سفرنامه پوکت

اواخر فروردین ماه به همراه همسرم تصیم گرفتیم که به پوکت تایلند سفری داشته باشیم. می تونم بگم این سفر , بهترین سفر در تمام عمرم بود.

با نوشتن این سفرنامه نیز قصد داشتم که تجربیات و راهنمایی های خوبی رو به کسانی که قصد دارن به پوکت سفر کنند در اختیارشون قرار بدم. امیدوارم با خوندن این سفرنامه بتونید یه سفر خیلی خاطره انگیزی رو تجربه کنید.

پیش از هر چیزی بگم که اگر مدت سفرتان 1 هفته بود به طور حتم کل 1 هفته را به پوکت اختصاص دهید و تور ترکیبی با شهرهای دیگه رو نگیرید. بسیاری از همسفرانمان از اینکه تور ترکیبی پوکت با بانکوک یا پاتایا را انتخاب کرده بودند ناراضی بودند.

اما اگر مدت سفرتان محدود نبود , 4 روز را به بانکوک اختصاص دهید (روز اول که هیچی / روز دوم در باغ وحش مشهور بانکوک / روز سوم برای خرید کردن / روز چهارم در شهربازی). پاتایا هم در برابر پوکت واقعا هیچ تعریفی نداره و برای افراد مجرد مناسبه .

اگر قصد داشتید تور ترکیبی تهیه کنید , تور بانکوک را در آخر برنامه تان قرار دهید به خاطر اینکه بانکوک برای خرید کردن مناسبه و باید بدونید که بانکوک به تهران و برعکس محدودیت بار 30 کیلو هست اما کلیه پروازهای داخلی (پوکت-بانکوک و برعکس) محدودیت بار 15 کیلو هست که وزن چمدان شما تنها 3 تا 4 کیلو می باشد. برای هر کیلو وزن اضافه هم فکر می کنم 4 دلار جریمه بشین! به همین خاطر اگر خرید داشتین برای تور آخر که بانکوک هست در نظر بگیرید.

پیش از خرید تور حتما روزهای سفرتان را از سایت هواشناسی کنترل کنید تا روزهای ابری یا آفتابی رو داشته باشین. (پوکت در روزهای بارانی مناسب نیست). البته بارون هاشون مقطعی اند.

2 تا از سایت های معتبر هواشناسی :

1: www.foreca.com

2:www.holiday-weather.com

لوازم مورد نیاز برای سفر به پوکت :

داروها : داروهای گوارشی و معده - قرص ضد تهوع - کرم ضد آفتاب - کرم سوختگی - لوسیون جهت رفع اثر آفتاب سوختگی - اسپری یا کرم ضد حشره.

وسایل : کوله ضدآب – کلاه- حوله شنا – عینک آفتابی – دمپایی – چسب زخم

لباس مناسب : تاپ و شلوارک و دمپایی - مایو + رو مایویی – کتونی مناسب برای تور رفتینگ و زیپ لاین

میریم سراغ سفرنامه. در روز 22 فروردین ماه 96 پس از تحقیقات لازم به آژانس مسافرتی پلیکان پرواز آسیا مراجعه کردم و تصمیم گرفتیم تور یک هفته ای با پرواز تای ایرویز را تهیه کنیم.

پس از رسیدن به فرودگاه پوکت , لیدرمان منتظرمان بود و به هر کداممان سیم کارت رایگان داد. شنیده بودم که در فرودگاه نباید پول چینج کنیم به همین خاطر به فری شاپ رفته و با دلار خرید کردیم. بعد از اون با ون به طرف هتل به راه افتادیم. داخل ون با لیدرمان آشنا شده که برعکس همه تورلیدرها , فوق العاده آدم خوبی بود و خیلی بهمون کمک کرد. هر مشکلی که داشتیم حل می کرد و به همه سوال هایمان پاسخ می داد. ما تمامی تورهایمان را از لیدرمان خریدیم. تخفیف خیلی خوبی هم داد بهمون.

هتلمان در خیابان پاتونگ بیچ واقع شده بود که به خیابان مشهور بنگلارود و ساحل دسترسی بسیار خوبی داشت. سعی کنید هتلی که رزرو می کنید توی خیابون پاتونگ بیچ باشه.

به هتلمان که رسیدیم برخلاف گفته راهنمای تورمان , از ما مبلغ دیپوزیت نگرفتن. (اکثر هتل ها به ازای هر نفر در روز اول صد دلار میگیرن و آخرین روز اگه به وسایل آسیب نزده باشین بهتون پس میدن).

ساعت چهار بعد از ظهر شده بود. ( 3 ساعت و نیم اختلاف ساعت وجود داره یعنی اگر در ایران ساعت 12 ظهر باشه در پوکت ساعت 3 و نیم بعد از ظهر هستش ). بعد از 1 ساعت استراحت به بیرون رفتیم تا کمی بگردیم.

همون اول کار مقداری پول چینج کردیم. هر صد دلار رو مبلغ 3440 بت چینج کردند. در زمان سفر ما هر بت 1165 تومان بود. برای اینکه بخواهید پول چینج کنید حتما باید پاسپورتتان همراهتان باشد. در قدم دوم نیز ضدآب موبایل به قیمت صد بت خریدیم ( چون هم جشن آب بود و هم برای تورهای تفریحی خیلی نیاز بود. این وسیله رو از تمام دست فروش های کنار خیابان می توانید تهیه کنید.) سپس به فروشگاه family market رفتیم و کاور بارانی خریداری کردیم.

جشن آب تقریبا آغاز شده بود و خیسمون می کردن. پیش لیدرمان رفتیم و تورهایی رو خریداری کردیم. گرچه کل شهر قدم به قدم پر بود از دکه های فروش تور.

پس از آنکه تورهایمان را خریدیم از لیدر جدا شدیم و تفنگ های آب بازی خریدیم. قیمت هاشونم بین صد تا نهصد بت بود.

صد بت = تنفگ معمولی

دویست و پنجاه بت = تنفگ قدرت سه هزار و پانصد

پانصد بت = تنفگ قدرت پنج هزار و پانصد

نهصد بت = تفنگ قدرت هشت هزار و پانصد

2 تا تفنگ دویست و پنجاه بتی خریدیم. برد فوق العاده ای داشت. عینک های مخصوص آب بازی هم برای هر نفر صد بت بود که آن ها را هم خریدیم.

نکته : در کلیه شهرها , جشن آب از تاریخ دوازدهم اپریل شروع شده و تا هجدهم ادامه پیدا میکنه. اما در پوکت سیزدهم اپریل فقط جشن آب هست. هرچند از عصر روز دوازدهم جشن شروع میشه.

خوبیش این بود که این جشن 2 روز بود چون بعد 2 روز خسته کننده میشه.

روز اولمان به اتمام رسید. روز دوم روز اصلی جشن آب بود و آن روزمان را با شنا در دریا آغاز کردیم. ساعت هفت صبح پس از سرو صبحانه , وسایل شنا را به همراه کرم ضد آفتاب و مقداری پول برداشتیم و پس از طی کردن مسیری کوتاه به ساحل رسیدیم.

پس از شنا در ساحل مشغول استراحت کردن شدیم. آب میوه های کنار ساحل هم صد بت بود که خیلی عالی بودن.

نزدیک به ساعت دوازده بود که به هتل برگشتیم. تا هتل کلی خیسمون کرده بودن. پس از کمی استراحت پول, موبایل و کاورهامون رو برداشتیم. موبایل و پول هامون رو داخل کاور گذاشتیم و به طرف خیابان بنگلارود به راه افتادیم. تو خیابون همه مردم لبخند می زدن و شاد بودند. همه همدیگرو خیس می کردن و هیچ کس هم ناراحت نمی شد. به خیابان بنگلا رود رسیدیم. صدای موزیک تو کل خیابون پیچیده بود و از زمین و آسمون آب میریختن رو همه. روز خیلی لذت بخشی بود واقعا بهمون خیلی خوش گذشت. بعدش به ساحل رفتیم که اونجا هم برنامه های خیلی خوبی داشت و همه داشتن آب بازی می کردند.

بهتون پیشنهاد می کنم که حتما به جشن آب پوکت برید به خاطر اینکه واقعا بهتون خوش می گذره و فوق العاده اس !

نهارمان را در کنار ساحل (پاچینی) سرو کردیم که قیمت هر سیخ صد بت بود ! تا ساعت هشت شب تو خیابون آب بازی می کردیم و بعدش به هتلمون برگشتیم. بعد از اینکه کمی استراحت کردیم به طرف ساحل به راه افتادیم. تو کوچه ای که به ساحل ختم می شد مراکز ماساژ زیادی وجود داشت. به یکی از آنها رفتیم و برای 1 ساعت ماساژ سیصد بت پرداخت کردیم (ماساژ اویل) که تمام خستگیمون در رفت و خیلی عالی بود.

قیمت ماساژهای مختلف در سطح شهر به جز اماکن شیک و لاکچری بدین صورت بود :

ماساژ تای 1 ساعت دویست و پنجاه بت / ماساژ اویل سیصد بت / ماساژ آلوورا و نارگیل و دیگر اویل ها پانصد بت

نکته : حتما حتما پیش از ماساژ دوش بگیرین. به خاطر اینکه خیلی از ماساژورهای پوکت از بوی بد عرق ایرانی ها خاطره بد دارن.

پس از ماساژ به طرف ساحل به راه افتادیم و میوه های انبه و آناناس رو به قیمت صد و پنجاه بت خریدیم و تا ساعت دوازده لب ساحل ماندیم. ساعت دوازده به خیابان بنگلارود رفتیم و برای سرو شام هم رستوران کینگ برگر رو در نظر گرفتیم. از غذاهای رستوران راضی بودیم. قیمت بیشتر ساندویچ ها از دویست و بیست تا سیصد بت بود. پس از سرو شام به هتل بازگشتیم.

در روز سوم سفرمان به پوکت به جزیره جیمزباند رفتیم.

توری که گرفته بودیم شامل جزیره های Hong Panak Nanak Canoeing James Band , 2 مرتبه کایاک سواری (قایق بادی 2 نفره) و ناهار میشد و قیمت آن چهل و پنج دلار بود که از لیدر تورمان خریداری کرده بودیم. هم چنین این تور رو می توانید از باجه های فروش تور در سطح شهر بخرید که قیمت آن بین هزار و ششصد تا هزار و هشتصد بت است. فقط توجه داشته باشید که پکیجتان ناقص نباشد.

برای بازدید از جزیره جیمزباند یک روز آفتابی را انتخاب کنید.

ساعت رفتمان هشت صبح و ساعت برگشتمان شش عصر بود.

وسایل مورد نیاز : لباس اضافی – حوله – کاور ضدآب – عینک آفتابی – کرم ضدآفتاب - کاور بارانی - دمپایی - مقداری پول برای خرید بستنی و آبمیوه و پرداخت انعام.

ساعت هفت صبح به رستوران هتل رفتیم تا صبحانه مان را سرو کنیم. سپس منتظر ون شدیم. پس از آنکه سوار ون شدیم نزدیک به یک ساعت بعد به اسکله رسیدیم. سوار کشتی 2 طبقه ای شدیم و در یک جمع صد نفری نزدیک ده نفر ایرانی بودند. به اولین جزیره ای که رسیدیم سوار کایاک شدیم. کایاک ها قایق های بادی باریک 3 نفره ای بودند که باید پارو می زدیم. پس از کایاک سواری و گشت میان صخره های زیبا سوار یک کشتی شده و پس از مدتی کوتاه به مکان دیگری رسیدیم. دوباره سوار کایاک شدیم اما این بار خیلی مهیج تر بود. با استفاده از کایاک به داخل یک غار رفتیم که در بعضی قسمت ها باید دراز می کشیدیم تا سرهایمان به سقف نخورد. پس از گشت در غار هم کلی کایاک سواری کردیم و در حین پارو زدن هم قایقران با موبایل ازمون عکس گرفت و بهش پنجاه بت انعام دادیم.

مدت زمان هر بار کایاک سواری هم سی دقیقه بود.

پس از آنکه سوار کشتی شدیم ناهار را به صورت سلف سروبس سرو کردند که ما مرغ سوخاری و ماکارانی خوردیم.

پس از طی کردن مسیری به جزیره جیمزباند رسیدیم. نزدیک به سی دقیقه توقف داشتیم اما خیلی کم بود. پس از آنکه تعدادی عکس گرفتیم مجبور شدیم سوار کشتی شویم.

هر مرتبه که سوار کشتی می شدیم با نوشیدنی های متنوع ازمون پذیرایی می کردند.

پس از طی کردن مسیری یک ساعته در مکانی از دریا توقف کردیم که هر کسی که دوست دارد با جلیقه به داخل آب رفته و 30 دقیقه شنا کند. من اولین کسی بودم که از رو عرشه شیرجه زد. واقعا خیلی لذت بخش بود و بهتون پیشنهاد می کنم حتما امتحانش کنید. پس از کمی شنا کردن سوار کشتی شده و به طرف شهر بازگشتیم.

هنگامیکه به اسکله رسیدیم مکانی بود که عکس های 2 نفره را چاپ کرده و قابشان کرده بودند که اگر دوست داشتید می توانستید با پرداخت مبلغ دویست بت خرید کنید.

سوار ون شده و به طرف هتل به راه افتادیم. پس از رسیدن به هتل و کمی استراحت , به استخر هتل رفتیم و کمی شنا کردیم سپس به اتاقهایمان برگشتیم.

در روز چهارم سفرمان به پوکت تور هانومن فلایینگ (Hanuman Flying) را رزرو کردیم :

این تور هیجان انگیز را به مبلغ هشتاد دلار از لیدرمان خریدیم که البته شامل ناهار نمی شد.

تورمان شامل بیست زیپ لاین بزرگ و هیجان انگیز و منحصر به فرد می شد که هنوز هم خاطره اش در ذهنم مونده. این تور رو حتما برید و امتحانش کنید ( اصولا لیدرها این تور رو پیشنهاد نمیدن , اما میتونم بگم بعد از جیمزباند این تور دومین جاییه که باید برید) برای این تور یک روز بارانی را در نظر بگیرید.

این تور برای افراد سنگین وزن توصیه نمی گردد.

مدت زمان تور : چهار ساعت

زمان رسیدن : 30 دقیقه

وسایل مورد نیاز : اسپری یا کرم ضد حشره – کفش راحت – لباس مناسب – تلفن همراه و کاور ضد آب

در این تور , اولش بهتون پیشنهاد می دن که فیلمبرداری فول ازتون داشته باشن که مبلغش هزار و هفتصد بت هست اما شما می تونین بعد از سه تا زیپ لاین اول که یه کم مهارت پیدا کردین به راحتی توی مسیر فلایینگتون فیلم و عکس بگیرین اما به طور حتم بند کاور ضدآب موبایلتون رو در دست بگیرید و هنگام عکس گرفتن و فیلمبرداری هم موبایلتون داخل کاور باشه.

حتما کفش راحت همراه داشته باشید. دمپایی به راحتی براتون کافی نیست.

توی این تور ما نهایت هیجان و لذت رو تجربه کردیم. پس از تمام شدن پروازها ازمون با میوه پذیرایی کردن و یه بلوز هم بهمون هدیه دادند. حتما شما هم از این تور لذت می برین.

پس از آنکه به هتل برگشتیم و استراحت کردیم به مرکز ماساژ رفتیم. یه کم سوخته بودیم و پوستمون می سوخت. به همین خاطر ماساژ اویل آلوورا را انتخاب کردیم که فوق العاده بود و پس از 1 ساعت ماساژ هیچ نشونه ای از سوختگی باقی نمونده بود!

پس از ماساژ یه کم داخل شهر گشتیم و میوه های مختلفی رو تست کردیم. بیشتر میوه ها طعم های عجیبی داشتند. از بهترین و خوشمزه ترین میوه هایی که خوردیم :

1) منگو ( نوعی میوه که به انبه شباهت دارد و رنگ آن مایل به سبز می باشد و طعم آن ترش و شیرین است.)

2) منگوستن که فوق العاده خوشمزه بود.

3) رامبوتان که به جوجه تیغی شباهت داشت !

4) لیچی

بقیه میوه ها هم به غیر از انبه و آناناس رو بهتون پیشنهاد می کنم که تست نکنید.

پس از اینکه یه کم دیگه گشتیم به طرف فروشگاه های کنار خیابان رفتیم که یه مدل صابون که به شکل میوه های متنوع بود رو بعنوان سوغاتی بخریم.

برای سوغاتی روغن نارگیل و ابریشم های تایلند خیلی مشهور هستند. هم چنین میوه و چای های میوه ای هم می تونید بعنوان سوغاتی بخرید.

بعد از خرید کردن برای سرو شام به مک دونالد رفتیم که قیمتاش مثل کینگ برگر بود. پس از سرو شام به سمت هتل برگشتیم و استراحت کردیم.

برای روز پنجم سفرمان به پوکت تور سافاری (رفتینگ) رو رزرو کردیم.

تورمان شامل بازدید از معبد میمون ها, فیل سواری , موتورهای atv , رفتینگ و ناهار می شد.

قیمت تورمان نیز با رفتینگ پنج کیلومتری چهل و پنج دلار شد که ما مسیر نه کیلومتری را انتخاب کردیم و به همین خاطر شصت دلار پرداخت کردیم.

این تور را از دکه های داخل شهر می توانید با قیمت هزار و ششصد بت تهیه کنید.

تعدادی از پکیج ها شامل زیپ لاین یک مسیره کوتاه می باشد که ما به خاطر رفتن به زیپ لاین بزرگ فلایینگ هیومن آن را کنسل کردیم.

وسایل لازم : اسپری یا کرم ضد حشره – لباس اضافی – کاور ضد آب موبایل _ کرم ضد آفتاب – کفش راحت

در ابتدا ما را به بازدید از معبد میمون ها بردند که به ازای هر نفر پنجاه بت ورودی گرفتند. این معبد به غیر از تعدادی مجسمه بودا چیز دیگری نداشت اما بیرون معبد پر بود از میمون های کوچک که بهشون بیسکوئیت دادیم و کلی خوشحال شدند و شروع کردن به خوردن. مغازه ها نیز آبمیوه هایی به قیمت صد بت می فروختند.

پس از معبد میمون ها به طرف موتورهای atv به راه افتادیم. در ابتدا به طور کوتاه بهمون آموزش دادن و سپس به راه افتادیم.

خیلی مهیج بود. پستی و بلندی ها مهیجی رو سپری می کردیم. فقط باید حواستون باشه که کنترل کنید.

پس از atv برای فیل سواری به راه افتادیم. روی صندلی هایی که به پشت فیل بسته شده بود نشستیم که خیلی هیجان انگیز بود. در طول مسیر هم دوربین رو به صاحب فیل دادم و ازش خواستم که ازمون عکس بگیره. در آخر هم بهش پنجاه بت انعام دادم.

پس از فیل سواری هم با ماشین ما را به رفتینگ بردند و مقابل رودخانه پیاده مان کردند.

3 مسیر برای رفتینگ در رودخونه وجود داشت :

1) پنج کیلومتر که داخل پکیج چهل و پنج دلار بود.

2) هفت کیلومتر که اگر از قبل رزرو نکرده باشین باید به ازای هر نفر چهارصد بت بپردازید.

3) نه کیلومتر که اگر از قبل رزرو نکرده باشین باید به ازای هر نفر هشتصد بت بپردازید.

مسیر پنج و هفت کیلومتری رودخانه به نسبت آرام تر و کم هیجان تر از مسیر نه کیلومتری بود. به نظر من اگر خواستین این تور رو بخرین مسیر نه کیلومتری رو انتخاب کنید. اگر هم راهنمای تورتان آب و هوا یا عدم برگزاری تور را بهانه کرد اصلا قبول نکنید و تور را از دکه های سطح شهر بخرید. خلاصه اینکه حتما مسیر 9 کیلومتری رو انتخاب کنید.

توی هر قایق چهار نفر رو سوار می کنند. دوتا قایقران هم همراهتان خواهد بود. میان رودخانه پرخروش قایق سواری مهیجی رو تجربه کردیم. تو یه سری جاها با قایق از فاصله یک متری به پایین می افتادیم که واقعا عالی بود. در طی مسیر هم با موبایل که داخل کاور بود کلی عکس و فیلم گرفتیم. پس از قایق سواری هیجان انگیز برای سرو ناهار به راه افتادیم. ناهارمان مرغ سوخاری و برنج بود. سپس مقداری میوه هم سرو کردیم و بعد از آن به طرف هتل به راه افتادیم.

پس از استراحت در هتل نزدیک به ساعت هفت عصر بود که پیاده به طرف مرکز خرید بزرگ جانگسیلون به راه افتادیم.

مرکز خرید جانگسیلون در خیابان پاتونگ بیچ واقع شده است و از هتل ما تنها ده دقیقه پیاده روی فاصله داشت. مرکز خریدی به نسبت بزرگ بود و قیمت اجناسش هم پایین نبود اما تعدادی از فروشگاه ها اجناسی با قیمت های مناسب داشتند. اگر برای خرید به این مرکز خرید رفتید حتما چانه بزنید. مثلا اگر قیمت پیراهن هشتصد بت باشد می توانید آن را پانصد بت بخرید.

پس از خرید کردن به طرف رستوران ایرانی پارس جدید به راه افتادیم. دقیقا مقابل مرکز خرید جانگسیلون نزدیک صد متر آنطرف تر کوچه ای وجود دارد که سردر آن تابلوی این رستوران ها نصب شده اند. هر 2 رستوران غذاهای ایرانی بی نظیری داشتند.

به رستوران پارس جدید رفتیم. قیمت خورش قورمه سبزی دویست و پنجاه بت و قیمت کباب برگ سیصد و پنجاه بت بود. سالاد شیرازی و ماست و خیار هم پنجاه بت شد. غذاش فوق العاده عالی بود. حتی ارسال با پیک هم داشت.

پس از سرو شام در خیابان بنگلا گشتی زدیم و سپس به هتل برگشتیم و در استخر هتل استراحت کردیم.

روز ششم و آخرین روز سفرمان به پوکت را در جزیره فی فی گذراندیم.

این تور را به مبلغ پنجاه و پنج دلار از لیدرمان خریداری کردیم. این تور را از باجه های سطح شهر می توانید به مبلغ هزار و هشتصد بت بخرید.

این تور شامل بازدید از چهار جزیره و اسنورکیلینگ و شنا و ناهار می شد.

وسایل مورد نیاز : دمپایی – لباس مخصوص شنا – لباس مناسب - حوله –– کرم ضد آفتاب – کاور ضد آب – مقداری پول

بعد از سرو صبحانه ون به دنبالمان آمده و ما نیز پس از 1 ساعت به اسکله رسیدیم. سوار قایق های تندرو بیست نفره شدیم و به شما هم توصیه می کنم که پیش از سوار شدن قرص ضد تهوع بخورید و در هنگام سوار شدن هم جای موتورهای بشینید تا پرش قایق رو کمتر احساس کنید.

در زیر صندلیتان می توانید وسایلتان را قرار دهید. راهنمای تورتان در ابتدا توضیحاتی را برایتان می دهد که مهم ترین نکته آن استفاده از اسنورکل می باشد که باید ماسک روی بینیتان و لوله تنفسی با صورتتان زاویه نود درجه قرار بگیره تا هنگامیکه سرتان را بصورت افقی روی آب می گذارید کف دریا و ماهی را تماشا کنید. لوله تنفس باید به طرف بالا باشد تا بتوانید راحت هوا را تنفس کنید.

پس از نزدیک به 30 دقیقه قایقمان در محلی دنج توقف کرد و همه جلیقه هایشان را به تن کردند و پس از زدن ماسک به صورت هایشان به داخل آب رفتند. پس از پریدن داخل آب بوسیله اسنورکل نفس می کشیدم و کف دریا و ماهی ها را تماشا می کردم. به خاطر اینکه از کاور ضد آب موبایلم مطمئن بودم تلفن همراهم را به زیر آب برده و زیر آب عکس ها و فیلم های خیلی خوبی از موجودات دریایی گرفتم.

پس از تمام شدن زمان سوار قایق شدیم و با آب میوه ازمون پذیرایی کردند. پس از طی کردن مسیری کنار جزیره ای قایق توقف کرد که جزیره میمون ها بود و پس از آنجا ما را نزدیک غار وایکینگ ها بردند و درباره آنها توضیح دادند که به نظرم جالب بود.

پس از آن در جزیره دیگری توقف کردیم که برای سرو ناهار میز بزرگ سلف سرویس را چیده بودند. ما هم سالاد و پاچین سوخاری خوردیم. پس از نزدیک به چهل دقیقه توقف و عکاسی از ساحل سوار قایق شدیم و دوباره به راه افتادیم تا به ساحل فی فی برسیم. برای پنجاه دقیقه بهمون مهلت شنا کردن دادند. انقدر ساحلش زیبا و تمیز و بکر بود که واقعا نمی تونم توصیفش کنم. در این مدت عده ای شنا کردند عده ای دیگر آفتاب گرفتند و عده ای هم عکس می گرفتند. جزیره فی فی عروس تایلند می باشد از نظر تمیزی آب و ساحل هم نظیر نداره.

بعد از این ساحل زیبا نزدیک به نیم ساعت مسیری را طی کردیم و به آخرین جزیره که رسیدیم مدت پنجاه دقیقه در آن جا سپری کردیم. تعدادی اسنورکیلینگ کردند و تعدادی هم به شنا کردن مشغول شدند. عمق ساحل کم بود برای همین برای اسنورکیلینگ کردن مجبور نیستید شنا کنید.

حتما همراه خودتان 1 یا 2 تکه نان ببرید. ما از رستوران تکه نان هایی را برداشته بودیم و در این جزیره با انداختن آنها به داخل آب تعداد زیادی ماهی های رنگارنگ و زیبا را به دور خودمان جمع کردیم و توانستیم عکس های بی نظیری را بگیریم.

پس از بازگشت به قایق با نوشیدنی های متنوع و هندوانه و آناناس پذیرایی شدیم و به طرف پوکت برگشتیم. پس از رسیدن به اسکله نیز سوار ون شده و به هتل بازگشتیم.

پس از کمی استراحت در هتل به داخل شهر رفتیم و از کنار خیابا بستنی های رولی میوه ای که طعم فوق العاده ای داشت را خریدیم. قیمت آنها صد بت بود. بستنی پاپ کرن هم بهتوت پیشنهاد می کنم.

سپس کمی صنایع دستی پوکت خریدیم. برای سرو شام نیز به فست فود کنج در خیابان پاتونگ بیچ رفتیم که مقابل هتل دوانجیت واقع شده بود و 1 پیتزا مخلوط به همراه نوشیدنی سیصد بت شد.

از آنجایی که تا هتلمان یک ربع تا بیست دقیقه پیاده روی بود اما در مسیر برگشتمان توک توک گرفتیم که دویست بت پرداخت کردیم.

روز هفتم نیز روز برگشت ما به ایران بود.

برخی از اماکن دیدنی که به خاطر کمبود وقت نتوانستیم از آنها دیدن کنیم :

1) جزیره رایا (RACHA) که عموما برای غواصی مورد استفاده قرار میگیرد.

2) تایگر کینگدام : فضای تفریحی جدید که در آن می توانید توله ببرها را از نزدیک لمس کنید و با آنها عکس های یادگاری بگیرید. قیمت عکس با توله ببرها هشتصد بت و عکس با ببرهای بزرگ سه هزار و پانصد بت می باشد.

3) باغ وحش پوکت (PHUKET ZOO) که به نسبت باغ وحش بانکوک کوچکتر میباشد. نمایش تمساح ها و میمون ها و فیل ها بسیار جالبه.

4) View Point : این تور رو به جای گشت شهری استفاده کنید و از تماشای منظره غروب آفتاب لذت ببرید.

5) پارک ملی وحش پوکت (Khao Phra Thaeo) : در این پارک می تونید با فیل و جیپ در حرکت باشید و از 2 آبشار بی نظیر لذت ببرید. هم چنین مسیری نزدیک به شش کیلومتر پیاده روی خواهید داشت. پس کفش راحت بپوشید.

6) پارک آبی پوکت : پارک آبی پوکت نسبت به پارک آبی خیلی شهر ها کوچکتره و تا جایی که من می دونم برای کسانی که بچه دار هستن مناسبه.

7) نمایش شبانه فانتاشی شو : در این نمایش رقص های محلی و فیل ها نشان داده می شوند که جذابیت زیادی دارد.

پیشنهادها :

1) در پوکت جت اسکی کرایه نکنید. ( در تایلند تصادف های ساختگی زیادی رو بوجود می آورند و از شما پول زیادی رو میگیرند.)

2) از کرایه موتور پرهیز کنید. (تعداد زیادی از افراد به خاطر ناآگاهی از قوانین راهنمایی و رانندگی بیش از سه هزار بت جریمه می شوند.)

4) به هیچ وجه در تایلند درگیری ایجاد نکنید. به خاطر اینکه زندان های تایلند از بی نظم ترین و بی قانون ترین زندان های دنیاست.

5) استعمال مواد مخدر به غیر از سیگار در خیابان و انظار عمومی جرم محسوب شده و جریمه های سنگین و حتی زندان را در پیش خواهد داشت.

6) گذرنامه و پولهایتان را در صندوق امانات اتاقتان بگذارید و کپی پاسپورتتان را نیز به همراهتان داشته باشید.

7) برای چینج پول باید کپی گذرنامه هایتان به همراهتان باشد. حتما صد دلار صد دلار چینج کردید. در هنگام چینج کردن دلارهایتان خیلی حواستان را جمع کنید.

8) پیش از ماساژ حتما دوش بگیرید.

9) در خرید تور از دکه های سطح شهر توجه داشته باشید که بابت هزینه ای که می کنید چه پکیجی رو می خرید و پس از خرید برگه واچر تور رو از آنها بگیرین.

10) حمل هرگونه داروی کدئین دار ممنوع بوده به جز همراه داشتن نسخه انگلیسی دکتر.

11) کرایه توک توک را از قبل طی کنید. قیمت ها بین صد و پنجاه تا پانصد بت متغیره.

12) توی کشور تایلند به غیر از رستوران در مابقی اماکن چانه زدن را فراموش نکنید.

13) برای حمل سیگار به ازای هر چمدان مجزا می توانید حداکثر بیست پاکت یا دویست و پنجاه گرم توتون پیپ با خودتان ببرید اما بهتر است تنها به میزان نیازتان سیگار ببرید.

هزینه ها :

بطور میانگین هر نفر روزی بین هشتاد تا صد و بیست دلار خرج دارد . بطور متوسط برای هر روز سفرتان به پوکت صد دلار کنار بگذارید.

به ازای هر نفر صد دلار برای دیپوزیت به هتل می دهید.

غذاهای خوشمزه تایلندی :

سوپ معروف Tam Yang Gong

ماهی سوخاری کالاماری + سس مخصوص = سیصد و بیست بت

فروشگاه ها :

برای خریدهای جزئی به فروشگاه های زنجیره ای داخل شهر تحت نام سون الون و فمیلی مارکت مراجعه کنید.

برای خرید لباس نیز به مرکز خرید جانگسیلون در خیابان پاتونگ بیچ سری بزنید.

خرید و شارژ سیم کارت :

می توانید سیم کارت را از فروشگاه های سون الون و فمیلی مارکت خریداری کنید.

دویست بت برای 1 هفته شارژ = Top Up Money

شیوه تماس با ایران از طریق سیمکارت های (Happy) و (DTAC):

شماره هشت رقمی منزل+ 21 (تهران) + 98 + 004

تماس با ایران از طریق سیمکارت های (Call 12):

شماره هشت رقمی منزل+ 21 (تهران) + 098 + 005

وسایل مورد نیاز سفر :

قرص ضد تهوع - کرم ضد آفتاب – پماد سوختگی- لوسیون آلوورا - اسپری یا کرم ضد حشره - کلاه - دمپایی - کیف ضد آب - کپی پاسپورت - عینک آفتابی - حوله شنا - مایو – کتانی مناسب برای تور رفتینگ

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری