شهر هوی آن ویتنام

در میان شهرهای ویتنام ، شهر هوی آن ویتنام جایگاهی ویژه دارد. برای گردشگرانی که علاقه مند به سفر هستند ، ویتنام یکی از مقاصد لاکچری برای انتخاب است. شما در سفر به ویتنام با آب و هوای خاص ، میوه های استوایی، فرهنگ غذایی ویژه و تاریخ شگفت انگیز روبرو می شوید. یکی از این جاذبه های ویتنام ، شهر هوی آن است. با آژانس پلیکان پرواز آسیا همراه باشید. مخصوصا زمانی که فستیوال سالانه هوی آن برگزار می شود ، هزاران فانوس رنگارنگ همه جا یافت می شود.

ویژگی های کلی شهر هوی آن ویتنام

هوی آن در واقع یکی از بروز ترین و در عین حال شهرهای قدیمی ویتنام است. در اینجا شما سوژه های بسیاری برای عکاسی و ثبت خاطره خواهید داشت. بندر هوی آن ، در خلال قرون 14 و 15 ، نقش بزرگی در تجارت ویتنام ایفا نمود. در بندی شهر هوی آن ویتنام ، ابریشم ، دانه فلفل ، گیاه دارچین ، گیاهان دارویی و امثال آن داد و ستد می شد. با توجه به سفر تجار و بازرگانان کشورهای دیگر، فرهنگ این منطقه دستخوش تغییر شد. برای مثال ، رفت و آمد مردمان فرانسوی ، چینی و ژاپنی تاثیری داشته است که هم اکنون هم می بینیم.

در سال 1999 میلادی بود که شهر هوی آن ویتنام در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

شهر هوی آن ویتنام به عنوان شهری باستانی

همان طور که گفته شد، شهر هوی آن ویتنام قدمتی طولانی دارد. در بخش هایی از این شهر هنوز هم یادگارهایی از قدیم وجود دارد که گردشگران را جذب می کند. معبد چینی ها و ساختمان های قدیمی هنوز هم در منطقه قدیمی شهر قابل دیدار است. پلهایی به یادگار از ژاپنی ها هنوز هم در شهر مورد استفاده قرار می گیرد. از فروشگاه ها سوغاتی های خاص منطقه را می توانید خریداری کنید. صرف غذا و در رستوران ها و کافه های قدیمی با چشم اندازی به ساختمان های قدیمی بسیار می چسبد.

پل سرپوشیده ژاپنیها

در قرن هجدهم ، ژاپنی در شهر هوی آن ویتنام ، پلی برای عبور و مرور خود ساختند. هنوز هم این پل سرجای خود است و مورد استفاده قرار می گیرد. طول پل به هجده متر می رسد . بر روی پل دو مجسمه از سگ و دو مجسمه از میمون به یاد سال ولادت امپراتوران ژاپنی قرارداده شده است. پل در قسمت قدیمی شهر وجود دارد و یکی از جاذبه های مهم شهر است که شما در تور ویتنام مشاهده میکنید .

ساحل زیبای کوآ دای

شهر هوی آن همان طور که گفتیم ساحلی و بندر است. سواحل متعدد شهر هوی آن ویتنام ، برای یک استراحت حسابی ، آغوشش همیشه گشوده است. یکی از این سواحل معروف ، ساحل زیبای کوآ دای است. تفریحاتی مثل شنا و غواصی برای همه فراهم است. می توانید یک شام دلچسب را در ساحل نوش جان کنید. در رستوران ها انواع غذاهای دریایی طبخ و ارائه می شود. دسترسی به ساحل زیبای کوآ دای به راحتی انجام می شود.

معبد وَن دوک

در منطقه قدیمی شهر ، معبد VAN DUKE قرار گرفته است. ساخت معبد در قرن هفدهم میلادی به اتمام می رسد . معبد وَن دوک یکی از جاذبه های معروف شهر هوی آن ویتنام است. آرامش مطلق موجود در معبد ، برای همه زائران تجربه ای یکسان است. در سفر به شهر هوی آن ویتنام حتما به این معبد هم سری بزنید.

موزه تاریخ و فرهنگ شهر هوی آن ویتنام

اگر قرار باشد شما در مورد تاریخ دو هزار ساله هوی آن را مطلبی را فرابگیرید چه چیزی بهتر از موزه ؟ موزه تاریخ و فرهنگ شهر هوی آن ویتنام از آن موزه هاییست که دیدنش برای مسافران در تور هوی آن واجب است. موزه در نزدیکی معبد قدیمی کوان ام قرار گرفته است. معبد قدیمی کوان ام یکی از کهن سال ترین معابد شهر هوی آن ویتنام است.

مواردی که در موزه تاریخ و فرهنگ هوی آن مشاهده خواهید نمود :

- مراسم تدفین با تابوت !

- معماری های محلی هوی آن

- سرامیک و سفال قدیمی مکشوفه

- آثار هنری

سالن اجتماعات فوجیان

سالن اجتماعات فوجیان (FUJIAN COMMUNITY HALL) از مراکز گردشگری شهر هوی آن ویتنام است. در ساختمان سالن، مجسمه ای نمادین از معماری این شهر قرارداده شده است. تندیس های متعددی از بودا هم وجود دارند و البته محل عبادتی که به بهترین شکل آراسته شده است. سالن در قرن هفدهم توسط مردمان فوجیان چین بنا نهاده شد و برای اجتماعات چینیها مورد استفاده قرار میگیرد.

ساحل زیبای AN BANG

ساحل زیبای ان بنگ ، یکی دیگر از آن سواحلی عالی شهر هوی آن ویتنام است. هر چند هنوز هم برای گردشگران شناخته شده نیست . اما قرار است در این ساحل حسابی استراحت کنید . از رستوران های ساحل ، غذاهای تازه و خوشمزه دریایی نوش جان کنید. در کافه ها ، انواع نوشیدنی ها را صرف کنید. با شنا و آفتاب گرفتن و SUP از اوقاتتان استفاده کنید.

منطقه کنار رود هوی آن

منطقه ساحلی HOI AN RIVERSIDE علاوه بر گردشگران برای تاجران هم شناخته شده است. با کرایه کردن قایق ، از قایق سواری بر روی رود لذت خواهید برد. رستوران هایی که در ساحل وجود دارند ، قیمت های مناسبی دارند. و غذاهای خوشمزه و با کیفیت برای گردشگران سرو می شود. ماهیگیری هم از تفریحاتی است که میتوانید انجام دهید.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری