باغ یویوآن

در سفر به کشور پهناور چین ، از جمله تورهایی که برگزار می شود. تور باغ یو یا یویوآن است. باغ یو در شانگهای قرار دارد

باغ یویوآن

باغ یویوآن یا باغ یو ، باغی در شمال شرقی شهر بزرگ شانگهای است. این باغ در منطقه Huangpu قرار دارد. تاریخ ساخت این باغ به سلسله مینگ باز می گردد. زمانیکه پن یون دوان افسر ارتش این باغ را بنا نهاد سال 1577 پس از میلاد مسیح بود .

مشاهده تورهاي جنوب شرق آسيا

نام باغ یویوآن

باغ یو برای گذراندن اوقات فراغت افسر پن و خانواده اش بود. جایی بسیار شادی آور که نام «یو» برای همین برروی این باغ گذاشته شده است. یو در لغت به معنای خشنودی و خوشحالی است.

تاریخچه باغ یویوآن

همانطور که پیش تر گفته شد این باغ در سال 1577 میلادی بنا نهاده شد. اما سرنوشت عجیبی یافت. پس از آنکه از تملک خانواده پن درآمد، تبدیل به خرابه شد. در طی سال هایی که مورد استفاده قرار نمی گرفت به تدریج ویران شد. در قرن هجدهم و در سال 1760 بازرگانان چینی آن را خریداری نمودند. باغی خرابه در طی بیست سال بازسازی شد و شکل خوبی یافت. در طی نبرد و آشوب تریاک مجددا آسیب دید. در سال 1956 و با رویکرد توسعه گردشگری باغ بازسازی شد.این بازسازی مجدد 5 سال طول کشید. نهایتا در سال 1961 بازسازی آن به اتمام رسید. درهای باغ یو به روی مردم باز شد . هم اکنون این باغ یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شانگهای است.

مشاهده تورهاي چین

مساحت و مشخصات باغ یویوآن

وسعت باغ یویوآن بیش از بیست هزار متر مربع است. شش بنای خاص در باغ یویوآن پذیرای گردشگران است.

1- سالن سان سوی

2- سالن وانهوا

3- سالن دیانچان

4- سالن هوی جینگ

5- سالن یوهوا

6- باغ اندرونی

در باغ ، آلاچیقها ، تالارها ، پل های ساخته شده از سنگ و معابد زیبایی وجود دارد.

مشاهده تورهاي دور آسیا

بهترین زمان برای تماشای باغ یویوآن

از آنجایی که تابستان های شانگهای بسیار گرم است . بهترین فصل برای تماشای این باغ ، بهار و پاییز است.

سالن های باغ یویوآن

سالن سان سوی

در قرن هجدهم ساخته شد. دلیل ساخت این سالن ، پذیرایی از مسافران و مهمان هایی بود که به باغ پای می گذاشتند. ارتفاع سالن سانسوی نه متر است . این سالن از پنج تالار تشکیل شده است. به لحاظ وسعت ، بزرگترین سالن باغ است.

معنای سالن سانسوی ، خوش شانسی است.

سالن وان هوا

ساختمانی زیبا که راه روهای زیبایی دارد. از راهرو و حیاط ها و زیبایی های طبیعی بسیار تشکیل شده است. درخت قدیمی در سالن وان هوا وجود دارد که برخی می گویند چهارصد سال عمر دارد. ارتفاع این درخت بیش از 20 متر است. به جز آن در راهرو ها بامبوهای زیبایی رشد کرده اند.

سالن دیانچان

در سالن دیان چان مجموعه از آثار باستانی ، محلی برای نمایش و سالن آواز وجود دارد. این سالن در ناحیه شرقی سالن وان هوا ساخته شده است. بین سال های 1853 تا سال 1855 ، این سالن مقر فرماندهی زیاداو هویی بود. وی سرکرده گروهی شورشی بود که برضد سلسله کینگ شوریده بودند.

چه کارهای در باغ یویوآن انجام دهیم

1- خرید کنیم !

در بازار یویوآن چیزهای شگفت انگیزی برای خرید وجود دارد : از جمله انواع سوغاتی ، مصنوعات دستی ، غذاهای متنوع و خوشمزه

خاطرتان باشد چانه بزنید!

2- لذت بردن از نمای شبانه پل 9 دهانه

پل نه دهانه باغ یویوآن بصورت زیگزاگی است. نمایی شگفت انگیز دارد. در شب ها با نورپردازیهایی که در پایه پل انجام شده بسیار دیدنی است. در ایام نزدیک به سال نوی چینی ، در باغ نمایشگاهی برگزار می شود. که زیبایی باغ را دو چندان می کند.

3- چشیدن طعم بی نظیر نان بخار پز شده نانژیانگ

نانی بسیار خوشمزه و متعلق به مردم شانگهای. نانی ترد با مزه های عالی که خاطرتان باشد حتما بچشید.

اخذ ویزای چین

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری