جزیره بوراکای

یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا ، جزیره بوراکای است. این جزیره متعلق به کشور فیلیپین است. جزیره ای که بارها از نظر گردشگران به عنوان بهترین جزیره توریستی عنوان شده است. با آژانس پلیکان پرواز آسیا همراه باشید تا در مورد این جزیره بیشتر بدانید ...

معرفی کلی جزیره بوراکای

جزیره بوراکای ( به انگلیسی Boracay Island) جزیره ای کوچک در فیلیپین است. ابعاد آن هفت کیلومتر طول در یک کیلومتر پهنا است. جزیره بوراکای در 315 کیلومتری مانیل ، پایتخت فیلیپین واقع شده است. طبق سرشماری صورت گرفته در فوریه سال 2016 ، جمعیت این جزیره بیش از 32 هزار نفر برآورد شده است.

مشاهده تورهاي جنوب شرق آسيا

عنوان های کسب شده

ساحل بوراکای با شن های سپید پوشیده شده است. سواحل جزیره بوراکای یکی از مشهورترین مقاصد در جهان است که برای ریلکسیشن مناسب است. همان طور که در سال 2013 به عنوان مقصدی که هم برای ریلکسیشن مناسب است هم برای تفریحات شبانه معرفی شد.

در سال 2012 جایزه بهترین جزیره را از مجله گردشگری بین المللی Travel + Leisure دریافت نمود. در سال 2014 در صدر فهرست بهترین جزیره های دنیا از نظر مجله conde' nast traveler قرار گرفت. در سال 2016 بوراکای در بالای لیست « 10 مقصد برتر برای تماشا » قرار گرفت.

تعداد گردشگران این جزیره در سال 2016 بیش از یک میلیون و هفتصد هزار نفر گردشگر گزارش شده است.

تعطیلی جزیره بوراکای

در اپریل 2018 ، دولت فیلیپین تصمیم گرفت تا به مدت شش ماه مسافران به این جزیره سفر نکنند. تا عملیات بازسازی به ویژه رسیدگی به سیستم ناکارآمد فاضلاب را انجام دهد. نهایتا در اکتبر 2018 درهای جزیره به روی گردشگران مجدداً گشوده شد.

تور مانیل و پالاوان

ریشه نام جزیره بوراکای

ریشه نام جزیره بوراکای منشا های متفاوتی دارد. یکی از ریشه هایی که در نظر گرفته شده است ، واژه «Borac» به معنای پنبه سفید است. از آن بابت که بافت و رنگ شن های پودری و نرم ساحل شبیه به پنبه است. به زبان سنتی آتی ، واژه «Bora» به معنای حباب است و واژه « Bocay » به معنی سفید است. حتی در برخی از تحقیقات ، ریشه این واژه به زبان اسپانیایی باز می گردد.

آب و هوای جزیره بوراکای

آب و هوای جزیره بوراکای عمدتا به دو فصل تقسیم می گردد که در زبان محلی به آن ها Amihan و Habagat می گویند. فصل آمیهان ، در واقع به معنی باد سرد شمال شرقی و معنای هاباگات به معنی بادهای غربی یا جنوب غربی است. در فصل آمیهان ، دما متعادل و ریزش باران به ندرت اتفاق می افتد . اما در فصل هاباگات هوا گرم و مرطوب است. باران های سیل آسا می بارد و بادهای موثر از سمت غرب می وزد.

متوسط دما در شروع فصل آمیهان بین 25 تا 32 درجه است . و این دما در فصل هاباگات بین 28 تا 38 درجه سانتیگراد است.

سفر به جزیره بوراکای

حال که قرار است که به کشور لاکچری و زیبای فیلیپین سفر داشته باشید ، می توانید تور مانیل و بوراکای را انتخاب کنید. در آژانس پلیکان پرواز آسیا، به عنوان مجری مستقیم تورهای جنوب شرق آسیا. می توانید بهترین هتل ها را برای اقامت برگزینید. و از اطلاعات کارشناسان ما بهره کامل ببرید. به هر حال جزایر فیلیپین مثل بوراکای و پورتوپرینسس ، مقصدی بی نظیر برای گردشگران است. پیشنهاد می کنیم پس از انتخاب هتل ها و سپردن امر صدور ویزای فیلیپین ، فقط منتظر یکی از بهترین سفر های عمرتان باشید.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری