قیمت تور موریس

به مساحت 2040 کیلومتر مربع در جنوب اقیانوس هند ، بین شرق ماداگاسکار و جنوب شرق آفریقا ،جزیره ای به نام موریس وجود دارد.

.پایتخت موریس " پورت لوئیس " می باشد و جمعیت بالای 000/300/1 نفر دارد که اکثر جمعیت موریس را نژاد هندی ،آفریقایی،چینی و اروپایی تشکیل دادند. حکومت موریس پارلمانی یا همان جمهوری دموکرات می باشد.

کشور موریس جزو 10 مقصد منتخب توریستی انتخاب شده است و جاذبه های جالب ، مختلف و شگفت انگیزی دارد که تشکیل شده از رود، رودخانه ، آبشار ، کوه، انواع گونه های گیاهی و جانوری...

مذهب در موریس

52 درصد موریس را هندوها ،28 درصد آنرا مسیحیان و 16 درصد جزیره موریس را مسلمانان تشکیل داده اند.همچنین مذهب چینی نیز در موریس مشاهده می شود.

زبان در موریس

اکثر مردم موریس به زبان فرانسه حرف میزنند اما زبان فرانسه ،زبان رسمی موریس به حساب نمی آید بلکه انگلیسی رسمی محسوب می شود.همچنین مردم در موریس به زبان های چینی و هندی نیز بسیار صحبت می کنند

آب و هوای موریس

موریس دارای آب و هوای استوایی است.بهترین تایم سفر به موریس فروردین تا آبان می باشد زیرا هوا کمی خنک تر است از ماه آبان تا فروردین تابستان این کشور محسوب می شود و میانگین دما به 30 درجه می رسد ،از ماه اردیبهشت تا آبان نیز زمستان موریس به حساب می آید که دمای آن معمولا به 22 درجه می رسد.

از ماه دی تا فروردین باران،گرداب و طوفانهای سنگین و گرمسیری اتفاق می افتد،در بعضی مواقع این بادها و طوفانها شدید است به ضورتی که خسارت به جای می گذارد اما در بعضی اوقات فقط هوا را کمی بارانی می کند.در مواقع اضطراری در موریس که این گرداب ها به وقوع می پیوندد،در بناهای عمومی که در موریس قرار دارد پرچم قرمز رنگی به معنی اخطار بالا می آید در چنین مواقعی باید اصول ایمنی را رعایت کنید،از هتل بیرون نیایید و اگر در بیرون از هتل هستید سریعا خود را به جای امن برسانید.

جشن های موریس

یک سری از مراسم جالب و خاصی در موریس مثل راه رفتن روی آتش اجرا می شود.از انواع جشن های موریس می توان به کاوادی ، جشن بهار چینی ،ماها شیواراتری ،هولی ،اوگاهی ،روز عروج ،دیوالی و همچنین جشن عید فطر نام برد که به شرح برخی از آنها در ذیل می پردازیم:

_ماها شیوارتری

شیوا یکی از الهه های هندی به شمار می رود.در ماه فوریه،مارس در موریس نوعی کارناوال هندی برگزار می شود که صدها ستایشگر هند و از تمام جاهای موریس جمع می شوند ،لباس سفید می پوشند و به پرستش و حمد شیوا می پردازند.آنها به سمت دریاچه گراند باسین می روند،اعتقاد آنها بر این است که امتداد آب این دریاچه به رود مقدس گنگ می ریزد.

_هولی

در ماه فوریه،مارس جشن دیگری در موریس انجام میشود که هولی نام دارد. در جشن هولی هندوها آب و پودر رنگی بهم می پاشند ،معنی این کار خوش شانسی است.

_دیوالی

کارناوال نور یا همان دیوالی جشنی است در موریس که هندوها از تمام نقاط موریس به دور هم جمع میشوند ،فانوس و شمع سفالی در دست می گیرند ،برای آنها این کار نشان از پیروزی نور و روشنایی است.

_کاوادی

تامیل گروهی از هندوها هستند،رهبر آنها سیخ هایی از صورت و بدن خود رد می کنند.این کار در ماه ژانویه،فوریه در موریس برگزار می شود.این جشن نشان از پاک شدن گناهان است.به این جشن کاوادی می گویند.

_بهار چینی

جشن بهار چینی نیز در ژانویه،فوریه در موریس برگزار میشود که آغاز سال جدید چینی هاست.در جشن بهار چینی مردم چینی بهم کادو با کادوپیچ های قرمز رنگ بهم هدیه می دهند و آتش بازی و رقص اژدها انجام می دهند.

_اوگادی

در ماه مارس،آوریل گروه بسیار کمی از هندوها در موریس جشنی به نام اوگادی برگزار می کنند.این گروه تله گوس نامگذاری شده اند.

_روز عروج

از اصلی ترین جشن مسیحیان رودریگ در موریس مراسم روز عروج می باشد.مردم زیادی به بیرون بندر ماتهورین در کنار مجسمه مریم مقدس جمع می شوند و به ستایش و برگزاری جشن می پردازند.

ورزش در موریس

در ماه آبان هرساله ،موریس میزبان مسابقات جام جهانی مارلین می باشد.مسابقه بزرگ ماهگیری در موریس معروفیت جهانی دارد.درکل یکی از مهم ترین جاذبه های موریس ساحل و آب های ساحلی موریس می باشد که هر ساله ،صدها هزار مسافر و گردشگر را جذب می کند.درموریس ورزش های آبی همچون موج سواری ،قایق رانی ،غواصی،اسکی روی آب ،ماهیگیری،چتر بازی بالای ساحل طرفداران خود را دارد،همچنین گشت های تفریحی مثل تماشای دلفین ،گشت و گذار در جزایر دور از ساحل ،سفرهای اکتشافی زیر آب،دوچرخه سواری،اسب سواری در کوهستان،سفرهای اکتشافی در کوهستان نیز ورزش های پر طرفدار موریس می باشد.

تفریحات موریس

_شکار موریس

یکی از تفریحات مهیج موریس شکار حیواناتی چون گراز وحشی و گوزن می باشد.ماه شکار گوزن از ژوئن تا سپتامبر و شکار گراز وحشی تمامی ماه های سال انجام می شود.این تفریح از زمان های گذشته تا به امروز در موریس طرفداران مخصوص به خود را دارد.برای این کار برنامه ای تنظیم شداست: مثل استراحت،رفتن به ییلاق و...که شما برای اطلاع دقیق از این برنامه میتوانید سایت " لو دمن دآنس جونشی " موریس را چک کنید.

_گلف موریس

یکی از تفریحات دیگر در موریس گلف است که طرفداران زیادی دارد.این ورزش و تفریح به صورت رایگان می باشد.موریس زمین های گلف هم نه و هم هجده حفره ای دارد.از امکانات همه هتل ها ،باشگاه ورزشی ،وسایل مورد استفاده برای گلف و رختکن را می توان نام برد.نمونه های زمین گلف هجده حفره(تامارین،تلفیر هتل،جیمخانا ) می باشند.(سنت گران ، ماریتیتم) نیز زمین های گلف نه حفره ای موریس به شمار می روند.

_دوچرخه سواری موریس

در موریس از امکاناتی مانند دوچرخه سواری در هتلی که اقامت دارید میتوانید استفاده کنید.شما به راحتی میتوانید از طریق هتل یا مکانهایی که در موریس دوچرخه اجاره می دهند،اجاره کنید و در کنار خط ساحل موریس دوچرخه سواری کنید و لذت ببرید.

_اسب سوانی موریس

یکی از محبوب ترین تفریح یا ورزش موریس، مسابقه اسب دوانی است که از بزرگترین مسابقات موریس می توان مایدن کاپ را نام برد که در اواسط آبان بر گزار می شود.این مسابقه در موریس در روزهای شنبه و گاهی در روزهای یک شنبه برگزار می شود.محل برگزاری آن بعضی اوقات در شام د مارس این پورت لوییس می باشد.این تفریح در موریس رایگان نیست و ورودی برای آن اجباری است.

_گشت هلی کوپتر موریس

یکی از مهیج ترین گشت و تفریح موریس گشت هلی کوپتر بر فراز جزیره موریس است که هزینه آن حدود هجده هزار روپیه است و شما پانزده دقیقه از بالا می توانید موریس را تماشا کنید و عکس های جالب و خوبی از ساحل ، جنگل و مناطق مختلف موریس بیندازید.این تفریح با هلی کوپترهای ایرموریتوس انجام می شود.

_آب درمانی موریس

هتل های موریس مجهز به آب چشمه های معدنی است و پکیج های آب درمانی را برای مسافران خود تعبیه کرده اند و مسافران می توانند هم برای تفریح هم برای تسکین دردهای مفصلی و عضلانی از این تفریح در موریس استفاده کنند.همچنین هتل هایی همچون (تلفر و رزیدنس) در موریس به صورت خصوصی این پکیج های درمانی را ارائه می دهند.

_پیاده روی در آب

تفریح مهیج دیگر در موریس پیاده روی در آب است.این تفریح را شما می توانید از طریق "زیر دریایی کاپیتان نمو" و یا هتلی که در موریس مستقر هستید رزرو کنید.در این گشت موریس، به شما لباس مخصوص و ماسک شنا داده می شود.مسافران ابتدا با قایق از کنار ساحل به محل های مخصوص برده می شوند سپس درون آب می روند.گردشگران می توانند به ماهی ها غذا بدهند.این گشت حتی برای کسانی که شنا کردن بلد نیستند نیز میسر است چون لباس ها و ماسک مخصوص این کار را همراه دارند و پمپ مخصوص اکسیژن در این ماسک عمل می کند و شما به راحتی می توانید تنفس کنید و یا حتی با کسانی که کنارتان هستند ارتباط برقرار کنید.بهترین گشت دریایی موریس این گشت است که می توانید موجودات و یا گیاهان دریایی را از نزدیک مشاهده کنید.

خرید موریس

در موریس مراکز خرید مختلفی وجود دارند که مسافران می توانند هم از این مراکز دیدن کنند هم برای تفریح و خرید مناسب اند.اصلی ترین و بزرگترین مرکز خرید ، بازاری در پورت لوئیس است که انواع و اقسام لوازم مصرفی مانند لباس ،اجناس خوراکی ،صنایع دستی و...را در خود جای داده است.فروشگاه دیگری در موریس که می توان نام برد چائودان است.این فروشگاه بزرگ هتل، کافی شاپ ،رستوران،مغازه های فروش لباس و صنایع دستی را دارد.موریس مراکر و فروشگاه های بسیار زیادی برای خرید سوغاتی با قیمت مناسب دارد.ساعت کار فروشگاه ها شنبه ها 9 صبح تا 12ظهر و دوشنبه تا جمعه از 8:30 تا 4 عصر می باشد.

غذا در موریس

موریس غذاهای خاصی ندارد که بتوان گفت این مخصوص جزیره موریس است بلکه به دلیل اقلیت های مختلفی همچون هندی ها ،چینی ها و آفریقایی ها غذاهای متفاوتی دارد.در اکثر مواقع غذاهای موریس طعم تندی دارد و و سس در اکثر غذاهای مردم موریس استفاده می شود .غذای دریایی طرفداران بسیار زیاد در موریس دارد.یک سری از غذاها مخصوصا غذاهای چینی که با نودل درست می شود،طبخ آن زمان کمی می برد و طعم بسیار خوب و دلپذیری دارد.همچنین انواع رستوران ها و همچنین دکه های متفاوتی در موریس وجود دارد که می توانید غذا های بین المللی باب میل خود را انتخاب کنید.همچنین غذاهای فست فود و خانه های پیتزا در مراکز خرید و خیابانهای موریس آماده ارائه سرویس به مسافران می باشد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری