محبوب ترین جاذبه های گردشگری سن پطرزبورگ

سن پطرزبورگ دومین شهر بزرگ کشور روسیه بعد از مسکو میباشد و در بخش شمالی غربی این سرزمین قرار گرفته است.

سن پترزبورگ در سال 1703 به فرمان و نظارت پتر کبیر تاسیس گردید و از آن دوره تا 1918 پایتخت روسیه بود. نام این شهر برای مدتی پتروگراد بود. بعد از سقوط فرمانروایی تزارها به نام لنین , لنینگراد آن را خواندند و با فروپاشی شوروی در روسیه به نام قبلیش بازخوانده شد.

سن پترزبورگ به موجب صحنه وقوع انقلاب 1917 روسیه و مقر دفاع سرسخت در مقابل آلمان نازی در دوره جنگ جهانی دوم از جایگاه با اهمیتی در تاریخ روس ها برخوردار می باشد و به مرکز فرهنگی روسیه نیز مشهور است.

سن پترزبورگ به مدت 2 قرن پایتخت کشور روسیه و نام آن میان سالهای 1914-1924 پتروگراد بود. در دوره حکومت اتحاد جماهیر شوروی نیز به مدت شصت و هفت سال لنینگراد خوانده شد.

شهر سن پترزبورگ در جوار رود نوا , شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک واقع شده است.

در این قسمت قصد داریم تا تعدادی از محبوب ترین جاذبه های تاریخی و دیدنی شهر سن پترزبورگ را به شما معرفی کنیم :

Hermitage Museum – موزه هرمیتاژ :

هرمیتاژ قدیمی ترین و عظیم ترین موزه هنر و فرهنگ در دنیاست که در شهر سن پطرزبورگ روسیه واقع شده است. این موزه توسط کاترین کبیر در سال 1764 راه اندازی گردید و هم اکنون با دارا بودن بیش از 3000000 اثر هنری عظیم ترین کلکسیون نقاشی در دنیاست.

موزه هرمیتاژ در روزهای 2شنبه تعطیل بوده و نخستین 5شنبه هر ماه ورودی آن برای عموم رایگان می باشد.

St. Isaac's Cathedral – کلیسای سنت ایزاک :

کلیسای سنت ایزاک به نا ایزاکیوفسکی نیز مشهور بوده و عظیم ترین کلیسای ارتدکس روسیه در شهر سن پطرزبورگ و چهارمین کلیسای بزرگ ارتدکس در دنیاست.

Peter and Paul Fortress – قلعه پیتر و پاول :

قلعه پیتر و پاول دژ اصلی شهر سن پطرزبورگ به شمار آمده که بوسیله پتر کبیر در سال 1703 شروع به تاسیس کرد. این بنا در طی 1 سال ساخته شد اما موفق نشد تا از نظر نظامی مقاومت نماید و به همین خاطر از سال 1706 مجددا با بدنه ای سنگی بازسازی گردید. از سال 1720 این قلعه بعنوان پادگان سن پترزبورگ و نیز زندانی برای زندانیان درجه بالا سیاسی استفاده شد.

Cabin of Peter The Great – کلبه پتر کبیر :

این بنا نخستین کاخ پتر کبیر می باشد که از چوب ساخته شده است. این کلبه چوبی تنها شصت متر مربع بوده و شامل 3 اتاق می شود. از دیگر بخش های آن می توان به 1 اتاق خواب , 1 اتاق نشیمن و 1 اتاق مطالعه اشاره کرد.

Church of the Savior on Blood – کلیسای منجی بر خون ریخته شده :

کلیسای منجی بر خون ریخته شده از اصلی ترین و بهترین جاذبه های توریستی شهر سن پترزبورگ می باشد. این کلیسا در مکانی که امپراتور الکساندر دوم به قتل رسید , ساخته شد.

Russian Museum – موزه روس :

با آنکه این موزه با موزه ترتیاکوف مسکو قابل مقایسه نیست ولی موزه روس سن پترزبورگ از بزرگترین موزه های هنر و نقاشی ملی متعلق به سده نوزدهم می باشد.

Konstantinovsky Palace – کاخ کنستانتینوفکسی در استرلنا :

این قصر محل سکونت دوک های بزرگ از کاخ رومانف بوده که از شاهکارهای هنر معماری روسیه در سده هجدهم محسوب می شود. ساعات کار این موزه در همه روز از ساعت ده تا چهار بعد از ظهر می باشد.

Catherin Palace – کاخ کاترین :

این کاخ محل اقامت تابستانی تزارهای روس بوده و بیش از صد کیلوگرم طلا در ساخت گچ بری ها و مجسمه ها و سقف آن به کار برده اند.

Peterhof Palace – کاخ پترهف :

این کاخ مجموعه ای از باغ و قصرهایی است که تفرجگاه تابستانی پتر کبیر بوده است. پترهف تحت نام کاخ ورسای روسیه نیز مشهور است.

Bronze Horseman – اسب سوار برنزی :

این مجمسه یادبود پتر کبیر در میدان سناتسکایا بوده و به فرمان کاترین کبیر ساخته شده است.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری