پلیکان پرواز

قیمت تور اندونزی


قیمت تور اندونزی

در پی کشف قاره ای جدید کشتی های پرتغالی با برخورد به صخره های مرجانی در این منطقه موفق به پیدا کردن یکی از بزرگترین معادن ادویه جهان شدند. بعدها درپی کاوش باستان شناسان مشخص گردید انسان راست قامت یا انسان جاوه از 2000سال پیش از میلاد در این مجمع الجزایر استوایی سکونت داشته ، همچنین نژاد آسترونوزی که اکثریت جمعیت امروزی اندونزی را تشکیل می دهد از جنوب تایوان به این سرزمین مهاجرت کرده اند و با بدست آوردن شرایط بسیار خوب و مساعد برای کشاورزی و توسعه کشت آبی برنج در حدود 800 سال قبل از میلاد باعث بوجود آمدن شهرها ، شهرستانها و پادشاهای های کوچک شدند.

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

تاریخچه :

در ابتدا جزایر اندونزی دارای حکومتهای پادشاهای مستقلی بودند. البته شکل قرار گرفتن تنگه های میان جزایر باعث آن گردیده بود .همچنین این تنگه ها مسیهای تجاری درون مرزی خوبی بین این پادشاهی های کوچک و همین طور تجارت برون مرزی با کشورهای بزرگی مانند چین از چند سده پیش از میلاد شده بود. که البته تاثیر بسزایی بر تاریخ این سرزمین گذاشت.

در تاریخ کهن از مهمترین این مناطق با عناوین (( جابه)) و ((زابج)) نام برده شده است. که احتمالا منظور از آنها همان جزایر جاوه و سوماترای فعلی می باشد. امادر اصل قلمرو دو پادشاهی بزرگ به نامهای ((سری ویجایا)) و (( ماجاپاهیت)) بوده که شامل تعداد زیادی از جزایر هند بوده است . در تاریخ مسلمانان این جزایر را با نام کلی جاوه می شناختند . حتی مارکوپولو در نوشته های خود از آنها به نام های جاوه بزرگ و جاوه کوچک اسم برده است.

در کتب مسلمانان از منطقه ای به نام منبع العطر یا سرزمین گایاهان نام برده می شود که با فاصله پانزده روز راه از زابج قراردارد. به احتمال قوی منظور از آن همان جزایر ملوک می باشد که مرکز ادویه از جمله میخک و جوز بویا است که بصورت جنگل های خودروی از قدیم در بعضی از جزایر آن نظیر آمبون و ترناته وجود داشته است.

نام اندونزی از واژه لاتین ایندوس (به لاتین: Indus)‏ گرفته شده است وبه یونانی نسوس (به یونانی: nesos)‏ به معنی جزیره گفته شده اما نام امروزی آن به قرن ۱۸ میلادی بر می گردد. زمانی که اندونزی در حال بدست آوردن استقلال خو د بود. تراکم زیاد جمعیت در مناطق شهری و روستایی ، همچنین جنگل های کم جمعیت وسیع باعث بوجود آمدن دومین سطح از تنوع زیستی در سراسر جهان گردیده است. اما با وجود منابع طبیعی غنی در این کشور به علت همین جمعیت وسیع اکثریت مردم آن در فقر به سر می برند.

اندونزی محمع الجزایری است که در طول خط استوا به شکل یک قوس کشیده شده است و از زمانهای گذشته از جمله مناطق مهم بازرگانی جهان به شمار می آمد. بطور شاخص از مسیرهای بازرگانی پادشاهی سریواحیا و چین در سده هفتم میلادی بوده است. همین منابع طبیعی غنی باعث جذب بسیاری از قدرتهای خارجی گردیده و تاثیر اساسی بر تاریخ آن گذارده است. بازرگانان مسلمان در پی ورود به منطقه دین اسلام را نیز آوردند. پس از آن این کشورهای اروپایی بودند که در جهت بدست آوردن حق انحصاری ادویه دست به رقابت و جدال با یکدیگر می زدند تا اینکه سرانجام به مدت سه قرن و نیم اندونزی به مستعمره هلند تبدیل گردیده و نحایتا پس از پایان جنگ جهانی دوم اعلام اسقلال نمود.

سیاست:

همانطور که گفته شده جزایر اندونزی درای حکومتهای پادشاهی بودند تا در قرن شانزدهم توسط اسپانیایی ها و پرتغالی ها که دریانوردان ماهری بودند تصرف گردیدند. در پی آن کمپانی شرقی هلند در ابتدای قرن هجدهم، مجمع الجزایر اندونزی را به تصرف خود در آورد. البته این تصرف بدون اعتراض صاحبان اصلی آن نبود. چنانکه در سال۱۷۴۰ هلندی‌ها در پی شورش مردم جاکارتا مجبور به کشتار ۲۰ هزار اندونزیایی و چینی شدند. همچنین در سال ۱۹۰۷، «سی سی نگا مانگزایا» پادشاه اندونزی که علیه هلندی‌ها قیام کرد بود توسط ارتش استعماری هلند شکست خورد و نهایتا سلطه استعمار هلند بر اندونزی تثبیت گردید.

اندونزی تا سال ۱۹۴۲ میلادی مستعمره هلند بود تا اینکه در خلال جنگ جهانی دوم یعنی از سال ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ به اشغال ژاپن در آمد. در ۱۷ اوت ۱۹۴۵، حزب میلیون به رهبری دکتر احمد سوکارنو و دکتر حتی اعلام استقلال نمودند که البته مجبور به جنگ چهار ساله با نیروهای هلندی گردیدند. نهایتا در 20 ژانویه سال ۱۹۴8 با دخالت سازمان ملل توافق نامه ای ما بین نیروهای دو کشور به نام اتحادیه اندونزی و هلند بر روی عرشه ناو امریکایی امضا شدکه طبق آن، همه سرزمین اندونزی بجز گینه نو به حکومت جمهوری موقت ایالات متحده اندونزی واگذار شودو البته در۱۶ دسامبر ۱۹۴۹، دکتر سوکارنو به ریاست جمهوری این کشور انتخاب گردید.

اندونزی

سوکارنو، رئیس‌جمهور بنیان‌گذار اندونزی

حکومت سوکارنو با بدست آوردن این پیروزی تبدیل به حکومتی اقتدارطلب شد و کشور دچار هرج و مرج اقتصادی گردید. او در ۱۹۶۲ گینه نوی هلند را نیز تصرف کرد و نام آن را به عنوان ایریان جایا تغییر داد. همچنین ازسال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۶ سوکارنو سعی کرد با تهاجمات مسلحانه شمال بورنئو و فدراسیون نوپای مالزی را نیز به تصرف خود در آورد. اما او حتی تا زمان سقوطش همواره از جنبش های استقلال طلب در سراسر آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین حمایت می کرد.

در سالهای 1965 و 1966 ژنرال سوهارتو با کمک ارتش و دانشجویان بر علیه سیاست ضد امریکایی سوکارنو قیام کرد. ودر این میان حدود 80 هزار نفر از عضای حزب کونیست اندونزی را کشت.همچنین پس از برکناری سوکارنو قصد الحاق تیمور شرقی که در آن زمان در تصرف پرتغل بود را داشت . اما در 1976 این الحاق ار طرف جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشد.

ژنرال سوهارتو بعد از به قدرت رسیده مورد حمایت ایالات متحده امریکا قرار گرفتت و پس از به رسمیت شناختن کشور مالزی دوباره اندونزی را به عضویت سازمان ملل در آورد. او در طول مدت ریاست جمهوری اش به همراه خانواده‌اش مستقیماً در صادرات و واردات اندونزی وارد شده و میلیاردها دلار بدست آورد.پس از رکود اقتصادی و ضعف بنیان مالی و فقر عمومی مردم بر علیه او دست به تضاهرات زدند و نهایتا در ۱۹مه ۱۹۹۸ مادلین آلبرایت به خواسته وزیر خارجه امریکا از مقام خود استعفا کرد. ژنرال سوهارتو در یک نطق سه دقیقه یی از مردم اندونزی به سبب خطاهایش عذرخواهی کرد و از مردم درخواست کرد از بشارالدین یوسف حبیبی تبعیت کنند.

بعد از محمد سوهارتو که سی و سه سال در اندونزی قدرت داشت بسیاری بر این تصور بودند که اندونزی تجزیه خواهد شد . در سالها قبل در دهه ۱۹۵۰ مبارزات خشونت‌آمیزی علیه حکومت اندونزی بر جزایر ملوک جنوبی، وجود داشت که پس از سقوط حکومت ژنرال سوهارتو در سال ۱۹۹۸، این مبارزات از سر گرفته شد. این مبارزات از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ در جزایر ملوک موجب کشته شدن حدود ۵ هزار نفر و بی خانمان شدن ۵۰۰ هزار نفر گردید.اما حتی این اتفاقات باعث تجزیه اندنزی نگردید.

تنها با خروج نیروهای اندونزی از تیمور شرقی، و به دست گرفتن اداره امور این سرزمین به طور موقت توسط نماینده سازمان ملل ، روز ۲۰ ماه مه سال ۲۰۰۲، تیمور شرقی به عنوان یک کشور مستقل مورد شناسایی بین‌المللی قرار گرفت. در آخرین روزهای حکومت یوسف حبیبی مردم تیمور شرقی با نظارت سازمان ملل به استقلال خویش رای دادند تیمور شرقی بیش از یک میلیون جمعیت دارد که اکثر آنان مسیحی کاتولیک هستند. ژنرال بازنشسته سوسیلو بامبانگ یودهویونو که زمانی افسر اطلاعات و فرماندار تیمور شرقی بوده‌است در ۲۸ اکتبر ۲۰۰۴ در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسید.

در چهارم ژوئیه ۱۹۹۹ بانک جهانی با اعطای وام یک میلیارد دلاری به اندونزی موافقت کردید. همچنین انتخابات ریاست جمهوری پس از ۳۰ سال انجام شد و رقیب یوسف حبیبی، خانم مگاواتی سوکارنو پوتری از حزب دموکرات بالاخره در ۲۳ ژوئیه ۲۰۰۱ به ریاست جمهوری رسید و حزب گلکار شکست خورد.

جغرافیا:

اندونزی با 1،919،440 کیلومتر مربع (741،50 مایل مربع) مساحت، پانزدهمین کشور بزرگ جهان است. این کشور در آسای جنوب شرقی و اقیانوسیه واقع گردیده که متشکل از 17508 جزیره و 33 استان است.

اندونزی در جزیره گینه نو با پاپوا و هم چنین در جزیره برنئو با مالزی مرز زمینی و با کشورهای تیمور شرقی،مالزی ،سنگاپور ،ویتنام ، فیلیپین و استرالیا مرز دریایی مشترک دارد.

سابقاً این جزایر در تصرف هلند و به هندِ هلند موسوم بود ولی بعد از استقلال «اندونزی» نام گرفت. پایتخت آن شهر جاکارتا بوده که در جزیره جاوه قرار دارد و سابقاً باتاویا نامیده می‌شد. شهر مهم آن سورابایا است. این کشور دارای معادن قلع، نفت، ذغال‌سنگ و مس است و محصولات کشاورزی آن را توتون، برنج، قهوه و کائوچو تشکیل می دهد.

وسعت آب‌های این کشور ۳ برابر مساحت خشکی‌های آن است بندرهای مهم این کشور نیز عبارتند از: مدان، بندر ساحلی بلاوان، پکانبارو، ریو، جاکارتا سنگارنگ، نوزاتنگارا، بندر ساحلی بیتونگ و بندر آمبون.

10 شهر مهم اندونزی بدین شرح است: جاکارتا، سورابایا، سمارانگ، باندونگ، مدان، پالمبانگ، یوجونگ پادانگ، بانجارماسین، بندر لامپومگ، مانادو. در این بین جزیره جاوه فقط ۷ درصد کل خاک این کشور را داراست اما به تنهایی حدود ۶۰ درصد کل جمعیت کشور را در خود جای داده است.

رشته جزایر جنوبی این کشور کوهستانی و آتشفشانی است که شامل سوماترا، جاوه، مادورا، اندونزی و جزایر سوندای کوچک (از جمله لامبارک، فلورس و تیمور) می شود. جاوه و همسایه کوچک‌ترش مادورا جمعیت متراکمی دارند و نزدیک به دو سوم مردم اندونزی را شامل می شوند. زنجیره جزایر شمالی متشکل است از کالیمانتان (بخش اندونزیایی جزیره بورنئو)، جزایر نامنظم و کوهستانی سولاوسی (سلبس)، گوره ملوک، وایریان جایا (بخش غربی گینه نو).

با این حساب سه چهارم جمعیت این کشور فقط در پنج جزیره جاوه ،سوماترا ، سولاوسی ، کالیمانتان و ایریان جای زندگی می کنند. بر روی هم اندونزی سرزمینی نیمه کوهستانی است. جلگه‌های آن عمدتاً در جزیره‌های جاوه و سوماترا و جزایر سوندای کوچک (نوساتنگارا) و جنگل‌های آن عمدتاً در جزیره‌های برنئو، گینه نو، و سوماترا واقع شده‌اند. آب و هوای آن گرم و مرطوب و پر باران است. بلندترین نقطه آن قله جایا با ۰۲۹, ۵ متر ارتفاع است. طویل ترین رود آن باریتو (۸۸۵ کیلومتر) و دریاچه توبا (۵۰۰, ۲ کیلومتر مربع) وسیع‌ترین دریاچهٔ آن است.

• جزیره سوماترا:

یکی از بزرگترین جزیره‌های جهان است و با جزیره‌های جاوه، سلبس و برنئو، در مجموع، جزایر سوندای بزرگ نامیده می‌شوند. قسمت عمده آن را جلگه‌ها و نواحی پست تشکیل داده و ارتفاعات آن (از جمله کوه‌های باریسان) در کناره غربی آن تا سمت شمال گسترده شده و دارای وسعت زیادی می‌باشند. رودهای آن کوتاه و پر آب بوده و اکثراً از سمت غرب به شرق جاری هستند و مهم ترینشان عبارتند از: کامپار، بارومون، ایندراگیری، روکان، موسی و هاری. جنگل‌ها که اغلب غیر قابل نفوذند، وسعت زیادی دارند. و مرداب‌های وسیعی نیز در کرانه شرقی آن وجود دارند. بلندترین نقطه آن قله کرینتجی (۳۸۰۰ متر) است.

• جزیره جاوه:

: پنجمین جزیره وسیع اندونزی و از پرجمعیت ترین آن‌ها است که بیش از ۶۵٪ جمعیت کشور در آن زندگی می‌کنند. کوه‌ها در تمام نقاط آن پراکنده شده و قسمت اعظم آن را جلگه‌ها و جنگل‌ها تشکیل می‌دهند. رودهای آن عمدتاً کوتاه و پرآب بوده و مهمترینشان عبارتند از: سولو، سرانگ، تاروم، سرایو و مانوک. بلندترین نقطه آن قله سمرو با ۶۷۶, ۳ متر ارتفاع است.

• جزیره برنئو

قسمت اعظم این جزیره متعلق به اندونزی است که در اصطلاح محلی به آن کالیمانتان گفته می‌شود. ارتفاعات آن عمدتاً در نواحی شمالی واقع شده و قسمت اعظم آن را جنگل‌ها و جلگه‌ها شامل می‌شوند. رودهای طویلی در آن جریان دارند از جمله: باریتو، ماهاکام، نگارا، کایان و کاپواس. بلندترین نقطه آن ۹۸۸٬۲ متر ارتفاع دارد.

• جزیره سلبس (سلب):

جزیره‌ای کوهستانی و مرتفع است که قسمت اعظم آن را جنگل‌ها پوشانده‌اند. از رودهای آن می‌توان از ماریسا، کاراما، ماماسا، بونگکا و پالو نام برد. قله رانتکومبولا با ۴۵۵, ۳ متر ارتفاع بلندترین نقطهٔ آن است. نام محلی این جزیره، سولاوسی است.

• جزیره گینه نو:

: نیمه غربی این جزیره که اصطلاحاً ایریان غربی گفته می‌شود و به اندونزی تعلق دارد. نواحی مرکزی و شمال غربی آن را کوه‌ها و نواحی بلند پوشانده و قسمت اعظم آن را جنگل‌ها و جلگه‌ها تشکیل می‌دهند. رود دیگول مهمترین رود آن است. بلندترین نقطه آن قله جایا (۰۲۹، ۵ متر) است.

• جزایر سوندای کوچک (نوساتنگارا):

این جزایر بین جزیره جاوه و جزیره گینه نو واقع شده‌اند و عمدتاً کوهستانی و مرتفع می‌باشند. بزرگترین جزیره‌های آن عبارتند از: سومباوا، فلورس، سومبا، تیمور و اندونزی.

• سایر جزایر غربی

که در اطراف جزیره‌های برنئو، جاوه و سوماترا واقع شده و عمدتاً کم ارتفاعند. بزرگترین جزیره آن، بانگکا می‌باشد.

• سایر جزایر شرقی:

که مجموعاً به جزایر ملوک یا ادویه معروف هستند و در اطراف جزیره‌های سلس و گینه نو واقع شده‌اند و کوهستانی و مرتفع اند. جزیره‌های هالماهرا و سرام بزرگترین جزیره‌های این نواحی می‌باشند.

دریاچه های سه رنگ اندونزی

اندونزی را می توان یکی از افتخارات بی بدیل زمین شناسی نامید. این کشور که از تعداد زیادی جزیره تشکیل شده زیبایی های طبیعی فراروانی را داراست. یکی از جذابترین مناظر دیدنی این مجمع الجزایر، دریاچه های سه رنگ است که هر یک از این سه دریاچه نام مخصوص به خود را دارند و به باور اهالی بومی اینجا محل استراحت و رسیدگی به امور معنوی اجدادشان بوده است. این سه دریاچه با نام های دریاچه سالخوردگان، دریاچه جوانان و دریاچه دوشیزگان نامگذاری شده اند.گفته می شود رنگ این سه دریاچه براساس حال و احوال ارواح تغییر می کند و اگر مشکلی برایش پیش آید، روح نیاکان ناآرام می شود.

مذهب:

حدود ۸۶ درصد از مردم اندونزی مسلمان بوده و بقیه مسیحی، هندو یا بودایی هستند. فرقه اسلامی احمدیه نیز در این کشور حدود دویست هزار هوادار داشته است.

اندونزی که پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان می باشد همیشه به داشتن سنت بردباری مذهبی مفتخر بوده است و در قانون اساسی این کشور آزادی مذهبی تضمین شده است. اما در سال‌های اخیر این آزادی مذهبی آنچنان رعایت نگردیده است. امروزه قوانین این کشور تبلیغ افکار ناخداباورانه را جرم دانسته و برای کسانی که قصد داشه باشند مسلمانان را با باورهای دیگری آشنا کنند تا پنج سال زندان در نظر گرفته است. در اندونزی دین نقش مهمی در آموزش خصوصی دارد و در شرایطی که تعداد مدارس دولتی خوب بسیار اندک است غیر از مدارس دینی گزینه دیگری وجودو ندارد.

آچه تنها استان اندونزی است که قوانین شریعت می‌تواند در آن اجرا گردد. پارلمان محلی آچه در سال ۲۰۰۹ به تنبیه همجنسگرایان با ترکه چوب رای داد، اما فرماندار آچه حاضر به اجرای این رای و تبدیل آن به قانون نگردیده ‌است. در قانون مجازات ((کفرگویی )) که در سال ۱۹۶۵ در اندونزی به تصویب رسید هرگونه دگراندیشی از یکی از شش دین رسمی اندونزی ممنوع ‌است. در سال ۱۳۸۷ خورشیدی نهادی اسلامی در اندونزی با صدور فتوایی حتی نرمش‌های یوگا را ممنوع اعلام کرده است.

ابوبکر بشیر، روحانی بنیادگرای مسلمان اندونزی، به اتهام همکاری در عملیات تروریستی و سازماندهی یک مرکز آموزش تندروهای مسلح در استان آچه، در غرب اندونزی، محاکمه گردید.

اقتصاد:

اندونزی بزرگترین قدرت اقتصادی جنوب شرقی آسیا، در سال ۲۰۰۵ تولید ناخالصی معادل ۲۸۷ میلیارد دلار داشته است. سهم صنعت 40٪ بوده که بیشتر به فرآوری محصولات کشاورزی و معدنی مربوط بوده است و سهم بخش کشاورزی ۱۴٪ می‌باشد که البته محصول اصلی اش برنج است.این در حالی است که بیشترین افراد شاغل بالغ بر ۴۱ میلیون و هشتصد هزار نفر از نیروی کار در بخش کشاورزی شاغل هستند. که بطور کلی حرفه ای نبوده و در سطح کلان تولید نمی‌کنند. همچنین کشاورزان و همینطور روستاییان مقدار زیادی لاستیک، چای، قهوه، تنباکو و ادویه تولید و صادر می‌کنند. زیرساخت مناسب آبیاری در کشاورزی این کشور نقش مهمی ایفا می کند که به جا مانده در دوران استعمار هلند است.

هم اکنون بیشترین صادرات اندونزی به کشورهای آمریکا و ژاپن و چین و سنگاپور بوده که درآمدی بالغ بر 400 میلیون دلار در سال را به همراه دارد.اندونزی از لحاظ معدنی کشوری غنی می‌باشد و معادن نفت، گاز طبیعی، قلع، نیکل، زغال سنگ، بوکسیت و مس در این کشور موجود است اما به علت نسبت بیشتر جمعیت به ثروت اکثریت جمعیت مردم فقیر هستند. صنعت معدنکاری ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی را شامل می شود. همچنین یکی دیگر از منابع کسب درآمد برای اندونزی صنعت گردشگری می باشد که سالیانه این کشور از صنعت گردشگری بالغ بر 5749 میلیون دلار کسب می نماید. تولید نفت در اندونزی بسیار کم است و این میزان تنها برای تامین نیازهای داخلی این کشور صرف می گردد. با اینکه اندونزی بزرگترین تولیدکننده نفت در کشورهای جنوب شرقی آسیا به‌شمار می‌آید به دلیل فرسودگی چاه‌های نفت و کمبود تولید نفت در این کشور در ماه مه ۲۰۰۸ از سازمان اوپک خارج گردید.

اندونزی

در اواخر دهه ۹۰ میلادی بازارهای اقتصادی در آسیا دچار مشکلات شدید گردید و ارزش پول اندونزی نیز بشدت سقوط کرد و سوهارتو ناچار شد تا اصلاحات اقتصادی شدیدی را