تور نپال

تور نپال

برنامه مهیج سفر به کشور زیبای نپال

روز اول ورود از تهران به فرودگاه کاتماندو . پس از کنترل پاسپورت ، اخذ ویزا و دریافت چمدانها به همراه سایر مسافران و لیدر به سمت هتل محل اقامتمان حرکت میکنیم . در هتل، پس از دریافت کلید اتاق ها از لیدر و استراحتی اندک ، سری به فضای هتلمان میزنیم و با همراهی لیدر اقدام به گشت و گزار به اطراف هتلمان خواهیم کرد

روز دوم را با صرف صبحانه شروع خواهیم کرد ، به حهت شرکت در گشتی تمام روز در شهر کاتماندو . در گشت روز دوم از معبد بودایی سوایامبونات، شهر باستانی لالیتپور و میدان سلطنتی بازدید خواهیم کرد و در انتهای روز به هتل محل اقامت باز می‌گردیم.

در روز سوم و در آخرین روز اقامتمان در پاییتخت نپال ( کاتماندو ) ، برای رفتن به گشت بعدی از هتل خارج می شویم. در این گشت هم ما از استوپای بودانات، معبد هندوی پاشوپاتینات و شهر زیبای باکتاپور با حال و هوای قرون وسطا بازدید میکنیم و همینطور از کاخ پنج پنجره، دروازه طلایی و پاگودای پنج طبقه نیاتاپولا دیدار خواهیم کرد

روز چهارم را پس از صرف صبحانه ، با وسیله ماشین اختصاصی به سمت چیتوان روانه میشویم. پس از رسیدن به منطقه زیبا و سرسبز چیتوان، در هتلمان مستقر میشویم و ناهار را صرف میکنیم ، پس از استراحت کوتاه، به تماشای دهکده تارو می‌رویم. از جمله دیدنی‌های این گشت شهری ، منظره های زیبای مزارع و روستاهای اطراف را شاهد خواهیم بود . بازدید از پارک جنگلی چیتوان از دیگر دیدنیهای به یادماندنی امروز است.

روز پنجم و وقت آزاد برای دیدن زیباییهای این شهر ( چیتوان ) ؛ و همچنین فرصتی برای خرید تورهای آپشنال آزاد خارج از گشتهای آژانس مانند : سافاری و فیل سواری یا قایق سواری و ... بازدید از محل زندگی لاک پشت‌ها و کروکودیل‌ها، از جمله تورهایی است که میتوانیم خریداری کنیم که البته همانطور که ذکر شد ، این تورها جزو تورهای آژانس نبوده ولی هزینه آن ها، بر عهده لیدر تور خواهد بود.

روز ششم و پس از صرف صبحانه، به سمت شهر آخر ( پخارا ) حرکت می کنیم که در 200 کیلومتری کاتماندو واقع شده . پس از ورود به پخارا به هتلمان خواهیم رفت و بعد از استراحتی کوتاه می‌توانیم به همراه لیدر تور به گشت و گذار در مناطق اطراف بپردازیم.

روز هفتم و آخرین فرصت لذت از سفر به نپال ، صبحانه نخورده و صبح زودراهی گشت میشویم و به بالای تپه سارانگکوت برویم و منظره‌ی زیبای طلوع خورشید بر فراز کوهستان هیمالیا به نظاره مینشینیم. سپس به هتل برمیگردیم و صبحانه میخوریم. پس از آن دوباره راهی گشتی هیجان انگیز می‌شویم که در طول این گشت از آبشار دِوی و غار ماهندرا و استوپای صلح بازدید کرده و از لذت قایق سواری بر روی دریاچه فِوا نیز بی بهره نمیمانیم.

روز هشتم است و هنگام برگشت به کشور فرا رسیده ، پس از صرف صبحانه، هتل را به مقصد فرودگاه پخارا ترک می‌کنیم تا با خاطراتی زیبا راهی تهران میشویم. پس از عبور از گیت کنترل گذرنامه و دریافت چمدان ، با همسفران خود خداحافظی می‌کنیم و در آینده ای نزدیک دوستان جدیدمان را در تور جدید پلیکان پرواز ملاقات میکنیم