاکهایی وجود داشت که از آستین ها شروع میشود. در واقع لباس ها مطلقا باز نیستند. لباس مردان ، یقه ای گرد و آستین های کوتاه داشت. »

این لباس به نام áo ngũ than معروف گردید. لباسی اشرافی با پنج تکه که در قرن 19 تا اوایل قرن بعد پوشیده میشد. به تدریج سلیقه پاریس در طراحی لباسها وارد شد و سروشکلی جدید داد. رنگ مخصوص هوئه ویتنام ، بنفش است و ارتباطی ویژه با دربار هوئه دارد.

غذاهای هوئه ویتنام

غذاهای هوئه ، قلب غذاهای ویتنامی هستند. اما یک نکته مغفول مانده است و آن گیاهی بودن برخی از غذاهاست. در شهر ، چندین رستوران کاملا گیاهی وجود دارد. در واقع این گیاه خواری بخشی از رژیم بودایی هاست و هنوز هم رعایت میشود. مشخصه ای که غذاهای هوئه دارند این است که غذاها در حجم کم سرو می شود. اما به بهترین شکل و زیباترین وجه . این همان ردپایی است که زندگی سلطنتی بر سبک زندگی مردم گذاشته است.

غذاهای رنگارنگ و اغلب تند در ظروف زیبا و کوچک سرو میشود. فلسفه اینجور پذیرایی ، نوازش چشمان اربابان و همسران دربار بوده است.

نام بعضی از غذاهای معروف هوئه

حالا که برای تور ویتنام اقدام نموده اید ، بد نیست که غذاهای معروفشان را هم بشناسید :

- Banh Beo : غذایی از هوئه که ترکیبی از آرد برنج و تاپیوکا است. از کیک برنج ، میگوی خشک شده مزه دار شده ، پوست ترد خوک ، روغن پیازچه و طعمهای دیگر است.

- Com hen : از صدف یا حلزون های کوچک و برنج تشکیل شده است. غذا با دمای معمول اتاق سرو میشود.

- Banh uot thit noung : از پن کیک بخارپز برنج و سبزیجات تشکیل شده است. سبزیجات شامل برگ ریحان ، کاهو ، خیار است و با برگهای دارچین ، خوک و سس سرو می شود. این غذا معروفترین غذا در ویتنام است.

- Banh bot loc : این غذا با برگ های موز یا بدون آن سرو می شود. ترکیبات اصلی شامل آرد تاپیوکا ، میگو ، شکم خوک و سس چیلی ماهی شیرین است.

- دسرها : به جز غذاهای معروف هوئه ویتنام ، دسرها نیز شهرت خاصی دارند. از جمله این تنقلات ، دانه های شیرین شده نیلوفرآبی اشاره می کنیم. سوپ شیرین آرکا ، برنج چسبانکی شیرین ، خوک گریل شده در آرد کاساوا و....

لیست جاذبه های گردشگری هوئه ویتنام

- پارک ملی bach ma

- Ho Quyen ، صحنه مبارزه با ببر

- معبد Hon chen

- منطقه سلطنتی هوئه

- قصر شاهزاده huyen tran

- آرامگاه minh mang

- رودخانه عطری

- آرامگاه سلطنتی

- و ...

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری