دوازده بازار جالب دنیا - قسمت چهارم

بازار زیبای ایزمایلوسکی درون دیوارهای ایزمایلوو کرملین واقع شده است. در نگاه اول ، انگار که به قصر دیزنی روسیه وارد شده است. در حقیقت باید گفت که این عمارت ، از افسانه های پریان روسی نشات گرفته است.

بازار Izmailovsky مسکو ، روسیه

بازار زیبای ایزمایلوسکی درون دیوارهای ایزمایلوو کرملین واقع شده است. در نگاه اول ، انگار که به قصر دیزنی روسیه وارد شده است. در حقیقت باید گفت که این عمارت ، از افسانه های پریان روسی نشات گرفته است. این قصر زیبا به عنوان مجتمع و سالن برگزاری عروسی ساخته شد و با قصر عروسی تکمیل شد. بازار رو باز با نظم خاصی مملو از فروشندگان بسیار برقرار می شود. کالاهایی که در این بازار زیبا خرید و فروش می شوند غالباً یادگارهای دوره شوروی سابق، جواهرات ساخته شده از کهربا، جعبه های لاکی ، عروسک های سنتی روسی ، ست های چوبی شطرنج، لباس های سنتی روسی کلاه های پشمی و سنتی روسی ، و حتی غذاهای سنتی خوشبو خیابانی هستند. در بازار ، مردم شهر و روستا به عنوان خریدار و فروشنده هستند و بسیار کم به انگلیسی می توانند صحبت کنند. اما این دلیل نمی شود بهترین بازار برای خرید سوغاتی های روسی را از دست بدهید . این بازار روزهای آخر هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر برقرار است . ورودی هر نفر برابر با 50 روبل است . حدود 1.5 دلار آمریکا. دسترسی به این بازار بکمک ایستگاه متروی preobrazhenskaya راحت شده است.

مشاهده تورهای جنوب شرق آسیا

بازار tolkuchka در عشق آباد ترکمنستان

بزرگترین بازار عشق آباد، بازار tolkuchka است که در خارج از شهر و در شمال عشق آباد برقرار می شود . ساعت کاری بازار در روزهای پنجشنبه و شنبه ، از 8 بامداد تا 2 بعد از ظهر است. در روزهای یکشنبه بصورت سرزنده تری بازار برگزار می شود. به طور رسمی ، نام بازار ، بازار شماره 4 است و نام ترکمنستانی اش jygyldyk است . اما در واقع نام روسی اش بیشتر شناخته شده و به کار می رود. Tolkuchka با ترجمه تحت اللفظی یعنی فشار کوچک. و این ترکیب بطرز شایسته ای توصیف بازاری است که خلاف بازارهای نسبتا خلوت تر ترکمنستان ، شدیدا شلوغ است. جایی سرشار از رنگ های مختلف، پر هرج و مرج ، با منظری پر از تضاد: شتر های خشمگین تازه خریداری شده که به کامیون مالکش زنجیر شده است، معقولانه به انتظار نشسته اند. فروشندگان پارچه های سوزن دوزی شده بسیار زیبای ترکمنستانی ، لباس های چینی ، کفش، کلاه های پوستینی سنتی ترکمنستان، کیف های سنتی، یادگارهای دوره شوروی سابق، جواهرآلات ترکمنستانی ، عروسک های سنتی، طلسم های چشم و نظر ، میوه و البته فرش های چشم نواز ترکمنی که در حدود 50 سال است برای صادرات نیستند بفروش می رسند. نرخ ورودیه برای هر نفر 2000 منات ترکمنستان است. در قسمت جنوبی بازار، ویژه لباس و قسمت غربی محصور شده بیشتر متعلق به مردم کم بضاعتی است که به دنبال کسب درآمدی ولو اندک اقدام به فروش متعلقاتشان می کنند.

مشاهده تورهای مالدیو

بازار ماهی tsukiji ، در توکیو ژاپن

بازار ماهی سوکیجی ، در مجاور بازار عمده فروشی سوکیجی واقع شده است و از 11 فوریه سال 1935 کار خود را آغاز نموده است. در واقع دلیل افتتاح بازار سوکیجی به جای بازار بزرگ کانتو زلزله مهیبی است که در سال 1923 بازار مزبور را از بین برد. در این بازار ، رستوران ها و فروشگاه های ماهی خام و ماهی های فراوری شده و محصولاتی که به آبزیان ارتباط دارد از جمله مثلا انواع کارد و چاقو بفروش می رسد . با دیدار از این بازار ، می توانید در وعده صبحانه یا ناهار از خوردن سوشی های تازه در شکل و مزه ها و مواد اولیه مختلف لذت ببرید. رستوران ها از ساعت 5 صبح فعالیت خود را آغاز و تا اوایل بعد از ظهر ادامه می دهند.به این دلیل که ماهی های سرو شده و بفروش رفته مستقیما از بازار تویوسو toyoso به این بازار حمل می شوند، بازار سوکیجی بهترین محل برای خرید ماهی های تازه برای شهر توکیو است.

در بازار سوکیجی بیش از 480 نوع غذای دریایی و 270 نوع محصول مرتبط از ارزان ترین ماهی ها تا گرانترین خاویار های دنیا ، از کوچکترین ساردین ها تا ماهی های تون 300 کیلویی و حتی قطعاتی از وال به فروش می رسد. در مجموع بالغ بر 700 هزار تند ماهی هر ساله در سه بازار ماهی توکیو خرید و فروش می شود. که به لحاظ قیمت ، بالغ بر 600 میلیارد ین (حدودا 5.4 میلیارد دلار آمریکا) رد و بدل می شود. در بازار سوکیجی ، روزانه تا حدود 1600 تن ماهی به ارزش 1.6 میلیارد ین ممکن است مبادله شود.

روز های کاری بازار همه روزه است به جز یکشنبه ها، برخی چهارشنبه ها و روزهای تعطیل رسمی.

مشاهده تورهای سریلانکا

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری