معروفترین غذاهای جنوب شرق آسیا

بخش مهمی از یک سفر به ویژه سفر بین المللی ، چشیدن غذاهای محلی است . در منطقه جنوب شرق آسیا ، اصطلاحا شکم گردی طرفدارهای خاص خود را دارد. ترکیب ادویه های پر رنگ و لعاب و پر مزه به همراه رژیم غذایی خاص این منطقه ، دعوتنامه ای شگفت انگیز است. برای کسانی که حاضر به چشیدن طعم های متفاوت و هیجان انگیز هستند.

در این مقاله تعدادی از این غذاها را با هم مرور خواهیم کرد. با آژانس پلیکان پرواز آسیا ، همراه باشید...

غذاهای ویتنامی

1- Banh Xeo ( پنکیک ترد میگو و خوک ) :

غذایی است با بافتی متضاد و طعمی دل انگیز و خاص . میگو خوشمزه به همراه گوشت خوک ریز شده که در وک به خوبی تفت داده شده اند. به آن برنج چسبناک ( طبخ محلی برنج در ویتنام ) و زردچوبه و ادویه های خاص اضافه می شود . برای طعم بهتر، سبزی های تازه و لوبیا نیز اضافه میشود و یکی از راه های سرو غذا ، پیچیدن در برگه های برنجی است . در کنار غذا ، کاسه از فلفل تند چیلی و روغن و طعم های ترش اضافه می شود. این غذا بیشتر در هوی آن ، هانوی و هوشی مین سیتی سرو می شود.

صدور ویزای ویتنام

2- Bahn Mi ( ساندویچ پاته و خوک ) :

ترکیبی از نان تازه نرم فرانسوی به همراه پاته با کره ، گوشت خوب دودی و آبدار ، به همراه خیار و هویج و تربچه و گشنیز و هجمی از فلفل چیلی در انتهای چیدن ساندویچ . این ساندویج تنوع بالایی دارد و با تخم مرغ ، پنیر و سایر ترکیبات خوشمزه سرو می شود. این غذا در اکثر مناطق ویتنام سرو می شود.

غذاهای تایلندی

3- Khao Soi ( هم سوپ است هم کاری ) :

کاسه ای مملو از شیر نارگیل و سس زردچوبه و نودل تخم مرغی ترد و یک عالمه کاری . پیاز سرخ شده برای القای طعم شیرین و چیلی برای تند کردن به این کاسه اضافه می شود. معمولا با مرغ یا گوشت گوساله سرو می شود.

این غذای نسبتا مفصل در شمال تایلند و در چیانگ رای ، چیانگ می و پای بیشتر دیده می شود.

4- Som Tam (سالاد پاپای سبز ) :

قرار نیست سالاد کاهوی معمولی روی میز برایتان گذاشته شود. دنیایی از طعم و شگفتانه های بی نظیر است که قرار است میل کنید. یک بشقاب تشکیل شده از

پاپایای کال خرد شده ، سس ماهی ، خمیر میگو ، طبق معمول چیلی ، شکر نخل ، برش لیمو برای تازگی و مزه ترش

همه جا ، همه جا و باز هم همه جای تایلند می توانید این سالاد را نوش جان کنید.

غذاهای اندونزیایی

5- Babi Guling ( گوشت خوک به آرامی بو داده شده ) :

گوشت خوکی که با ادویه هایی چون زنجبیل ، گالانگال ، زردچوبه تازه ، دانه های فلفل درست شده و خوب این ظلمه که یک عالمه چیلی تند نریزیم ! گاهی اوقات برای طعم بیشتر کمی خمیر میگو هم اضافه می شود.

قاعدتا در مناطق مسلمان نشین اندونزی این غذا به سختی پیدا می شود . بیشتر در بالی و گیلی به دنبال آن باشید.

6- Beef Rendang ( کاری گوشت گوساله خشک کاراملی شده )

تنوع پخت این غذا ، از اینجا تا کهکشان آندرومدا است. ادویه های ترکیبی از هل ، میخک ، دارچین ، لمون گرس ( علف لیمو ) ، سیر ، زنجبیل و چیلی است. گاهی به طرز دست و دلبازانه ای ، شیر نارگیل هم اضافه می شود. این همه ادویه تا زمانی که کاملا درون گوشت جذب شوند و اثر فیزیکی از آنها باقی نماند ، می پزند. مشخص است که این غذا ساعت ها می پزد تا همه با هم حل می شوند ! پس از اینکه مایع در قابلمه تبخیر می شود، روند کاراملی شدن گوشت شروع می شود.

این غذا ، در واقع غذای مردم محلی سوماترا است. اما در بالی و سایر مقاصد گردشگری بالی هم چنین غذایی را سرو می کنند.

صدور ویزای اندونزی

غذاهای لائوسی

7- Fish Amok ( کاری ماهی ) :

حداقل ، عکسی که من در اینترنت دیدم ، ظرف مکعبی که از برگ موز درست شده بود و کاری در آن سرو شده بود. شکلش که بی نظیر بود .

غذاهای لائوسی بین غذاهای تند تایلندی و غذاهای تاثیر گرفته ویتنامی از فرانسه است. در این کاری ، شما طعم و عطر گالانگال ، زنجبیل ، زردچوبه ، فلفل تند، لمون گرس ، برگ لیموی کفیر ، و قطعات ماهی ، همگی در برگ موز سرو می شوند. شیر نارگیل و فلفل چیلی هم مجددا اضافه می شود.

هر جای لائوس که باشید ، این غذا حتما سرو می شود. نیازی نیست که به جای خاصی سفر کنید.

غذاهای مالزیایی

8- Chili Pan Mee ( نودل گندمی سرخ شده ):

در مجموع نودل ها به دو صورت خشک و آبدار سرو می شوند. نودل های خشک ، مهارت بیشتری می طلبند. Chili Pan Mee در سس کاراملی شده چیلی سرو می شود. بر روی آن تکه های گوشت خوک ریز شده طعم دار شده ، پیاز سرخ شده ترد، سس سویا و ماهی آنچوی ترد سرخ شده و در اکثر رستوران ها با تخم مرغ آب پز و یا نیمه آب پز گذاشته می شود.

بهترین نوع سرو این غذا در کوالالامپور یافت می شود. پس این غذای خوشمزه را گوشه ذهن داشته باشید.

غذاهای سنگاپوری

9- Chili Crab ( خرچنگ درسته در سس چیلی و گوجه فرنگی ) :

سس این غذا از دو عنصر چیلی و گوجه فرنگی تشکیل شده است. بسته به نظر شما ، نسبت این دو تغییر خواهد کرد ( عمرا بتوانید از تندی غذای جنوب شرق آسیا بکاهید ) خرچنگ درسته را در سسی تشکیل شده از سیر ، زنجبیل ، گوجه فرنگی و چیلی غرق می کنند. این سس شبیه به سوپ هست در واقع . باید قطعات خرچنگ را خودتان از هم جدا کنید . قابل تصور است که انگشتان تا بند چندم سسی خواهند شد. بگذارید خیالتان را راحت کنم . انگشتتان را می توانید با دهان پاک کنید. این مورد در رستوران ها کاملا پذیرفته است !

در سنگاپور یافتن این غذا سخت نیست . راحت می توانید این غذا را بیابید.

غذاهای فیلیپینی

10- Crispy Pata ( قوزک سرخ شده خوک )

به جرات می توان گفت تنها کشوری که در جنوب شرق آسیا می تواند از پس پختن خوک بر بیاید قطعا فیلیپین است. نکته دیگری در آشپزی فیلیپینی به چشم می آید این است که مطلقا چیزی را دور نمی ریزند. خوب در واقع ادویه ها آنقدر مطرح نیستند که پخت کامل به چشم می آید . پخت خوش رنگ و لعاب پای خوک کَره ای با مزه سس سویا و سرکه مخصوص فیلیپینی بی نظیر است.

شهر های بزرگ تر فیلیپین این غذا را ارایه می دهند.

صدور ویزای فیلیپین

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری