مکانهای تفریحی در جزیره بالی

در حدود2500 پ.م(پیش از میلاد) مردم سرزمین بالی از مسیر خاک اصلی قاره آسیا وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی قبل از تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت. سفال نوشته های براهمی نشان دهنده ی ورود هندوها در سال 100 ق.م است.

امپراطوری ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی سکونت گزیده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در جزیره بالی استقرار کرد. به دنبال حملات مداوم، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، ویرانه شد و این موضوع سبب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که درعصرحاضر یکی از مهم ترین مراکز گردشگری جهان به شمار می ‌رود .

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

ساحل نوزا دوآ بالی

نوزا دوآ به معنای جزیره دوم است دلیل این گونه توصیف آن است که نوزا دوآ بالی به صورت شبه جزیره ای و البته مانند جزیره دومی به منتهی الیه جنوبی جزیره بالی متصل شده است.این جزیره بالی بر خلاف روستاهای جزیره ی بالی مکانی پر زرق و برق و مجلل میباشد که بزرگترین و لوکس ترین هتل های بالی را داراست. در این محل غذاخوری های با شکوه، کشتیهای تفریحی بسیار شیک، زمین های گلف و هتل های رویایی با مهمان نوازی های بالینزی در بالی پذیرای شما هستند. ازسراسر این شبه جزیره آوای دل انگیز موسیقی و بوی خوش خوراکهای شرقی بالی به مشام می رسد. سواحل نوزا دوآ بالی از جمله مکانهای آرامش بخش و از قشنگ ترین سواحل دنیا بوده به گونه ای که در رده بندی جهانی مقام پنجم را کسب نموده اند. عبادتگاه اولا واتو بالی نیز در این شبه جزیره قرار گرفته است.همین موضوعات سبب شده که جزیره ی بالی مرکز همیشگی همایش ها . کنفرانس ها . مناسبات سیاسی و دیگر نشست ها باشد.

بالی (Ubud) اوبد :

این ناحیه شامل روستاها و محله های بالی مسکونی متعددی میباشد و نواحی فوق العاده زیبای جزیره ی بالی را در خود قرار داده است. جنگل میمون های بالی ، دریاچه ی براتان در بالی، و عبادتگاه آبی اولون دانو بالی، غار فیل ها، معبدهای باستانی متنوع بالی ، باغ وحش بسیار زیبای بالی، پارک فیل ها و تعدادی موزه بالی و خانه هنر جزء این نواحی زیبا میباشند. مزرعه های پلکانی برنج جزیره بالی که در راه این روستا به چشم میخورد دیز از زیباییهای بالی محسوب میشود. در صورت نبودن راهنما امکان بازدید از کلیه زیبایی های اوبد امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین حتی الامکان ازلیدریا تورهای سافاری موجود در سطح جزیره بالی برای دیدن نقاط مختلف بالی بهره مند شوید.

آتشفشان کینتامانی در بالی

دریاچه ی بسیار زیبای باتور و آتشفشان کینتامانی بالی در روستای کینتامانی دیده میشود. این آتشفشان هنوز فعالیت داشته و اقوام بومی این ناحیه از گدازه ها و سنگهای سرد شده این آتشفشان جهت ساخت خانه های خود استفاده می کنند.فاصله کوتا تا رسیدن به این نقطه حدودا 1 ساعت زمان میبرد و بهتر است ناهار خود را در غذاخوری کنار دریاچه با منظره قله آتشفشان کینتامانی سرو نمایید.غار خفاش های بالی از جمله مناطق دیدنی این ناحیه نیز میباشد.

پارک آبی واتربوم بالی

این مجموعه بی همتا که شعبه ای از پارکهای زنجیره ای و بین المللی واتربوم بالی که است شامل استخرهای بزرگ و کوچک، سرسره آبی های متنوع، استخر و بازی های مخصوص کودکان، زمین بازی (پینگ پونگ، فوتبال دستی) بالی و غذاخوری های مختلف می شود.همچین میتوانید از امکانات آن با آرامش کامل درکنار اعضای خانواده نهایت لذت را ببرید. مجموعه واتربوم بالی از ۹ صبح تا ۸ شب باز و بلیط ورودی برای هر نفر به مدت یک روز کامل ۲۳ دلار میباشد. البته می توان بلیت دو یا سه روزه که قیمت آن ارزانتر است را نیز خریداری کرد. پس از خرید بلیت یک اکانت برای شما باز میشود و چون حمل پول به محوطه ممنوع است، می توانید مبلغی را برای خرید خوراکی یا استفاده از برخی بازی های پولی به صورت سپرده در حساب خود واریز نمایید. برای استفاده از سرسره های آبی، استخر هیچ مبلغی دریافت نمی شود و تنها باید دقت داشت که جهت استفاده از سرسره، تیوپ همرنگ خودش را انتخاب کرد. تفریحات این مجموعه بالی آنقدر زیاد ، مختلف و هیجان انگیز میباشد که میتوان یک روز کامل را در آن سپری کرد.

کلبه بهشت پنهان بالی

در جزیره بالی میتوانید کوه بزرگ آتشفشان را ببینید. به ملاقات اقیانوس آبی رفته و ازساحل مرجانی و آبشارهای این تفریحگاه بازدید کنید.از دیدن باغ پر از گل درختان خرما و شنا در استخرهای بالی نهایت لذت را ببرید. این منطقه شامل مجموعه غذاخوری های کنار سواحل بالی . استخر و هتل در میان باغ سرسبز همراه با مجسمه های بالیایی نیز میشود. شما نیز این امکان را دارید که انواع ماهی های رنگی را در غواصی با استفاده از ماسک و لوله در مقابل چشمان خود ببینید. دوچرخه سواری در بالی . لذت در کنار چشمه های طبیعی و آشنایی با زندگی محلی روستایی از دیگر جاذبه های این منطقه است. جایزه اول بهترین باغ در میان هتل به کلبه بهشت پنهان توسط سازمان گردشگری بالی تقدیم شده است.

معبد لوط بالی (Tanah Lot) :

عبادتگاه لوط بالی تشکیل شده از سنگ خاموش در جزیره بالی در کشور اندونزی عکاسان زیادی را به سمت خود جذب میکند.یک کشیش در قرن 15 هنگام سفر خود این تخته سنگ را دیده و شب را دراین محل سپری کرده و سپس آنجارا محل مقدسی برای پرستش خدای دریا در جزیره بالی در نظر گرفته است.این تخته سنگ نشسته در ساحل بر اثر جزر و مد به درون اقیانوس میرود و دوباره در ساحل اقیانوس پدیدار میشوند.این معبد یکی از معابد هفت دریا است. مردم بالی معتقدند که مار دریا همان مار غول پیکری است که نگهبانی معبد را بر عهده دارد و روح های خبیث و مزاحم را دور میکند.

پارک جنگلی میمون های بالی

پارک جنگلی میمون ها در جزیره بالی قرار دارد. در سال 1986 تنها 800 نفر بازدیدکننده برای این محل تخمین زده شده است اما امروزه این عدد به 10000 نفر در ماه رسیده است.در بنیاد گردشگری جهانی این پارک به رسمیت شناخته شده است.هدف اصلی مسئولان بالی پارک آموزش به مردم جهت حفظ طبیعت و جنگلها و حیواناتی است که در این محیط زندگی میکنند.میمون هایی که در این جنگل حفاظت شده اند به میمون های دراز دم در بالی مشهور هستند. حدود 340 میمون کوتاه دم نیز یافت میشوند که شباهت زیادی به انسانها دارند. دراز دم ها فقط در جنگلهای بالی زندگی میکنند در حالیکه کوتاه دم ها در روستاها و مزارع برنج بالی هم یافت میشوند. در جزیره بالی میمون ها حیوانات مقدسی محسوب میشوند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس به حساب می آید و عبادتگاه های زیادی هم در این پارک قرار گرفته که مقدس بودن این پارک جنگلی را دو برابر می کند. در این جنگل بالی نزدیک به 500 میمون متنوع که در معرض خطر انقراض واقع شده اند مراقبت می شوند.گرچه میمون های بالی حیواناتی کنجکاو و گستاخ به نظر می رسند ولی حیواناتی فوق العاده زیرک، احساسی و محبوب هستند. میمون های بالی علاقه زیادی به دزدیدن کلاه وعینک و حتی کوله پشتی دارند بنابراین مراقب اینگونه وسایل خود باشید.

پارک فیل های بالی

پارک فیل های بالی در سال 2000 در جزیره بالی اندونزی توسط وزیر گردشگری افتتاح شدو مطابق با استانداردهای بین المللی جهت مراقبت از حیوانات است. این پارک در زمینی به وسعت ۲ هکتار هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود جذب میکند. این پارک در بالی به عنوان بهترین پارک جهانی فیل ها منتخب است. به عنوان یادگاری با فیل های بالی عکس بگیرید.این پارک از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر برای عموم باز است.

بانجی جامپینگ در جزیره بالی

از تفریحات لذت بخش جزیره بالی می توان به بانجی جامپینگ اشاره کرد. در جزیره بالی دو مجموعه بانجی با استانداردهای جهانی و رعایت تمامی موارد ایمنی مشغول به کار هستند. پرش از 60 متر ارتفاع میتواند تجربه ای از یاد نبردنی برای افراد ماجراجو باشد . همینطور منظره ای بالی که در مسیر خود می بینید فوق العاده زیبا و رویایی است. امکان پریدن درهنگام شب زیر نور ماه و همینطور اجرای پایکوبی کوچک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد.از شما در هنگام پرش عکس و فیلم تهیه میشود و در یک لوح دی وی دی به شما ارائه میشود. همچنین میتوانید تی شرت و یا تاپ با نشان بانجی جامپ را نیز در بالی دریافت کنید.استادان نیوزلندی بوده و قبل از پرش بیمه نامه و پس از آن گواهینامه شجاعت به شما ارائه داده میشود.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری