تور فیلیپین

تور فیلیپین

کشور فیلیپین کشوری آسیایی میباشد که و در جنوب شرقی قاره آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام واقع شده است. فیلیپین از قرن هفده تا بیست مستعمره اسپانیا و در نیمه اول قرن بیست مستعمره امریکا واقع شده بود. کشور فیلیپین در سال 1325 هجری شمسی از امریکا استقلال پیدا کرد و روز ملی آن 12 ژوئن میباشد.

مشاهده قیمت تورهای فیلیپین

تور فیلیپین ارزان

کشور فیلیپین از سال 1521 تا سال 1898 تحت استعمار اسپانیا واقع شده بود و نام این کشور را از نام امپراطور اسپانیا به نام فیلیپ دوم گرفتند.

نام اصلی فیلیپین به معنای جزایر فیلیپ بود.Las islas filipinas

مجری مستقیم تور فیلیپین

کشور فیلیپین در سال‌های قبل از میلاد از اماکن بازرگانی در ناحیه جنوب شرقی آسیا محسوب میشد. اولین اروپاییانی که وارد جزایر فیلیپین شدند، همراهان فردیناند ماژلان کاشف مشهوربودند که در سال ۹۰۰ش ـ ۱۵۲۱م به همراه او جزیره فیلیپین را کشف کردند و پای به این زمین نهادند.

کشور فیلیپین در مدت جنگ بین آمریکا و اسپانیا مستعمره ی امریکا واقع شد و در جنگ جهانی دوم تحت تصرف کشور ژاپن درآمد سپس در سال 1946 در حالیکه مانیل خرابه ای بیشتر نبود حکومت جمهوری در فیلیپین مستقر شد. حضور مقتدر آمریکا بر جامعه فیلیپین بسیار موثر بود به گونه ای که فیلیپین در حال حاضر ترکیبی از فرهنگ آسیایی و کاتولیک اسپانیایی و سرمایه‌ داری آمریکایی میباشد.

قیمت تور فیلیپین

تاریخ فیلیپین

در قرن پانزده میلادی فقدان فلفل در اروپا بعنوان یک مشکل ظاهر شد و تنها امپراطوری ونیز اختیار داشت که آن را از راه مدیترانه وارد کند. بنابراین اسپانیا و پرتغال جهت دست یافتن به منبع فلفل در هند راهی شدند.به جهت ممانعت از جنگ میان دو کشور کاتولیک کلیسا زمین را به دو بخش تقسیم نمود بطوری که هرچه اسپانیا پیدا کرد در سمت غرب متعلق به امپراطوری اسپانیا و از جهت شرق هر سرزمینی که یافت کردند متعلق فیلیپین میباشد.

تصور اشتباه فیلیپین از زمین سبب شد وقت بسیاری تلف شود تا بتوانند بفهمند پایین قاره آفریقا امتداد میابد اما اسپانیا به گرد بودن زمین اعتقاد داشت و می‌گفت ما در مدت شش ماه به هند دست میابیم.

تور فیلیپین

استعمار اروپاییان در کشور فیلیپین

براساس قانون اساسی تصویب شده ی کشور فیلیپین نظام سیاسی این کشور جمهوری ریاستی میباشد. در فیلیپین رئیس جمهور و مجلس سنای بیست و چهار نفره طبق رای مردم برای یک دوره 6 ساله انتخاب می‌گردند. در فیلیپین رییس جمهور ریاست قوه مجریه را عهده دار است که از نوزده وزارت خانه تشکیل گردیده است.

مجلس نمایندگان فیلیپین دارای 200 نماینده انتخابی بر اساس رای مردم و 5 نماینده انتصابی میباشد که این 5 نماینده را رئیس جمهور کشور از میان گروه‌های اقلیت انتخاب می‌کند. معین نمودن اعضای کابینه نیز برعهده رئیس جمهور و بدون تصویب مجلس میباشد. قانون اساسی فیلیپین دوره ریاست جمهوری فیلیپین را به یک دوره 6 ساله تبدیل نموده تا از تبدیل شدن یک فرد به دیکتاتوری شبیه فردیناند مارکوس ممانعت کند.

ولی بنیگنو آکینو رئیس جمهور فیلیپین مردادماه سال ۱۳۹۲ از سعی و تلاش جهت تغییر دادن قانون اساسی بخاطر باقی ماندن در قدرت برای یک دوره 6 ساله دیگر خبر داده بود، ولی در سال ۱۳۹۳ موضوع را منتفی نمود. او در انتخابات سال ۲۰۱۰ فیلیپین برای یک دوره 6 ساله بعنوان رئیس جمهور فیلیپین منتخب گردید و این دوره سال ۲۰۱۶ خاتمه یافت و دیگر نمیتواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. در فیلیپین رئیس جمهور و معاون او به صورت مستقل در انتخابات توسط مردم انتخاب می‌شوند.

بنیگنو آکینو در سال ۲۰۱۰ با آرمان ریشه‌کن کردن فساد موفق شد با تکیه بر ریشه خانوادگی خود رئیس جمهور فیلیپین شود. بنیگنو آکینو فرزند کرازون آکینو میباشد که از سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۲ رئیس جمهور فیلیپین بوده است .

کرازون آکینو اولین رییس جمهور زن در تاریخ قاره آسیا و کشور فیلیپین محسوب میشود. کرازون آکینو معروفیتش را از همسرش سناتوربنینو آکینو دارد. بنیگنوآکینو از سناتورهای علیه فردیناند مارکوس بود که در سال ۱۹۸۳ به قصد حضوردر انتخابات به فیلیپین برگشت ولی در فرودگاه مانیل بوسیله ی ماموران مارکوس به قتل رسید.

تور فیلیپین ارزان

سیاست در فیلیپین

ریاست جمهوری فیلیپین از ابتدا تا کنون به شرح زیر است:

1) از سال های 1965 تا 1986 توسط فردیناند مارکوس

2) کوارزون آکینو بیوه رهبر اپوزیسیون بنیتو آکینو که به دست افراد غریبه کشته شد.

3) در سال 1992 توسط ژنرال فیدل راموس از اتحادیه ی فیلیپین ملی دمکراتیک مسیح

4) در سال 2001 توسط گلوریا ماکاپاگال

5) در سال 2010 توسط بنیگنو آکینو مشهور به نوی نوی زاده ی کرازون آکینو

تور فیلیپین

رییس جمهور های کشور فیلیپین

حزب های اصلی سیاسی کشور فیلیپین به شرح زیر میباشند:

1) حزب لیبرال فیلیپین ( آزادی خواه )

2) حزب نهضت نیروی خلق فیلیپین ( دمکراتیک )

3) حزب کارگر فیلیپین

4) حزب اتحاد برای دموکراسی فیلیپین

سازمان های اپوزیسیون مسلح نظیر اسلام گرایان تندرو مشهور به گروه ابو سیاف که بر قسمتی ازجزیره های میندانائو و مجمع الجزایر سولو خودمختاری دارند مهم ترین تهدید علیه حکومت تورفیلیپین میباشند.مانند منطقه خودمختار مسلمان نشین میندانائو به وسعت ۱22/۱۲ کیلومتر مربع به مرکزیت کوتاباتو که در اختیار جهادگرایان مسلمان واقع شده است.

پیروان ابوسیاف فیلیپین در سال‌ ۱۹۹۰ با باجگیری از طریق ربودن گردشگران خارجی مشهور شد. این حزب فیلیپینی متعلق به القاعده در حال حاضر با بعضی از گروه‌های ناحیه جنوب شرق آسیا مرتبط است و در سال ۲۰۰۴ میلادی مسئول بمب گذاری در یک کشتی شد که در طی آن بیشتر از صد تن کشته شدند.این حزب فیلیپینی هم با آدم‌ربایی در فیلیپین و ایالت صباح مالزی شروع به ایجاد رعب و وحشت و باجگیری کردند.

مجری مستقیم تور فیلیپین

گروه ها و حزب های فیلیپین

کشور فیلیپین از شمال غربی با تایوان و چین و از شمال شرقی با کشور ژاپن و از جنوب با کشور اندونزی و از جنوب غربی با کشورهای مالزی و تایلند و سنگاپور همسایه است. شرق کشور فیلیپین را دریای فیلیپین و غرب آن را دریای چین جنوبی دربرگرفته اند.

مجمع الجزایر فیلیپین از تعداد فراوانی جزیره کوچک و بزرگ متشکل میباشد که روی هم سیصد هزار کیلومتر مربع گستره دارند یعنی کمتر از یک پنجم سرزمین ایران است. بیشتر از نیمی از خاک تورفیلیپین را جنگل تشکیل میدهد. جزایر فیلیپین که تعدادشان به ۷۱۰۷ می‌رسد بطور کلی در 3 گروه بزرگ تقسیم می‌گردند. این 3 مجمع‌الجزیره عبارتند از لوزون و میندانائو و ویسایا.

2 جزیره ی لوزون و میندانائو کلا شصت و شش درصد کل وسعت فیلیپین را دارا هستند. از ۷۱۰۷ تنها صد جزیره ی آن مسکونی میباشند و در این میان تنها 11جزیره بصورت عمده جمعیت ساکن دارند و تنها ۲۷۷۰ جزیره شامل نام خاصی میباشند.

کشور فیلیپین بصورت کلی توسط آب های اقیانوس آرام و دریای چین جنوبی محاصره شده اند.

بزرگترین دریاچه های فیلیپین شامل لاگونا در غرب جزیره ی لوزون و تاآل در مرکز 2 دریاچه لانائو و دریاچه سوریاگو در جزیره میندانائو میباشند.

بزرگترین رودهای فیلیپین نیز کاگایان و پاکساهان در جزیره های لوزون و رودهای پالانگی و آگوسان در جزیره ی میندانائو نام دارند.

مرتفع ترین قله ی فیلیپین قله ی کوه آپو به ارتفاع 2945 متر میباشد.

آب و هوای کشور فیلیپین گرمسیری دریایی و مرطوب میباشد و درطی سال سال با طوفان و بارانهای موسمی روبرو است و به همین دلیل باران‌های سیل آسا حدودا هفتاد درصد جزایر فیلیپین را جنگل‌های سرسبز استوایی تشکیل داده است.

دمای هوا ی فیلیپین بین بیست تا چهل درجه متغیر میباشد و رطوبت آن از 36 درصد تا 90 درصد هم می‌رسد. وقوع زلزله در جزایر فیلیپین رویدادی معمولی محسوب میشود.

اصلی ترین قله های آتشفشان کشور فیلیپین قله مایون و پیناتابو واقع در جزیره لوزون و قله آپو واقع در جزیره میندانائو و قله کان لائون واقع در جزیره نگروس میباشند که بعضی اوقات فعال شدن این قله ها موجب ضررهای مالی و جانی زیادی برای ساکنان اطراف این مناطق میشود.

همینطور فعال شدن آتشفشان پیناتابو در جنوب جزیره لوزون تور فیلیپین در سال ۱۹۹۰ علاوه بر خساراتی که برای مردم به وجود آورد، سایتهای نظامی آمریکا در فیلیپین را هم خراب کرد و در پایان باعث جمع‌آوری این سایتها گشت.

اختلاف چین و فیلیپین بر سر مالکیت تپه های دریایی جانسون و جزایر رنا میباشد که پکن از این جزایر بعنوان جزایر نن شا یاد میکند. منطقه چالش بین فیلیپین و چین دریای چین جنوبی میباشد که از منابعی نظیر نفت و گاز و شیلات غنی است.

کشور چین ادعا دارد که مالک آبهای دریای چین جنوبی است از مدعیان دیگر همچون فیلیپین و ژاپن و ویتنام تقاضا کرده که با نشست به این اختلافات خاتمه دهند.

کشور فیلیپین این اختلافات با به سازمان ملل متحد انتقال داده است.

تور فیلیپین

جغرافیای فیلیپین

پایتخت کشور فیلیپین میباشد که نزدیک به 10 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از متراکم ترین شهرهای دنیا از نظر جمعیت میباشد. مانیل که همواره یکی از ارزان ترین شهرهای جهان می باشد , مملو از گروه های مختلف قومی و نژادی از قبیل چینی , اسپانیایی , آمریکایی, ژاپنی, کره ای و مالایی است که تاثیر آن را می توان در فرهنگ, مذهب, مد و آشپزی به روشنی مشاهده کرد. از مراکز تاریخی شهر مانیل می توان به اینتراموروس اشاره داشت که مجموعه ای از بناهای تاریخی باقی مانده از دوره تسلط اسپانیایی ها و قدیمی ترین منطقه این شهر میباشد.

تور فیلیپین

معرفی مانیل

سال نو چینی (Chinese New Year)

هر سال در ماه فوریه و برابر با سال نو چینی ها , در محله های چینی مانیل مراسم آتش بازی و رقص و شادی برگزار می شود. در روز سال نو نیز محله چینی های این شهر مملوء از سمبل های سنتی چینی ها و آویزهای قرمز رنگ می شوند. چینی ها در این مراسم در پاکت های قرمز رنگ تحت نام هنگ بائو به یکدیگر عیدی می دهند. از دیگر برنامه های روز سال نو , رقصیدن با اژدها و شیر به همراه آتش بازی میباشد. از نظر چینی ها , اژدها سمبل قدرت و عزت بوده و در مذهب بودایی شیر هدیه ای از سوی خدایان به منظور حفظ از بشر در مقابل اهریمن میباشد.

در سنت و فرهنگ چینی ها رقص اژدها و شیر دافع ارواح شر و آورنده خیر و شادی در سال نو می باشد. هرساله در سال نو چینی ها, تعداد زیادی از گردشگران و مردمان فیلیپین به محله چینی های مانیل آمده تا از دیدن این مراسم لذت ببرند.

خدمات تور : لیدر فارسی زبان – بازدید از معابد چینی – گشت شهری به همراه راهپیمایی در طول فستیوال – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 75 دلار

نوع تور : تفریحی – فرهنگی

تور فیلیپین ارزان

جشن ها و فستیوال های مانیل

بزرگترین فستیوال بالن آسیا , هرساله در شهر کلارک که در صد کیلومتری شمال غرب مانیل واقع شده در تاریخ نه تا دوازده فوریه برگزار می شود. تعداد بسیار زیادی بالن سوار از بیست و یک کشور از سراسر جهان در این فستیوال شرکت کرده و این مراسم را به فرصتی برای تبادل سنت ها و فرهنگ های متنوع تبدیل می کنند. هر ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر جهان به این فستیوال مهیج آمده تا سفر هوایی با بالن, چتربازی, پرواز با هواپیمای بدون موتور, کایت سواری را تجربه کنند و از تماشای مناظر بکر و سرسبز لذت ببرند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – سرو صبحانه و ناهار – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : مهیج – سرگرمی – تفریحی

تور فیلیپین

جشنواره بالن (Balloon Festival)

فستیوال جهانی موزیک هرساله از تاریخ هجده الی بیست و سوم ژوئن در شهر مانیل برگزار می شود. در این فستیوال صدها گره موسیقی بین المللی به سبک های راک , جاز, آر اند بی , سول, دیسکو, پاپ, فولک و بلوز شرکت می کنند. فستیوال Fete Dela Musique هرساله علاقه مندان زیادی به موسیقی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک به همراه نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

قیمت تور فیلیپین

فستیوال جهانی موزیک (Fete Dela Musique)

جشن باواریا که به جشن اکتبر مشهور است نخستین بار در سال 1810 میلادی به افتخار سالگرد ازدواج شاهزاده لودویگ و خانم ترزا شهر باواریا از توابع استان مونیخ در آلمان برگزار گردید. نزدیک به هشتاد سال قبل این جشن بوسیله آلمانی های مهاجر به فیلیپینی ها معرفی شده و از آن پس هرساله از اواسط سپتامبر تا هفته اول اکتبر ( در روزهای شنبه و 1شنبه) در فیلیپین برگزار می گردد. در شهر مانیل این مراسم به همراه موسیقی راک, نمایش های خیابانی, گروه های رقص و آتش بازی اجرا می شود. کمپانی مشهور نوشیدنی فیلیپین به نام San Miguel اسپانسر این جشن می باشد.هتل مشهور سوفیتل نیز با نوشیدنی های مخصوص باواریا و انواع غذا پذیرای میهمانان این جشن است.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : هشت ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : فرهنگی – تفریحی – سرگرمی

مجری میتقیم تور فیلیپین

جشن اکتبر (Oktobr Fest)

این جشن از جشن های مذهبی پایه گرفته که از سده 9 میلادی به بعد مرسوم شده است و به نام روز تمام مقدسین یا all hallows day آن را می شناسند. مسیحی ها در این روز که برابر با یکم نوامبر می باشد به افتخار تمامی قدیسین جشن برپا کرده که امروزه آن را با نام All Saints Day می شناسند و هالوین شب قبلی این جشن است. مسیحیان بر این اعتقادند که در این شب ارواح شر و شیاطین بر روی زمین آمده و از این رو عده ای از مردم لباس های ترسناک به تن می کنند تا در مقابل ارواح خبیث بایستند و به صورتی نمادین آنها را بترسانند و از خود دور کنند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – سرو اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : شش ساعت

قیمت تور : 100 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

تور فیلیپین

هالوین (Halloween)

مبدا تاریخ مسیحیان , تولد حضرت مسیح (ع) می باشد که در روز بیست و پنجم دسامبر واقع شده که در اصل 1 هفته مانده به تحویل سال نو میلادی.

هر ساله در شب سی و یک دسامبر , آخرین روز سال میلادی و روز قبل از سال نو در بسیاری از کشورهای دنیا مراسم سال نو را اجرا می کنند. جشن کریسمس و سال نو میلادی در فیلیپین نیز بعنوان تنها کشوری که جمعیت زیادی از مسیحیان را در آسیا دارد با ویژگی های منحصر به فردی برگزار می شود. در روز تولد حضرت مسیح ( بیست و پنجم دسامبر) و شب سال نو ( سی و یک دسامبر ) مردمان فیلیپین به رقص و شادی, نمایش های خیابانی و آتش بازی می پردازند. به مناسبت سال نو میلادی مراسم آتش بازی در بندر مانیل برگزار می شود که از بزرگترین مراسم های آتش بازی در آسیا بوده و گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا برای دیدن آن به مانیل سفر می کنند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – گشت شهری – اسنک و نوشیدنی – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : شش ساعت

قیمت تور : 150 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

تور فیلیپین ارزان

کریسمس و شب سال نو (Christmas & New Year)

Manila Ocean Park

بزرگترین آکواریوم و مجموعه آبی آسیا در نزدیکی بزرگترین مرکز خرید آسیا تحت نام Mall Of Asia قرار گرفته که شامل مجموعه ای از بازی ها و تفریحات آبی, غواصی و رستوران هایی می شود که غذاهای دریایی سرو می کند.

خدمات تور : هزینه ورودیه – لیدر فارسی زبان – ترانسفر رفت و برگشت به هتل

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : تفریحی – سرگرمی

تور فیلیپین

تورها و جاذبه های گردشگری شهر مانیل :

در 1594 میلادی یعنی در دوره سلطه امپراتوری اسپانیا بر فیلیپپین در منطقه ای تحت نام Binondo که در مانیل قدیم قرار گرفته است به منطور اقامت مهاجران چینی که به کاتولیک مسیحی تغییر مذهب داده بودند پس از مدتی به نام محله چینی ها شهرت پیدا کرد. محله چینی های شهر مانیل امروزه به مرکز صنعت توریسم و گردشگری, تجارت, بانکداری و بازرگانی مبدل شده است. قابل ذکر است که محله چینی های مانیل قدیمی ترین محله چینی ها در دنیا است.

خدمات تور : لیدر فارسی زبان – بازدید از بازارها و معابد چینی ها – صنایع دستی و سنتی کشور چین – ترانسفر رفت و برگشت به هتل و محل اقامت

مدت تور : چهار ساعت

قیمت تور : 50 دلار

نوع تور : فرهنگی – تاریخی