قیمت تور سوچی

یکی از زیباترین شهرهای روسیه،شهر جالب و پرهیجان سوچی است که شما رفتن به آنجا را میتوانید با آژانس پلیکان پرواز تجربه کنید!

درباره سوچی

سوچی دارای هوای کوهستانی و آفتاب دل انگیز و مزرعه های اکالیپتوس،چای و ....و همچنین میوه هایی مثل انجیر،فیجوا و انجیر ونیز چشمه های معدنی فراوانی می باشد.

اگر به استراحت و سلامت بدنتان اهمیت می دهید به سوچی سفر کنید زیرا تمامی خواصی که برای سلامتی و بهبودی بدن لازم است در سوچی پیدا میشود.

سوچی دارای مناطق مختلفی است که هرکدام از این مناطق در سوچی ویژگی و مزیت های خاص خودش را دارد که شهر سوچی را از خیلی جاها متمایز میکند.برای مثال میتوان از منطقه (کراسنایا پولیانا) نام برد که منطقه ای کوهستانی است و شما میتوانید به آنجا رفته و از اسکی کردن لذت ببرید.

موقعیت سوچی

در شمال شرقی دریای سیاه شهری به نام سوچی قرار دارد که طول و عرض جغرافیایی آن به شرح زیر می باشد:طول آن 40 درجه شرقی و عرض آن 44 درجه شمالی می باشد.این شهر بیش از 400هزار نفر جمعیت دارد

مناطق سوچی

سوچی چهارمنطقه رسمی دارد که عبارت اند از:

لازاروسکو که بزرگترین منطقه سوچی می باشد که طولانی ترین ساحل را دارد.

سوچی مرکزی که قسمت اصلی سوچی و پر بازدیدترین و پر جمعیت ترین منطقه سوچی است.

منطقه خستا که در قسمت جنوب شرقی خستا قرار دارد.

منطقه ادلر که بیشتر راه های ارتباطی مثل فرودگاه و پایانه قطار و...در آن وجود دارد.

سوچی به دلیل داشتن کوه های معروفی مثل پسخاکو و آیبگا که پوشیده از برف هستند و به دلیل جذابیتها و زیبایی های این شهر سوچی برای میزبانی المپیک 2014 بازی های زمستانی انتخاب شد و همچنین سوچی سالن های ورزشی زیبایی داراست که تمامی میزبانان در حیرت مانده بودند از جمله این سالن ها سالن ورزشی ((بالشوی)) بود که معماری منحصر به فردی دارد.

تاریخ سوچی

سوچی جایی برای زنگی قبایل آدیغه در زمان قرون وسطی بود.سال ها بعد امپراطوری عثمان مدعی شد که سواحل دریای سیاه جزو اموال اوست اماچندی نگذشت که در جنگ بین ترکیه و روسیه تمام ساحل دریا سیاه به روسیه الحاق گردید.

به ساحل دریای سیاه ساحل پشمین قوچ بالدار طلایی نیز میگویند علت نامگذاری آن به خاطره افسانه های مختلفی است که از گذشته شنیده شده و اینکه نکته مثبتی است برای سوچی به عنوان جایی برای تفریح چون خیلی از تورهای گردشگری و گشت بر پایه افسانه و اسطوره هایی است از گذشته به ارث رسیده است.برای مثال میتوان از صخره های عقاب ((اورلینیه سکالی)) نام برد.

در مرکز شهر سوچی مجسمه ای از قوچ بالدار با پشم های زرین قراردارد.

سوچی در اوایل قرن بیستم تفریحگاه و استراحتگاه معروف شد و دقیقا زمانی که سوچی رو به رشد بود و داشت شهری تکامل یافته می شد انقلاب بلشویکی رخ داد و در آن زمان ازطریق راه آهن به مابقی روسیه وصل شده بود اما 6سال بعد زمانی که بلشویک ها در جنگ داخلی روسیه پیروز شدند اولین قطار این خط راه افتاد.

پس از تجزیه شوروی ،سوچی محل استراحت تابستانی رئیس جمهور روسیه شد چون قبل از آن او(( کریمه))را که امروزه جزیی از اوکراین و قبل آن متعلق به شوروی بود مخصوص استراحت رییس جمهور بود.

تاریخ و افسانه و زیبایی و آب و هوای عالی سوچی باعث شد آدم های قدرتمند دنیا مثل (جرج بوش،ژاک شیراک،آنجلا مرکل و...)از سوچی بازدید کنند.

آب و هوای سوچی

در قسمتی از روسیه که شهر سوچی قرار دارد آب و هوایی دارد که هیچ دیگر روسیه این آب و هوای معتدل را ندارد،دلیل آن هم قرار گرفتن شهر سوچی بین دریا و منطقه کوهستانی است ،این آب و هوا باعث جذب خیلی از گردشگران و مسافران شده است.منطقه ((وودلند ))و دریای ((سیاه)) بیشترین تاثیر را بر روی آب و هوای متعادل سوچی گذاشته اند.

زیبایی و جاذبه های سوچی

-پارک آبی دلفین ها در منطقه آدلر سوچی

-پارک دلفین ریوییرا سوچی

-آبشارهای سوچی

-دیسکاوری ورلد(پارک اقیانوسی سوچی)

-اسکای پارک سوچی

-چشمه آب معدنی ماتسستا سوچی

-دریای سیاه سوچی

-مراکز تفریحی و سلامت سوچی

-بیشه چوب شمشکی و سرخدار سوچی

-آخون بزرگ سوچی

-تفریحگاه ساحلی سوچی

-پارک دندراری سوچی

-چایخانه معروف سوچی

-پارک ریوییرا سوچی

-پارک ملی سوچی

ورزش های زمستانی در سوچی

در سوچی منطقه ای به نام ((کراسنایا پولیانا)) وجود دارد که همه ساله هزاران نفر برای تفریح و ورزش زمستانی به آنجا میروند .منطقه ای کوهستانی که پوشیده از برف است و برای کسانی که به ورزش اسکی علاقه مند هستند میتوانند از این منطقه سوچی استفاده کنند انقدر زیبا و هیجان انگیز است که تی اگر اسکی هم بلد نباشید میتوانید از ماشین های مخصوص گردش در برف و سورتمه استفاده کنید و همچنین کالسکه سه اسبه سوار شوید.حتی رییس جمهور روسیه نیز برای اسکی به این منطقه از سوچی می آید.

سکوت بی همتا و هوای خوب و عالی برای کسانی که علاقه به اسکی دارند باعث میشود در اقامتگاه و هتل ها سکنی گزینند.

جالب است بدانید که شب ها اطراف کراسنایا پولیانای سوچی برفی است اما بیشتر برف در آنجا آفتاب میتابد و مسافران و گردشگران میتوانند آفتاب بگیرند.

این منطقه سوچی حدود 42 کیلومتری آدلر سوچی قرار دارد و 20 خیابان ،900 خانه و حدود 5 هزار نفر جمعیت دارد.

پارک ملی سوچی

پارک ملی سوچی در نزدیکی سواحل شمال شرقی دریای سیاه قرار دارد.بر فراز کوه آخون که مرتفع ترین کوه در سوچی می باشد،یک برج نگهبانی وجود دارد که از بالای آن میتوان به یکی از دیدنی ترین مناظر طبیعت که مشرف به دریای سیاه،کوه قفقاز و پارک ملی سوچی می باشد را نظاره کرد.

در سوچی پارک ملی بزرگی وجود دارد که حدود 1900000000متر مربع مساحت آن میباشد.پارک ملی سوچی از اولین پارک های کشور روسیه است.در 100 سال گذشته گونه های مختلفی از حیوانات مانند یوزپلنگ ها از شهر قفقاز روسیه ناپدید شدند که امروزه تعداد کمی از یوزپلنگ ها از سمت شمال کشور ایران به قفقاز می روند و رئیس جمهور روسیه

(آقای پوتین) برنامه ای رابرای احیای یوزپلنگ آسیایی مطرح کرد و یکی از دلایل ایجاد پارک ملی سوچی حفظ گونه های جانوری است علاوه بر گونه های جانوری،گونه های گیاهی،اکوسیستم های نو و...

پارک ملی سوچی در جهان اهمیت فراوانی دارد زیرا در این پارک شما زیبایی ها ،ضد و نقیض های طبیعی و همچنین انواع جانوران و گیاهان تک و کم یاب و حتی نایابی را میبینید.سوچی با تمام زیبایی هایش،پارک ملی آن زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد.

اطراف پارک ملی سوچی کوه های معروف آلک،آخشتیر،آخون،دزیخرا و آختسو وجود دارد که خود کوه ها شامل دویست غار می باشد که از بین آنها 50غار آن جزء بزرگترین غارهای کارست می باشد.غارهایی مثل غار جادوگر،وارانتسووسکی،تیگروایاو آختیرشسکایا جزو غارهای پارک ملی در سوچی می باشد که گردشگران و مسافران میتوانند از آنها بازدید کنند.

در کنار غارها میتوان از آبشارهای زیبای پارک ملی سوچی نیز اسم برد مانند زمیکا،آرخووسکویه و آگورا.

شما میتوانید یک روز خود را برای پیک نیک و اهمیت به محیط زیست و همچنین استفاده از امکانات پارک مثل (زمین بازی ، حتی هیزم و کباب درست کردن و ....)را در پارک ملی سوچی بکذرانید.

همچنین موزه ای به نام موزه اقوام در این پارک وجود دارد که مانند موزه اقوام سایر کشورها (محل زندگی،آداب و رسم و رسوم ساکنان خود را به نمایش گذاشته است و ایده ای جدید (چشیدن طعم غذاهای محلی قفقاز) نیز در

آن به کار برده میشود.

خرابه های معبدی سحر انگیز را در دهکده لو و دلمن ها ستون های سنگی که ساختار پیچیده آن ها هم هنوز مورد تفکر و تامل مورخان است را میتوانید در پارک ملی سوچی ببینید.

در گوشه گوشه پارک چیزهای اعجاب انگیز و افسانه های متعددی پنهان است مانند سنگ قربانی منشا سنگ ماه است؟؟.....که درک آن سخت است اما مهمترین مسئله این است که در این منطقه میتوان زندگی را در پوشش طبیعت حس کرد.

پارک ملی سوچی با وجود اینکه از منابع و میراث طبیعی محافظت میکند به همبن منوال از اماکن تاریخی و باستانی فراوانی نیز محافظت به عمل می آورد.

استخر و پارک های آبی سوچی

پارک دلفین ها

این پارک آبی یا استخر آبی از زیباترین مرکز تفریحی و گردشگری در سوچی است که بین آدلر و سوچی قرار دارد.جالب است بدانید که این پارک آبی به صورت دایره به عمق 6 متر و قطر 20متر ساخته شده است.

در پارک آبی سوچی (فک های خزذار شمالی،شیرهای دریایی آمریکای جنوبی،نهنگ های سفید کمیاب،گراز ماهی های اقیانوس آرام . دلفین هایی نگهداری میشوند که همین دلفین ها با حرکات و نمایش خود،مردم را سرگرم و شاد می کنند به همین خاطر این پارک آبی در سوچی طرفداران زیادی دارد.

پارک دیسکاوری ورلد

در سوچی پارک آبی دیگری به نام دیسکاوری ورلد وجود دارد که از پارک های آبی دیگر سوچی وسیع تر و بزرگتر و گونه های بیشتری در خود جای داده است و در کل بزرگترین آکواریوم موجودات اقیانوسی است..این پارک آبی از ساعت 10صبح تا 6 عصر بدون هیچ تایم تعطیلی برای گردشگران و بازدیدکنندگان سوچی باز است.این پارک آبی حدود 30 آکواریوم بزرگ دارد و حدود6200 متر مربع مساحت آن است و بالای 200 گونه آبزی دارد.این پارک آبی سوچی به صورت تونل شیشه ای ساخته شده که هیجان خاصی را به بازدیدکنندگان میدهند.در دیسکاوری ورلد سوچی تمامی گردشگران میتوانند کوسه ها و مرجان ها و گونه های آبزی را از نزدیک ببینند و به آنها غذا بدهند.

استخر دلفین ریوییرا

استخر یا به اصطلاح پارک آبی کوچکی در سوچی به نام ریوییرا وجود دار که با بقیه متفاوت است ، فرق عمده آن این است که ریوییرا نوعی مرکز درمانی (دلفین درمانی) است.

خانواده دلفین ها (های للیک،یونونا،لوکو و بولیک) از نژاد دلفین دماغ بطری هستند که کنار دریانوردانی چون مارگو و بوسینکا زندگی میکنند و حدود 1300 گردشگر را میتواند در خود جای دهد.

پارک آبی آکوا لو

در حوالی مرکز سوچی (20کیلومتری) پارک آبی به نام آکوالو وجدر دارد که پارک آبی تفریحی بزرگ است با انواع و اقسام حلقه لاستیکی ،چاله سیاه،سقوط آزاد ،کاسیچکا و سرسره های هیجا ن انگیز.بزرگترین سرسره آبی آن 12.5 متر ارتفاع و طول 110 متر(کامیکادز) می باشد.این پارک آبی جزو مراکز تفریحی است که سوچی را از خیلی از شهر ها متمکایز کرده است.

آبشارهای سوچی

آبشار خوورسکی

نام آبشاری است در پارک ملی سوچی که در محدوده و اطراف روستای آرخووکا و 14 کیلومتری ساحل قرار دارد و تحت محافظت از سمت میراث فرهنگی و طبیعی می باشد و جزو آبشارهای پر ارتفاع و پر شتاب در محدوده دریای سیاه است .مسافران و گردشگران می توانند با اتوبوس از ایستگاه سوچی سوار شوند و راحت با گذراندن مسیری به آنجا بروند.

آبشار زمیکووسکی

این آبشار در قسمت راست رودخانه ماتسستا محله خوستینسکی در شهر سوچی واقع شده است که متشکل از آبشارهایی است که کوچکترین ارتفاع آن 6 و بزرگترین ارتفاع آن 12 متر است و در کل،ارتفاع کل این آبشار 600 متر است.

منطقه ای 33 آبشار

در پارک ملی سوچی تنگه کوهستانی زیبایی به نام تنگه دزگوش وجود دارد که زیبایی های خاص و قابل تاملی دارد این تنگه آبشارهای فراوانی دارد که بلندترین ارتفاع آبشار های آن 12 متر است.شما از این تنگه میتوانید جنگلی زیبا پر از درختان افرا،بلوط ،سرخس ،توسکا و چوب شمشکی های بومی و.... را ببینید.

آبشار آژک

در پارک ملی سوچی محدوده روستای اوورخوکس آبشار دیگری به نام آژک وجود دارد.صخره های 40،50ساله بر اثر فرسایش خود آبشاری ایجاد کده اند که آنرا آژک نامیده اند.عرض آن 1.5 متر و ارتفاع 9.5متر است.دیوار کنار آن حدود 25 متر ارتفاع دارد و پر از درختان چوب شمشکی بومی است.در پایین آبشار دریاچه ای به عمق 7 متر وجود آمده که زیبایی خاصی به این منطفه میدهد.

گلوبوکی یار

در شهر سوچی رودخانه ای به نام گلوبوکی یار وجود دارد که نزدیک این رودخانه،آبشاری به نام گلوبوکی یار با ارتفاع حدود 40 متر وجود دارد.آبشار گلوبوکی یار سوچی در دره ای قرار دارد که دیواره های آن از سنگ خاصی به وجود آمده است که باعث سرعت بیشتر آب می شود.این آبشار در سوچی و حتی در در روسیه معروف به دهان اژدها می باشد.

ایگریستی

بازهم آبشاری دیگر در پارک ملی سوچی به نام ایگریستی به ارتفاع 18 متر وجود دارد.حدود 150متر از طول رودخانه به سمت آبشار میتوانید پیاده روی کنید.

نادژیگو

یکی از آبشارهایی که در سوچی وجود دارد و بازدید از آن سخت است،آبشار ژیگو است.این آبشار حدود 13 آبشار دارد که کم ارتفاع ترین آن 5 متر و بزرگترین ارتفاع آن 8متر است و در کل ارتفاع کلی خود آبشار 32 متر است.

آبشار آکوآریوس

در سوچی محدوده روستای تاتیانووکا آبشاری وجود دارد که در دره ای واقع شده است.از قسمت پایینی دره به طول 300،400 متر که بگذریم به آبشارهای متعدد و کوچکی می رسیم.بعد از گذر از این آبشار ها به آکوآریس می رسیم.

پسیداخ و شاپسوگ

پارک ملی سوچی در منطقه لازاروسکی آبشاری دارد که از 5 قسمت تشکیل شده است دو قسمت آن (پسیداخ) و سه قسمت(شاپسوگ) است.پسیداخ ارتفاع کل آن 20 متر و شاپسوگ ارتفاع کل آن بیش از 50 متر می باشد.

پسیداخ در زبان محلی یعنی سواحل دریای سیاه و شاپسوگ به معنی آب زیبا می باشد.

پسلوخ

در سوچی این آبشار زیباترین و جذاب ترین و خارق العاده ترین مناظر را در اطراف خود دارد.آبشار پسلوخ در کنار رود پسلوخ واقع شده است و از سطح دریا حدود 900متر ارتفاع دارد.جاذبه های اطراف آن رود پسلوخ مانند جنگل کوچکی از درخت گلابی و فندق بر زیبایی های این آبشار اثر گذار است.

آچیپسینکیه

در منطقه آدلر سوچی رود آچیپس قرار دارد که سرچشمه آن آبشار آچیپسینکه می باشد.نکته جالب و نهفته در این آبشار مسیر خاص آن است که برای دیدن آن باید از راه جنگلی تا تپه سنگی آچیشخو بگذریم کمی از مسیر هم از بین علفزارهای کوهستانی گذر میکند.اما پیاده روی بسیاری دارد و باید مسافت زیادی طی شود.

دریاچه خمیلیوسکیه

در پارک ملی سوچی در محدوده 6 کیلومتری شرق کوه آچیخش دریاچه ای به نام خمیلیوسکیه وجود دارد.تعدادی گودال و مرداب وجود دارد.در این ناحیه چند دریاچه به نام یوژنیه،بالشویه،واستوچنیه و زاپادنویه قرار دارد.در این دریاچه از سطح دریا 1750متر فاصله دارد.

کلومبوچکا

در ارتفاع 2558.8 از سطح دریا در منطقه آشخا سوچی دریاچه ای کوهستانی عمیق وجود دارد.در ناحیه جنوب غربی جزیره ای به نام کلومبوچکا قرار دارد که نام این دریاچه گرفته شده از این جزیره می باشد.زیبایی این دریاچه به افتادن تصویر بلندترین نقطه قله تورنائو بر روی این دریاچه می باشد.

کاردیواچ

در منطقه حفاظت شده قفقاز ارتفاع 1838 متری از سطح دریا ،دریاچه ای به نام کاردیواچ وجود دارد که عمق آن 23 متر و طول آن 500 متر و عرض آن 300 متر می باشد.آب داخل این دریاچه به طور متوالی سرد است حتی در روزهای آفتابی.از ویژگی های دیگر دریاچه این است که آغاز سرچشمه رود مزیتا ازکاردیواچ شروع میشود.

آچیگوارسکویه

در منطقه چایسووخوزا در منطقه ادلر در سوچی دریاچه آچیگوارسکویه قرار دارد که خود از دو دریاچه تشکیل شده است .در این دریاچه ماهیگیری آزاد است و دارای پل چوبی ماهیگیری،لوازم ماهیگیری،طعمه و هر چیزی که برای پیک نیک و ماهیگیری ضروری است را در این محل میتوانید پیدا کنید.

چشمه ماتسستا

بزرگترین چشمه آبگرم روسیه در شهر سوچی در دره رود خوستا و آگورا قرار دارد.این چشمه یک چشمه هیدروسولفوریکی است. که عنصر هیدرو از راه تنفس و پوست وارد بدم می شود و عنصری مفید و سودمند برای بدن است.سالیانه مردم برای سلامت و بهبودی خود به سوچی سفر کرده و از ماتسستا بازدید و استفاده میکنند.

دره و صخره و غارها

دروازه شیطان

در منطقه خوستینسکی سوچی جنگل قدیمی وجود دارد که پر است از گیاهانی که از قبل عصر یخبندان به جا مانده اند.نام این جنگل کولچین است.موقعیت این جنگل به گونه ای است که در داخل دره ای قرار دارد که ارتفاع صخره های این دره بالای 50 متر است.دره کولچین به دو قسمت تقسیم شده است ،یک قسمت که مسافران و گردشگران میتوانند از آنجا بازدید کنند و یک قسمت دیگر که تحت حفاظت است.

در این دره استخر و رودخانه وجود دارد که شما میتوانید در رودخانه شنا کنید و همچنین برای پیک نیک بسیار مناسب است و می توانید از گودال های داخل دره برای آتش درست کردن مناسب است.

والکنسکویه و دلمن

در روستای والکنسکویه شهر سوچی دره ای به نام همین روستا واقع شده است که محل دقیق آن در پارک ملی سوچی می باشد و نوعی موزه طبیعی به شمار میرود.دلمن که بی هدف ساخته شده است و جنس آن از سنگ های رسوبی است در این دره وجود دارد،این اثر قدمتش با اهرام مصر برابری می کند و ارتفاع آن 7 متر و طول آن 16 متر می باشد.

آگورسکویه

در پارک ملی سوچی دره دیگری به نام آگورسکویه قرار دارد که این دره متعلق به رودخانه آگورا می باشد.در آگورسکویه کهن ترین راه گردشگری قرار دارد که در سال 1911 ساخته شده است.برای رسیدن به این دره باید از صخره هایی عبور کنید و بعد از گذشت از چند آبشار به این دره برسید.

دره ی ناوالیسچنسکویه

در سوچی دهکده ای به نام خوستا وجود دارد،نزدیک 4.5 کیلومتری خوستا دره ای به نام ناوالیسچنسکویه وجود دارد که در مساحت حدود هفتصدمتری این دره آبشار کوچکی وجود دارد ،همچنین در این دره رودی به نام خوستا نیز در جریان است،طول این رود 1500متر است علاوه بر آن جایی برای شنا کردن نیز در این دره وجود دارد.دریاچه ای که شما میتوانید در آن شنا کنید به عمق 4.5 متر و قطر 13 متر دارد.

پژاسخو

در منطقه آدلر سوچی دره ای به نام پژاسخو وجود دارد.این دره از دو قسمت تشکیل شده است که یک قسمت خشک است که پر است از ترک خوردگی و قسمت مرطوب آن پر از آبشار ، گودال های کوچک و بزرگ که در بعضی از این گودال ها شما می توانید آتش درست کنید و همچنین غارهای گوناگون.ارتفاع این دره حدود 2 کیلومتر است.

صخره سفید

در قسمت پایین دهکده کراسنایاوولیا در منطقه ی خوستینسکی صخره های آهکی به ارتفاع 700 متر و طول صخره ها حدود 600 متر می باشد.در ابتدای این صخره ها آبشاری به طول 4 متر کنار دره های گود و عمیق و باریک به نام بلیه سکالی وجود دارد که آبشار را مانند رودخانه نشان میدهد.همچنین در انتهای این آبشار هم دریاچه ای به عمق 4 متر و قطر 8 متر نیز به وجود آمده است.

صخره عقاب

در پارک ملی سوچی در منطقه ی جنگلی ماتسستینسکویه صخره هایی از جنس سنگ آهکی به ارتفاع نزدیک به 380متر از سطح دریا به نام صخره های عقاب وجود دارد.نام دیگر آن به دلیل آهکی بودن آن بلیه است یعنی (سفید).

پرومتئوس در افسانه یونان باستان از شخصیت های مهم به شمار می آید که گفته میشود بر اساس آن در این صخره ها به زنجیر کشیده شده و به همین علت مجسمه ای از او در اینجا ساخته شده است.

غار وارانتسووسکیه

در منطقه آدلر در سوچی غاری از جنس آهک که حدودا از 120 میلیون سال گذشته تشکیل شده است که نام آن وارانتسووسکیه می باشد.طولانی ترین تالار کارست در محدوده کراسنادار است .در تمامی شرایط دمای درون غار از 10 تا 12 تغییر می کند.طول این غار حدود 11700 متر می باشد. غار وارانتسووسکیه سوچی از سه بخش تشکیل شده است: ورانتسوسکایا و لابیرینتووایا و کابانایا.

آخشتیرسکایا

در منطقه آدلر در سوچی در بالای رود مزیتا غاری به نام آخشتیرسکایا که به وسیله یک عده از باستان شناسان یافت شد وجود دارد.این غار به طول حدود 160 متر می باشد. این غار یک سوراخ کوچک در صخره های سنگی ساحل رودخانه مزیتا می باشد.

دیگر جاذبه های توریستی سوچی

باغ میمون

در شهر سوچی در منطقه آدلر در دهکده وسلویه موسسه تحقیقی علمی وجود دارد که در این موسسه باغ میمون به منظور آزمایشات ،آسیب شناسی و تحقیق بر روی انواع میمون ها همچون (دم بریده،ماکاکو،جاوه و....)انجام می گیرد و دانشمندان به وسیله آزمایشات و بررسی های گوناگون بر روری بیماری ها و راه های درمان آن پی می برند.این باغ حدود 100 هکتار فضا دارد.

چایخانه ها

در لازاروسکویه سوچی چایخانه ای خاص و جالب با طراحی و دکوراسیون منحصر به فردی پذیرای مسافران و بازدیدکنندگان سوچی می باشد.این فضا پر است از مینیاتور،عروسک چوبی ،سفال ،کارهای دستی و معرق کاری شده که نظر همگی را به خود جلب میکند و در این چایخانه مثل خیلی از چایخانه ها شما میتوانید با چای،کیک،آجیل و حتی صبحانه ای دلپذیر از خود پذیرایی کنید.

موزه هنر

موزه هنر در مرکز سوچی را ژولتووسکی طراحی کرده است.این موزه ابتدا سالن نمایش در سوچی به شمار می رفت که 4 سال بعد به موزه هنر در سوچی تغییر پیدا کرد.معماری ساختمان آن یادگاری از روسیه فدرالی می باشد.این موزه در مرکز سوچی است و آثاری از قرن 18 به بعد را در خود جای داده است.

درخت دوستی

در مرکز سوچی درختی به نام دوستی وجود دارد که نام آنرا چند پزشک متعلق به ویتنام پیشنهاد کردند و طی رای و بررسی نامش تثبیت شد.موسسه های روسیه بر روی این درخت تحقیق کشاورزی و علمی انجام میدهند و حتی انواع پیوندها بر روی آن انجام می شود.درخت دوستی سوچی یک اثر تاریخی و همچنین بنا به دلایلی که گفته شد علمی نیز محسوب میشود.

گل لاله

درخت 40 متری که شبیه پای فیل است به خاطر گل های شبیه لاله به درخت گل لاله معروف شده است که از ماه می تا ژوئن ثر تاریخی و طبیعی به حساب می آید.

تئاتر زمستانه

در مرکز سوچی معماری به نام چیرنوپیاتوو ساختمان تئاتر زمستان را بنا کرد که متشکل از 88 ستون و سالنی بزرگ رو باز می باشد و این سالن دارای تالار کنفرانس بزرگی است که حدود 950 نفر را در خود جای میدهد و بهترین گروه های تئاتر و موسیقی را در خود جای میدهد.

پارک دنداری

در منطقه خوستینسکی در سوچی پارکی بسیار بزرگ که پر است از گونه های مختلف و کمیاب از گیاهان روسیه و کشورهایی مثل آمریکای شمالی ،چین ،ژاپن ،قفقاز،استرالیا و.....این پارک حدودا بالای 48 هکتار مساحت دارد و اکثرا گیاهان آن زنده و با طراوت و سرسبز هستند.این پارک یک یادبود تاریخی طبیعی و هنری است و نوبلمن آنرا تاسیس کرده است.

پارک ریوییرا

در مرکز سوچی پارک دیگری به مساحت حدود 14.75 هکتار به نام ریوییرا توسط خلودوو تاسیس شد.ریوییرا برای پیک نیک و گردش مکان مناسبی است زیرا دارای زمین ورزشی ،فواره عشق ،استخر دلفین و چندین و چند سرگرمی دیگر در این پارک وجود دارد.که بالغ از 240 گونه های مختلف گیاهی در آن وجود دارد که بالای 50 گونه آن غیر بومی می باشد.

پرورش قزل آلا

در آدلر سوچی زمینی به وسعت 17 هکتار وجود دارد که برای پرورش قزل آلا استفاده می شود و بزرگترین مرکز پرورش قزل آلا در روسیه مربوط به همین شهر یعنی سوچی می باشد.این مزرعه از 111 استخر که حدود 100 متر مساحت دارد تشکیل شده و حدود 40 استخر آن برای تخم ریزی استفاده می شود.بهترین نژاد در این مزرعه قزل آلای رنگین کمانی است.

کارگاه شیشه سازی

در سال 2007 کارگاهی در منطقه آدلر در سوچی به عنوان شیشه سازی تاسیس شد.در این کارگاه ظرف های شیشه ای با دست ساخته می شود و پس از ترکیب بندی با رنگ های خاص و زیبا آثاری بسیار جالب و خاص خلق میکنند.در زمان تاسیس کارگاه شیشه سازی در سوچی کوره شیشه سازی از چک به ساحل دریای سیاه آورده شد که باعث شد نخستین آثار هنری در این صنعت به وجود آید.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری