جاذبه های توریستی فیلیپین

معرفی مانیل

پایتخت کشور فیلیپین میباشد که نزدیک به 10 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از متراکم ترین شهرهای دنیا از نظر جمعیت میباشد.

مشاهده قیمت تورهای فیلیپین

مانیل که همواره یکی از ارزان ترین شهرهای جهان می باشد , مملو از گروه های مختلف قومی و نژادی از قبیل چینی , اسپانیایی , آمریکایی, ژاپنی, کره ای و مالایی است که تاثیر آن را می توان در فرهنگ, مذهب, مد و آشپزی به روشنی مشاهده کرد. از مراکز تاریخی شهر مانیل می توان به اینتراموروس اشاره داشت که مجموعه ای از بناهای تاریخی باقی مانده از دوره تسلط اسپانیایی ها و قدیمی ترین منطقه این شهر میباشد.

جشن ها و فستیوال های مانیل

سال نو چینی (Chinese New Year)

هر سال در ماه فوریه و برابر با سال نو چینی ها , در محله های چینی مانیل مراسم آتش بازی و رقص و شادی برگزار می شود. در روز سال نو نیز محله چینی های این شهر مملوء از سمبل های سنتی چینی ها و آویزهای قرمز رنگ می شوند. چینی ها در این مراسم در پاکت های قرمز رنگ تحت نام هنگ بائو به یکدیگر عیدی می دهند. از دیگر برنامه های روز سال نو , رقصیدن با اژدها و شیر به همراه آتش بازی میباشد. از نظر چینی ها , اژدها سمبل قدرت و عزت بوده و در مذهب بودایی شیر هدیه ای از سوی خدایان به منظور حفظ از بشر در مقابل اهریمن میباشد.

در سنت و فرهنگ چینی ها رقص اژدها و شیر دافع ارواح شر و آورنده خیر و شادی در سال نو می باشد. هرساله در سال نو چینی ها, تعداد زیادی از گردشگران و مردمان فیلیپین به محله چینی های مانیل آمده تا از دیدن این مراسم لذت ببرند.

خدمات تور : لیدر فارسی زبان – بازدید از معابد چینی – گشت شهری به همراه راهپیمایی در طول فستیوال – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 75 دلار

نوع تور : تفریحی – فرهنگی

جشنواره بالن (Balloon Festival)

بزرگترین فستیوال بالن آسیا , هرساله در شهر کلارک که در صد کیلومتری شمال غرب مانیل واقع شده در تاریخ نه تا دوازده فوریه برگزار می شود. تعداد بسیار زیادی بالن سوار از بیست و یک کشور از سراسر جهان در این فستیوال شرکت کرده و این مراسم را به فرصتی برای تبادل سنت ها و فرهنگ های متنوع تبدیل می کنند. هر ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان به این فستیوال مهیج آمده تا سفر هوایی با بالن, چتربازی, پرواز با هواپیمای بدون موتور, کایت سواری را تجربه کنند و از تماشای مناظر بکر و سرسبز لذت ببرند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – سرو صبحانه و ناهار – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : مهیج – سرگرمی – تفریحی

فستیوال جهانی موزیک (Fete Dela Musique)

فستیوال جهانی موزیک هرساله از تاریخ هجده الی بیست و سوم ژوئن در شهر مانیل برگزار می شود. در این فستیوال صدها گره موسیقی بین المللی به سبک های راک , جاز, آر اند بی , سول, دیسکو, پاپ, فولک و بلوز شرکت می کنند. فستیوال Fete Dela Musique هرساله علاقه مندان زیادی به موسیقی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک به همراه نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

جشن اکتبر (Oktobr Fest)

جشن باواریا که به جشن اکتبر مشهور است نخستین بار در سال 1810 میلادی به افتخار سالگرد ازدواج شاهزاده لودویگ و خانم ترزا شهر باواریا از توابع استان مونیخ در آلمان برگزار گردید. نزدیک به هشتاد سال قبل این جشن بوسیله آلمانی های مهاجر به فیلیپینی ها معرفی شده و از آن پس هرساله از اواسط سپتامبر تا هفته اول اکتبر ( در روزهای شنبه و 1شنبه) در فیلیپین برگزار می گردد. در شهر مانیل این مراسم به همراه موسیقی راک, نمایش های خیابانی, گروه های رقص و آتش بازی اجرا می شود. کمپانی مشهور نوشیدنی فیلیپین به نام San Miguel اسپانسر این جشن می باشد.هتل مشهور سوفیتل نیز با نوشیدنی های مخصوص باواریا و انواع غذا پذیرای میهمانان این جشن است.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : فرهنگی – تفریحی – سرگرمی

هالوین (Halloween)

این جشن از جشن های مذهبی پایه گرفته که از سده 9 میلادی به بعد مرسوم شده است و به نام روز تمام مقدسین یا all hallows day آن را می شناسند. مسیحی ها در این روز که برابر با یکم نوامبر می باشد به افتخار تمامی قدیسین جشن برپا کرده که امروزه آن را با نام All Saints Day می شناسند و هالوین شب قبلی این جشن است. مسیحیان بر این اعتقادند که در این شب ارواح شر و شیاطین بر روی زمین آمده و از این رو عده ای از مردم لباس های ترسناک به تن می کنند تا در مقابل ارواح خبیث بایستند و به صورتی نمادین آنها را بترسانند و از خود دور کنند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : شش ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

کریسمس و شب سال نو (Christmas & New Year)

مبدا تاریخ مسیحیان , تولد حضرت مسیح (ع) می باشد که در روز بیست و پنجم دسامبر واقع شده که در اصل 1 هفته مانده به تحویل سال نو میلادی.

هر ساله در شب سی و یک دسامبر , آخرین روز سال میلادی و روز قبل از سال نو در بسیاری از کشورهای دنیا مراسم سال نو را اجرا می کنند. جشن کریسمس و سال نو میلادی در فیلیپین نیز بعنوان تنها کشوری که جمعیت زیادی از مسیحیان را در آسیا دارد با ویژگی های منحصر به فردی برگزار می شود. در روز تولد حضرت مسیح ( بیست و پنجم دسامبر) و شب سال نو ( سی و یک دسامبر ) مردمان فیلیپین به رقص و شادی, نمایش های خیابانی و آتش بازی می پردازند. به مناسبت سال نو میلادی مراسم آتش بازی در بندر مانیل برگزار می شود که از بزرگترین مراسم های آتش بازی در آسیا بوده و گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا برای دیدن آن به مانیل سفر می کنند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : شش ساعت

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

تورها و جاذبه های گردشگری شهر مانیل :

Manila Ocean Park

بزرگترین آکواریوم و مجموعه آبی آسیا در نزدیکی بزرگترین مرکز خرید آسیا تحت نام Mall Of Asia قرار گرفته که شامل مجموعه ای از بازی ها و تفریحات آبی, غواصی و رستوران هایی می شود که غذاهای دریایی سرو می کند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

محله چینی ها (ChinaTown)

در 1594 میلادی یعنی در دوره سلطه امپراتوری اسپانیا بر فیلیپپین در منطقه ای تحت نام Binondo که در مانیل قدیم قرار گرفته است به منطور اقامت مهاجران چینی که به کاتولیک مسیحی تغییر مذهب داده بودند پس از مدتی به نام محله چینی ها شهرت پیدا کرد. محله چینی های شهر مانیل امروزه به مرکز صنعت توریسم و گردشگری, تجارت, بانکداری و بازرگانی مبدل شده است. قابل ذکر است که محله چینی های مانیل قدیمی ترین محله چینی ها در دنیا است.

خدمات تور : لیدر فارسی زبان – بازدید از بازارها و معابد چینی ها – صنایع دستی و سنتی کشور چین – ترانسفر رفت و برگشت به هتل و محل اقامت

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : فرهنگی – تاریخی

Manila Cruise

سفری دلنشین و رویایی با کشتی کروز به همراه اجرای موسیقی, مراسم آتش بازی, سرو شام و تماشای منظره فوق العاده غروب خورشید در سواحل مانیل.

خدمات تور : سرو شام – لیدر فارسی زبان – اجرای موسیقی و آتش بازی – گشت با کشتی کروز اطراف مانیل – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل

مدت تور : دو ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

Fiesta Dance

نمایشی به همراه رقص و آواز سنتی که افراد لباس های محلی شهرها و مناطق مختلف فیلیپین را به تن می کنند و در آن غذاهای اسپانیایی و فیلیپینی در محیطی که شما را به سده پانزدهم میلادی می برد برگزار می شود.

خدمات تور : سرو شام – هزینه ورودیه – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : سه ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

Manila Night Life

مانیل شهری می باشد که هرگز به خواب نرفته است ! وجود شرکت های متعدد بین المللی موجب گردیده که جمعیت فعال این شهر در تمامی ساعات شبانه روز و طبق تنظیم وقت محلی با ساعات اداری در کشورهای غربی حتی در هنگام شب نیز به کار مشغول باشند. علاوه بر آن فروشگاه ها, رستوران ها و هزاران مراکز خرید و تفریحی در هنگام شب نیز به مشتریان خدمات ارائه می کنند. با استفاده از این تور گشتی در شهر مانیل داشته و از جاذبه های آن لذت ببرید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

Taal Volcano

سفری هیجان انگیز را با پیاده روی کردن بر دهانه کوچک ترین کوه آتشفشان جهان تجربه کنید و از تماشای مناظر فوق العاده و زیبا و هم چنین اسب سواری در جزیره آتش فشانی تال لذت ببرید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – سرو اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – قایق سواری در جزیره تال – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل

مدت سفر از مانیل : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 175 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی – هیجانی

Subic

ناحیه ایتوریست سوبیک در بخش شمال غربی مانیل قرار گرفته و سالانه میزبان 8 میلیون توریست در نقاط مختلف دنیاست. این منطقه شامل سواحل بی نظیر, جنگل های انبوه استوایی با منظره رو به دریا و پارک جنگلی مشهور سوبیک می باشد.

Subic Safari

پارک جنگلی سوبیک در فضایی به وسعت بیست و پنج هکتار قرار گرفته و شامل انواع مختلفی از گونه های نادر جانوری از سراسر دنیا می شود. هیجان سفر به حیات وحش آفریقا را می توانید در پارک جنگلی سوبیک تجربه نمایید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – بازدید از موزه حیوانات – تایگر سفری – سرو اسنک و نوشیدنی – بازدید از باغ پرندگان – گردش سفری در پارک و تماشای حیات وحش – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل – لیدر فارسی زبان

مدت سفر از مانیل : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 185 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی – مهیج

Villa Escudero

مجموعه ای از موزه , آبشارهای طبیعی , پارک , رستوران , هتل , دریاچه , اقامتگاه های جنگلی و اجرای مراسم های متنوع رقص و آواز محلی که در فضایی به وسعت هشتصد هکتار و مملوء از درختان نارگیل واقع شده است. این مجموعه در 1872 میلادی و در دوره سلطه اسپانیایی ها بر فیلیپین بوسیله فردی بنام دن پلاسیدرو اسکودرو بنا شده است. از سرو ناهار در رستوران آبشار, قایق سواری و تماشای رقص و آواز این منطقه لذت ببرید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – بازدید از موزه – سرو اسنک و نوشیدنی – اجرای رقص و آواز محلی – سرو ناهار در رستوران آبشار – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل – لیدر فارسی زبان

فاصله زمانی : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 180 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تاریخی – فرهنگی و تفریحی

Hidden Spring Valley

بهشتی نهان در میان درختانی با عمر سیصد سال به همراه آبشارها, چشمه ها و حوضچه های آب معدنی که دارای خواص درمانی هستند و در استان لاگونا و در هشتاد کیلومتری جنوب مانیل می باشد که با سفر به این منطقه سفری رویایی را تجربه خواهید کرد.

خدمات تور : سرو ناهار – هزینه ورودیه و انواع ماساژ – اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل

مدت سفر از مانیل : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 200 دلار

نوع تور : طبیعت گردی و تفریحی

Pagsanjan Falls

طبق بعضی از افسانه های محلی پس از یک دوره خشک سالی و به دنبال راز و نیاز مردم به درگاه خدایان و طلب بارش, خدایان رودخانه ای خروشان را بوجود آوردند که به آبشارهای پارگ سان منتهی می گردد. مجموعه این آبشارها در جنوب شرق مانیل قرار گرفته و طول آنها صد و بیست متر میباشد. با قایقرانی در رودخانه, شیرجه از فراز آبشار به درون دریاچه, کوهنوردی در کوه balubad و تماشای مناظر بکر و زیبا در این منطقه لذت ببرید.

خدمات تور : سرو ناهار – هزینه ورودیه – سرو اسنک و نوشیدنی – بازدید از غار پاگ سان جان – قایقرانی با قایق بامبو در دریاچه – ترانسفر رفت و برگشت خصوصی به هتل – لیدر فارسی زبان – استفاده از وسایل ایمنی

مدت سفر از مانیل : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 180 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی و مهیج

Water Rafting

اگر تصمیم داشتید سفرتان مهیج باشد, ما به شما قایقرانی در رودخانه ماجایا واقع در کمپ الن استان لاگونای فیلیپین را پیشنهاد می کنیم. این رودخانه با سرعت بیست و یک کیلومتر بر ساعت مکانی بسیار مناسب برای قایقرانی مهیج برای افراد مبتدی می باشد.

خدمات تور : سرو ناهار – هزینه ورودیه – اسنک و نوشیدنی – گشت در کمپ الن مربی و آموزش قایقرانی – وسایل ایمنی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – لیدر فارسی زبان

مدت سفر از مانیل : دو ساعت

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 200 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریح و هیجانی

معرفی بوراکای و پالاوان :

بوراکای همچون بهشتی کوچک می باشد که در سیصد و پنجاه کیلومتری جنوب مانیل واقع شده است. سواحل سفید رنگ شنی, آب های زلال و کریستالی به همراه مناظر فوق العاده زیبا , بوراکای را به جزیره ای افسانه ای تبدیل کرده است. هرساله میلیون ها گردشگر از نقاط مختلف دنیا به این جزیره سفر می کنند. معروف ترین ساحل بوراکای White Beach نام دارد که نزدیک به چهار کیلومتر طول داشته و برای سالهای پی در پی بعنوان زیباترین ساحل در جهان از سوی نشریات و موسساتی که در زمینه گردشگری فعالیت دارند شناخته شده است. مجله معروف lesure+travel در سال 2012 رتبه اول را به جزیره بوراکای اختصاص داد و آن را بعنوان بهترین و زیباترین جزیره توریستی جهان اعلام نمود. جزیره بوراکای از سوی yahoo travel نیز بعنوان بهترین جزیره به همراه زیباترین سواحل در جهان شناخته شده است.

مجموعه جزایر پالاوان در هفتصد و نود کیلومتری جنوب غرب مانیل و میان دریای جنوبی چین و دریای سولو واقع گردیده که از سوی جنوب به کشور برونئی منتهی می گردد. مجمع الجزایر پالاوان شامل 1780 جزیره شده که از معروف ترین آنها می توان به جزایر el nido , Puerto princesa و coron اشاره داشت.آب های فیروزه ای و زلال دریاچه ها و رودخانه های جزیره کرون , باغ پرندگان با بیش از ششصد نوع پروانه جزیره پورتو پرینسزا, رودخانه و غارهای زیرزمینی, اقامتگاه های ساحلی لوکس, سواحل با شن سفید رنگ و صخره های آهکی و گونه های نادر دریایی جزیره پالاوان را به مقصدی بی نظیر برای گردشگران تبدیل کرده است. مجمع الجزایر پالاوان میان سالهای 2013 تا 2016 از سوی نشریه travel and lesure بعنوان زیباترین جزیره جهان شناخته شد.

جشن ها و فستیوال های بوراکای :

جشن رقص با آتش :

پس از گذراندن روزی بی نظیر و خاطره انگیز در پیرامون جزیره و لذت بردن از تفریحات آبی, رقاص ها با آتش میهمانان را به نمایش و هنرنمایی هایشان در غروب دیدنی جزیره دعوت می کنند. تماشای غروب خورشید در جزیره بوراکای به همراه جشن های شبانه و رقص ها شبی بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورد. نام برخی از اماکنی که در جزیره رقص آتش برگزار می کنند عبارتند از : bucks bar at mandarin hotel , hooka bar , bar time at paradise garden , Astoria boracay hotel , boracay uptown

فستیوال قلعه شنی :

هر سال در سی مارچ و یکم آوریل صدها نفر از هنرمندان و مجسمه سازان با ساخت مجسمه ها و قلعه های شنی در این فستیوال شرکت کرده و هنر خود را به گردشگران نشان می دهند. در پایان مراسم نیز بهترین قلعه براساس رای توریست ها و تماشاگران انتخاب شده و به سازنده آن جایزه ای اهدا می گردد.

Scuba Diving

بوراکای منطقه ای بسیار مناسب برای غواصی بین مرجان های دریایی است. از اماکن مناسب برای غواصی در بوراکای می توان به Crocodile island وCoral garden اشاره کرد که به شما این امکان را می دهند که از تماشای دنیای شگفت انگیز زیر آب لذت ببرید.

خدمات تور : آموزش غواصی برای افراد مبتدی توسط مربیان – ارائه لباس و وسایل مورد نیاز غواصی – ترانسفر رفت و برگشت مخصوص به هتل

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

Parasailing

یک فعالیت آبی تفریحی و مهیج که با استفاده از آن می توانید هیجان کایت سواری روی آب را به همراه تماشای منظره زیبا از ساحل تجربه نمایید.

خدمات تور : آموزش کایت سواری توسط مربیان – ارائه وسایل و لباس ایمنی – ترانسفر رفت و برگشت مخصوص به هتل

قیمت تور : 80 دلار

نوع تور : تفریحی – مهیج

Jet Ski

با اسکی روی آب می توانید از تماشای منظره زیبای ساحل و هیجان یک تفریح آبی لذت ببرید.

خدمات تور : ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 75 دلار

نوع تور : مهیج – تفریحی

Helmet Diving

تجربه ای مهیج و به یاد ماندنی که امکان دیدن دنیای زیر آب و ماهی های متنوع و مرجان های دریایی را به گردشگران می دهد.

خدمات تور : عکاسی زیر آب – آموزش به افراد مبتدی توسط مربیان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی و مهیج

Flyfish

نوعی فعالیت آبی مهیج که در آن افراد سوار یک قایق بادی شده و بوسیله یک قایق موتوری با سرعت زیاد روی آب کشیده می شوند به گونه ای که قایق بادی حالت پرواز میگیرد !

خدمات تور : ارائه وسایل ایمنی لازم – ترانسفر رفت و برگشت مخصوص به هتل

قیمت تور : 25 دلار برای هر نفر (حداقل 4 نفر)

نوع تور : مهیج – تفریحی

Banana Boat

قایق سواری بر روی یک قایق بادی که شبیه به موز می باشد و بوسیله یک قایق موتوری روی آب کشیده می شود. این تفریح برای تمام افراد خانواده و جمع دوستانه مناسب بوده و می توانید از یک عصر هیجان انگیز در سواحل بوراکای لذت ببرید.

خدمات تور : ارائه وسایل ایمنی لازم – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 15 دلار برای هر نفر (حداقل 5 نفر)

Sunset Cruise

از قایق سواری در جزیره بوراکای و تماشای منظره غروب آفتاب در افق دریا لذت می برید.

خدمات تور : ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 35 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی

Island Hopping

گردشی تفریحی در سطح جزیره بوراکای و دیدن جاذبه های همچون غار خفاش ها به همراه قایقرانی و غواصی روزی دلنشین را برایتان رقم می زند.

خدمات تور : ناهار بوفه – شنا و غواصی – گشت ساحلی در جزیره – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 50 دلار

مدت تور : شش ساعت

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی

Ariel Point

توری مهیج و تفریحی که در جزیره بورانگ (Buruang) در بوراکای اجرا می شود. از جالب ترین تفریحات این جزیره که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند وجود صخره های بلند برای شیرجه زدن آزاد (Cliff Diving) و کوه ها می باشند.

خدمات تور : هزینه ورودیه Cliff diving – گشت ساحلی در جزیره - سرو صبحانه و ناهار در بوفه – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 85 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی و مهیج

جشن ها و فستیوال های پالاوان

Balayang Festival

هر سال در چهارم ماه مارچ, مصادف با سالروز تاسیس شهر پورتو پنیسزا و شروع فصل شکوفه های گیلاس در جزیره پالاوان , فستیوال بالایونگ برگزار می شود. محلی ها و ساکنین پالاوان در اصطلاح به درخت گیلاس, کویونو می گویند و آن را سمبل زیبایی و عشق زنانه می دانند. شرکت کنندگان این فستیوال با لباس های صورتی رنگ و تاج هایی از شکوفه های گیلاس حاضر شده و رقص های خیابانی و نمایش هایی را اجرا می کنند.

Pangalipay Sa BayBay

فستیوالی بسیار دیدنی و جذاب که هرساله در هفته اول آوریل و به مناسبت شروع فصل تابستان اجرا می گردد. این فستیوال شامل مراسم آتش بازی در امتداد خط ساحلی جزیره و نمایش های زیبا و دیدنی می شود. هم چنین رقص و شادی, مسابقه های آوازخوانی, اجرای کنسرت های موسیقی, شوی لباس, فعالیت ها و ورزش های آبی در ساحل این جزیره از دیگر جاذبه های این فستیوال است.

Seafood Festival

فستیوال غذاهای دریایی پالاوان هر ساله در هفته 3 ماه آوریل در جزیره پورتو پنینسزا برگزار می گردد. این فستیوال به عنوان نشانه شکرگزاری از نعمت های دریایی برگزار شده و در آن تمامی رستوران ها با غذاهای دریایی متنوعی از شرکت کنندگان پذیرایی می کنند.

Baragatan Sa Festival

از مشهورترین و بزرگترین فستیوال های مجمع الجزایر پالاوان باید به فستیوال باراگاتان سا اشاره کرد که هر ساله در هفته 3 ماه ژوئن برگزار می گردد و در آن بومیان و ساکنین جزیره, با پوشیدن لباس های محلی و در شکل رقص و رژه های خیابانی, تاریخ و فرهنگ خود را به گردشگران نشان می دهند و معرفی می کنند. هم چنین کنسرت های موسیقی به همراه سازهای محلی نیز از دیگر بخش های این فستیوال است. در این فستیوال تعدادی غرفه نیز محصولات فرهنگی و صنایع دستی خود را به گردشگران ارائه می کنند.

Palawan Island Hopping

این تور شامل قایقرانی در تالاب های لاگون , سفر به جزیره شینزو و جزیره پینگ بایوتان , شنا در ساحل ایتالولا و کنماندو و بازدید از غار گودوگنون می شود.

خدمات تور : سرو ناهار – لیدر محلی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – غواصی با قایق اختصاصی – ارائه لوازم مخصوص غواصی

قیمت تور : 150 دلار

مدت تور : هشت ساعت ( نه صبح تا 5 عصر)

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی

Overnight Camping + Island Hopping

در این تور می توانید پس از گردش روزانه تان در جزیره و سواحل متعدد پالاوان, شب را در پارک های جنگلی و طبیعی رویایی جزیره el nido و در یک کمپ شبانه به همراه جشن و آتش سر کنید.

خدمات تور : سرو ناهار و شام – تور جزایر و سواحل پالاوان - تهیه وسایل مورد نیاز خواب و چادر - غواصی در جزایر شینزو و پینگ بایونان – قایقرانی در تالاب لاگون - تور سواحل کماندو و اینتالولا – ارائه لوازم غواصی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – لیدر محلی

قیمت تور : 200 دلار

مدت تور : 1 روز و 1 شب

نوع تور : مهیج – طبیعت گردی و تفریحی

معرفی سبو :

قدیمی ترین شهر فیلیپین , سبو نام دارد که به عروس شهرهای فیلپیین نیز ملقب می باشد و در دوره سلطه اسپانیایی ها بر فیلیین در سال 1565 میلادی تاسیس شد. سبو دارای جمعیتی نزدیک به دو میلیون نفر می باشد که پس از مانیل, دومین شهر بزرگ در فیلیپین است و آن را بعنوان پایتخت فرهنگی فیلیپین نیز می شناسند. سبو در میان صد و شصت و هفت جزیره بزرگ و کوچک با پوششی سرسبز از گیاهان استوایی, صخره های آهکی و سواحل شنی سفید با آب های زلال احاطه گردیده که از محبوب ترین این جزایر می توان به پاسکادور نالوسوآن, مکتان و سومیلن اشاره کرد. از جاذبه های سبو می توان فستیوال ها, قدیمی ترین کلیسای فیلیپین تحت نام Basilica del santo nino , معبد تائو و کارناوال های متعدد را نام برد.

جشن ها و فستیوال های سبو :

Sinulog Festival

کلمه Sinulog ریشه در زبان محلی مردمان سبو (سبوآنا) داشته و به معنای حرکت موجی شکل مانند موج آب می باشد. سینولوگ در گذشته رقصی آیینی و مذهبی بوده که برای انجام مراسم مذهبی اجرا می شده است. بعد از غلبه اسپانیایی ها بر فیلیپین این رقص و آیین به گونه ای ترکیبی از آیین محلی و بعضی از نمادهای کلیسای کاتولیک و فرهنگ مسیحیت در آمد. امروزه نیز سینولوگ تداعی کننده پذیرش مسیحیت از سوی مردمان فیلیپین و مخالفت با باورهای بت پرستی پیشین درآمده است. هر سال , فستیوال رقص سینولوگ در سومین یکشنبه از ژانویه برگزار شده و در آن گروه های مختلفی رقص های خیابانی را اجرا می کنند و در پایان آن نیز به بهترین گروه اجرای نمایش و رققص جوایزی اهدا می گردد.

Soli-Soli Festival

Soli-Soli در اصطلاح محلی به نوعی گیاه می گویند که در پیرامون دریاچه دانائو در جزیره کاموتس استان سبو رشد کرده و ساکنین نیز از این گیاه برای بافتن فرش و قالی, لباس های محلی و صنایع دستی استفاده می کنند. این فستیوال در سومین 1شنبه از ماه مارس برگزار شده و در آن رقاص های محلی لباس های رنگی بافته شده از گیاه soli-soli به تن می کنند و رقص های خیابانی اجرا می نمایند. در طول این مراسم نیز محصولات ساخته شده از گیاه برای فروش به گردشگران ارائه می شود. از قسمت های جالب این فستیوال باید به مسابقات رقص و انتخاب ملکه زیبایی اشاره کرد.

Kadaugan Sa Mactan

این فستیوال یک نمایش خیابانی و صحنه های بازسازی شده نبردی می باشد که در بیست و هفتم ماه آوریل 1521 میلادی میان ارتش اسپانیا به همراهی کاشف معروف پرتغالی , فردیناند ماژلان و بومی ها و ساکنین محلی سبو به فرما لاپو (نخستین قهرمان ملی فیلیپین) رخ داد و به نام نبرد مکتان شهرت یافت. به نشانه احترام و بزرگداشت شخصیت لاپو, بومیان و محلی های جزیره مکتان سبو هر سال در بیست و هفتم آوریل برابر با این حادثه تاریخی این فستیوال را برگزار می نمایند. از بخش های دیدنی این فستیوال می توان جشنواره غذای محلی, نمایش های خیابانی با البسه محلی رنگی و رقص و موسیقی محلی را نام برد.

Budbud Festival

Budbud در اصطلاح محلی به معنای نوعی کیک برنج پیچیده شده در برگ موز می باشد. این فستیوال 8 مرحله تهیه این کیک را از کاشت دانه برنج بوسیله کشاورزان محلی تا برداشت محصول و پختن کیک در شکل رقص خیابانی به همراه آیین محلی را نشان می دهد. فستیوال بودبود هرسال در دهم فوریه با حضور تعداد بسیار زیادی از رقاص های شهر سبو برگزار گردیده و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

Camote Casava Festival

Camote نام جزیره ای در پیرامون شهر سبو می باشد و در زبان محلی به معنای سیب زمینی شیرین است. کشاورزان و بومی های این جزیره هر ساله از تاریخ چهارم تا پانزدهم ژوئن که برابر با فصل برداشت محصول و به نشانه شکرگزاری میباشد در Camote این فستیوال را برگزار می نمایند. از بخش های جذاب این فستیوال می توان رقص و رژه خیابانی و انتخاب دختر شایسته را نام برد.

Palawod Festival

این فستیوال هرسال در بیست و نهم ژوئن در جزیره bantayan در شمال استان سبو برگزار شده و شرکت کنندگان در آن البسه رنگی پوشیده که به شکل جانوران دریایی بوده و نمایش ها و رقص های خیابانی اجرا می کنند. Palawod در زبان محلی رفتن به دریا به منظور صید ماهی میباشد. به موجب آنکه صنعت صید ماهی مهم ترین منبع معیشت ساکنین این سبو می باشد, فستیوال palawod نشان دهنده زندگی روزانه صیادان و مردمان جزیره و هم چنین نمایانگر شکرگزاری آنان است.

تورها و جاذبه های گردشگری سبو :

گشت شهری در سبو

خدمات تور : بازدید از قدیمی ترین کلیسای فیلیپین تحت نام Santo Nino Basilica , بازدید از بنای تاریخی Magellan`s Cross (این بنا بوسیله فردیناند ماژلان , کاشف معروف پرتغالی در سده پانزدهم میلادی بنا شد) , بازدید از موزه Casa Gorordo , بازدید از خانه قدیمی Yap-San Diego Ancestral , بازدید از معبد تاریخی تانو , بازدید از پادگان نظامی Fort San Pedro (که به نخستین مهاجمان اسپانیایی به فیلیپین تعلق داشته است) , تور خرید و صنایع دستی مردم سبو

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – تاریخی – فرهنگی

Simala Of Shrine

کلیسای قدیمی سیمالا در شصت کیلومتری جنوب سبو و در محدوده شهر کارکار واقع گردیده است. کاتولیک های فیلیپین برای اعتقادند که در این محل معجزه ای رخ داده و مریم مقدس حاجت بسیاری را ادا کرده است. به همین موجب در روزهای 1شنبه جمعیت بی شماری به این کلیسای تاریخی مراجعه کرده تا دعا و مراسم دینی خاصی را برای طلب حاجتشان از مریم مقدس انجام دهند.

خدمات تور : بازدید از کلیسای st.Catherine of Alexandria – گشت شهری کارکار – خرید اجناس محلی شهر کارکار – لیدر محلی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : ده ساعت (شش صبح تا پنج عصر)

مدت سفر از مانیل : 2:30 دقیقه

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : مذهبی – تاریخی – فرهنگی

Canyonnering in Alegria

منطقه Alegria در پانزده کیلومتری جنوب سبو واقع شده است. این منطقه کوهستانی و ساحلی بوده و به موجب داشتن آبشارهای متعدد, روخانه های جنگلی با آب های زلال و مناظر طبیعی از مقاصد گردشگران به سبو می باشد. از مشهورترین رودخانه های این منطقه می توان به kanlaob اشاره کرد که با آب های فیروزه ای و زلالش از دل سنگ ها و صخره های بلند جنگلی گذر کرده و به آبشارهای kawasan می ریزد.

Canyoneering

از فعالیت های ورزشی و مهیج چند منظوره که شامل شنا , صخره نوردی , پرش از ارتفاع به عمق دریاچه , پیاده روی و کوهنوردی می شود. در این تور مهیج تمامی این فعالیت ها را در مسیر رودخانه kanload در یک روز انجام می دهید و لذت می برید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – تهیه وسایل ایمنی و البسه و کفش مخصوص – مربی و راهنمای صخره نوردی و کوهنوردی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

قیمت تور : 150 دلار

مدت تور : یازده ساعت ( پنج صبح تا چهار بعد از ظهر )

مدت سفر از سبو : 3:30 دقیقه

نوع تور : مهیج – ورزشی و طبیعت گردی

تورها و جاذبه های گردشگری جزایر سبو :

Mactan Island Hopping

جزیره مکتان در چند کیلومتری شرق سبو واقع گردیده و بوسیله کانال آبی مکتان از جزیره سبو جدا می گردد. از معروف ترین جزایر مکتان می توان به nalusan island , gilutungan island و olango island اشاره کرد. در این تور می توانید از طبیعت زیبای جزیره ها با آب های زلال, صخره های مرجانی و سواحل شنی سفید رنگ لذت ببرید. در جزایر nalsusan و giltugan شاهد گونه های متعدد جانداران دریایی و در جزیره olango شاهد فلامینگوهای مهاجر خواهید بود.

خدمات تور : گشت با قایق خصوصی به مجموع جزایر مکتان – غواصی در جزایر gilutungan و nalusan - بازدید تماشای فلامینگوهای مهاجر در جزیره olango – غواصی در مرداب ماهی ها در جزیره olango – سرو ناهار : غذاهای دریایی, میوه های استوایی و نوشیدنی – تهیه لوازم مخصوص غواصی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – قایق خصوصی برای ترانسفر به جزایر – لیدر محلی – هزینه ورودیه

مدت تور : هشت ساعت (هفت صبح تا چهار بعد از ظهر)

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی

Mactan Water Sport Activities

فعالیت های آبی جزیره سبو بسیار مهیج هستند و شما می توانید از یک پیک نیک به یاد ماندنی در یک روز زیبای استوایی در جزیره nalususan لذت ببرید. از جاذبه های این تور مهیج و تفریحی می توان به غواصی در جزیره sulpa , قایق سواری , جت اسکی و دیگر سرگرمی ها اشاره کرد.

خدمات تور : غواصی در جزیره sulpa – تهیه لوازم و وسایل غواصی – پیک نیک جزیره nalususan – کایت سواری روی آب – جت اسکی – قایق سواری با banana boa – سرو ناهار: غذاهای دریایی, میوه های استوایی به همراه نوشیدنی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – قایق خصوصی برای ترانسفر به جزایر – هزینه های ورودیه – راهنمای محلی

مدت تور : نه ساعت (هشت صبح تا پنج عصر)

قیمت تور : 200 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی – مهیج

Oslob Island & Tomalug Falls

صیادان و ساکنان جزیره سبو پیوندی دوستانه و عاطفی با کوسه های دریایی اطراف جزیره دارند. به گونه ای که این کوسه های دریایی برای دریافت غذا از صیادان و ساکنان به سواحل آمده و همین موضوع موجب شده تا گردشگران زیادی به سبو سفر کنند. با استفاده از این تور از غواصی در کنار کوسه ها, فیلمبرداری از دنیای زیرآب, غذا دادن به کوسه ها و تماشای طبیعت زیبا و بکر لذت ببرید.

خدمات تور : هزینه ورودیه – لیدر محلی – قایقرانی در جزیره – سرو صبحانه و ناهار – تهیه لوازم غواصی – آموزش غواصی به افراد مبتدی – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : ده ساعت (پنج صبح تا سه بعد از ظهر)

مدت سفر از سبو : سه ساعت

قیمت تور : 200 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی و مهیج

Sumilon Island

جزیره سوملین در صد و بیست و پنج کیلومتری شهر سبو و از اصلی ترین مقاصد گردشگران می باشد. از جاذبه های طبیعی جزیره سوملین می توان به سواحلی شنی سفید رنگ, آب های زلال, صخره های مرجانی و جنگل های زیبای استوایی اشاره کرد. جزیره سوملین منطقه ای حفاظت شده و زیستگاه گونه های دریایی متنوعی است که این امکان را می دهد تا گردشگران با غواصی از گونه های نادر دریایی دیدن نمایند.

خدمات تور : غواصی در جزیره – تهیه لوازم غواصی – قایقرانی در مرداب جزیره – شنا در استخر با منظره دریا – سرو ناهار: غذاهای دریایی و میوه های استوایی به همراه نوشیدنی – تماشای پرنده ها – غارنوردی در جزیره – پیک نیک در ساحل – ترانسفر با قایق – سرویس برگشت به هتل – هزینه ورودیه – لیدر محلی

مدت سفر از سبو : سه ساعت

مدت تور : هشت ساعت (هشت صبح تا چهار بعداز ظهر)

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : طبیعت گردی و تفریحی

Pescador Island

پسکادور در زبان اسپانیایی به معنای ماهیگیر می باشد که بعد از ورود اسپانیایی ها به سبو , این جزیره به این نام مشهور شد. جزیره پسکادور در نود کیلومتری سواحل غربی سبو واقع گردیده است. به دلیل وجود گونه های متنوع موجودات دریایی, اسفنج ها, ماهی های ساردین , دلفین ها, مرجان ها ,سفره ماهی ها, عروس های دریایی و لاک پشت ها این مکان به منطقه ای رویایی برای یک تور هیجان انگیز غواصی تبدیل شده است.

Kawasan Falls

مجموعه آبشارهای کاواسان توسط جنگل های استوایی با گونه های متنوعی از گیاهان در صد و سی کیلومتری جنوب غربی سبو و در امتداد رودخانه کاواسان احاطه گردیده است. مجموعه آبشارهای کاواسان از زیباترین آبشارهای فیلیپین به شمار آمده و به مروارید فیلیپین مشهور میباشند.

خدمات تور : غواصی در جزیره – تهیه لوازم غواصی – آموزش غواصی به افراد مبتدی – تماشای لاک پشت ها و دلفین ها – قایق خصوصی در جزیره به مدت سه یا چهار ساعت – ترانسفر با قایق به جزیره – قایقرانی در دریاچه کاواسان – ترانسفر رفت و برگشت به آبشارهای کاواسان و هتل – هزینه ورودیه – لیدر محلی

مدت تور : ده ساعت (پنج صبح تا سه بعد از ظهر)

مدت سفر از سبو : سه ساعت

قیمت تور : 200 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی و مهیج

Bohol

میان جنگل های سرسبز استوایی بوهول هزار و دویست و شصت و هشت تپه با بلندی چهل متر چشم هرکسی را خیره میکند. تپه ها به رنگ شکلاتی بوده و به همین دلیل به تپه های شکلاتی مشهور هستند. از نظر زمین شناسان این شکل از ساختار , در نتیجه تاثیر آب و هوا در طول سالیان دراز و فرسایش لایه های زیرین سطح زمین به صورت لایه های مخروطی شکل بوجود آمده اند. میمون شبگرد گونه ای از کوچکترین میمون در جهان بوده و این حیوان کمیاب استوایی نود تا صد و شصت میلی متر بوده و وزن آن حدودا میان هفتاد تا صد و شصت و پنج گرم است. میمون شبگرد فیلیپین به عنوان کوچکترین پستاندار در جهان شناخته شده که می توانید آن را به راحتی در بوهول پیدا کنید.

خدمات تور : سرو ناهار در قایق تفریحی – بازدید از کلیسای st.Peter`s ruins – جنگل bilar – میمون شبگرد – تپه های شکلاتی – پارک اکوتوریست بوهول – خرید صنایع دستی – ترانسفر با قایق به جزیره – ترانسفر رفت و برگشت به هتل – هزینه ورودیه – لیدر محلی

مدت تور : چهارده ساعت (چهار و نیم صبح تا شش و نیم عصر)

مدت سفر از سبو : 3:30 دقیقه

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : طبیعت گردی – تفریحی و هیجانی

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری