ده حقیقت عجیب درباره روسیه

کشور وسیع و شلوغ روسیه شامل زیبایی های طبیعی و مصنوعی بسیاری است . در اینجا 10 حقیقت جالب از روسیه را بیان میکنیم :

1) اهمیت لبخند در روسیه

در کشور روسیه لبخند امری شخصی میباشد و لبخند زدن به نا آشنایان قابل‌ قبول نیست. فروشندگان هیچگاه لبخند نمی‌زنند بلکه تنها به کسانی که دوست دارند یا قصد دارند با آن‌ها آشنا شوند لبخند می‌زنند ولی درهنگام لبخند دندان‌هایشان نمایان نمیشود. اگر کسی بی دلیل لبخند بزند از نظر آن‌ها مشکوک به نظر میرسد !

2) اداره ی رستورانی در مسکو توسط 2 قلوها

تمایل مردم روسیه به صرف غذا در رستوران‌های خاص میباشد و رستوران ستاره‌های دوقلو از گزینه های آن‌هاست که کارکنان آن فقط دوقلوها میباشند. موسس این روستوران با الهام از یک فیلم در سال ۱۹۶۴ این رستوران را بنا نهاد. در این رستوران اگر تمایل داشته باشید غذای اروپایی، روسی، تایلندی یا برگر میل کنید دوقلوهای مجزایی هر کدام را سرو می‌کنند.

3) متروی مسکو چهارمین سیستم عظیم جهان

سیستم متروی مسکو از معماری‌های بی‌نظیر جهان میباشد. نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها و موزاییک‌هایی که به کار رفته اند فوق العاده اند و این مترو یکی از عظیم ترین سیستم‌های حمل‌ونقل است. در سال ۱۹۳۵ این مترو شروع به کار کرد و شامل یازده ایستگاه و هفت مایل می شد که کلیه آنها در یک خط قرار گرفته بودند ولی در حال حاضر شامل دویست ایستگاه میشود و در 3 سال پیش رو ۳۵ ایستگاه نو و ۷۵ مایل دیگر به آن اضافه میشد.

4) رانندگی با ماشین کثیف جرم محسوب میشود.

طبق قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی روسیه رانندگی با ماشین کثیف جرم است و راننده‌ به خصوص اگر پلاک ماشین گلی و کثیف باشد، باید جریمه شود

5) انقراض تقریبی زبان ترسامی

این زبان تا قرن نوزده ، ۴۵۰ متکلم را دارا بود ولی با پایان قرن بیست فقط ۶ نفر و تا سال ۲۰۱۰ فقط دو فرد پیر به این زبان تکلم داشتند.

6) اعدام یک موش به دلیل جویدن سر اسباب بازی پیتر سوم !

پیتر سوم در سال ۱۷۶۲ به مدت شش ماه حاکم روسیه بود. هنری ترویات در بیوگرافی پیتر سوم نوشته او آنقدر دل بسته ی سربازهای اسباب‌بازیش بود که هنگامیکه موشی سر یکی از آن‌ها را جوید آن موش را اعدام کرد. برای انجام این کار چوبه‌ دار مینیاتوری درست کرد و پس از 3 روز موش در میان مردم اعدام شد !

7) 15 شهر ناشناخته در روسیه

شهرهای ممنوع الورودی در روسیه واقع شده اند که تنها افراد خاص میتوانند وارد آنها شوند. امکان دارد این منطقه تاسیسات نظامی، هسته‌ای، علمی یا منطقه‌ی مرزی ا شامل شود. ورود به بعضی از شهرها برای همه‌ ی اهالی روسیه آزاد میباشد اما بعضی از آنها نیاز به مجوز دارند. چهل و چهار شهر ممنوع‌ الورود وجود دارند که پانزده شهر آن نام و محل مشخصی ندارد.

8) جابه جایی ثروتمندان توسط آمبولانس در مسکو به دلیل ترافیک

در مسکو همیشه ترافیک است و ثروتمندان برای تردد در شهر آمبولانس اجاره میکنند.

9) باید ها و نباید های روسیه

فقط بچه‌ها و متاهلان حق دارند گوشه‌ی میز بشینند. اگر مجردها گوشه‌ی میز بشینند به مدت هفت سال ازدواج نمی‌کنند (یا ازدواج موفقی نخواهند داشت). باید به تعداد گل‌ها در دسته‌ی گل دقت شود چون تعداد فرد برای مراسم عزاداری و تعداد زوج برای مراسم شادی و نشاط هستند. تصور بعضی ها این است که اگر کسی در خانه سوت بزند وضعیت مالی خانواده افت پیدا میکند. خرافات عجیب دیگری نیز در روسیه وجود دارد.

10) خوراکی ها و نوشیدنی ها در زیفربلات رایگان است اما بابت زمانی که در آن هستید باید هزینه بدهید!

این کافه در سپتامبر ۲۰۱۱ شروع به کار کرد و در حال حاضر ۴ شعبه در سراسر جهان داراست و در آنجا می‌توانید پس از کار یا در اوقات فراغت غذا یا قهوه میل کنید. هدف این کافه به وجود آوردن مکانی راحت و آسوده مثل خانه میباشد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری