مراکز دیدنی بالی

دو هزار و پانصد سال قبل از میلاد مسیح ، مردم سرزمین بالی از مسیر خاک اصلی قاره آسیا وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی پیش از تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت. سفال نوشته های براهمی جزیره بالی نشان دهنده ی ورود هندوها در سال 100 پ.م است.

دوره شاهانه ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی ساکن شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در جزیره بالی استقرار کرد. به دنبال حملات مداوم، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، ویرانه شد و این موضوع سبب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که درعصرحاضر بالی یکی از مهم ترین مراکز گردشگری جهان به شمار می ‌رود.

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

موزه بالی

این موزه یکی از اماکن دیدنی بالی میباشد و مجموعه‌ ای مجلل و با شکوه از حکاکی‌های تزیین شده، صورتکهای منقوش، عروسکهای خیمه ‌شب ‌بازی، ظروف سفالی و منسوجاتی برای تعدادی از هنرمندان اهل بالی که معروف هستند را شامل میشود. این آثار در یک مجموعه گردآوری شده اند که در جزیره بالی به خوبی نگهداری می ‌شوند.

موزه معبد بالی Puri Pemecutan :

کنار موزه Pemecutan Palace، این عبادتگاه با پیشینه ی صد ساله شامل یکی از مجموعه‌های پر ارزش خنجرهای بومی باستانی بالی و سلاح‌ها ی دیگر، آلات موسیقی و تندیس‌های هندویی میشود..

در جزیره بالیTaman Werdi Budaya(مرکز هنر

این مجموعه از ساختمان‌های چوبی به شیوه ای سنتی ساخته شده و شامل آثار هنری اهالی بالی در عصر معاصر، صورتکهای چوبی، حکاکی‌ ها و نقاشی‌ها میباشد و همچنین تعدادی فروشگاه‌ سوغاتی نیز که با کارهای هنرمندان بومی بالی پر شده اند با قیمت ثابت به فروش می‌ روند

هنرستان موسیقی و رقص در بالی (SMKI):

این مرکز در قرن 21 به سبب چندین مرکز غنی میراث موسیقیایی شهرت زیادی دارد.8 صبح الی 11 صبح میتوانید از استادان در حال آموزش به هنرجویان دیدن نمایید.

موسیقی و رقص سنتی بالی

هرگز رقص و پایکوبی فوق العاده سنتی آرام و سرگرم کننده جزیره بالی را که با نوعی شمشیر به جلوه در می‌آید، یا همان صحنه‌های منتخب از رقص موزون هندوی بزرگ را از دست ندهید. اکثر هتل های بزرگ بالی نمایش رامایانا و نمایش های شبانه را اجرا میکنند. در شمال شرقی بالی نیز نمایش ها در فضای باز برگزار میشوند.

عبادتگاه مادر در جزیره بالی

عبادتگاه های بالی همچون معبد مادر که در ناحیه باساکی واقع شده است و بزرگ ترین معبد هندو در بالی میباشد را از یاد نبرید. این منطقه در فاصله هزار متری از سطح دریا و در کوه پایه آتشفشان آگونگ در ناحیه بساکی قرار گرفته است.عبادتگاه مادر مقدس ترین معبد هندو در جزیره بالی و طبق باور هندوان کهن ترین معبد است. این معبد را هنگام صبح و پیش از رسیدن مسافران زمانی که خدایان شیوا، ویشنو و برهما در خواب هستند دیدن نمایید.

عبادتگاه اولا واتو در بالی

این عبادتگاه یکی از معابد بسیار زیبا و چشم انداز جزیره بالی میباشد که در ناحیه ای بسیار دیدنی و رویایی در جنوبی ترین نقطه بالی و بالای صخره مرجانی سیاه رنگ بر فراز امواج اقیانوس هند قرار گرفته است. توصیه ما به جهت دیدن این معبد افسانه ای در هنگام غروب خورشید است.

عبادتگاه تانالوت در بالی

تانالوت نیز از عبادتگاه های افسانه ای جزیره بالی محسوب میشود. این معبد بالی در فاصله ۴۵ کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بالای شبه جزیره ی کوچکی که به در هنگام مد ارتباط خود را با خشکی قطع میکند وبه جزیره ای زیبا در بالی تبدیل میشود قرار گرفته است.این معبد را در حالی میتوانید در جزیره بالی بازدید کنید که دریا در حالت مد قرار داشته باشد و شما نیز بتوانید از مسیری که به آن منتهی میشود عبور کنید.در پیرامون خارجی این عبادتگاه بالی نیز بازار مکاره ای فوق العاده خوشرنگ و لعاب آماده استقبال از شماست که می توانید در آنجا خستگی خود را از تن بیرون کنید.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری