دانستنیهایی درباره شهر جاکارتا

جاکارتا، با مساحت 44/637 کیلومتر مربع، و جمعیتی معادل 9 میلیون نفر پایتخت کشور اندونزی است.

مشاهده قیمتهای تور بالی

درباره جاکارتا

این شهر در ساحل شمالی جاوه غربی واقع شده است و مهمترین بندر کشور اندونزی و مرکز دولتی، صنعتی و تجاری این کشور بوده و به راحتی می توان از این شهر به جاوه، سوماترا و بالی مسافرت نمود. این شهر با تلفیقی از سنت و مدرنیته و اماکن دیدنی و تاریخی و تفریحی و همچنین مراکز خرید زیبا و متنوع خود، یکی از شهرهای توریستی دنیا است.

جذابیتهای گردشگری

جاذبه های گردشگری و توریستی اندونزی جاکارتا

جاکارتا با نام مستعار درخت سودانی بزرگ، پر جمعیت ترین و بزرگترین شهر و پایتخت کشور مسلمان اندونزی واقع در شمال غربی جزیره جاوا بوده که قدمت آن به ۵۰۰ سال می رسد و امروزه یازدهمین شهر پر جمعیت دنیا به شمار می رود. جاکارتا شهری با تناقض های بسیار می باشد و به چند بخش اصلی جاکارتای مرکزی، غربی، شرقی، شمالی و جنوبی تقسیم می شود. وضعیت جوی این شهر با وجود نزدیک بودن به خط استوا گاهی مرطوب و گاهی خشک بوده و آب و هوای آن گرم و مرطوب حاره ای محسوب می شود. این قلب اقتصادی، فرهنگی و سیاسی اندونزی و خلاصه ای از معماری کشور ها و فرهنگ های مختلف، غذا، زبان، مذهب و تاریخ ملل به شمار می رود.

جاذبه کوتا

کوتا یا مرکز باتاویای قدیم بخشی از ناحیه مستعمره هلندی هاست که از روزهای اوج خود به عنوان مرکز تجارت آسیا با غرب به جای مانده است. امروزه ساختمان هایی در این منطقه هستند که به بازدید کنندگان اجازه می دهند زندگی در قرن ۱۶ را تجربه کنند. تامان فتح الله و سوندا کلاپا از مناطق دیدنی این منطقه به شمار می آیند.

جاذبه موزه دریانوردی

این موزه که زمانی انبار دهه نوزدهم آلمان ها در سوندا کلاپا بوده، امروزه تاریخچه غنی دریانوردی را به نمایش می گذارد. ماکت قایق ها و عکس های قهوه ای رنگ ماجراجویی های مختلف دریایی در اطراف باتاویا از جمله مشخصه های این موزه می باشد.

جاذبه موزه عروسک های خیمه شب بازی

این ساختمان که در زمین های یک کلیسای قدیمی بنا شده خود به تنهایی جذابیتی خاص دارد. علاوه بر هزاران عروسک خیمه شب بازی از سراسر اندونزی و آسیای جنوب شرقی، این موزه روزانه اجراهای بسیارزیایی از این مراسم ها را ارائه می دهد.

جاذبه موزه ملی

از زیبایی های این موزه قرن نوزدهم می توان به سرامیک های چینی، آثاری که از ده ها هزار معبد جاوا بدست آمده است و یک فیل برنزی که توسط پادشاه تایلند به موزه اهدا شده اشاره کرد. در این موزه نمایشگاه های موقت بسیاری در طول سال برگزار می شود.

جاذبه پارک مینیاتوری

بر خلاف نام آن ، این مکان وسعتی در حدود ۱۰۰ هکتار زمین را تحت پوشش قرار داده و بهترین نمونه از ساختار های معماری با طرح های سنتی در باره مجمع الجزایر اندونزی نشان می دهد. این پارک همچنین میزبان اجرای فعالیت های فرهنگی از همه استان ها بوده و نمایشگاهی تاریخی و معاصر از مجموعه های هنری محسوب می گردد.

Keong Emas

تاتر مشهور جاکارتا به معنای حلزون طلایی که اولین بار در بیستم آوریل سال 1984 میلادی برای بازدید عموم گشوده شد.

Fantasy Land :

پارکی دیدنی برای دیدن دنیای تکنولوژی و مدرن

Thousand Island

جزایری زیبا که از چهار جزیره Kahyangan ، Bidadari ، Onrust ، Kelor تشکیل شده است.

Ragunan Zoo

باغ وحش بزرگ اندونزی با گونه های مختلفی از حیوانات اهلی و وحشی

اسامی برخی از مراکز خرید جاکارتا:

1) Plaza Senayan

2) Mal Taman Anggrek

3) Pasaraya Grande

4) Plaza Indonesia

5) Sarinah

6) Sunda Kelapa

7) Pasaraya

8) Various

9) Sarinah

10) Mangga Dua

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری