قیمت تور آنتالیا

شهر آنتالیا داراي جاذبه هاي متعددو طبیعت خارق العاده ای مي باشد.

موقعیت آنتالیا

آنتالیا در قسمت ضلع جنوب غربی ترکیه واقع شده است.شهر آنتالیا بزرگترین محل اقامت دریایی جهانی ترکیه به حساب می آید،که روی سنگ بزرگی در قسمت جنوبی شبه جزیره آناتولی قرار دارد. قسمت غرب آنتالیا به

رشته کو های بی متصل میشود. کوه های توروس در قسمت شمال شرقی آن قرار دارد.

آنتالیا را آتالوس،فرمانروای روم،سال ها پیش از میلاد مسیح بنا کرد.این شهر در عمر پر فراز و نشیب خود آنقدر امرا و مرام های گوناگون دیده است که از مسجد سلطان علائالدین کی قباد سلجوقی در قرن 13 گرفته تا کلیسای کسیک مناره مربوط به قرن 19،در آنیافت میشود.

طبیعت دل ربایش نیز تمامی ندارد.سراسر خیابان های کم عرض و پیچ در پیچ آنتالیا را بلواری های دلگشا با درختان نخل و لنگرگاه ها زینت داده اند.

استخر های آب گرم با خواص درمانی،آبشارهای زیبایی که زیر نور رنگین کمان هر لحظه به رنگی نو در می ایند و پارک های آبی مفرح سهمی عمده در توریستی شدن آنتالیای زیبا داشته اند. رودخانه های متعددی به سوی دریای مدیترانه از بلندی و ارتفاعات کوه های ترس روانه است و هریک ازاین رودخانه ها در راه خود منظر های زیبا و جالبی را بوجود می آورندو باعث جذب بسیاری از جهانگردان میشوند

دشتهای حاصلخیز این منطقه از شهر آنتالیا دارای دشتهای حاصلخیزی است که پر از محصولاتی زراعتی،باغی و سبزیجات مختلفی است.

دیدنی های آنتالیا

دودن نام آبشاری است در شهر آنتالیا که از معروف ترین آبشارهای این شهر محسوب میشود.در نزدیکی این آبشار چند فروشگاه بزرگ وجود دارد که مسافرین می توانند پس از بازدید از دودن از این فروشگاه ها دیدن کنندو همچنین دیدن از بزرگترین فروشگاه چرم جزو دیدنی های شهر آنتالیا است.این بازدید ها مجموعه ای از تور گردشگری است که معمولا در اکثر پکیج های آنتالیا وجود دارد.

یکی ازمفرحترین مرکز آبی و سرگرمی در آنتالیا آکوالند است و در قسمت ساحلی به نام کنیا آلتی واقع شده است.آکوالند توری گردشگری است که در آن منطقه هیجان انگیز مسافران میتوانند از موزیک های شاد و زنده و حتی سرگرمی و مسابقات جالب استفاده کنند.

تور گردشگری دیگری به نام دلفین لند در اکثرپکیج های آنتالیا وجود دارد که مورد پسند همه نوع سنی میباشد.

تور افسانه هزارویک شب و یا همان شب ترکی جزو تورهای شهر آنتالیا است و مسافرین میتوانند از ویژگی های جالب آن مثل مدل ازدواج کردن در زمان عثمانیها و برنامه های فولکوریک لذت ببرند.

یکی از تورهای هیجان انگیز و جالب آنتالیا تور رافتینگ میباشد که نوعی تور گردشگری آبی روی رودخانه های خروشان و سوار روی قایق بادی است.

از دیدنی های دیگر شهر آنتالیا میتوانیم به (پاموک قلعه) و ( تور کشتی) نیز اشاره کنیم و همچنین چندین مکان دیدنی نیز در زیر ذکر شده:

۱- کالیسی یا Old Antalya

2- برج ساعت

۳- بندر قدیم

۴- شهر تاریخی آسپندوس (Apendos)

5- آبشار دودن (Duden)

6- آبشار ماناوگات (Manavgat)

7- ییولی مناره (Yivli Minare)

8- کسیک مناره (Kesik Minare)

9- دروازه هادرین (Hadrian’s Gate)

10- موزه باستان شناسی

۱۱- غارهای آنتالیا

آب و هواآنتالیا

آنتالیا دارای آب و هوایی است که تغییرات چشمگیر دمایی ندارد و معمولا در تابستان هوا گرم است و زمستانی معتدل دارد.و کاملا آب و هوای مختص به خود و مدیترانه ای دارد.بهترین فصل شنا در آنتالیا از فروردین تا آبان است.بهترین هوا و حمام آفتاب کنار ساحل های زیبای آنتالیا را در ماه اردیبهشت میتوانید تجربه کنید.شرایط آب و هوایی مناسب یکی از عواملی است که به آنتالیا بهشت گردشگری میگویند.در ماه آوریل نیز باران های زیبای آنتالیا را ببینید و لذت ببرید.

تاریخ آنتالیا

شهر آنتالیا به عنوان وارث تمدن های قدیم آثار به جا مانده از اسکندر کبیر و پاولوس را در خود محفوظ نگه داشته است.

در آنتالیا ((یولی مناره)) یکی از زیباترین اثر معماری و نماد وسمبل شهر آنتالیا به حساب می ایدکه در زمان پادشاه سلجوقی سلطان علاءالدین بنا شده است.

((دروازه آدریان)) یکی از از اثرهای تاریخی باقی مانده از زمان امپراطوری روم که به نام امپراطور و از جنس سنگ سفید ساخته شده است که در مرکز شهر می درخشد.مجموعه ای از اشیا تاریخی بی همتای باقی مانده از قدیم که در موزه باستان شناسی برای بازدید مردم نمایش داده می شود نشان از میراث با اهمیت تاریخی است.

غذا در آنتالیا

معمولا غذاهای ترکی طرفداران مخصوص خود را دارد و در آنتالیا رستورانهای شیک و به روز و حتی سنتی مختلفی وجود دارد.رستورانهایی با سلیقه ها و مزاج های مختلف که همه را راضی نگه میدارد.

اگر به آنتالیا سفر کردید حتما پیشنهاد میکنیم خوراک گوشت و کباب ترکی و خوراک گندم و گوجه را تست کنید و لذت ببرید

سواحل آنتالیا

معمولا کمتر کسی پیدا میشود که به آنتالیا سفرکند و از سواحل آن لذت نبرد.سواحلی که همه ساله از تمامی نقاط دنیا طرفدار دارد.

برخی از سواحل آنتالیا

1-ساحل پاتارا(که به نوعی معروف به زادگاهبابانوئل میباشد)

2-آلانیا(اروپایی ها پر طرفدارترین بازدیدکننده این ساحل هستند)

3-کمر(یکی از سواحلی که فاقد مکان تاریخی است اما بسیار پرطرفدار است)

4-لارا(دارای پارک عجایب !جالبه ؟!پس حتما به ساحل لارا سری بزنید)

بعضی از مرکز خریدهای آنتالیا

1-مرکز خرید کمر

2-مرکز خرید لاورا

3-مرکز خرید دپو

4-مرکز خرید تراسیتی

مرکز خرید میکروس

6-مرکز خرید تانساش

چندین هتل در آنتالیا

1-هتل آدورا گلف آنتالیا(5*)

2- هتل لتونیا ریزورت آنتالیا(5*)

3- هتل الدار ریزورت آنتالیا (4*)

4-هتل بونادبیچ کمر آنتالیا(4*)

5-هتل آچاچیا ریزورت آنتالیا (3*)

6- هتل دلفین کلوب آنتالیا (3*)

گالری تصاویر

انتقادات و پیشنهادات

اشتراک گذاری