دوازده بازار جالب دنیا - قسمت دوم

اگر به این می اندیشیدید فنگ شوی تنها مدیومی است که اتفاقات خوب و شانس را برای کار شما فراهم می آورد، وقت آن رسیده که شما را با بازار جادوگران بولیوی آشنا کنیم . لامای خشک شده و جنین قورباغه مهم ترین محصول بازار جادوگران است .

بازار جادوگران ، Lapaz ، بولیوی

اگر به این می اندیشیدید فنگ شوی تنها مدیومی است که اتفاقات خوب و شانس را برای کار شما فراهم می آورد، وقت آن رسیده که شما را با بازار جادوگران بولیوی آشنا کنیم . لامای خشک شده و جنین قورباغه مهم ترین محصول بازار جادوگران است . جایی که به عوض آنکه محصولات یا خدمات معمول در آن مورد مبادله واقع شود، دعاها، طلسم ها ، مواد و ملزومات نفرین ، بخت گشایی ، گشایش کار و شغل و همانند آن ها به فروش می رسند .

این بازار در قسمت پرجنب و جوش گردشگری لاپاز واقع شده که مرکز فروش محصولات عجیب و غریب لازم برای تسخیر است. برای اینکه ارواح را متقاعد کنند تا در دنیای Aymara زندگی کنند و همانجا بمانند. اعتقاد بر این است که تدفین این جنین های خشک شده ، منجر به خوش شانسی در شغل می شود .

این بازار که به نام La Hechiceria & El Mercado De Las Brujas (یعنی بازار جادو و جادوگری ) نیز شناخته می شود ، از جاذبه های گردشگری در منطقه Cerro Cumber است . محصولاتی که به فروش می رسند ، توسط پزشک های محلی که به نام Yatiri هستند به کار می روند . از جمله این محصولات ، انواع معجون ها، قورباغه خشک شده، گیاهان دارویی همانند Retama و آرمادیلو، لاک پشت های خشک شده، مجسمه زوج های برهنه، آفرودیت، پر جغد و ... هستند که در آیین ها و تشریفات مذهبی بولیویایی به کار می روند.

یاتیری ها به راحتی از روی کلاه های مشکی و کیف های کوچکی که محتوی طلسم ، حرز و پودرهایی که برای رسیدن به موفقیت ، زیبایی و بارداری هستند شناخته می شوند. مشهورترین محصولی که در این بازار به فروش می رسد ، جنین خشک شده لاما است . این جنین ها در زیر فونداسیون خانه های بسیاری از خانه های بولیویایی ها به عنوان پیشکشی مقدس به محضر خدایگان Pachamama (مادر زمین) دفن شده اند .

مشاهده تورهای جنوب شرق آسیا

فروشگاه کانتینری Freitag زوریخ سوییس

فروشگاه Freitag نام دیگری هم دارد . بلند ترین ساختمان زوریخ در ناحیه غربی از هر لحاظ است . دو طبقه اول این فروشگاه شامل 4 کانتینر کشتیرانی است ، که برای ایجاد ثبات فروشگاه به کار رفته اند. طبقه سوم و چهارم هم به دو کانتینر افقی یکپارچه شده اند . نهایتاً طبقه پنجم ، ششم ، هفتم، هشتم و نهم یک کانتینر هستند و باعث می شود که غیر قابل واژگونی به چشم بیاید. در طبقه بالایی ، میز مذاکرات و حتی دوربین هم وجود دارد.

چهار طبقه بالایی فروشگاهی واقعی با ویترین و امکان خرید و فروش است. طبقات دیگر شامل نواحی ذخیره سازی و راه پله به طبقات دیگر است. این جا مثال خوبی است برای بازیافت چیزهایی که می توانیم تبدیل به کاربری دیگری کرد .

مشاهده تورهای مالزی

میدان Djemaa Al Fna (جامع الفناء)

میدان جامع الفنا میدان و بازاری در منطقه قدیمی شهر مراکش است . جایی که مورد علاقه گردشگران و مردم محلی است.

پیشینه نام گذاری این میدان مشخص نیست .جامع هم به معنای مجلس و هم به معنای مسجد است و ممکن است نام این میدان به نام مسجدی که پیش از این نابود شده است باشد . «فنا» هم به معنی نابودی ، حذف یا دادگاهی است که در جلوی این میدان قرار دارد . کلمه فنا در عربی به معنی ناحیه باز است . مردم محلی به گردشگران می گویند که معنای نام این میدان «مجمع مرگ» است . این میدان در سال 2001 به عنوان شاهکار میراث جهانی از سوی یونسکو برای مبدا پیدایش افسانه های تمدن و تاریخ های شفاهی برگزیده شد .

میدان جامع الفنا سمبل شهر از زمان بنیان گذاری در قرن یازدهم است . محلی برای بروز و ظهور بنیان های موسیقی ، مذهب و هنرهای تجسمی است . موقعیت بازار در ورودی شهر است، میدانی سه ضلع که با رستوران ها، استندها و اماکن عمومی احاطه شده است و هر روز فعالیت های اقتصادی و تفریحات متنوعی در آن جا انجام می گیرد. در شب ها، حال و هوای میدان متفاوت از آنچه که در روز رخ می دهد می شود. خدمات دندان پزشکی ، طب سنتی، پیش گویی و رمالی، موعظه و تتوی حنا، فروش آب و میوه و غذاهای سنتی از جمله رویداد هایی است که شب ها روی می دهد. نمایش های جذابی از شاعران ، قصه گوی ها ، بساط مار بازی، موسیقی بربری ، رقص رقاصان Gnaoua و نمایش بازیگران Senthir را می توان تماشا کرد. نقالی توسط رامشگران و قصه گوی هایی که دائما به سرزمین های بربر ها سفر می کنند اجرا می شود . آن ها نقالی هایشان را با حرکات بدنی با هم ترکیب می کنند و به ارایه نمایششان می پردازند.

مشاهده تورهای فیلیپین

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری