درباره سبو

شهر سبو بیشتر تحت نام ملکه جنوب شناخته می شود و قدیمی ترین شهر فیلیپین می باشد.

سبو در حال حاضر به مقصد گردشگری مهمی در فیلیپین تبدیل شده است. افزایش تعداد گردشگران , هتلهای جدید و جاذبه های توریستی به موجب وجود سواحل شنی سفید رنگ , فعالیت های آبی و غواصی , غذاهای متنوع و تفریحات شبانه مهیج و مهمان نوازی مردمان این شهر می باشد.

شهر سبو

سبو , جزیره ، منطقه شهری و مرکز استان در قلب مجمع الجزایر فیلیپین میباشد. از دوره ای که فردیناند ماژلان نخستین بار روی خط ساحلی صلیب قرار داد دین مسیحیت در فیلیپین گسترش پیدا کرد. شهر سبو میزبان تعداد زیادی از مهاجرین خارجی بوده که بر فرهنگ این شهر موثر بوده اند.

اسپانیا حضور استعماری و میراث کاتولیک قوی در فیلیپین داشته است. سبو به عنوان مرکز تجارت , داد و ستد , هنر و آموزش ترکیبی از دوره های قدیم و جدید شناخته شده است. شهر سبو نمایانگر حقیقت زندگی فیلیپین با تمام زوایایش می باشد. شور و شوق زندگی شبانه به صورت شبانه روزی در سبو نمایان است. اگر زبان انگلیسی شما خوب باشد کارهایتان راحت خواهد شد. به هر کجای فیلیپین که سفر کنید مردمان محلی با لبخندشان به شما خوش آمد خواهند گفت.

به موجب آنکه سبو نخستین محل استقرار اسپانیایی ها در فیلیپین بوده این شهر دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است که علاقه مندان می توانند از آنها بازدید نمایند. بندر دریایی و فرودگاه نیز در مدرن ساختن سبو و ترکیب فرهنگ شهری با میراث قدیمی نقش بسزایی داشته اند. با سفر به سبو تجربه ای منحصر به فرد را کسب خواهید کرد.

صلیب ماژلان در سبو

این سازه ارزشمند تاریخی که در یک اتاقک واقع شده است نشانگر نقطه ای است که سیاح فردیناند ماژلان یک صلیب را بعد از تعمید نخستین فرد فیلیپینی در آن قرار داد و به همین ترتیب سبو را به مهد مسیحیت در کشور فیلیپین تبدیل نمود. با نگاه کردن به بالا نقاشی های سقفی را خواهید دید که واقعه های تاریخی را به تصویر کشیده اند.

آدرس: شهر سبو - خیابان ماژلان

کلیسای مینوره دل سانتو نینو در سبو

کلیسای مینوره دل سانتو نینو نخستین کلیسای آسیایی می باشد که در سال 1740 ساخته گردید. این کلیسا مملوء از کسانی است که برای بازدید از قدیمی ترین و معروف ترین سمبل مذهبی در فیلیپین یعنی مجسمه سانتو نینو که بوسیله ماژلان به ملکه جوانای سبو اهدا شد به آنجا مراجعه می کنند.

آدرس: شهر سبو - بلوار اوسمنا

قلعه سان پدرو در سبو

این بنا در سال 1740 با عنوان هسته ای برای مهاجرین اسپانیایی بنا شد. این بنا کوچکترین و قدیمی ترین قلعه 3 سنگر در فیلیپین می باشد. فضای سبز رنگ این قلعه موجب شده تا این مکان جایی مناسب برای استراحت و فرار از خیابان های شلوغ باشد. موزه ملی منطقه ای نیز در سنگر واقع شده که در روزهای 4شنبه تا 1شنبه آثار کشف شده از کشتی مغروق سن دیگو را در معرض مراجعه کنندگان قرار می دهد.

آدرس: شهر سبو - خیابان ای پیگافتا

پناهگاه پروانه جومالون در سبو

مجموعه وسیع پناهگاه پروانه جومالون طیف وسیعی از گونه های پروانه و بید را در یک باغ گیاهشناسی سرسبز نگهداری می کند. شخص هنرمندی تحت نام جی.ان. جومالون با استفاده از شاخه های دور ریخته شده و دیگر اشیا برای ایجاد موزاییک های زیبایی بر روی صفحه نمایش در گالری استفاده نموده است.

آدرس: شهر سبو - خیابان جی.ان. جومالون، بساک، پاردو

اولانگو در سبو

2 مرتبه در طول سال در بهار و زمستان در یکی از مهم ترین مسیرهای پرواز مهاجرت پرنده ها در دنیا هزاران پرنده در جزیره سبو فرود می آیند تا به استراحت بپردازند. مرغهای ماهیخوار سفید و مرغهای باران و مرغهای پا قرمز تعدادی از این پرندگان می باشند.

آدرس: شهر سبو - اولانگو جزیره - شهر لاپو-لاپو

سرزمین کروکودیل ها در سبو

این مکان پارکی طبیعی و باغ وحشی کوچک می باشد که زیستگاه تمساح – مارمولک ها – پرنده ها و موجودات دیگر است. هم چنین در این پارک گونه های مختلفی از گیاهان در معرض نمایش گذاشته می شود. در این پارک کافه و فروشگاه نیز وجود دارد.

آدرس : بیاسونگ - تلیسی شهر

کلوب کانتری سبو

کلوب کانتری سبو محلی آرام می باشد که دارای یک زمین گلف است و تنها چند دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد. این مکان پنجاه و دو هکتار مساحت داشته و در مزارع پیشین شکر گسترش پیدا کرده است.

آدرس: شهر سبو - بانیلاد

معبد تائوی سبو

تور شهری شما بدون آنکه از معبد تائو بازدید کنید کامل نخواهد بود. این معبد در 1972 تاسیس گردیده و در منطقه لوکس بورلی هیلز ساب دیویژن در سبو قرار گرفته است. این مکان آرام بوده و محلی مناسب و رویایی برای عکاسی است. زیرا نزدیک به سیصد متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است.

آدرس: شهر سبو - بورلی هیلز

خیابان کولون در سبو

کولون قدیمی ترین خیابان شهر سبو می باشد که بوسیله اسپانیایی ها ساخته شده و به احترام کریستف کلمب نامگذاری شده است. این خیابان بوسیله ستون هرمی شکل از جنس سنگ در انتهای بخش شمالی آن مشخص می شود. در حال حاضر این خیابان در مرکز شهر واقع شده و اماکن سرگرمی و خرید زیادی در آن وجود دارد. خیابان کولون در طول شب بسیار می درخشد.

آدرس: شهر سبو - خیابان کولون

کتابخانه و موزه یادبود ریزال در سبو

در ویترین های طبقه اول این کتابخانه و موزه مجموعه ای از عتیقه جات اهدا شده بوسیله خانواده های محلی مشهور و ثروتمند سبو به نمایش گذاشته شده است. علاوه بر آن مجموعه ای از آثار کلاسیک نقاشان و هنرمندان سبویی نیز نمایش داده می شود. طبقه بالایی این مکان به عنوان سالن هنرهای نمایشی مورد استفاده قرار میگیرد.

آدرس: شهر سبو - بلوار اوسمنا

کاسا کوروردو در سبو

این تور سفری کوتاه به روش زدگی فیلیپین در میان سالهای 1860- را به شما نشان می دهد. خانه قدیمی سابق شامل حیاز , وسایل قدیمی , نقاشی , و مبلمان می شود.

آدرس: شهر سبو - خیابان 35 لوپز جانا

دانشگاه موزه سان کارلوس در سبو

این موزه در قدیمی ترین مدرسه فیلیپین واقع شده و آثار تاریخی آن به 4 قسمت تقسیم بندی می گردد که هرکدام بینشی جالب به زندگی قبل , بعد و در حین از پیروزی های اسپانیایی را نشان می دهند. این مکان در سمت راست ورودی اصلی به دانشگاه واقع شده است.

آدرس: شهر سبو - خیابان دل روزاریو

موزه دانشگاه جنوب غربی در سبو

این موزه دارای طیف وسیعی از وسایل قبل از تاریخی میباشد که در نواحی محلی کشف شده اند. از جمله آنها می توان به دندان های طلا , مهره ها , سفال های مینگ , تابوت های کنده کاری شده و لوازم خاص کلیسا اشاره کرد.

آدرس: شهر سبو - جاده آرگلو

گشت و گذاردر سبو

سبو در مرکز مجمع الجزایر فیلیپین واقع گردیده و همین امر موجب شده تا به راحتی بتوانید برای سفر تفریحی به خارج از شهر روید. می توانید از دیگر جزایر بازدید کرده و یا با فضاهای پیرامون جزیره اصلی سبو آشنا شوید.

Busay در سبو

این مکان بی نظیر دوهزار فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده و منظره ای دیدنی از سبو و جزایر را به شما ارائه می دهد. در این مکان آلاچیق هایی برای پیک نیک در روز و شب و هم چنین جشن های عصر وجود داشته و می توانید از آنها استفاده نمایید. اگر ده دقیقه از مکان پارک ماشین پیاده روی کنید به محل زنگ می رسید. این زنگ را برای رابطه ای پایدار 1 بار , برای دوستی محکم 2 بار و برای عشق بی پایان 3 بار به صدا در آورید.

آدرس: شهر سبو - Busay

جزیره بانتایان در سبو

این جزیره در ابتدای بخش شمال غربی سبو واقع شده که مکانی آرام و بی سر و صداست. جزیره بانتایان دارای سواحل شن ریز و سفید می باشد. در ایام تعطیلات محلی و عید پاک جشن هایی در این جزیره برگزار شده که پیشرفت قابل توجهی از فیلیپین را نیز نشان می دهد.

آدرس: جزیره بانتایان

آبشار کاواسان در سبو

با وجود 3 ساعت رانندگی و هم چنین نزدیک به نیم ساعت پیاده روی در مسیر آبشارهای مغروق در جنگل و مسیرهای سنگی در خط ساحلی بخش جنوب غربی سبو , این سفر ارزش آن را دارد . می توانید گرد و غبار و گرما را با رفتن به زیر آبشار از خودتان پاک کنید. کسانی که تمایلی به اینکار ندارند می توانند از تفریحاتی نظیر قایق بامبویی , و استخر آرام استفاده نمایند. این مکان برای گذراندن تعطیلات مناسب است اما تا جایی که امکان دارد آخر هفته ها از رفتن به آنجا خودداری نمایید.

آدرس: Matutinao، Badian

جزیره مکتان در سبو

جزیره مکتان بوسیله یک پل به سبو وصل شده اما متاسفانه تجهیزات و تاسیسات تجارت , فرودگاه و صنعت بخشی از فضا را در این جزیره اشغال کرده اند. با این وجود اکثر خط ساحلی جزیره مکتان زیبایی های طبیعی زیادی را به خود اختصاص داده است. این جزیره به موجب سواحل شنی سفید و تفرجگاه های بی نظیر توریست های زیادی را به خود جذب می کند. هم چنین این جزیره برای غواصی و اسنورکلینگ مناسب می باشد.

آدرس: جزیره مکتان

غذا در سبو

غذا خوردن در جزیره سبو با تجربه گزینش از میان رستوران های چند ملیتی در منطقه آیالا می باشد. افراد حساس می توانند به رستوران turo turo فیلیپینی یعنی رستوران نقطه نقطه مراجعه نمایند که در آن مشتریان خیلی به غذاها توجه دارند. غذاهای خیابانی نیز در سبو به فراوانی یافت شده و بسیار ارزان می باشند. sugba یاsinugba (کباب) بسیار پرطرفدار بوده و متشکل شده از مرغ , گوشت خوک و غذاهای دریایی است. دسر هالو هالو که ترکیبی از یخ , لوبیا شیرین , بستنی و میوه های استوایی میباشد را فراموش نکنید.

کافه Elysa در سبو

این کافه , رستورانی بسیار پرطرفدار و مورد علاقه مردمان سبو می باشد. صاحب این رستوران شخصی به نام استیو آزنار، اهل نیویورک است که در این منطقه سکونت دارد. این رستوران تا حدودی غذاهای متنوعی از سراسر جهان و غذاهای به نسبت آسانی را ارائه می کنند. محل این غذاخوری مناسب نمی باشد ولی اگر تنها 1 بار وارد رستوران شوید متوجه خواهید شد که مسیر انحرافی با ارزش است.

آدرس: شهر سبو - 30 a پاریان خیابان زامورا

گالری بیسترو بار کانواس در سبو

این مکان غذاهای غربی بسیاری را با قیمت های مناسب ارائه می کند. صاحب این رستوران شخصی استرالیایی و همسر او فیلیپینی می باشد که بسیار خوش برخورد و مهربانند. در منو این رستوران غذاهای متنوعی از ساندویچ تا پاب گراب های استرالیایی و سالادهای بی نظیری را پیدا خواهید کرد.

آدرس: شهر سبو - آیالا سنتر سبو

آنزانی در سبو

آنزانی مکانی بسیار محبوب می باشد که در آن می توانید شاهد غروب زیبای خورشید باشید و در حالی که در تراس منتظر غذا هستید نوشیدنی میل کنید. این فضا و غذاهای آن بی نظیرند. این مکان انواع غذاهای مدیترانه ای را سرو می کند.

آدرس: شهر سبو - Lahug Nivel Hills، Panorama Height

کبابی و رستوران یاکسکی در سبو

چه چیزی در اسم این غذاخوری است ؟! این رستوران برای کسانی که عاشق غذاهای گوشتی هستند و به سبو سفر کرده اند بسیار مناسب است. در این رستوران سس یاکسکی سیگنچر را از یاد نبرید.

آدرس: شهر سبو - خیایان 268 Don Mariano Cui

رستوران مکزیکی و سالن نوشیدنی تکیلای مایا در سبو

این مکان برای سرو غذاهای با کیفیت , محیطی آرامش بخش و سرو نوشیدنی های شبانه بسیار مناسب است.

رستوران Sam's 50's Diner در سبو

گرچه روشنایی قرمز رنگ در این رستوران امکان دارد برای افرادی چالش برانگیز باشد ولی اگر به رقصیدن و همبرگر خوردن علاقه دارید این رستوران ارزش یکبار رفتن را دارد.

نشانی: شهر سبو - خیابان P Larazzabal

کاسا ورد در سبو

رستوران زنجیره ای کاسا ورد بوسیله یک خانواده اداره شده و پیدا کردن آنها نیز کار آسانی است به موجب آنکه تعدادی از این رستوران ها در شهر سبو واقع شده اند. منوی غذاهای این رستوران مناسب می باشد و با پولی که می پردازید غذای با کیفیتی را سرو خواهید کرد. این رستوران به موجب کباب دنده هایش بسیار معروف می باشد. آدرس یکی از این رستوران ها در زیر آورده شده است :

آدرس: شهر سبو - خیابان لیم تیان تنگ 69

پورت سیفود در سبو

این رستوران در هتلی چهار ستاره واقع شده است. در این رستوران 2 مدل غذای بوفه و کترینگ سرو می شود. این رستوران دارای بوفه نیمه شب نیز می باشد که شامل چهل غذای متنوع است. در رستوران پورت سیفود کرپ بار و ماکارونی نیز وجود دارد.

آدرس: شهر سبو - هتل Waterfront Cebu City Hotel، کوچه سالیناس

کافه های سبو

شهر بزرگ سبو ممکن است مقداری خسته کننده باشد و حتی نفس کشیدن انرژی زای سریع شاید آرزو باشد. به یکی از کافه های سبو بروید و از نوشیدن قهوه و یا سرو یک میان وعده و کیک لذت ببرید. تعدادی از این کافه ها اینترنت WIFI نیز ارائه می کنند.

کافه فرانسه در سبو

این کافه همانگونه که از اسمش مشخص است از پاریس الهام گرفته و بسیار پرطرفدار میباشد. شیرینی های تازه ، کروکت مونسیرز، پیگ این پلنگت و دسرها این کافه همگی با مقدار زیادی از قهوه با کیفیت تهیه می شوند.

آدرس: 1، Brgy.Ibo، شهر Lapu Lapu

کلوب قهوه بوو در سبو

در این کافه قهوه با کیفیت محلی , شیرینی های لذیذ و مبلهای راحتی و موزیک ملایم از سبک جهانی ارائه می شوند. در این کافه به وای فای نیز دسترسی خواهید داشت.

آدرس: شهر سبو - خیابان F. Cabahug، Kasambagan

کافی بناری در سبو

در این کافه بزرگ قهوه به همراه تیرامیسو، موس شکلات و کیک اسفنجی سرو می شود.

آدرس: شهر سبو - خیابان A.S. Fortuna

فاج در سبو

فاج مکانی مناسب برای آن است که با دوستانتان وقت بگذرانید. در این کافه دسرها و کیک های بسیار لذیذی سرو می شود. هم چنین در این کافه می توانید سالاد , ساندویچ و غذای گرم میل کنید.

آدرس: شهر سبو - خیابان 888 As Fortuna، شهر ماندایی

استارباکس در سبو

در استارباکس سبو از نوشیدن قهوه ای خوشمزه در فضایی مناسب و گپ زدن با دوستانتان لذت ببرید. در این کافه وای فای نیز رایگان می باشد.

آدرس: شهر سبو - آیالا سنتر سبو - پارک تجارت سبو - جاده بیلیران - طبقه 1- واحد E110

کافه ها و تفریحات شبانه در سبو

جزیره سبو همچون بهشتی برای دوستداران شور و هیجان و جشن های خاص در خیابان کولون و بلوار اوسمانا میباشد. در این خیابان ها کلاب هایی وجود دارد که در تعطیلات آخر هفته تا صبح و در طول هفته تا ساعت سه باز می باشند. مفهوم کلاب تا حدی در این نقطه فرق می کند. در سبو 2 کازینوی شبانه روزی نیز وجود دارد که هر جفت آنها در هتل واترفرانت واقع شده اند.

وودو در سبو

وودو برای تفریحات شبانه مد روز مکانی مناسب بوده که میزبان 4شنبه های متنوع , 5شنبه های راک و جشن های شبانه خانگی / R&B در آخر هفته هاست. این کلوب در یک انبار صنعتی قرار گرفته است.

آدرس: شهر سبو - چهارراه بازار - Banilad

جاز بلاز در سبو

این کلوب شبانه جذاب سرگرمی های متنوعی را ارائه می دهد. در این کلوب می توانید انواع غذاهای فیلیپینی , قاره ای , کریول و ژاپنی را سرو کنید. در این کلوب تاجران ثروتمند و سیاست مدارانی را خواهید دید که آمده اند تا از موزیک های آرام لذت ببرند.

آدرس: شهر سبو - خیابان 27 F Cabahug، جاده ی دسترسی به آیالا، Mabolo

خیابان 22 در سبو

خیابان بیست و دو کافه کارائوکه و کمدی میباشد. در این مکان سکویی وجود دارد که هنرمندان بر روی آن نمایش اجرا کرده و گاها آواز نیز می خوانند. اگر آهنگ درخواستی داشتید آن را بر روی دستمال سفره نوشته تا خواننده آن را بخواند. از شما نیز می خواهند که بایستید و تعظیم نمایید. با رفتن به این مکان بدون خنده آن را ترک نخواهید کرد.

آدرس: شهر سبو - خیابان 22- شاخه آنتیپلو

کافه ایرلندی و رستوران مارشال در سبو

این کافه دارای موسیقی زنده بوده و علاوه بر سرو نوشیدنی های عالی , دارای تنوع غذایی زیادی نیز می باشد. می توانید برای سرو صبحانه , نهار , شام , میان وعده و یا نوشیدنی به این مکان سری بزنید. ساعت بین چهار تا هفت بهترین زمان برای رفتن به این کافه است.

آدرس: شهر سبو - خیابان جوانا اوسمنا

آلکولوژی در سبو

این مکان جمعیت زیادی از جوانان را با موسیقی الکترونیک و تاپ چارت به سمت خود می کشاند. ورودیه آن ارزان بوده و چنانچه بخواهید میز وی آی پی رزرو کنید تنها کافی است که از قبل تماس بگیرید. این مکان در میدان مانگو و در محدوده کافه ها و باشگاه های دیگر واقع شده است.

آدرس: شهر سبو - Camputhaw

عرشه پشت بام – هتل هارولدز در سبو

در این محیط شگفت انگیز از سرو غذا در پشت بام به همراه نوشیدنی و تماشای چشم انداز شهر سبو بسیار لذت خواهید برد.

آدرس: شهر سبو - خیابان Gorordo

دیستیلری در سبو

این کافه پرطرفدار , پاتوق شبانه جوانان می باشد که اصولا بطور منظم به آنجا می روند. این کافه مجموعه ای از انواع نوشیدنی های بین المللی و دیگر نوشیدنی ها را سرو می کند.

خريد در سبو

تا هنگامی که تمام پولتان را خرج کنید در سبو می توانید خرید کنید. سبو تولیدکننده صنایع دستی متنوع همچون سبد , البسه بافته شده مد روز , پوست , جواهرات و زیورآلات و وسیله های تزئینی می باشد.

از اماکن مهم خرید در سبو می توان به مرکز خرید آیالا در مرکز شهر، SM-Cebu، مرکز خرید گایسانو کانتری در بانی لند و خیابان کولون با مراکز خرید کوچک و بزرگش اشاره کرد. اگر به دنبال چانه زدن بودید به بازار عمومی خیابانهای کربن در بریونس و کالدرون سری زنید که در منطقه ای با 7 بلوک همه چیز به فروش می رسد.

برای اینکار و چیزی که مقداری متفاوت تر و دارای اعتبار باشد به شهر Lapu-Lapu در جزیره مکتان بروید که شامل میراثی کهن از ساخت گیتار است و و تعدادی کارخانه نیز برای خرید عموم مردم باز می باشند.

آیالا سنتر سبو

در این مرکز خرید تعداد زیادی از بوتیک های محلی و بین المللی وجود دارد. هم چنین این مرکز خرید شامل سینما , رستوران و مکانی برای بازی کودکان نیز می شود. از فروشگاه های این مرکز خرید می توان به لاگوست , اسپریت , تاپ شاپ , لی وایز و گس اشاره کرد.

آدرس: شهر سبو - پارک تجارت سبو - خیابان Archbishop Reyes

ساعات کار: 1شنبه تا 3 شنبه 10.00-21.00، جمعه- شنبه 10.00-22.00

SM سیتی سبو

اس ام سیتی سبو در حال حاضر بزرگترین مرکز خرید فیلیپین و چهارمین فروشگاه بزرگ دنیا به شمار می آید. در این مرکز خرید هیچ کمبودی در رابطه با سرگرمی و خرید احساس نخواهید کرد. برندهایی نظیر آدیداس , منگو , نایک , لیوایز و... در این مرکز خرید شعبه دارند.

آدرس:شهر سبو - منطقه North Reclamation

ساعات کار: 2شنبه - 1شنبه: 10:00-21:00

بازار عمومی Taboan در سبو

برای رفتن به این بازار باید تحمل استشمام بوی ماهی خشک شده را داشته باشید. اما در عوض غذاهای دریایی محلی لذیذ مانند danggit و lechon را امتحان خواهید کرد.

آدرس : شهر سبو - Pahina مرکزی

جزیره سوغاتی در سبو

این مکان فروشگاهی زنجیره ای جهت خرید سوغاتی محلی و کادو می باشد که می توانید آن را در اطراف شهر پیدا کنید. در این محل کمبودی برای خرید یادگاری از سبو احساس نخواهید کرد.

آدرس : شهر سبو - مرکز آیالا

خیابان کولون در سبو

خیابان کولون در قلب شهر سبو واقع شده و بسیار شلوغ و پرجنب و جوش می باشد. فروشگاه های زیادی در خیابان های این شهر وجود داشته و به همین خاطر هرآنچه را که بخواهید می توانید بیابید.

آدرس: شهر سبو - خیابان کولون

مرکز خرید گایزانو در سبو

این مرکز خرید بزرگ شامل بوتیک های مقرون به صرفه ای می باشد که انواع کالاها را به فروش می رسانند. هم چنین این مرکز خرید شامل سوپرمارکت , سینما و مرکز سرگرمی نیز می شود.

آدرس: شهر سبو - خیابان کمپ Lapu-Lapu

بازار کربن در سبو

بازاری شلوغ و دارای اعتبار برای افرادی که بدنبال بازارهای واقعی آسیایی می باشند. اجناس این بازار ارزان بوده و با تنوع زیاد محصولات محلی روبه رو خواهید بود.

آدرس: شهر سبو - خیابان مک بریونس

بازار عمومی CarCar در سبو

در این بازار هرآنچه را که بخواهید می توانید پیدا کنید. گرچه تنوع غذا در این مکان فراتر از تخصص های محلی می باشد.

آدرس: شهر سبو - جاده کاراکار سبوی جنوبی

اطلاعات ضروری برای سفر به سبو

فرودگاه بین المللی مکتان سبو

فرودگاه بین المللی سبو در جزیره مکتان و در نه کیلومتری مرکز این شهر واقع شده است. کرایه تاکسی نباید از دویست تا دویست و پنجاه PHP بیشتر باشد. براساس تجربه تاکسی های سفید رنگ ارزان تر از دیگر تاکسی ها در مسیر فرودگاه به شهر سبو می باشند که نزدیک به 2 ساعت و مسافت است.

آدرس: سبو - فرودگاه بین المللی مکتان- سبو

تلفن: 63323402486+

اینترنت: www.mciaa.gov.ph

حمل و نقل عمومی در سبو

مانند مردمان محلی سبو کارت حمل و نقل جیپنی را تهیه نمایید. مسیرهای این کارت بطور شبانه روزی وجود داشته و بیشتر در کنار خیابان می باشند. استفاده از جیپنی ارزان ترین انتخاب در حمل و نقل است.

در سبو به اتوبوس نیز دسترسی خواهید داشت ولی ممکن است برای شما گیج کننده و سخت باشد. به خصوص در نواحی روستایی. 3 چرخه ها نیز در روستاها و شهرها به وفور یافت می شوند و اگر کمی چانه بزنید می توانید با قیمتی ارزان و مناسب برای حمل و نقل عمومی از آنها استفاده نمایید.

تاکسی در سبو

سریع ترین روش جابه جایی در سبو استفاده از تاکسی می باشد. به تاکسی متر ها نیز دقت کنید که تنظیم شده باشند و یا دارای قیمتی ثابت باشند. تعدادی از تاکسی ها بدون مجوز می باشند به همین خاطر از سوار شدن به آنها امتناع کنید.

پست در سبو

آدرس اداره پست مرکزی در سبو به شرح زیر است :

آدرس: شهر سبو - میدان استقلال

ساعات کار: 2شنبه - جمعه 9:00-17:00

آدرس اینترنتی : www.phlpost.gov.ph

داروخانه در سبو

تعدادی داروخانه بزرگ و کوچک در شهر سبو وجود دارد که شما از آنها دور نخواهید بود. از داروخانه های زنجیره ای سبو می توان به داروخانه رز اشاره کرد که آدرس یکی از آنها به شرح زیر است :

آدرس : شهر سبو - فودا ساوراسمارت - اف. کاباهوگ - کاسامباگان

تلفن: 63322607310+

آدرس اینترنتی : www.rosepharmacy.com

جمعیت سبو

2747100 نفر (استان سبو)

واحد پول سبو

پزوی فیلیپین PHP)، یک پی اچ پی مساوی با صد سنتاووس)

ساعات کار در سبو

بانک ها 9.00-15.00 2شنبه تا جمعه

مغازه ها 10.00-20.00 2شنبه تا شنبه

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری