درباره بوراکای

ساحل ماسه ای سفید رنگ , قایق سواری های Outrigger sailboat و تفریحگاه های زیبای بوراکای موجب شده اند که در سایت های سفر , جزیره بوراکای به صورت ثابت در فهرست 3 مورد از بهترین سواحل دنیا قرار گیرد.

پرجمعیت ترین بخش بوراکای , قسمت مرکز ساحل سفید می باشد که شامل مراکز خرید , رستوران ها , ماجراجویی ها و نشاط های عمومی است. اگر کمی از این ناحیه دور شوید انتخاب های بیشتری در دسترستان قرار می گیرد البته به همین ترتیب از امکانات آنها نیز کاسته می شود. برای اقامت در این مناطق می توانید از آلونک های کوچک تا اقامتگاههایی با امکانات را انتخاب نمایید. ولی بطور کلی سواحل ماسه ای سفیدرنگ , آبهای زلال و فیروزه ای رنگ جزیره بوراکای گردشگران زیادی را به سمت خود می کشد.

بوراکای (Boracay) جزیره ای کوچک در قلب فیلیپین می باشد. بوراکای در سیصد و پانزده کیلومتری جنوب مانیل و دو کیلومتری شمال غربی جزیره PANAY قرار گرفته است.

جزیره گرمسیری بوراکای که تنها نزدیک به هفت کیلومتر طول دارد به موجب دارا بودن سواحل زیبا , اقامتگاه های لوکس و جاذبه های طبیعی زیاد به محلی پر رفت و آمد برای توریست ها از نقاط مختلف دنیا تبدیل گردیده است.

در سال های اخیز سرمایه گذاری های زیادی برای جذب توریست های خارجی در جزیره بوراکای صورت گرفته است. در سال 2012 مجله Travel + Leisure جزیره بوراکای را بعنوان برترین جزیره دنیا انتخاب کرد. در سال 2014 نیز جزیره بوراکای در رتبه اول فهرست بهترین جزایر جهان که در Condé Nast Traveler به چاپ رسیده بود و در سال 2016 در فهرست 10 مقصد برتر دنیا قرار گرفت.

مانند اکثر نواحی فیلیپین , آب و هوای جزیره بوراکای نیز به 2 قسمت تقسیم بندی می گردد :

در فصل Amihan با آب و هوای معتدل و کمی بارانی روبه رو خواهید بود. در این فصل اصولا باد از جهت شرق می وزد.

نکته جالب آنکه قسمتی بزرگی از تاسیسات توریستی بوراکای در بخش غربی جزیره به نام White Beach راه اندازی گردیده و به همین موجب از وزش بادهای شرقی تا حدودی در امان می باشد.

در فصل Amihan آب و هوای ناحیه White Beach مانند شیشه صاف می باشد.

Habagat در ایام باقی مانده سال اتفاق می افتد و و ویژگی آن آب و هوای بسیار گرم می باشد. تعداد زیادی از توریست ها ترجیح می دهند که در فصل Amihan یعنی میان ماه های مارچ تا ژوئن از بوراکای بازدید نمایند.

جزیره بوراکای میزبان یک سری از رقابت های ورزشی نیز می باشد که آن را تحت نام Asian Games Centennial Festival می شناسند.

البته در جزیره بوراکای رستوران های زیادی فعالیت دارند و توریست ها می توانند غذاهای متنوعی را انتخاب نمایند اما به هر حال این جزیره بخشی از فیلیپین بوده و در آن خوراکی های عجیبی نیز پیدا می کنید. مانند : Dinuguan (خورش خون خوک)، Asocena (خورش گوشت سگ) و Sisig (کله پاچه خوک) !

در جزیره بوراکای زندگی شبانه نیز در جریان بوده و توریست ها به این امر علاقه زیادی دارند و از آن استقبال می کنند.

آب و هوای جزیره بوراکای / فیلیپین :

آب و هوا در جزیره بوراکای بطور کلی به 2 فصل تقسیم بندی می گردد که در زبان محلی آنها را به نام های Amihan و Habagat می شناسند. در زبان ویسایائی ( از زبانهای رایج فیلیپین )، Amihan در معنای باد خنک شمال شرقی و Habagat به معنی باد غربی یا جنوب غربی می باشد. فصل Amihan شامل درجه حرارت متوسط و کم و یا بدون بارش می باشد و باد از سمت شمال غربی می وزد.

گردشگری در جزیره بوراکای / فیلیپین :

به موجب آب و هوای خاص جزیره بوراکای و با توجه به وزش بادها در فصل AMIHAN و میان ماه های سپتامبر یا اکتبر تا می و یا ژوئن بوراکای شاهد بیشترین میزان توریست در خود می باشد. توریستی ترین منطقه بوراکای ساحل سفید بوراکای می باشد که در بخش غربی این جزیره قرار گرفته و از وزش باد در امان می باشد. آب های این ساحل سفید در فصل AMIHAN از زیبایی بی نظیری برخوردار بوده و در آن می توانید به فعالیت های آبی متنوعی از جمله غواصی , کایتینگ , موج سواری و ... بپردازید.

در جزیره بوراکای همچون دیگر مناطق فیلیپین رستوران ها و غذاخوری ها , بارها و باشگاه های شبانه متعددی وجود دارد.

مناسب ترین زمان بازدید از بوراکای

بهترین زمان بازدید از جزیره بوراکای میان ماههای نوامبر تا مه می باشد. دمای هوا در این زمان میان بیست و پنج تا سی و دو درجه متغیر بوده و اغلب خشک است. ولی در طول سالهای اخیر و به موجب تغییرات جهانی , آب و هوای مجمع الجزایر فیلیپین نیز دچار تغییرات زیادی گردیده و گاهی تا دسامبر نیز احتمال بارندگی وجود دارد. دوره میان اواسط نوامبر تا اواسط می را فصل خشک می نامند. در این فصل آسمان صاف و دمای هوا میان بیست و پنج تا سی و دو درجه متغیر می باشد. گرمترین ماههای بوراکای نیز اواسط ماه می تا اواسیط ژوئیه می باشند. دمای هوا در این زمان به سی و هشت درجه سانتی گراد نیز می رسد و از اواسط ژوئن بارندگی های پراکنده در عصر یا شب رخ می دهد. فصل بارانی بوراکای نیز اواسط ژوئیه تا نوامبر می باشد که با وزش بادهای خنک همراه بوده و آسمان ابری است.

ساحل سفید در بوراکای

ساحل سفید WHITE BEACH معروف ترین ساحل در جزیره بوراکای می باشد که با وجود شن های سفید و در مقابل آبی دریا , غذاخوری ها , کافه ها , شیرینی فروشی ها و مراکز خرید نیز دارد و در واقع منطقه ای تجاری به شمار می رود. تعداد زیادی از هتل ها و تفرجگاه های جزیره بوراکای نیز در این خط ساحلی قرار گرفته اند.

ساحل پوکا در بوراکای

پوکا از مشهورترین سواحل بوراکای می باشد که نمونه ای بی نظیر از جزیره ای گرمسیری به همراه شنهای سپید , دریای آبی و درختان نخل است. این ساحل نام خود را از صدف های پوکا گرفته است. این صدف ها نیز جنبه تزئینی داشته اند.

غار خفاش در بوراکای

غار خفاش ها در قسمت غربی جزیره بوراکای واقع شده و منطقه ای توریستی و خاص در این جزیره است. توریست ها با پیاده روی در میان جنگل ها به دهانه غار می رسند. در این غار خفاش های بزرگ و کوچکی زندگی می کنند که پس از تاریکی هوا به پرواز در می آیند. این مکان مورد توجه طبیعت گرایان , ماجراجویان و عکاسان قرار می گیرد.

ساحل بالینگ های در بوراکای

از دیگر سواحل زیبا و معروف در بوراکای می باشد که برای شنا , شیرجه و غواصی بسیار مناسب است. در بالای پرتگاه نیز یک رستوران قرار گرفته که مشرف به دریا بوده و منظره فوق العاده ای را برای توریست ها به ارمغان می آورد.

کوهستان لوهو در بوراکای

این کوهستان بلندترین نقطه در جزیره بوراکای و از مهم ترین جاذبه های توریستی با ارتفاع صد متری از سطح دریا می باشد. این کوهستان با وجود سکوی بازدیدی که دارد منظره بی نظیری از بوراکای را ارائه می دهد. این مکان دارای هتلهای بسیاری است که تجربه آنها خالی از لطف نیست.

جزیره کروکودیل در بوراکای

بازدید از جزیره کروکودیل ماجراجویی واقعی می باشد. این جزیره دارای حیات دریایی بکر است. در این منطقه می توانید غواصی را تجربه کرده و از بازدید صخره های مرجانی و ماهی های رنگی لذت ببرید.

خلیج کریستال در بوراکای

جزیره شخصی و پیشرفته که فرصت تجربه غواصی را به شما می دهد. این مکان برای افرادی که به فعالیت های آبی و ماجراجویی علاقه دارند بسیار مناسب می باشد.

باغ های پروانه بوراکای

این باغ در ساحل بولاباگ واقع شده و از مهمترین اماکن توریستی این منطقه به شمار می آید. در هنگام بازدید از این باغ پروانه های رنگی در شکل های مختلفی را خواهید دید.

جنگل مرده در بوراکای

این جنگل به همراه درختان خشک شده اش حس ترس از وجود روح و جن را به شما القا می کند. مردمان محلی بر این باورند که این اتفاقات غیرطبیعی به خصوص در شب هایی که ماه کامل است اتفاق می افتد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری