ده جاذبه گردشگری دالات

سفر به ویتنام ممکن است یک بار در زندگی ما پیش بیاید . پس وقتی ویزای ویتنام خود را دریافت کردید و یکی از تورهای ویتنام را انتخاب کردید. اگر مسیر شما شهر دالات است ، فهرست ده جاذبه گردشگری دالات ویتنام را بهمراه داشته باشید. با آژانس پلیکان پرواز آسیا ، مجری تخصصی تورهای جنوب شرق آسیا همراه باشید.

آبشار فیل

آبشارهای فیل ، یکی از ده جاذبه گردشگری دالات است. نامی که بر این آبشارها گذاشته شده است به دلیل شکل سر یک فیل است. این سر فیل بر اثر سال ها فرسایش آب آبشار پدید آمده است . نزدیک روستای NAM BAN این آبشارهای چند طبقه واقع شده اند. با توجه به موقعیتی که این آبشارها واقع شده اند ، اغلب اوقات ساکت است. این آبشارها ، حدودا 45 دقیقه از دالات فاصله دارد. در واقع در جنوب غربی دالات واقع شده اند. ورودیه 10 هزار دونگ ویتنامی است . اما در جشن های سالانه مثل تِت و سال نوی قمری ، ورودیه ها دو برابر یعنی 20 هزار دونگ ویتنامی می شود. آبشار از ساعت 7:00 بامداد تا 17:00 برای بازدید کنندگان باز است.

تور جنوب شرق آسیا

دره عشق

دره عشق دومین از فهرست ده جاذبه گردشگری دالات است. این دره ، تپه های سبز بی نظیر ، باغ های چشم نواز و فضاهای پیک نیکی دارد. دره عشق در پنج کیلومتری شمال دالات واقع گردیده است. اینجا برای جوانان دالات ، بهترین جا برای آخر هفته هاست. آنها تفریحاتی چون ، دوچرخه سواری ، دویدن ، قایقرانی و آرامش در دره را خواهند داشت. مسیری که برای پیاده روی به سمت تپه Von Canh است مشرف به منظره زیبای دریاچه دا تیِن دارد. چشم اندازی پر از رنگ و زیبایی . برای کسانی که اهل تجمعات و شلوغی نیستند ،دره عشق توصیه می شود. این دره برای ریلکس کردن و دور بودن از جمعیت بی نظیر است.

ساعات ورود : 6:00 صبح تا 18:00 عصر

نشانی : دالات ، خیابان Dong Thien Vuong

معبد لین فوک Linh Phuoc

معبد لین فوک

معبد لین فوک یکی از ده جاذبه گردشگری دالات است که شهرت خوبی دارد. این معبد نه تنها در دالات ، که دی ویتنام شناخته شده است. چرا که بلند ترین برج ناقوس دار کشور را دارد. معبد لین فوک بیست دقیقه تا مرکز دالات فاصله دارد. مردمان محلی به آن معبد بطری می گویند! چرا که مجسمه ای 49 متری از اژدها در آن وجود دارد. تمام این مجسمه از تعداد 12000 بطری آبجوی بازیافتی ساخته شده است. با این حال ، سالن اصلی معبد با نقاشی های رنگارنگی از زندگی بودا مزین شده است. برج ناقوس معروف 37 متری در این معبد قابل دسترسی است. زائران ، دعاهای خود را بر روی کاغذ نوشته و به مرکز ناقوس می چسبانند. چسباندن دعاها میبایست پیش از سه بار به صدا درآمدن ناقوس باشد تا بودا آنها را دریافت کند.

ساعات بازدید : 9:00 بامدادا تا 17:00 عصر

نشانی : دالات ، 120 Tu Phuoc

قصر بائو دای

این قصر ، موزه ای بازسازی شده است . و شما را به تماشای زندگی آخرین امپراطوری ویتنام دعوت میکند. قصر در سال 1933 بنا شد. هنوز هم در آن بسیاری از وسایل اصلی موجود است. مثل پرتره ها و مجسمه های خاندان سلطنتی . از جمله مکان هایی که برای عموم آزاد است ، اتاقی است که تخت پادشاهی درآن وجود دارد. همچنین ، محل کار ، اتاق خواب ، غذاخوری و اقامتگاههای امپراطوری نیز در معرض نمایش هستند. متاسفانه امکان عکس برداری در داخل وجود ندارد. معماری هنرمندانه محوطه بیرونی و باغ زیبای قصر برای عکسبرداری بی نظیر هستند.

ساعات بازدید : 7:00 بامداد تا 17:00 عصر

نشانی : دالات – خیابان یکم Nguyen Viet Xuan

ورودیه : 20000 دونگ

تور دور آسیا

باغ گل دالات

در فهرست ما ، باغ گل دالات یکی از ده جاذبه گردشگری دالات است. باغ گل در ناحیه شمالی دریاچه ژوآن هونگ در مساحتی به وسعت 7000 مترمربع است. دالات به دلیل رنگارنگی بی نظیر گل هایش شناخته می شود. همین باعث شده که به عنوان محبوبترین پارک دالات معروف شود. باغ گل دالات در سال 1966 بنا شد.

تنوع گلهای باغ دالات ، تا حدود 300 نوع گل و گیاه است. مجموعه ای بی نظیر از گل های ارکیده ، گل های درون آب، رز ، بنفشه فرنگی و گل ابریشم و شکوفه های هلو. درست است که شکوفه ها عمر کوتاهی دارند. اما دیدار باغ گل دالات در تمامی طول سال عالیست. برای شما ، امکان خریداری دسته گل های زیبا هم فراهم است.

ساعات بازدید : 7:30 بامداد تا 16:00 عصر

نشانی : دالات ، شمال دریاچه Xuan Huong ، بالای تپه تاپ پِگ

آبشار پانگور

آبشار پانگور ( پلنگ ) بزرگترین آبشار ویتنام است. ارتفاع آبشار 20 متر و پهنای آن 100 متر است. این آبشار در 45 کیلومتری جنوب غربی دالات قرار گرفته است. این آبشار یکی از ده جاذبه گردشگری دالات است که همیشه پیشنهاد می شود. چه به عنوان تور آپشنال به آنجا بروید و چه خودتان با اتوبوس یا تاکسی های موتوری. هزینه های معمول برای دیدن آبشار حدودا 10000 دونگ وینتامی است. در آنجا انواع اسنک ، نوشیدنی سرو می شود و یکی از بهترین جاها برای پیک نیک است.

گردشگران علاقه مند به هیجان ، می توانند از بلندای آبشار صخره نوردی کنند. و از شنا در یکی از هفت آبشار پانگور کمال لذت را ببرند.

ساعات بازدید : همه روزه و همه ساعته

نشانی : ناحیه Duc Trong ، بخش تان هوی

ورودیه : 10000 دونگ ویتنامی

خانه دیوانه

خانه دیوانه در دالات ، سازه ای عجیب و غریب در دالات است. طراحی آن توسط Dang Viet Nga یکی از دانش آموختگان شوروی سابق بوده است. وی در سال 1990 به ویتنام آمد. نام صحیح این بنا ، مهمان خانه و گالری هنری Hang Nga است . اما از نظر مردمان محلی و گردشگران ، خانه دیوانه بهترین نام است . چرا که ساختار عجیب و غریب دارد و درختی شکل است. خانه دیوانه تعدادی اتاق دارد که هر کدام طراحی منحصر به خود را دارد. از جمله تونل های پیچ در پیچ ، نردبان ها و مجسمه های بتونی از حیات وحش. اگر نمی خواهید که خانه دیوانه را بوک کنید ، می توانید ورودیه 20000 دونگی را بپردازید .

ساعات بازدید : 7:00 بامداد به 18:00

نشانی : دالات ، خیابان سوم Huynh Thuc Khang

تور ویتنام

ایستگاه راه آهن

ایستگاه راه آهن سازه ای عجیب در دل منطقه تپه ای بخش فرانسوی دالات است. این ایستگاه بین سال های 1935 تا 1938 ساخته شد. در این ایستگاه ، پنجره های شیشه ای رنگین و سه بام رنگ شده زیبا می بینید. قطار بخار ژاپنی که فاصله 16 کیلومتری را طی می کند نیز در ایستگاه حضور دارد. بازدید کنندگان می توانند فاصله ای 7 کیلومتری را سوار شوند. در این مسیر به روستای Trai Mat می رسند. در طول مسیر از زیبایی های ناحیه بیرون شهر و از مسیر آن لذت ببرید.

ساعت های حرکت قطار 7:45 ، 9:50 ، 11:55 ، 14:00 و 16:05 است. قیمت بلیط برای هر نفر 106000 دونگ ویتنامی است.

ساعات کاری : 08:00 بامداد تا 17:00 عصر

نشانی : دالات ، ناحیه فرانسوی ، خیابان یکم کوانگ ترانگ

کلیسای Domaine de Marie

کلیسای Domaine de Marie به دهه 1940 باز می گردد. الهام گرفته از کلیسای جامع نورماندی فرانسه در قرن هفدهم میلادی است. این کلیسا از سنگ آهک صورتی رنگ برای دیوارها و شیشه های رنگارنگ برای پنجره ساخته شده است. مجسمه ای سه متری از مریم باکره هم در کلیسا قرار داده شده است.

کلیسا خانه راهبه های کاتولیک خیریه رومی است. محلی برای زندگی کودکان معلول در کلیسا وجود دارد که از محل نذورات شما ، خرید و هدایا گردانده می شود.

ساعات بازدید : 05:00 بامداد تا 17:00 عصر

نشانی : دالات ، خیابان یکم Ngo Quyen

آبشار داتان لا

یکی دیگر از ده جاذبه گردشگری دالات بدون شک آبشار Datanla است. این آبشار در میان بیشترین جاذبه های دالات قرار گرفته است. جایی که شما لذت بسیاری از تفریحات متنوعش خواهید داشت. آبشار تنها 10 دقیقه با دالات فاصله دارد . در اواخر هفته ، به دلیل گرد هم آمدن مردمان محلی بسیار شلوغ می شود. شما در آنجا می توانید از صخره ها بالا بروید و در آب شفاف آنجا شنا کنید. قیمت برای یک دور رفت و برگشت 45000 دونگ ویتنامی است. این هزینه برای لذت بردن از عبور از پایین آبشار و بالا و پایین رفتن از آن است. اگر کمی احساس گرسنگی بکنید ، رستورانی که غذاهای ویتنامی سرو می کند وجود دارد. در آنجا با قیمت های بسیار عالی ، غذاهای ویتنامی نوش جان کنید.

ساعات بازدید : 8:00 بامداد تا 19:00 عصر

نشانی : 5 کیلومتری جنوب دالات

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری