تپه های شکلاتی فیلیپین

تپه های شکلاتی فیلیپین نامی است که به پدیده ای طبیعی در کشور فیلیپین نهاده شده است. شکلات بارهای قهوه ای رنگ با نمک که در اصل مجموعه کوه هایی هستند . این تپه ها با زاویه های نرم و نزدیک بیکدیگر واقع شده اند. در زیر بیشتر با این جاذبه گردشگری در کشور فیلیپین آشنا می شویم.

آشنایی ابتدایی با تپه های شکلاتی فیلیپین

بوهول نام یکی از استان های کشور فیلیپین است. در این منطقه حداقل 1260 تپه قرار دارد. اما شهرت تپه های شکلاتی به دلیل وجود 1776 تپه است . این تپه ها در محیطی به وسعت 50 کیلومتر مربع قرار دارند. آنها در ابتدا با علف های سبز پوشیده اند. در اثر تغییر فصل به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آیند.

مشاهده تورهاي جنوب شرق آسيا

اهمیت تپه های شکلاتی فیلیپین

تپه های شکلاتی فیلیپین معروف ترین جاذبه گردشگری استان بوهول است. این اهمیت بحدی است که در پرچم استانی بوهول نقش بسته است. در فهرست مناطق گردشگری کشور فیلیپین ، به عنوان یکی از مهمترینها قرار گرفته است. تپه های شکلاتی بعنوان سومین بنای ملی زمین شناسی شناخته می شوند. تپه های شکلاتی فیلیپین به عنوان میراث ماندگار یونسکو پیشنهاد شده است.

تپه های شکلاتی فیلیپین شکل تل های علفی هستند که عموما به صورت مخروطی شکلند. تخمین زده می شود که بین 1268 تا 1776 تپه مخروطی وجود داشته باشد. این تپه های مخروطی و گنبدی شکل در واقع سنگ آهکی های چمن پوشیده هستند. تپه های گنبدی شکل بین 30 تا 50 متر ارتفاع دارند که بزرگترینشان 120 متر هستند. تپه های گنبدی شکل نزدیک به شهرهای کارمِن ، باتوان و ساگبایان هستند.

در خلال فصول خشک ، تپه های چمن پوشیده خشک می شوند . بتدریج به رنگ قهوه ای شکلاتی در می آیند. این تغییر شبیه به چشم اندازی بی پایانی از شکلات بوسه ای برند هرشی است! این شکلات نام خود را از این تپه ها وام گرفته است.

مشاهده تورهاي فیلیپین

پوشش گیاهی تپه های شکلاتی فیلیپین

سطح تپه های شکلاتی فیلیپپین از انواعی از علف ها پوشیده شده است. انواع علف ها، سرخسها و گلهای کوچک روی این تپه های روییده اند. در میان تپه ها و در قسمتهای مسطح شالیزار و محصولات کشاورزی تجاری کشت میشوند. گیاهان روییده برروی این تپه به دلیل فعالیت های معدنی در معرض از بین رفتن هستند.

تورهای دور آسیا را از اینجا ببینید

خاستگاه تپه های شکلاتی فیلیپین

تپه های شکلاتی فیلیپین ، تپه های مخروطی هستند که در سرتاسر دنیا مشابه دارند. نواحی سنگ آهکی کشورهایی چون اسلوونی ، کرواسی ، شمال پورتو ریکو، ناحیه پینار دل ریو کوبا .

این نواحی دارای فسیل های فراوانی از غذاهای دریاهای کم عمق ، مرجان ، صدف و جلبک است. شکل نهایی مخروطی این تپه ها براثر سال ها فرسایش با آب باران ، آبهای سطحی ، جریان رودها و سیلاب ها بوده است.

نامی که مردم به این شکل تپه ها اطلاق کرده اند به دلیل پلاک های برنزی در چشم انداز این تپه هاست.

افسانه های تپه های شکلاتی فیلیپین

سه افسانه برای تپه های شکلاتی وجود دارد:

1- اولین افسانه در مورد دو غول فرومایه است که با هم به جنگ می پردازند. آنها روزها و روزها با هم جنگیدند . کوه ها و ماسه ها و صخره ها را بهم می کوبیدند. پس از چند روز از خستگی به استراحت پرداختند . دشمنیشان را فراموش کردند و با هم مهربان شدند. وقتی خواستند از این منطقه بروند ، یادشان رفت که ابزار جنگی و ظرف و ظروفشان را با خود ببرند. نهایتا انچه که جا گذاشتند تبدیل به تپه های شکلاتی فیلیپین شد.

2- دومین افسانه که بدون شک بسیار دراماتیک و احساساتی است در مورد غولی افسانه ای به نام آروگو است . آروگو شدیدا قدرتمند و جوان است. آروگو عاشق آلویا می شود. آلویا موجودی فانی معمولی بود. مرگ آلویا باعث شد که آروگو بسیار درد بکشد . این غم جانکاه به صورت گریه از چشمان آروگو پایین می آید . وقتی این گریه ها خشک شدند ، تپه های شکلاتی شکل گرفتند.

3- سومین افسانه مربوط به غولی به نام کارابائوست. مردم شهر از او بسیار آسیب می دیدند. کارابائو محصولات مردم را می خورد. مردم شهر ، تمام غذاهای فاسدشدنی خود را جمع آوری کردند. محصولات را در جایی قرار دادند که کارابائو آنها را از دست ندهد. کارابائو آنها را خورد و مسموم شد. غذاهای فاسد را تا زمانی که شکمش خالی شود بر روی زمین دفع کرد . سپس آنچه که او دفع کرده بود تبدیل به تپه های شکلاتی فیلیپین شد.

تور ترکیبی سبو و بوهول

سفر به تپه های شکلاتی فیلیپین

برای سفر به جنوب شرق آسیا و بالاخص فیلیپن لازم است:

1- آژانس گردشگری متخصصی را بیابید که مجری مستقیم تورهای فیلیپین باشد.

2- نسبت به خرید تور اقدام کنید.

3- ویزای فیلیپین را به آژانس بسپارید تا صادر کند.

4- و حالا که نوبت سفر است از لحظه لحظه اش لذت ببرید .

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری