تور بالی

تور بالی

بالی یکی از زیباترین و اعجاب انگیز ترین جزایر کشور اندونزی است . از آن جهت می گوییم اعجاب برانگیز ، که گردشگرانی که به این منطقه خاص با طبیعت تمام نشدنی و تکرار نشدنی اش سفر داشته اند و یا آنانی که آرزوی سفر به این نقطه از کره زمین را دارند، همگی اعتراف می کنند ، لااقل یکی از خاص ترین مکان های زیبای کل جهان است. درست است که بالی پایتخت اندونزی نیست ، اما مرکز گردشگری این کشور است. تور بالی ، منطقه حاره ای ، مردمانی مهمان نواز، مناطق طبیعی چشم نواز از جمله رودها و آبشارها ، امکان کسب تجربه های منحصر به فرد، جایی برای یافتن آرامش از دست رفته ، آفتابی بی دریغ ، اقیانوس آبی رنگ بی انتها، سواحل شنی و آرام ، امکان برخورداری از ورزشهای و تفریحات گوناگون از جمله عواملی است که باعث گردیده است، این جزیره ، کعبه آمال گردشگران از کل دنیا باشد. تور بالی ،هم چنین از جمله نواحی است که برای گردشگران علاقمند به اکوتوریسم نیز جذابیت های ویژه خود را دارد.

تور بالی ، به دلیل قرار گرفتن بر روی مدار خط استوا، معمولا خورشید حول و حوش ساعت 6 بامداد طلوع کرده و روز آغاز می گردد. تفاوت دمایی آنچنانی در طول سال وجود ندارد. تور بالی ،اما برخی از فصل ها برای سفر قطعا مناسب ترند. بین ماه های خرداد تا شهریور ماه که سه ماهه زمستانی بالی آغاز می گردد، بادهای خوب و خنکی از سوی اقیانوس آرام می وزد که کمی از رطوبت و گرمای متوسط 33 درجه ای آن می کاهد. بالی دارای دو فصل بارانی و خشک است . تور بالی ، آب وهوای آن با سایر مناطقی که در آن ناحیه قرار دارند متفاوت است. اگر گشت و گذار و تماشای فستیوال های بالی برایتان اهمیت دارد در خرداد ماه و تیر ماه هر سال آیین های سنتی و مذهبی خاص مردم بالی اجرا می شود که فرصتی استثنایی است برای تمامی گردشگرانی که شیفته فرهنگ مردم های کشور های هستند. تور بالی ، از جمله این جشنواره ها می توانیم ، گالون گان ، فستیوال بادبادک های بالی ، نوسا دوآ ، نیپی را نام ببریم.

تور بالی ،به دلیل وجود همه زیبایی های بالی و معابد باشکوهش ، لقبی برازنده تر از جزیره خدایان و یا بهشت خدایان را نمی توان در نظر گرفت. کشور اندونزی از جزایر متعددی تشکیل شده است . تور بالی ،این کشور، کشوری اسلامی است اما جزیره بالی ، مذهبی به جز اسلام دارد. اکثر مردم هندو هستند. مهاجرت هندوها در سده صدم پیش از میلاد حضرت مسیح به این کشور ، باعث گردیده که مردم به این مذهب گرایش داشته باشند. هندو ها در جزیره بالی ، آیین های متفاوتی با سایر هندوهای جهان دارند. تور بالی ،من جمله از گوشت استفاده می کنند و در واقع تنها یک خدای یگانه را که در آسمان های می زید می پرستند . اشکال مختلف خداهایی که وجود دارند، در واقع شکل و شمایل آن خدای واحد را تصویر می کنند. آنها معتقدند که تمامی اعمالشان باید با قلبی پاک و با خلوص کامل انجام گیرد . تور بالی ، رقص نیز جزئی از آیین هندوهاست که معتقدند از خدایان به انسان ها رسیده است. تور بالی ،برهما همان خدای هندوها است. برهما انسان ها و کاینات را آفریده است. اما امور انسان ها و موجودات را به خدایانی چون ویشنو ، شیوا سپرده است.

تور بالی ،بالی محل رسیدن دو اقیانوس بزرگ آرام و هند است . تور بالی ،این دو در جایی که به هم می رسند که به نام دروازه اقیانوس ها معروف است. همین تلاقی ، باعث می شود که آب و هوایی مختص به خود را داشته باشد. آتشفشان های این جزیره فعالند . تور بالی ،حتی اخیرا هم فعالیت هایی داشته است. کوه سه هزار متری گودان آگانگ ، که لقبی چون مادر کوه ها را دارد ، مهم ترین و زیباترین آن هاست. قله این کوه نیز آتشفشانی است. یکی دیگر از مهم ترین آتشفشان های فعال بالی ، کینتامانی است که حتما نام آن را پیش از این نیز شنیده اید.همانطور که می دانیم ، مناطقی که آتشفشانی هستند، دارای خاک های حاصلخیز هستند. این قضیه به راحتی در دامنه کوه های آتشفشانی قابل مشاهده است. تور بالی ،شالیزاری های مطبق از جمله مناظر فوق العاده این جزیره است. تونالیته ای از رنگ های سبز و آب های آینه ای. دامنه های جنوبی و شمالی کوه هایی که در میانه این جزیره واقع شده اند ، بهترین کشتزارهای برنج را دارند.

تور بالی ،از جمله مهم ترین مناطق بالی ، کوتا و اوبود هستند که به گردشگران می توانیم پیشنهاد بدهیم. منطقه اداری بالی ، دنپازار است . معنای دنپازار ، در کنار بازار است . تور بالی ،فرودگاه جزیره بالی در دنپازار واقع شده است. این شهر معمولا مقصد گردشگران نیست. تور بالی ،جزیره بالی با پایتخت اندونزی ، شهر جاکارتا ، دو ساعت فاصله دارد.

تور بالی ،مطلب دیگری که همه ساله گردشگران بسیار را جذب می نماید، آداب و سنن مردمان محلی آنجاست. تور بالی ،هنرهای دستی چشم نواز آن خطه و آداب و رسومی چون رقص ، تندیس گری ، نگارگری ، هنر چرم سازی ، هنر فلزکاری و موسیقی محلی از جمله آنهاست.

تور بالی ،خوب است در این مقال، تعدادی از مناطق گردشگری را نام ببریم تا در سفرهایتان به این سرزمین خیال انگیز ، به آن ها سر بزنید. از جمله آنها ، پارک آبی واتر بُرن که سرسره های آبی بزرگ و سر به فلک کشیده اش مشهور است، غواصی و انواع بازی های مربوط به آب در مکان هایی چون اَدونچِر ، تور بالی ، یورو دایو بالی ، آتلانتیس اینترنشنال بالی ، اسکوبا دایوینگ بالی و امثالهم ، معبد بِساکی ، معبد زیبای تانا لوت در ساحل کوتا که هم برای دیدار از این منطقه بسیار پیشنهاد می شود و هم می توانید از مناظر زیبای غروب آفتاب آن خاطره ها بسازید، دوچرخه سواری در حاشیه پارک های ملی و محافظت شده ، تور بالی ، معبد اولو واتو بر فراز صخره ساحلی که یکی از شش معبد مهم بالی است، مزارع پلکانی برنج اوبود ، جنگل میمون در منطقه اوبود ، مرکز هنری اوبود ، انواع سافاری ، سافاری در پارک فیل ها، غار فیل ها، رفتینگ در رودخانه آویونگ ، گشت و گذار در زیر دریا ، کایت سارفینگ سواری ، تور بالی ، باغ وحش بالی ، تویوپ سواری در کانیون ها، موزه هنر آگونگ رای ، باغ پرندگان و خزندگان بالی ، معبد شگفت انگیز اولون دانو براتان، باغ بوتانیک بالی ، استراحت در انواع چشمه های آب گرم همچون بان جار و ... را می توان اسم برد.

تور بالی ، بد نیست چند مورد مهم را درباره بالی نیز ذکر کنیم ، مثلا رانندگی در بالی از سمت چپ است. به دلیل ازدحام و جاده ها و خیابان های نسبتا کم عرض، ترافیک صحنه ای همیشگی در بالی است. تور بالی ، اگر می خواهید خرید کنید، چانه بزنید، حتماً! گاهی می توان تخفیفات بسیاری دریافت نمود. انعام حدودا ده درصد است اما اجباری برای پرداخت آن وجود ندارد. تور بالی ، در معابد به ویژه آنهایی که سرپوشیده هستند، حتما لباس پوشیده به تن داشته باشید، به هیچ عنوان با دست چپ اشاره به چیزی نداشته باشید، به میمون ها یه هیچ عنوان خوراکی ندهید، مراقب وسایلتان در هنگام دیدار از میمون ها باشید. تور بالی ، هزینه خوراک در بالی ارزان است. آب لوله کشی مناسب برای نوشیدن نیست . تور بالی ، یخ هایی که در رستوران های سرو می شوند، قابل اعتمادند.

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

اطلاعات کلی و ضروری درباره بالی

در حدود2500 پ.م(پیش از میلاد) مردم تور جزیره بالی از مسیر خاک اصلی قاره آسیا وارد جزایر اندونزی شدند. دوره ی پیش تاریخ با ورود هندوها خاتمه یافت. سفال نوشته های براهمی نشان دهنده ی ورود هندوها در سال 100 پ.م است.

دوره شاهانه ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوه ی شرقی ساکن شده بود در سال ۱۳۴۳ یک کوچ ‌نشین هم در تور جزیره بالی استقرار کرد. به دنبال حملات مداوم، امپراطوری ماجاپاهیت اندکی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، ویرانه شد و این موضوع سبب مهاجرت وسیع به بالی شد. به گونه ای که درعصرحاضر یکی از مهم ترین مراکز گردشگری جهان به شمار می ‌رود.

سفر به بالی

سفربه بالی بسیار راحت است و بر خلاف فرض مسافرین انجام سفر به این بهشت زمینی از مسافرت بین شهری در کشورمان بسیار راحت تر میباشد.

پرواز به بالی که تنها کمی یعنی در حدود 12 ساعت طولانی تر از بلند ترین مسافت هوایی کشورمان است و معمولاٌ از مسیر کشور قطر و با هواپیمایی ایر ویزقطرکه شامل خطوط پنج ستاره جهان میشود و یا ایرآسیا و پس از توقفی اندک در فرودگاه دوحه یا کوالالامپور شما را به سمت تور جزیره بالی راهی میکند. زمان سفر بین دوحه و تهران در حدود دوساعت میباشد.

از این نقطه تا ایستگاه بعدی که پایتخت زیبای کشور سنگاپور میباشد فقط هشت ساعت زمان نیاز است. زمان پرواز از سنگاپور تا بالی فقط 3 ساعت خواهد بود. در این پرواز شما از میان استوا عبورکرده و به نیمکره جنوبی زمین انتقال خواهید یافت.

فرودگاه بالی

فرودگاه بین‌المللی Ngurah Rai جزیره بالی درفاصله 13 کیلومتری غرب Denpasar واقع شده است. امکانات آن شامل مغازه‌های متنوع، غذاخوری ها، صرافی های مختلف، اداره پست، امکان دسترسی رایگان به وای فای، دفتر اطلاعات گردشگری، شرکت های مسافرتی، موسسات کرایه خودرو، مغازه‌های متنوع فیری شاپ و استراحت‌گاه‌های کم VIP میشود.

سرویس اتوبوسرانی A/P شهر، هزینه ترین راه برای رسیدن به مرکز شهر میباشد و حدوداً هر 30 دقیقه به مرکز شهر رفت و آمد دارد. جدول زمانبندی و بلیت‌‌‌‌‌ ها از دفتر اطلاعات گردشگری درقسمت های ورودی قابل دسترس هستند. ون‌های کوچک و تاکسی ها نیز قابل دسترس هستند. البته میهمانان هتل ها با سرویس های خاص هتل منتقل میشوند.

گمرک

پس از عبور از باجه کنترل گذرنامه و ویزا بالی،حال به سوی مرکز بازرسی گمرک راهی خواهید شد. در هنگام سفرهرگز داروهایی مانند کدیین و داروهای روانگردان و مواد مخدر به همراه نداشته باشید زیرا دچار مشکل بزرگی خواهید شد. ورود بالی کلیه کالاها که شامل پوشاک، خوراکی ها، نوشیدنی ها و لوازم شخصی میشود به جزیره بالی کاملا آزاد می باشد.

امور مالی و واحد پول

واحد پول اندونزی روپیه میباشد. تمامی ارزهای معتبر جهان ، به خصوص دلار آمریکا ، دلار استرالیا ، یورو و رینگت مالزی در بالی معامله میشوند.

آب و هوای بالی

کشوراندونزی دارای آب و هوای استوایی (گرم و مرطوب) میباشد که تغییرات فصلی در آن بسیارکم رخ میدهد.

این کشورشامل دو فصل گرما ، بارانی و مرطوب میشود و چون تور جزیره بالی نیز در همین منطقه تروپیکال واقع شده است، درکلیه طول سال درجه حرارت و رطوبت آن بین 20 در شب تا 33 درجه در روزها قابل تغییرمی باشد.

اما وزش بادهای غربی که شامل گرما و رطوبت اقیانوس هند میشوند موجب میشود تا از ماه دسامبر تا ماه مارس تور جزیره بالی شاهد بارش های مداوم بوده و این فصل به منزله تابستان نیم کره جنوبی می باشد.

اما زمستان در تورجزیره بالی متفاوت است. از ماه ژوئن تا سپتامبر بادهای سرد اقیانوس آرام تور جزیره بالی را تحت تسلط خود قرار داده و زمستان نیم کره جنوبی را با خود به همراه می آورد. در این فصل روزها دمای هوا معتدل و شب ها خنک میشوند. مقداررطوبت کاهش می یابد و اکثر روزها آفتابی خواهند بود.

وسایل نقلیه در بالی

مسافران در بالی این امکان را دارند که از تاکسی مجهز به تاکسی متر و یا موتورسیکلت استفاده نمایند.تنها با پرداخت 5 یا 6 دلار میتوانید در طول روز موتورسیکلت اجاره کنید. ون های سبز رنگ بیمو نیز برای گردش در مناطق توریستی برای گروه های 5 و6 نفره بسیار با صرفه تر است و کرایه آنها نیز توافقی است. در صورتیکه گواهینامه بین المللی خودرا به همراه داشته باشید می توانید با پرداخت مبلغی حدود 20 الی 40 دلار انواع اتومبیل اجاره ای و یا بدون راننده اجاره کنید.

تلفن، اینترنت و مخابرات

کشور اندونزی شامل سیستم مخابرات بسیار پیشرفته ‌ای میباشد. بالی اما به سبب فاصله طولانی و واقع شدن در نیمکره جنوبی هزینه مکالمات بین المللی آن ارزان نمی باشد. هزینه یک سیم کارت تلفن همراه دربالی ازقیمت یک ساندویچ هم کمتراست!

ازلحاظ فنی سیستم تلفن همراه بالی و ایران با هم برابراست و این امکان را دارید تلفن همراه خود را همراه داشته و در مدتی که اقامت دارید با خرید یک سیم کارت که قیمت آن حدود 1000 تومان است با سراسر دنیا ارتباط برقرارکنید.

چندین اپراتور در بالی نیز فعالیت دارند. اما بهترین نوع سیم کارت سیمپاتی است که رنگ آن قرمزاست. هزینه مکالمات در بالی این اپراتور از دیگران کمتر میباشد وهم چنین می توانید از سرویس های مکالمه اینترنتی آن جهت تماس با ایران با قرار دادن پیش شماره 0101798 استفاده کنید.

در بالی از هر فروشگاهی حتی فروشگاه مواد غذایی میتوان سیم کارت تهیه کرد و شارژ مجدد سیم کارت های اعتباری نیز از راه انتقال اعتبار و توسط فروشندگان با ارائه شماره تلفنتان ممکن است. همراه اول ایران نیز با اپراتورهای بالی سرویس رومینگ برقرارکرده اند که استفاده از آن ها به دلیل بالا بودن هزینه خدمات به هیچ وجه به صرفه نمی باشد.

اتصال به اینترنت در سراسر بالی امکان پذیر و رایگان میباشد! تمامی فروشگاه ها،غذا خوری ها و ... شامل سرویس اینترنت بی سیم می شوند. فقط کافیست که اکسس پوینت مربوطه را پیدا کرده و متصل شوید !

تلفن:

کد کشور: 62+

کد منطقه: 361 (0)