جاذبه های مالدیو

جزایر مالدیو برای ما ایرانی ها به تازگی بیشتر مد نظر قرار گرفته است. اگر قرار باشد مدتی را دور از هیاهوی زندگی روزانه باشیم ، مالدیو می تواند بهترین باشد. مالدیو با آب و هوای گرمسیری و منظره بی انتهای آبی پذیرای گردشگران بسیاری است.

در سفر به مالدیو ، قرار نیست فقط به استراحت مطلق بپردازیم . وقتی تورهای مالدیو را تهیه می کنیم ، در کنارش لیستی از جاذبه های مالدیو را هم می بایست با خود داشته باشیم. آژانس پلیکان پرواز آسیا ، تعدادی از این جاذبه ها را شما معرفی میکند.

نام تعدادی از جاذبه های مالدیو

در این مقاله به کوتاهی ، تعدادی از جاذبه های مالدیو معرفی می شوند. با ما همراه باشید؛

1- دریای ستاره ها در Vaadhoo

2- رستوران زیردریایی Ithaa

3- مجموعه غذاخوری Subsix

4- زیبایی های طبیعی Baa Atoll

مشاهده تورهاي تایلند

دریای ستارگان

پدیده ای بسیار زیبا در تعدادی از سواحل دنیا وجود دارد . گویی که از آسمان ستاره ها به کنار ساحل ریخته اند. این منظره در شبها قابل رویت است. یکی از سواحلی که این پدیده زیبا را دارد ، سواحل VAADHOO در مالدیو است. معمولا این اتفاق در اواخر تابستان روی می دهد. این منظره چشم نواز دلیل بسیاری از سفرهای گردشگران به این منطقه است.

طبق بررسی هایی دانشمندان ، این پدیده به دلیل وجود و حضور فیتوپلانکتونها روی می دهد. حرکت آرام این فیتوپلانکتونها به همراه موج به سمت ساحل ، درخششها را بهمراه دارد. وقتی در کنار ساحل قدم برمی دارید ، انگار که از آسمان کلی ستاره درون دریا ریخته است و به همراه موجها آمده اند.

برای تماشای این پدیده ، می بایست به VAADHOO در RAA ATOLL سفر کنید.

ویزای اندونزی

رستورانی در زیر دریا

از دیگر جاذبه های مالدیو ، تجربه غذا خوردن در زیر دریاست . اگر شما یکی از مسافران هتل هیلتون هستید ، این تجربه برای شما فراهم شده است تا 5 متر زیر آب غذا میل نمایید. رستوران زیر دریایی ITAAH در انتهای اسکله ای که از بارگاه عبور می کند قرار گرفته است. شما در آنجا وارد ساختمانی می شوید که سقف آن منحنی شکل است. افتتاح این رستوران در سال 2005 روی داد. معنای لغوی ITAAH ، مادر مروارید است .

در رستوران ITAAH شما چشم اندازی 270 درجه ای خواهید داشت. در آنجا 14 صندلی برای پذیرایی قرار داده شده است و غذاهای آسیایی و محلی و غربی سرو میشود. شروع نرخ غذاها از 120 دلار به بالاست. برای حضور در رستوران می بایست قبل از ورود ، صندلی خود را رزرو کنید.

رستوران SUBSIX

از رستوران SUBSIX عکس های بسیاری دیده ایم . اینجا گزینه برتر مسافران دو جزیره خصوصی است . مخصوصا برای مسافرانی که به Aquum Niyama Resort وارد می شوند. برای رسیدن به رستوران می بایست سوار قایق تندرو شوید تا از جزیره Niyama به رستوران برسید. رستوران SUBSIX شش متر زیر آبهای اقیانوس هند ساخته شده است.

مشاهده تورهای بالی

ورود به SUBSIX

در نظر اول ورودیه ساختمان رستوران به چشم نمی آید . فقط یک جفت در دیده می شود که قرار است شما را به طرز اعجاب برانگیزی به زیر آبها ببرد. سه طبقه به پایین که بروید به رستوران خواهدی رسید . ساختمان به میان صخره های مرجانی نفوذ می کند.

چیدمان و وسایل رستوران بسیار جالب است . صندلیها را از شقایقهای دریایی ساخته اند. تمام سالن از نورپردازی آبی رنگ بهره می برد. هنگام صرف غذا میتوانید شنای مارماهیها ، لاکپشتها و طوطی ماهیها را هم تماشا کنید.

طبیعت BAA ATOLL

دقیقا همینجا ، محل زندگی صخره های مرجانی زیباست. اینجا هفتمین صخره های مرجانی دنیا از نظر وسعت است. BAA ATOLL مطمئنا یکی از زیباترین جاذبه های مالدیو است . جایی که طرفداران بسیاری برای خود دارد. وجود پلانکتون ها در این صخره ها، منبع غذایی عالی و مناسبی برای آبزیان این ناحیه است. دراینجا ، بیش از 250 نوع مرجان زندگی می کنند که مامن 1200 ماهی مختلف هستند. BAA ATOLL سه صخره مرجانی دارد. این مجموعه وسعتی در حدود 140 هزار هکتار را شامل می شود. عمق آب این منطقه بین سی متر تا هشتاد متر است.

مشاهده تورهاي مالزی

تنوع آبزیان در BAA ATOLL

جاذبه های مالدیو در BAA ATOLL محدود به صخره های مرجانی نیست . در اینجا انواع مختلفی از آبزیان را خواهید دید ؛

طوطی ماهیها ، انجل ، دلقک ماهیها ، لاکپشتهای دریایی ، ماهی پروانه ای، کوسه ها ، دلفینها و نهنگ . متاسفانه از میان آبزیانی که در این منطقه زیست می کنند ، لاکپشتهای سبز، لاک پشت Hawksbill ، کوسه پرستار در معرض خطر هستند.

تور ترکیبی بالی سنگاپور پوکت

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری