سوغاتی های عجیب سراسر جهان

یکی از مشکلات سفر , خریدن سوغاتی برای آشنایان و دوستان می باشد.

اصولا مراکز خرید بسیاری در شهرهای معروف توریستی وجود دارند که سوغاتی های آن مقصد را می فروشند. مانند مگنت هایی که نام مقصد با سمبل آن مشخص می باشد. نکته جالب این است که خرید سوغاتی همیشه ساده نیست و در برخی از شهرها سوغاتی های عجیبی را باید بعنوان هدیه خریداری کنید.

1.آبنبات چوبی عقرب

بطور حتم برای دوستانتان عجیب است که اگر به آنها بگویید در یکی از روستاهای کشور ویتنام غذاهایی را با عقرب درست می کنند. ممکن است آنها باور نکنند که در بعضی از مناطق دنیا حشرات نیز بعنوان غذا خورده می شود. آبنبات چوبی عقرب نوعی آب نبات چوبی معروف در ویتنام می باشد که بسیاری از توریست ها آن را بعنوان سوغاتی خریداری می کنند. گرچه شاید شما هرگز آن را امتحان نکنید.

2.خاک منطقه 51

بسیار از اشخاص در کنار علامت هشدار منطقه پنجاه و یک رفته و عکس های سلفی گرفته اند. ولی کسانی که به این مکان معروف که گفته شده محل سقط سفینه ای فضایی بوده می روند به عنوان سوغاتی چه چیزی را خریداری می کنند ؟ البته به جز عکس های سلفی که آنها را در فضای مجازی دیده اید. نکته جالب این است بدانید که در قوطی های کوچک خاک این منطقه را ریخته و به فروش می رسانند. این قوطی ها را می توان به عنوان سوغاتی خریداری کرد.

3.تکه ای از آتشفشان

کشور ایسلند سرزمین آتش فشان ها می باشد. اگر به ایسلند سفر کردید و بوی سولفور آتش فشان های فعال به مشامتان رسید می توانید این حس را با تهیه کردن تکه هایی از آتش فشان با آشنایانتان نیز در میان بگذارید. در ایسلند و هاوایی نیز می توانید در مراکز خرید سوغاتی , قوطی های خاکستر آتش فشان را خریداری نمایید.

4.هوای داخل قوطی

به طور حتم از حضور در هوای دلنشین بوداپست لذت خواهید برد. پس چرا این هوا را با خودتان به منزل نبرید ؟ هوای درون بطری از دیگر سوغاتی های عجیبی می باشد که می توانید آن را در بوداپست و پاریس تهیه کنید.

5.قهوه کوپی لواک

قهوه کوپی لواک گران ترین قهوه دنیا به شمار می آید. این قهوه در بعضی از نقاط آفریقا و آسیا مانند فیلیپین تهیه می گردد. قهوه کوپی لواک از مدفوع حیوانی آسیایی به نام زباد نخلی تهیه می گردد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری