بهترین جزیره های جهان در سال 2017

سایت سایت Travel + Leisure سالانه از علاقه مندان دعوت به عمل می آورد تا تجربه های سفرشان را با آنها در میان گذاشته و طبق این تجربه ها مقصد های مختلفی را امتیازدهی می نماید.

مشاهده قیمتهای تور بالی

مشاهده مدارک و قیمت ویزای اندونزی

برای سومین سال متوالی جزیره پالاوان در فیلیپین در رده نخست برترین جزیره های دنیا قرار گرفت.

جزایری که در این فهرست قرار گرفته اند برمبنای اماکن دیدنی , جاذبه های بکر و طبیعی , غذا , تفریح و گردش , رفتار گرم و صمیمانه مردم , زیبایی و هم چنین تمیزی سواحل امتیاز دهی شده اند و اینگونه که به نظر می رسد جزیره پالاوان از همه جوانب موفق شده تا نظر توریست ها به خود جذب کند. در این بخش 10 جزیره برتر جهان را به شما معرفی می کنیم.

1. جزیره پالاوان (Palawan Island ) / فیلیپین

پالاوان بزرگترین جزیره منطقه پالاوان و پنجمین جزیره بزرگ فیلیپین می باشد. اکثر بخش های جزیره پالاوان ماهیت سنتی خود را حفظ نموده و طبیعت بکر و سرسبز آن توریست های زیادی را به سمت خود جذب می کند. جزیره پالاوان کوهستانی بوده و مناظر چشمگیر آن در کنار دریا فوق العاده انحصاری است.

2.جزیره هیلتون هد ( Hilton Head Island ) / کارولینای جنوبی – آمریکا

جزیره Hilton head را به نام بهشت گلف بازها می نامند. علاوه بر آن این جزیره برای علاقه مندان به هر مدل تفریحی مناسب می باشد. در جزیره هیلتون هد می توانید به تفریحاتی همچون تنیس , شنا کردن و والیبال ساحلی مشغول شوید. وقت گذراندن در ساحل این جزیره بسیار لذت بخش است.

3.جزیره بوراکای (Boracay Island ) / فیلیپین

بوراکای جزیره ای کوچک در فیلیپین می باشد که در سیصد و پانزده کیلومتری جنوب مانیلا واقع شده است. جزیره بوراکای و سواحل آن چندین مرتبه جایزه هایی را در بخش های مختلف توریستی دریافت نموده اند. هم چنین سواحل شن های سفید بوراکای نیز به عنوان برترین مقصد دنیا برای استراحت کردن معرفی گردیده است.

4.جزیره گالاپاگوس (Galápagos Islands ) / اکوادور

جزایر گالاپاگوس در اقیانوس آرام و در نهصد و بیست و شش کیلومتری غرب اکوادور واقع شده است. این گروه از جزایر بر روی خط استوا واقع شده و از نظر جغرافیایی سیاسی بخشی از اکوادور به شمار می آید. دلیل معروف بودن این جزیره به موجب گونه های جانوری و گیاهی خاص و منحصر فردش می باشد که در این جزایر می توانید به راحتی آن ها را پیدا کنید.

5.جزیره سانتورینی ( Santorini ) / یونان

این جزیره زیبا و سفیدپوش نیازی به معرفی کردن ندارد. جزیره محبوب سانتورینی از بهترین و پرطرفدارترین جزایر یونان و جهان بوده که در کنار دریای اژه واقع گردیده و به موجب فوران آتش فشان در سده شانزدهم وجود آمده است.

6.جزیره مائوئی ( Maui ) / هاوایی

جزیره مائوئی دومین جزیره پهناور در میان جزایر هاوایی و هفدهمین جزیره بزرگ ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. به موجب شرایط جغرافیایی و آب وهوایی مختلف این جزیره , مناظر متنوعی در آن دیده خواهد شد.

7.جزیره کائوآئی ( Kauai ) / هاوایی

از نظر جغرافیایی جزیره کائوآیی کهن ترین جزیره هاوایی می باشد که نزدیک به 6 میلیون سال قبل به وجود آمده است و در این میان این جزیره چهارمین جزیره بزرگ می باشد. جزیره کائوآئی دارای مناظر طبیعی زیبا و سرسبزی است و آن را تحت نام جزیره باغ نیز می نامند. آبشارهای این جزیره از جمله اماکن دیدنی و محبوب آن است.

8.ایسکیا ( Ischia ) / ایتالیا

ایسکیا جزیره ای آتشفشانی در خلیج ناپل ایتالیا می باشد که دلیل معروف بودن آن وجود چشمه های آبگرم و آب های معدنی است. براساس گفته ها این چشمه ها برای درمان های رماتیسم , بیماری های استخوان و دستگاه گوارش بسیار مفید می باشند. جزیره ایسکیا تا شهر ناپل ایتالیا سی کیلومتر فاصله دارد.

9.جزایر هوار و دالماتیان (Hvar and the Dalmatian Islands ) / کرواسی

این جزیره در جوار دریای آدریاتیک و سواحل دالماتیان قرار گرفته است. جزیره هوار با گذشت زمان و در طی یازده هزار سال و به موجب بالا آمدن سطح آب دریا به وجود آمده است.

10.بالی – اندونزی

جزیره بالی اندونزی نیازی به معرفی کردن ندارد. بالی همواره در میان برترین جزایر دنیا جا داشته است. در مارس 2017 جزیره بالی در سایت معروف تریپ ادوایزر به عنوان بهترین مقصد گردشگری دنیا انتخاب شد. این جزیره زیبا در اندونزی نیازی به معرفی ندارد. بالی همیشه در بین جزایر برتر دنیا جا داشته است. در مارچ 2017 ، این جزیره در سایت مشهور تریپ ادوایزر عنوان برترین مقصد گردشگری جهان را به خود اختصاص داد. جزیره بالی موجب پیوند 2 اقیانوس آرام و هند به یکدیگر شده است و در نتیجه این جزیره از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردار می باشد و مانند دیگر جزایر اندونزی دنیای خودش را دارد.

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری