جاذبه های دیدنی کشور ویتنام

کشور ویتنام باریک و طولانی میباشد که در بین دریای چین جنوبی و مرزهای لائوس و کامبوج واقع شده است. کشور ویتنام با مناظر قابل توجهی از تراس‌های سرسبز برنج و کوههای جنگلی در شمال تا دره‌های زیبا از ارتفاعات مرکزی و دلتاها و شهرهای مدرن پررونق تا شهرهای استعماری و استراحت گاه های ساحلی، روستاهای باستانی، اماکن باستان شناسی و جزایر و سواحل جنوبی و هزاران جاذبه گردشگری دیگر به وجود آمده است.

مشاهده قیمت تورهای ویتنام

خلیج هالونگ ویتنام

این خلیج در کشور ویتنام به وجود آمده از آب سبز و مجموعه صخره‌های آهکی برآمده از آب مثل اژدهای دریا میباشد. این خلیج به صحنه ای از یک داستان فانتزی شباهت دارد. این خلیج در حدود صدو سی کیلومتری شرق هانوی در شمال ویتنام قرار گرفته است، خلیج بی همتای هالونگ ویتنام با بیش از دو هزار جزیره پوشیده از جنگل با غارهای جذاب، کنده‌کاری روی کوههای سنگی، گودالها و دریاچه ها جاذبه گردشگری فوق العاده ای است. تعداد زیادی از این جزیره ها در طی قرن‌ها به وسیله فرآیندهای طبیعی به شکلهای زیبا تبدیل شدند.

شهر هانوی ویتنام

در قرن اخیر شهر هانوی در جنگ بین هندوچین و ویتنام برای پایتخت پررونق ویتنام متحد پدیدارگشت. در مرکز هانوی محله قدیمی، موزه ی فضای باز، معماری باستانی استعماری آسیایی و فرانسه که تا حدود زیادی با وجود بمب گذاری ویتنام در جنگ سالم باقی مانده اند وجود دارد. در این محل در میان منظره بلوارهای پوشیده شده با درخت، توریست ها می‌توانند بازارهای شلوغ را گشته و در تریا قهوه بنوشند و یا از پایگاه های برجسته مثل خانه بزرگ اپرا، کاخ ریاست جمهوری و کلیسای جامع سنت جوزف بازدید نمایند.

شهر هوی ان ویتنام

شهر هوی ان ویتنام در سواحل جنوب دریای چین در جنوب کشور ویتنام مرکزی قرار گرفته است. هوی ان ویتنام شهر کهن و زیبا با پیشینه ی دو هزار سال پیش از امپراطوری چمپا میباشد. معماری باستانی همراه فرهنگ و منسوجات سنتی از این شهر ویتنام یک مقصد دوست داشتنی در ویتنام ساخته است. در مرکز شهر هوی ان ویتنام جو شهر باستانی حاکم میباشد که برای پیاده روی مناسب است. مسیرهای باریک و مارپیچ از شهر قدیمی با معماری قشنگ و کهن، خانه های چوبی باستانی و 100ها فروشگاه خیاطی و فروش لباس، کفش، کیف، سوغاتی و خدمات سفارشی ارائه میدهد.

شهر هوء ویتنام

شهر هوء ویتنام در سواحل رودخانه عطر در ویتنام مرکزی قرار گرفته است. هوء ویتنام مدتی بعنوان پایتخت پادشاهی سلسله نگوین خدمت ارائه داده است. هم اکنون بقایای آن دوره مقتدر در معماری شهر، فرهنگ و غذاهای آن موثر بوده و آنرا یکی از بهترین اماکن جهت بازدید در ویتنام کرده است. از آثار باستانی شهرهوء ویتنام، ارگ مشهور‌ترین آن است که مدتی صندلی حکومت پادشاهان نگوین بود. ارگ یک مجموعه عظیم از کاخ بزرگ، عبادتگاه های آراسته، دیوارها و دروازه میباشد. رودخانه تین مو نیز نماد رسمی شهر هوء ویتنام میباشد.

شهر ساپا ویتنام

شهر ساپا ویتنام به وسیله ی کوههای چشم‌گیر، تراس‌های برنج و قبیله های مختلف تپه‌ای در شمال غربی کشور ویتنام احاطه گردیده است، ساپا ویتنام شهری آرام میباشد که بیشتر بعنوان محلی جهت کوه پیمایی در کوه هوانگ لین سان ویتنام و تور شالیزارهای برنج و روستاهای سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. در شهر ساپا ویتنام تعداد زیادی از تورهای سازمان یافته قرار گرفته که راهنمای توریستان در رفتن به کوه و جست و جو در نزدیکی شالیزارها و روستاهای دوردست میباشد. این تورها چشم انداز آبشارهای چشمگیر و فرصت‌هایی را برای تجربه غذا، سنت ها و سبک زندگی در بین قبیله های محلی ویتنام را عرضه میکند.

شهر نها ترنگ ویتنام

شهر نها ترنگ ویتنام در سواحل جنوبی مرکزی ویتنام قرار گرفته است. نهاترنگ ویتنام شهری تفریحی است که در یکی از زیباترین خلیج ها واقع شده است. این شهر ویتنام شامل کوههای چشم گیر و سواحل زیبا و جزایر سرسبز میباشد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. نها ترنگ ویتنام دارای استراحتگاه های تفریحی و درختان نخل و پارک آبی و قطار هوایی و استخر موجی نیز میشود. شهر نهاترنگ ویتنام مقصد مناسبی برای غواصان است.

دلتای مکونگ ویتنام

از عواملی که بسیاری از افراد را به سمت دلتای مکونگ ویتنام میکشاند میتوان به بازارهای شناور رنگی، باغهای میوه، شالیزارها، باغ نیشکر، پناهگاه پرندگان و روستاهای عجیب اشاره کرد. دلتای مکونگ ویتنام با اسم مستعار سبد برنج ویتنام، منطقه ای کشاورزی به وسیله کانالها و نهرهایی حاصلخیز است که توسط رودخانه مکونگ تغذیه می‌شوند. دلتای مکونگ ویتنام که وسعت آن از خلیج تایلند تا شهر هوشی مین میباشد. بیشتراز یک سوم کشور ویتنام از مزارع غنی، باغها، شالیزارها و مزارع پرورش ماهی ازدلتای مکونگ ویتنام تغذیه میکنند

شهر هوشی مین ویتنام

شهر هوشی مین ویتنام در امتداد رودخانه سایگون در نزدیکی دلتای مکونگ در جنوب ویتنام واقع شده و در گذشته بعنوان سایگون نامیده میشد که بعنوان پایتخت ویتنام جنوبی در مدت جنگ ویتنام خدمت ارائه داده است. هم اکنون شهر هوشی مین ویتنام بزرگ‌ترین شهر ویتنام محسوب میشود. از ترکیب جاذبه‌های باستانی و مدرن با همدیگر تا خرید پر جنب و جوش، ناهار خوری و زندگی شبانه در شهر هوشی مین ویتنام قابل رویت است.

روستای مای سان ویتنام

دایفو بعنوان پایگاه باستان شناسی مهم در نزدیکی روستای مای سان در ساحل مرکزی ویتنام قرار گرفته است. مای سان ویتنام از برجسته ترین پایگاه های تاریخی جنوب شرقی آسیاست. این روستای ویتنام زمانی مرکز اصلی مراسمات آیینی و مذهبی هندو بوده است که در آن به پرستش خدای شیوا بین قرون چهار تا چهارده میپرداختند.

شهر دالات ویتنام

از ویژگی های شهر دالات ویتنام میتوان به آب و هوای سرد در تمام مدت سال و چشم انداز های روستایی از دره‌های مه آلود، درختان کاج سرسبز و گل‌های رنگی اشاره کرد که همه ی اینها دلایلی میباشند که دالات ویتنام مدتی بوسیله پادشاهان ویتنامی و مستعمره نشینان فرانسوی مورد استفاده واقع میشد . هم اکنون دالات ویتنام در ارتفاعات جنوبی مرکزی ویتنام یک مکان مناسب برای کسانی ست که به دنبال فرار از گرما میباشند. دالات ویتنام برای پیاده‌روی مناسب میباشد و همینطور یک صحنه زیبا از معماری استعماری فرانسه و ویلاهایی در بین چشم انداز های قشنگ است.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری