ده جایی که در اولو واتو باید برویم - قسمت اول

اولوواتو (ULUWATU) یکی از مناطق فوق العاده زیبای جزیره اندونزی است و در این مقاله که در دو قسمت تقدیم می شود، ده جا از بهترین جاهایی می توانید در لیست برنامه هایتان قرار دهید معرفی می گردد.

معبد اولو واتو

معبد اولوواتو که در زبان محلی به آن pura luhur uluwatu می گویند ، یکی از پر بازدیدترین معابد زیبای بالی است و دلیل دیگرش آن است که به زبان محلی در tanah lot یعنی صخره ای شکل است. معنای تحت اللفظی tanah lot به زبان بالینزی یعنی زمین در دریا . معبد در لبه جنوب غربی صخره های سنگ آهکی که توسط درختان جنگلی احاطه شده است، قرار گرفته و خانه انبوه میمون های ناخن دراز خاکستری است. امواج نزدیک به اولو واتو به صخره ها برخورد می کنند.

در عصرگاه، همزمان با برخورد امواج به صخره های زیبای سنگ آهکی وقتی خورشید به تدریج در حال غروب کردن است ، می توان به تماشای رقص های محلی kecak نشست. این نمایش در محیطی باز برای تماشاگران اجرا می شود .

مشاهده تورهای جنوب شرق آسیا

پارک garuda wisnu kencana

پارک فرهنگی garuda wisnu kencana که به اختصار با GWK گفته می شود، برجسته ترین مکان در تپه های جیمباران است و تندیس ها ویشنو ، خدای هندوها و عقاب، محافظ افسانه ایش در آنجا قرار دارد. این مجسمه 121 متری بر روی پایه ای 46 متری قرار گرفته و به همین دلیل یکی از بلند ترین مجسمه جنوبشرق آسیا نامیده می شود . این محوطه 60 هکتاری بصورت چند کاربری ایجاد و استفاده شده است. ترکیبی از مهم ترین خدایان هندو ، فر وشگاه های عالی سوغاتی ، چندین محل برای صرف غذا و محلی بعنوان سینما برای نمایش انیمیشنی درباره garuda دیو افسانه ای. اجراهای فرهنگی ، نمایشگاه ها و رویداد های کلاس جهانی اموری هستند که GWK اتفاق می افتند. این مجموعه هر روز از ساعت 8 صبح تا 9 شب باز است.

مشاهده تورهاي بالی

رقص آتش kecak

بعنوان یکی از اغواگرانه ترین اجراهای رقص ، kecak از مشهورترین رقص هایی است که در جزیره بالی می توان به تماشا نشست. این رقص که به عنوان مناجات میمون یا رقص آتش نیز شناخته می شود ، ارایه ای هنرمندانه از فصلی از زندگی حماسی رامایانا ، به ویژه ارتش میمون ها و نقش های اصلی و دشمنان که راما ، سیتا و راوانای شیطانی نامیده می شوند است.

عدم حضور ارکسترال همراه در حین اجرای نمایش ، باعث شده که این نمایش ، منحصر بفرد باشد. تنها به دلیل هم سرایان که آواز چند ریتمیشان هنگام اجرای رقصندگان مرد صدایی شبیه به “keh – chuck” ایجاد می کند باعث نام گذاری این رقص شده است. بهترین جایی که می توان رقص kecak را به تماشا نشست در آمفی تئاتر نزدیک معبد اولوواتو است که برای تماشای غروب خورشید و افق اقیانوس استفاده می شود . برای تماشای این رقص هر روز عصر از ساعت 18:30 تا 21:30 می توان بدانجا رفت.

مشاهده تورهاي تایلند

ساحل padang padang

پادانگ پادانگ ساحلی زیبا و یکی از جزیره هایی است که برای موج سواری شهرت بسیاری دارد. مردمی بودن این ساحل به دلیل برجستگی دائمی و انزوا و در عین حال زیبایی اش است. فاصله این ساحل تا منطقه کوتا حدودا 45 دقیقه با ماشین است.

دسترسی به ساحل از طریق یک رشته پلکان و صخره های تو خالی که به منطقه ساحلی کشیده می شوند است. یک معبد در حمل برخورد موج ها به ساحل و تجمع گروه میمون های ناخن دراز که در صخره های جنگلی زندگی می کنند قرار دارد. امواج دریا برای موج سواران با تجربه بهتر است ، اما ساحل پذیرای خانواده ها و کسانی که حمام آفتاب می گیرند نیز هست. در ساحل غرفه هایی برای ارایه وعده های سبک ، نوشیدنی های خنک و حتی کرایه تخته موج معمولا ایجاد می شوند.

مشاهده تورهاي مالزی

ساحل suluban

ساحل suluban که به آن ساحل نقطه آبی هم می گویند، منطقه خوب موج سواری شمال اولو واتو است. این منطقه ، خط نازک شنی دارد که به پلکان با شیب تند نزولی نیاز دارد برای اینکه به دهانه ناحیه سنگی ساحل دسترسی پیدا کرد. در زبان محلی بالینزی اسم ساحل به معنی "خم شدن زیر" است که از حرکت رسیدن به دهانه الهام گرفته شده است. موج سواران از سرتاسر دنیا به اینجا می آیند که از موج سواری بر روی امواج قدرتمند این ناحیه لذت ببرند. ناحیه صخره ای مشرف به این منطقه ، یکی از بهترین جاهایی است که می توان شاهد موج سواری بود و غرفه هایی که در این قسمت قرار دارند بهترین جایی است که می توان تکیه داد و از اسنک و آبجوی خنک تا زمانی که خورشید غروب می کند لذت برد.

ویزای اندونزی

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری