جاذبه های توریستی هوی آن (ویتنام)

شهر تاریخی هوی آن (Hoi An) در مرکز خط ساحلی کشور ویتنام واقع شده است.

مشاهده قیمت تورهای ویتنام

هوی آن همانند هیچکدام از دیگر شهرهای جنوب شرقی آسیا نمی باشد و دقیقا بر روی کانال هایی که به دریای ویتنام شرقی منتهی می گردد ساخته شده است. معماری شهر هوی آن ترکیبی از سبک های متنوع می باشد و تاثیر سبک های فرانسوی , چینی , ژاپنی , پرتغالی را در این شهر خواهید دید. رفتار گرم مردمان محلی این شهر , فرهنگ و رنگ های شاد و سرزنده بر جذابیت های آن می افزاید. در این بخش 10 مورد از بهتری جاذبه های گردشگری هوی آن را به شما معرفی می کنیم :

10. خانه قدیمی Phung Hung

خانه Phung Hung 2 طبقه می باشد و در سده 18 ساخته شده است. از آن دوره هشت نسل متفاوت از همان خانواده در این خانه سکونت داشتند. گرچه آنچه که این خانه را منحصر به فرد کرده این می باشد که این مکان چیزی بیش از یک موزه برای ارائه دارد اما در این خانه هنوز هم زندگی در جریان است و راهنمای تور نیز از هشتمین نسل همان خانواده اولیه میباشد. خانم وی را در این راه دنبال کنید تا شما را به خانه اجدادش برساند. در این بین به جزئیات خانه نیز توجه کنید. در این خانه شاهد معماری و دکوراسیون چینی و سبک های ژاپنی خواهید بود.

9. بازار مرکزی

اگر از طرفداران غذا می باشید , جایی بهتر از بازار مرکزی برای شما وجود نخواهد داشت. این بازار در جوار رودخانه قرار گرفته و مملوء از غرفه هایی می باشد که هریک بوسیله فروشنده های مختلف اداره می گردند. این غرفه ها طیف وسیعی از غذاها را با قیمت های ارزان ارائه می کنند که از جمله آنها می توان غذای محبوب ویتنامی ها Cao Lau را نام برد. این غذا شامل یک بشقاب نودل به همراه سبزیجات و گوشت تازه می شود که طعمی فوق العاده دارد. در این منطقه یک بازار ماهی نیز وجود دارد که ارزش یک بار بازدید را دارد.

8. ساحل An Bang

از شلوغ ترین سواحل ویتنام باید به ساحل آن بانگ در هویی آن اشاره کرد. ساحل ماسه ای آن بانگ به موجب دسترسی راحت به اقیانوس آبی مکانی بسیار مناسب برای ریلکس کردن و شنا کردن است. برخلاف دیگر مقاصد ساحلی در هوی آن , فرسایش از مشکلات این ساحل محسوب نشده و این بدان معناست که این ساحل نسبت به دیگر سواحل , ماسه بسیار زیادتری دارد. در زیر سایه درختان نیز فروشندگانی وجود دارند که خوراکی های بسیار خوشمزه ای را به توریست ها می فروشند.

7. خانه قدیمی Tan Ky

از دیگر جاذبه های هوی آن باید به خانه قدیمی Tan Ky اشاره کرد که مکانی میان تعریف خانه و موزه ایستاده می باشد. این خانه دارای قدمتی دویست ساله است و هفت نسل متوالی از یک خانواده در آن سکونت داشته اند. این مکان از لحاظ معماری فوق العاده جالب بوده و دارای جزئیات بسیار جالبی است که از آن جمله می توان بالکن چوبی حکاکی شده و قرقره هایی که در زیر پایه های مبل استفاده شده اند اشاره کرد. نسل های بعدی این خانواده نیز در این خانه سکونت دارند که این مسئله موجب شده تا تاریخ این ملک بطور شگفت انگیزی زنده بماند.

6. سالن اجتماعات کانتونی

از پرطرفدارترین جاذبه های هوی آن باید به سالن اجتماعات کانتونی یا همان Quang Trieu اشاره داشت. این سالن دقیقا در جوار پاگودای Cau واقع شده و همانگونه که از نامش مشخص است , این بنا بوسیله مهاجران کانتونی در سد 19 ساخته شده است. این بنا به مادر مقدس Thien Hau تقدیم گردیده و مکانی برای اجتماع و دعا کردن می باشد. شما نیز قادر خواهید بود دکور این سالن را تحسین نمایید که از آن قبیل می توان به اژدهای بزرگ سفالی اشاره داشت.

5. خیاط خانه های «هویی آن»

شهر هوی آن , شهری مملوء از خیاط خانه هاست و دلیل آن را می بایست در گذشته این مکان بعنوان بندر تجاری در راه ابریشم بررسی کرد. بنابراین خریدن لباس های خیاط دوز از پرطرفدارترین کارهایی ست که می توان در هوی آن را انجام داد. در یک خیاط خانه در شهر هوی آن می توانید از بین تعداد بسیار زیادی از پاچه های متنوع , مورد دلخواهتان را پیدا کرده و پس از آن که اندازه تان را گرفتند روز بعد لباس دوخته شده را به شما تحویل دهند. برای پرداخت بیعانه نیز چانه بزنید. مابقی هزینه را هم بعد از اتمام دوخت پرداخت خواهید کرد.

4. سالن اجتماعات فوجیان Fujian

نام رایج این سالن اجتماعات Phuc Kien میباشد. این سالن نیز همانند دیگر سالن اجتماعات هوی آن برای گردهمایی های ساکنین شهر , بازرگانان و بازدیدکنندگان منطقه فوجیان چین کاربرد دارد. پس از مدتی این سالن به مکان مذهبی برای دین Thien Hau تبدیل گردید. این مکان را به معنای تماشای فواره های رنگی واقع شده در حیاط , درهای تزئینی که سراسر ملک را محاصره کرده اند و تعدادی اژدهای اتاق اصلی می شناسند. سالن اجتماعات فوجیان مکانی پرطرفدار در میان توریست های اصیل فوجیان می باشد.

3. بازار شبانه هوی آن

فرصت های خرید در شهر هوی آن بی نظیر هستند اما از جالب ترین آنها باید به بازار شبانه هوی آن اشاره کرد. این بازار در خیابان Nguyen Hoang مقابل پل سرپوشیده ژاپنی واقع گردیده و روزانه ساعت پنج عصر زمانیکه نزدیک به پانصد فروشنده در غرفه هایشان مشغول می شوند , کار خود را آغاز می کنند. در این بازارها می توانید لباس ها , سوغاتی ها و غذاهای تازه ای را پیدا کنید. از اجناسی که بسیار به چشم می خورد باید به فانوس های کاغذی اشاره کرد که در هنگام شب بسیار می درخشند. می توانید یکی از آنها را خریداری کرده و با خود با خانه بروید تا هیجان بازار شبانه هوی آن را همیشه با خاطر داشته باشید.

2. پل سرپوشیده ژاپنی

پل سرپوشیده ژاپنی یا همان پاگودای Cau Chua از پرطرفدارترین جاذبه های شهر هوی آن می باشد که در سده 17 بنا گردیده تا موجب اتصال خیابان Tran Phu به خیابان Nguyen Thi Minh Khai شود. این پل موجب دسترسی محله چینی ها به محلی ژاپنی ها شده و به یک پاگودای ژاپنی شباهت دارد که سبک اصلی آن از چهارصد سال گذشته تا به امروز به خوبی حفظ نگردیده است. دلیل مسقف بودن این پل نیز این است که افراد را از باد و باران حفظ نماید ولی سقف آن در عین حال از لحاظ زیبایی شناسی نیز دارای اهمیت میباشد و دارای حکاکی هایی به شکل حیوانات است.

1. شهر قدیمی

شهر قدیمی هوی آن از بنادر تجاری منطقه جنوب شرق آسیا بوده که به خوبی حفظ نشده و متعلق به دوره ای میان سده 15 تا 19 میلادی است. اکثر ساختمان های باستانی این بخش به سبک سنتی چینی بنا شده و خیابان ها نیز باریک و پیچ در پیچ می باشند. موسیقی کلاسیک در تمام فضا پخش شده و شما تنها با خرید یک بلیت می توانید از کل جاذبه های اصلی آن بازدید نمایید. از جمله بهترین جاذبه های شهر قدیمی می توان پل سرپوشیده ژاپنی، 3 خانه قدیمی و معبد QUAN Cong را نام برد. در این منطقه تعداد زیادی موزه وجود دارد. هم چنین موسیقی های محلی در کارگاه های صنایع دستی اجرا می گردد که جالب هستند و پیشنهاد می کنیم که آن را از دست ندهید.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری