غذا در ویتنام

عموما غذاهای کشور ویتنام از آن دسته غذاهایی است که مورد پسند سلایق مختلف قرار می گیرد.

مشاهده قیمت تورهای ویتنام

غذاهای ویتنامی از ارزان ترین و در عین حال از لذیذترین غذاهایی است که در بازارهای سنتی روباز می توانید آنها را تهیه نمایید. در کشور ویتنام اداره دکه های غذا بر عهده خانم ها می باشد و براساس چیزی که از مادرانشان به آنها به ارث رسیده این غذاها را آماده می کنند. در این بخش از بهترین و لذیذترین غذاهای خیابانی ویتنام را به شما معرفی می کنیم :

1- Pho

آشپزی ویتنامی ها بدون Pho کامل به حساب نمی آید ! در هر قسمت از شهر همواره افرادی را خواهید دید که مشغول خوردن این غذا (نودل) در جایگاه های موقتی هستند.

Pho متشکل شده از نودل های برنج , آب گوشت شور , سبزیجات و مرغ یا گوشت می باشد و از محبوب ترین غذای محلی بومیان ویتنام نیز محسوب می شود. PHO غذایی بسیار ارزان و لذیذ بوده و در تمامی ساعات می توانید آن را فراهم کرده و خریداری نمایید.

2- Bun cha

PHO شاید مشهورترین غذای کشور ویتنام باشد ولی وقتی که صحبت از نهار باشد , بون چا گزینه بسیار بهتری است. اگر خواستید این غذا را امتحان کنید حدود ساعت یازده صبح بوی گوشت کبابی را دنبال کنید. هنگامیکه غذاخوری های خیابان ها مشغول به گریل کردن قطعه های کوچکی از گوشت و کوفته روی آتش میکنند.

بعد از برشته کردن قطعه های گوشت این غذا به همراه کاسه ای آب گوشت , سس ماهی غلیظ , نودل برنج و سبزیجات متنوع سرو می شود. بون چا را با Nem Cua Be که رول خرچنگ می باشد نیز سرو می کنند.

3- Xoi

برنج چسبناک شده که به همراه غذاهای ویتنامی سرو می شود به خودی خود غذایی جداگانه و کامل به حساب آمده و در برخی از موارد با مرغ , گوشت , تخم مرغ یا موسیر خشک سرو می کنند.

4- Banh xeo

کرپی برشته شده که داخل آن را با گوشت , میگو , لوبیا پر می کنند و روی آن را با گیاهان متنوع تزئین می نمایند. این کار از ویژگی های غذاهای کشور ویتنام به حساب می آید.

اگر خواستید که مانند محلی های ویتنام این غذاها را سرو کنید ابتدا آنها را به قطعه های کوچک تقسیم کرده و سپس در برگ کاهو یا برنج بپیچید. بعد از آن قطعه ها را در سس مخصوص سرآشپز فرو کرده و در آخر نوش جان کنید.

5- Goi cuon

رول های سبکی که انتخابی صحیح برای زمان هایی است که خودتان را در غذاهای سرخ شده فراوانی غرق کرده اید !

این غذا متشکل شده از قطعه های گوشت , سبزیجات , غذاهای دریایی و گشنیز می باشد که به صورت رول آنها را در آورده و پس از آن در سس ماهی از محبوب ترین چاشنی های ویتنامی ها فرو می برند.

البته این غذا را به صروت سرخ شده نیز سرو می کنند که باید لایه خارجی سبزیجات و گوشت را باید احاطه کند.

6- Bun bo nam bo

از محبوب ترین غذاهای هانوی که در واقع کاسه نودل ورمیشل می باشد و بدون آبگوشت آن را سرو می کنند و همین موضوع موجب شده تا محتویات آن شبیه به خمیر نشوند.

این غذا متشکل شده از قطعه های گوشت به همراه بادام زمینی , لوبیا , سبزیجات , فلفل قرمز, موسیر خشک و سس ماهی می باشد.

7- Cao Iau

نوعی نودل گوشت که تحت تاثیر فرهنگ های مختلفی می باشد که برای اولین بار از بندر تجاری دیدن کرده اند. رشته هایی ضخیم که به Udon ژاپنی شباهت دارند و کراکر ترد ون تن چینی. سبزیجات و آب گوشت این غذا ویتنامی می باشند.

8- Banh mi

شاید فرانسوی ها به همراه خودشان باگت را به ویتنام آورده باشند ولی ویتنامی ها توانستند از آن غذایی بی نظیر را تهیه کنند. شما به انواع مختلفی از این غذا در سراسر ویتنام دسترسی خواهید داشت.

در بخش شمالی ویتنام , آشپزها آنها را تبدیل به پروتئین , نان , مارگارین , کربوهیدرات , پاته و چربی می کنند ولی در بخش جنوبی ویتنام ترکیب های متنوعی از سوسیس , گشنیز , پنیر , سس فلفل , ترشی و نیمرو می باشند.

9- Bot chien

از پرطرفدارترین غذاهای خیابانی هوشی مینه می باشد که دانش آموزان بعد از تعطیل شدن و یا دیگر افراد در نیمه های شب آن را سرو می کنند.

برای تهیه این غذا ابتدا باید تکه های خمیر آرد برنج را در یک تابه بزرگ سرخ کنید تا ترد و برشته شود. بعد از آن تخم مرغی را درون آن می شکنید.

پس از آماده شدن می توانید آن را با قطعه هایی از پیاز , پاپایا و یا موسیر سرو کنید و یا ترشی چیلی و سرکه برنج را به آن اضافه نمایید.

10- Ca phe trung

قهوه تخم مرغ یک نوشیدنی مخصوص کشور ویتنام می باشد که یک کف نرم همچون سفیده تخم مرغ روی قهوه نقش می بندد و حتی افرادی که به قهوه علاقه ای ندارند آن را امتحان می کنند.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری