هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان

در این قسمت با هزینه ی زندگی و تحصیل در انگلستان آشنا میشویم .

این هزینه با توجه به شهر و محل زندگی شامل 2 قسمت میباشد:

1) هزینه ی زندگی در شهر لندن

از نظر سفارت انگلستان هزینه ی زندگی در شهر لندن مبلغی تقریبا ماهیانه هزار پوند در نظر گرفته ‏شده است. با توجه به این موضوع دانشجو هم باید حساب بانکی که از خود به سفارت نشان می دهد ‏بر مبنای این مبلغ باشد. برای مثال اگر فردی قصد دارد 9 ماه در لندن زبان ‏انگلیسی بخواند باید مبلغی تقریبا نه هزار پوند را در نظر داشته باشد.

2) هزینه زندگی در خارج از شهر لندن

از نظر سفارت انگلستان برای زندگی در خارج از شهر لندن باید هزینه ای تقریبا ماهیانه هشتصد پوند در نظر بگیرند. با توجه به این موضوع دانشجو هم باید حساب بانکی که از خود به سفارت نشان می دهد ‏بر مبنای همین مبلغ باشد. برای مثال اگر فردی قصد دارد نه ماه در شهری غیر از لندن ‏مثلا منچستر زبان انگلیسی را بیاموزد باید مبلغی در حدود هفت هزار و دویست پوند را در نظر داشته باشد.

با توجه به نوع زندگی هر شخص این مقدار امکان دارد تغییر نماید ولی بطور کلی این عدد ، مبلغ مناسبی ‏جهت هزینه ی زندگی در بریتانیا است.

با توجه به شهر محل زندگی و سبک زندگی هر شخص هزینه ی زندگی دانشجویی در انگلستان فرق میکند ، ولی برای این که تصوری مناسب در رابطه با هزینه های زندگی در انگلستان داشته باشید ‏مواردی را در زیر ذکر کرده ایم. هزینه ی زندگی در انگلستان با توجه به شهر و محل زندگی به دو ‏قسمت تقسیم میگردد، در این مسئله سوالات متداولی می شود که در زیر به آنها پرداخته ایم :

اگر دو نفر باشید بطور مثال اگر زن و شوهر باشید، هزینه ی زندگی چقدر است ؟

در این حالت اگر در شهر لندن اقامت بخواهید هزینه ای حدودا 1500 تا 2000 پوند برای دو نفر در نظر گرفته میشود که البته به محل زندگی هم بستگی دارد.

ولی اگر در شهری غیر از لندن بخواهید اقامت داشته باشید تقریبا 1200 تا 1600 پوند برای دو نفر در نظر گرفته میشود.

هزینه ی یک دوره ی 9 ماهه زبان که یک دوره ی کامل است همراه با زندگی به طور حدودی در ‏شهر لندن چقدر میباشد؟

هزینه ی حدودی یک دوره ی زبان یک ساله بین 3000 تا 6000 پوند می شود که به طور میانگین ما ‏مبلغی حدود 4000 پوند و هزینه ی زندگی را حدودا ماهی 1000 پوند در نظر بگیریم، تقریبا هزینه ی ‏نه ماهه ی زبان در انگلستان ‏‎4000+9000 = 13000‎‏ می شود.‏

هزینه ی یک دوره ی نه ماهه زبان که یک دوره ی کامل می باشد همراه با زندگی به طور قریبی در ‏خارج از لندن به طور تقریبی چقدر خواهد بود؟

هزینه ی تقریبی یک دوره ی زبان 1 ساله بین 3000 تا 6000 پوند میباشد که بطور میانگین ما مبلغی حدود 4000 پوند و هزینه ی زندگی را ماهیانه 800 دلار در نظر میگیریم. هزینه ی حدودی 9 ماه زبان در انگلستان 11200 پوند میشود.‏‎

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری